Європейський вектор: вінницький завод представив власні очисні споруди

2019-10-27 11:22 Подобається 1

10 жовтня 2019 року відбулося відкриття очисних споруд компанії «Люстдорф». Це важливий та амбіційний проект, мета якого – впровадження у сучасні українські реалії європейських практик відповідального споживання ресурсів і турбота про навколишнє середовище.

Створення власних очисних споруд – наступний важливий етап розвитку заводу у Вінниці. Це унікальний проект, аналогів якому в Україні немає. Його мета – покращити екологічну ситуацію в країні та знизити рівень забруднення води.

Очищення промислових стічних вод – надактуальна на сьогоднішній день тема. Стан водойм і підземних вод в Україні досяг катастрофічної позначки: більше 60% води в Україні визнано непридатною для пиття. За статистикою Державного агентства водних ресурсів України, загальний обсяг скидання забруднених стічних вод становить 952 млн м3.

Ситуація критична, але все ж її можна вирішити: промислові підприємства перед тим, як відправити відпрацьовану воду у водойми, повинні її очищати. Так роблять у Європі, і це стандартна практика для всіх розвинених країн, які дбають про екологію. На жаль, в Україні це поки ще далеко не норма, адже в очистку потрібно вкладати значні ресурси.

Компанія «Люстдорф», яка є одним із лідерів українського молочного виробництва, першою створила очисні споруди поряд з підприємством в м.Іллінці (Вінницька обл.). Ці станції за добу очищають два мільйони літрів води, що за обсягом можна порівняти з 5-ма наповненими шкільними басейнами.

У створення проекту було інвестовано 6,5 млн доларів, а його реалізація тривала протягом шести років. До роботи залучалися кращі європейські фахівці з питань технології очищення стічних вод. Розробку технології та постачання обладнання здійснювала компанія з Німеччини Hager Elsasser Gmbl. А безпосередньо самим запуском займалася польська компанія WaWaTech.

Площа очисного комплексу становить 7,3 тис. м², а завдяки автоматизації багатьох процесів, для стабільної роботи споруд задіяно лише 8 співробітників. Результат такої переробки – це очищена вода, яка відправляється у водойми, біогаз, що забезпечує власні потреби очисних споруд та мінеральні добрива. Обсяг отриманого біогазу становить близько 1,2 тис. м3 на день, а мінеральних добрив – 2-3 м3. І як доводять лабораторні дослідження, стічні води, що пройшли процес очищення, виявляються чистішими, ніж самі природні водойми, куди вони надходять!

Один із власників компанії «Люстдорф» Олег Васильєв прокоментував: «Впровадження подібних очисних споруд має стати пріоритетом для всіх промислових підприємств України без винятку. У будь-якій європейській країні це давно стало нормою, оскільки жити лише сьогоднішнім днем не можна. Як лідери українського виробництва, ми відчуваємо свою відповідальність і обов'язок дотримуватися європейських стандартів та впроваджувати їх в Україні. Ми розуміємо необхідність збереження екології для майбутніх поколінь. І закликаємо українські підприємства почати будувати власні очисні споруди. Ми з радістю поділимось досвідом, саме тому запрошуємо всіх зацікавлених до нас – подивитись на власні очі, як усе працює».

Про компанію:

Компанія «Люстдорф» це найбільший виробник молочної продукції, широко відомий як в Україні, так і закордоном. Компанії належать такі популярні бренди як: «Селянське», «На здоров'я», «Ідеаль Немолоко», «Бурьонка», «Весела Бурьонка», «Смачно шеф».

За 9 місяців 2019 року обіг коштів в компанії склав 3 млрд грн з ПДВ, щомісяця завод випускає понад 9 тис. тонн продукції, з них: молоко – 6 тис. тонн, кисломолочні продукти – 1,5 тис тонн.

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Додати новини
Реклама

Опитування

Що для України буде перемогою?

ГолосуватиРезультатиАрхів
Реклама