Як правильно скласти Податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) та як виправити помилки у раніше поданих деклараціях розповіла начальник відділу адміністрування місцевих податків і зборів, екологічного податку та рентної плати управління оподаткування юридичних осіб головного управління ДФС у Черкаській області Ганна Балабан.
Головне:
1) про оновлену форму декларації (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 23.01.2017 року №9). Ідентифікатор форми J0602006 – для юридичних осіб та F0602006 – для підприємців;
2) які терміни подання декларації;
3) як уточнити показники та суми в декларації
4) які зміни в оновленій декларації та на що слід звернути увагу при її складенні
5) нагадування платникам, які відображають пільгу у податковій декларації з плати за землю про необхідність щоквартального звітування про суми податкових пільг.
Важлива інформація для платників, які декларують земельні ділянки надані для залізниць у межах смуг відведення а також надані гірничодобувним підприємствам для видобування корисних копалин та розробки родовищ корисних копалин. У зв’язку з новаціями – 2018 щодо плати за землю цією категорією (у розмірі 25 відсотків податку, обчисленого відповідно до статей 274 і 277 Податкового кодексу) їм рекомендовано заповнювати декларацію у ручному режимі та
- у графі «12» розділу І - ставити розмір ставки, затверджений у рішенні органу місцевого самоврядування,
- а у графи «13» та «17» заносити суму податку, яка обрахована як 25 відсотків від повного розміру земельного податку по такій земельній ділянці.
Відео розміщено:
Додаткові запитання можна ставити у коментарях до відео або за адресою
Також рекомендуємо переглянути базові відео огляди податкових змін – 2018:
Чергова відео консультація рубрики «Звіт без проблем» вийде наступного тижня для ФОП – платників єдиного податку 1 та 2 груп.
Крім того наступного тижня за пропозиціями платників, буде записаний огляд змін до порядку ведення касових операцій та про особливості застосування РРО підприємцями – платниками єдиного податку.
Підписатися на канал і отримувати сповіщення про новини: