Як оподатковуються доходи за договором недержавного пенсійного забезпечення

2015-11-19 18:25 Подобається

ГУ ДФС роз’яснює порядок оподаткування доходів, отриманих за договором недержавного пенсійного забезпечення

Начальник відділу адміністрування доходів і зборів з фізичних осіб головного управління ДФС у Черкаській області Віталій Лушников перш за все пояснив, що учасник недержавного пенсійного забезпечення — це фізична особа, на користь якої сплачуються (спла­чувалися) пенсійні внески до пен­сійного фонду або на пенсійний депозитний рахунок у банку. Така особа має право на недержавне пенсійне забезпечення на умовах і в поряд­ку, визначених пенсійним конт­рактом, договором про відкриття пенсійного депозитного рахунка або договором страхування довіч­ної пенсії та зазначеним Законом, або яка отримує пенсійні виплати із пенсійного фонду.

Пенсійні фон­ди можуть здійснювати такі види пенсійних виплат, як пенсія на ви­значений строк, одноразова пенсій­на виплата.

При цьому розміри пенсійних виплат визначаються виходячи із сум пенсійних коштів, що об­ліковуються на індивідуальному пенсійному рахунку учасника фонду, тривалості виплати та формули розрахунку пенсії.

Віталій Лушников підкреслив, що підставою для здійснен­ня пенсійних виплат пенсійними фондами є:

• досягнення учасником фонду пенсійного віку, визначеного згідно з цим Законом;

• визнання учасника фонду інва­лідом;

• медично-підтверджений критич­ний стан здоров'я учасника фонду;

• виїзд учасника фонду на постій­не проживання за межі України;

• смерть учасника фонду.

До складу загального місячного (річного) оподаткову­ваного доходу платника податку включається, зокрема, сума пен­сійних виплат, що сплачується платнику податку за договорами недержавного пенсійного забез­печення у випадках та розмірах, визначених Податковим кодексом України.

Згідно особливостям нарахування (ви­плати) та оподаткування доходів, отриманих за договорами не­державного пенсійного забезпе­чення подат­ковий агент утримує та сплачує (перераховує) до бюджету по­даток за спеціальними ставками, зокрема:

• 60% суми виплати пенсії на ви­значений строк, що проводиться з недержавного пенсійного фон­ду учаснику фонду в порядку та строки, визначені законодав­ством;

• суми коштів, з якої не було утри­мано (сплачено) податок та яка виплачується вкладнику з його пенсійного вкладу у зв'язку з достроковим розірванням до­говору недержавного пенсійного забезпечення.

Податковим агентом платника податку — учасника не­державних пенсійних фондів є адміністратор недержавних пенсійних фондів, який нараховує виплату за договором з недержавним пенсійним фондом.

Водночас, до загального місяч­ного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не вклю­чається, зокрема, сума пенсійної виплати із системи недержавного пенсійного забезпечення у разі виплати її вигодонабувачу або спадкоємцю першого ступеня споріднення.

Крім того, дохід у вигляді виплати за договором недержавного пенсій­ного забезпечення, що у разі смер­ті застрахованої особи сплачується вигодонабувачу або спадкоємцю платника податку, оподатковується за правилами, встановленими По­датковим кодексом України для оподатку­вання спадщини. Тобто зазначені виплати підлягають оподаткуван­ню залежно від ступеня спорід­нення спадкоємця зі спадкодавцем та з урахуванням резидентського статусу спадкоємця і спадкодавця (ставки 0%, 5%, 15 та/або 20%).

Також Віталій Лушников зазначив, що особа, яка має статус податкового агента, зобов'язана по­давати у встановлені Податковим кодексом України для податкового кварталу строки, податковий розрахунок (фор­ма № 1ДФ) до контролюючого ор­гану за місцем свого розташування. Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ) затверджено наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 №4.

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Додати новини
Реклама

Опитування

Ви підтримуєте виселення з Печерської лаври московської церкви?

Реклама

Зараз коментують

Всі