Актуальні питання справляння податку на нерухомість та транспортного податку

2015-10-28 20:47 Подобається

ГУ ДФС у Черкаській області продовжує доводити платникам актуальні питання-відповіді з бази «ЗІР».

1. З якого періоду сплачується податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, з об’єктів нежитлової нерухомості?

Відповідь: Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, з об’єктів нежитлової нерухомості сплачується: юридичними особами - поквартально протягом 2015 року; фізичними особами – у 2016 році за 2015 рік.

2. Які строки сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки? Відповідь: Відповідно до п.п. 266.10.1. п. 266.10 ст. 266 Податкового кодексу України податкове зобов’язання за звітний рік з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачується:

а) фізичними особами - протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;

б) юридичними особами - авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

3. З якого періоду релігійні організації можуть зменшити зобов’язання з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, у зв’язку зі змінами внесеними до п.п. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 Податкового кодексу України?

Відповідь: Релігійні організації можуть зменшити зобов’язання з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, у зв’язку із змінами, внесеними до п.п. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 Податкового кодексу України, з моменту офіційного оприлюднення рішення органу місцевого самоврядування, в межах наданих йому повноважень, про внесення змін до рішення про встановлення на 2015 рік податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

4. Яким чином уточнити показники в податковій декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, у разі коли протягом року об’єкт будівлі було зруйновано (знищено)?

Відповідь: Платник податку юридична особа нараховує податок за об’єкт нерухомого майна, який було зруйновано/знищено, при наявності підтверджуючих документів щодо державної реєстрації припинення права власності на такий об’єкт нерухомого майна, за період з 1 січня звітного року до початку того місяця, в якому проведено таку державну реєстрацію. Якщо державна реєстрація припинення права власності на об’єкт нерухомого майна відбулась до 20 лютого звітного року, а «Звітну» Декларацію вже подано, то до закінчення граничного терміну її подання платником податків юридичною особою Декларація подається за типом «Звітна нова», а після його закінчення - «Уточнююча».

5. З яким типом («Звітна», «Уточнююча») та порядковим номером подається декларація з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, у разі набуття права власності на об’єкт нерухомості у новій адміністративно-територіальній одиниці?

Відповідь: Суб’єкт господарювання, який набув право власності на об’єкт нерухомості у новій адміністративно-територіальній одиниці, подає до контролюючого органу за місцезнаходженням об’єкта оподаткування Податкову декларацію з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за рік, у полі «Тип декларації» зазначається «Звітна», в графі «1.1.Т» (порядковий номер за рік) проставляється «1». У разі якщо платник податку подає до контролюючого органу за місцезнаходженням об’єкта оподаткування першу уточнюючу Декларацію, в якій уточнюється нарахована сума податку, то у полі «Тип декларації» зазначається «Уточнююча», в графі «1.1.Т» проставляється «1». При поданні протягом року другої уточнюючої Декларації, в якій уточнюється податкове зобов’язання з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, у графі «1.1.Т» проставляється «2» і т.д. В аналогічному порядку буде проводитись нумерація звітних нових Декларацій.

6. Яким чином фізична особа сплачує транспортний податок, якщо протягом звітного року термін використання легкового автомобіля досягне 5 років?

Відповідь: Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів оподаткування ФО здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку починаючи з 1 січня поточного року та включаючи місяць, в якому термін використання легкового автомобіля досягне 5 років.

7. Чи передбачені пільги зі сплати транспортного податку?

Відповідь: Стаття 267 розд. ХІІ Податкового кодексу України визначає коло платників транспортного податку, порядок його сплати, в тому числі базу та об’єкт оподаткування. Однак, вказана стаття не містить норм щодо можливості застосування платниками податків пільг зі сплати транспортного податку.

Пунктом 10.2 статті 10 Кодексу визначено, що місцеві ради обов’язково установлюють податок на майно в частині транспортного податку. Проте, не дозволяється сільським, селищним, міським радам встановлювати індивідуальні пільгові ставки місцевих податків та зборів для окремих юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців і фізичних осіб або звільняти їх від сплати таких податків та зборів (підпункт 12.3.7 пункту 12.3 статті 12 Кодексу).

8. Чи необхідно сплачувати транспортний податок за автомобіль, який є об’єктом оподаткування, якщо його викрадено?

Відповідь: Якщо викрадений легковий автомобіль, що використовувався до 5 років з об’ємом циліндрів двигуна понад 3000 куб. см., не знято з реєстрації в органах внутрішніх справ (тобто обліковується у власності платнику податку), то такий платник зобов’язаний сплачувати транспортний податок за ставкою та у строки, встановлені ст. 267 Податкового кодексу України.

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Додати новини
Реклама

Опитування

Ви підтримуєте виселення з Печерської лаври московської церкви?

Реклама

Зараз коментують

Всі