Фіскальна служба приймає повідомлення роботодавців щодо прийнятих працівників, проте не регулює питання трудових відносин.

2015-10-24 12:52 Подобається

Починаючи з 27 червня ц.р. повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, організації або уповноваженим ним органом (особою) до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем обліку їх як платника ЄСВ. Повідомлення подається за формою згідно з додатком до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором одним із таких способів:

- засобами електронного зв’язку з використанням електронного цифрового підпису;

- на паперових носіях разом з копією в електронній формі;

- на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п’ятьма особами.

Роботодавцям варто пам’ятати, що працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску.

Щодо повноважень фіскальної служби. Звертаю увагу на відповідне роз’яснення Державної фіскальної служби України у зв'язку зі зверненням центральної виборчої комісії щодо застосування норм Постанови №413, надане листом від 08.10.2015 року №37321/7/99-99-17-03-01-17.

Фіскальна служба відповідно до покладених на неї завдань здійснює адміністрування податків і зборів, митних та інших платежів, єдиного внеску в порядку, встановленому законом, забезпечує контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою їх нарахування та сплати до бюджету і відповідних позабюджетних фондів, а також надає консультації відповідно до Податкового та Митного кодексів України і законодавства і питань сплати єдиного внеску.

Органом виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері, зокрема, трудових відносин є Міністерство соціальної політики України. Серед його основних завдань - здійснення державного нагляду та контролю за додержанням вимог законодавства про працю.

Враховуючи, викладене, до компетенції ДФС належить надання консультацій з питань нарахування та сплати єдиного внеску. Фіскальна служба лише приймає від роботодавців повідомлення про прийняття працівника на роботу, проте не регулює питання трудових відносин, встановлених статтею 24 Кодексу законів про працю України.

При цьому штрафи, зазначені у частині другій статті 265 КЗпП, накладаються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Нагадую, що згідно роз’яснення Мінсоцполітики від 19.08.2015 № 1069/13/84-15 у випадку фактичного допуску працiвника до роботи без оформлення трудового договору (контракту) юридичнi та фiзичнi особи — пiдприємцi, якi використовують найману працю, несуть вiдповiдальнiсть у виглядi штрафу у тридцятикратному розмiрi мiнiмальної заробiтної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працiвника, щодо якого скоєно порушення (до 1 вересня 2015 – 36 540 грн., з 1 вересня 2015 – 41 340 грн.).

Ще одне. Нас і до сьогодні запитують, коли саме набрала чинності Постанова №413. Вказаний документ опубліковано в офіційному виданні «Урядовий кур'єр» №115 від 27 червня 2015 року. Саме з цієї дати і діє чинний порядок повідомлення про прийняття на роботу найманих працівників.

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Додати новини
Реклама

Опитування

Ви підтримуєте виселення з Печерської лаври московської церкви?

Реклама

Зараз коментують

Всі