Із 1 вересня 2015 року були підвищено соціальні стандарти - мінімальна заробітна плата збільшилась на 160 гривень. Також збільшені прожиткові мінімуми для основних демографічних верств населення. Так, мінімальна заробітна плата з 1 вересня цього року встановлена у розмірі - 1378 гривень на місяць, у погодинному розмірі відповідно – 8,29 грн.
При цьому роботодавцям, бухгалтерам та підприємцям слід звернути увагу, що збільшення мінімальної заробітної плати вплине на цілий ряд чинників.
1. Із збільшенням мінімальної заробітної плати потрібно переглянути оклади (тарифні ставки), відрядні розцінки своїх працівників і, за необхідності, внести зміни до штатного розпису. Необхідність є, наприклад, якщо оклад когось з працівників є меншим від установленого державою мінімального розміру.
2. Збільшується максимальний розмір місячного доходу фізосіб, на який нараховується (і з якого утримується) єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Якщо з 01.01.2015 р. ця величина становила 20706 грн, то тепер вона становитиме 23426,00 грн.
3. Збільшиться місячний розмір єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування для підприємців - «єдинників» 1 — 3 груп. Вони сплачуватимуть з 1 вересня ЄВ «за себе» в розмірі не нижче мінімальної величини місячного внеску в розмірі 478,17 грн. (раніше сума ЄВ була 422,62 грн.). До 20 жовтня поточного року потрібно сплатити ЄСВ за ІІІ кВ. у сумі 1323,47.
4. Змінюється сума єдиного внеску для підприємців на загальній системі оподаткування, які сплачують ЄВ «за себе» в ті місяці, в які був отриманий оподатковуваний дохід (пропорційно до отриманого доходу). Мінімальний розмір такого ЄСВ тепер становитиме 478,17 грн.
Крім того, звертаємо увагу на виплати та чинники, що не змінюються. Насамперед, це розмір ПСП, що встановлюється виходячи з розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи, визначеного законом на 1 січня звітного податкового року. Таким чином, протягом року розмір податкової соціальної пільги, яка застосовується до доходів найманих працівників, не змінюється.
Також немає змін щодо розміру єдиного податку для підприємців 1 — 2 груп — адже вони сплачують ЄП за фіксованими ставками (10% або 20%), а застосовуються ці ставки теж до розміру мінімальної зарплати, встановленої на 1 січня податкового року.
Якщо з якихось причин заробітна плата за вересень була нарахована, виплачена і при цьому було проведено розрахунок зі старого розміру мінімальної заробітної плати (1218 грн), можна здійснити доплату єдиного внеску. А також податку з доходів, військового збору. Потрібно це зробити для того, як буде подано звіт з єдиного соцвнеску. Тобто до 20 жовтня поточного року. Якщо це буде здійснено в цей період, штрафні санкції не будуть нараховані.