Оприлюднення інформації про боржників перед бюджетом

2015-09-03 17:57 Подобається

Одним із важливих кроків податкової реформи 2015 р., започаткованої Законом №71, стало запровадження у п. 35.4 ст. 35 Податкового кодексу України принципу інформаційної відкритості щодо сплати податків суб’єктами природних монополій і суб’єктами господарювання, які є платниками рентної плати за користування надрами, та платниками податків з ознаками суб’єктів господарювання, які не сплачують податки до державної скарбниці.

На законодавчому рівні закріплено положення (п. 35.4 ст. 35 ПКУ), яким передбачено періодичне оприлюднення інформації щодо:

  • сплати податків суб’єктами природних монополій та суб’єктами господарювання, які є платниками рентної плати за користування надрами;
  • суб’єктів господарювання, які мають податковий борг, та суми таких боргів.

Згідно з відповідним положенням Кодексу місцем для розміщення переліків суб’єктів господарювання, що мають борги перед бюджетом за податками, визначено офіційний веб-портал центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, - Державної фіскальної служби України.

Переглядати інформацію про збір до Зведеного бюджету України щодо платників - суб’єктів природних монополій та суб’єктів господарювання, які є платниками рентної плати за користування надрами станом на 01.07.2015 р. (податкові платежі), можна у підрозділі «Інформація про сплату податків» розділу «Діяльність» головної сторінки офіційного веб-порталу ДФС України.

Виходячи з вимог Кодексу публікації підлягає інформація про суб’єктів господарювання (юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців), які мають податковий борг.

На законодавчому рівні принцип інформаційної відкритості, зокрема передбачає оприлюднення інформації про податкових боржників та їх боргові зобов’язання перед бюджетом, покликаний, з одного боку, довести до відома громадськості негативні фінансові наслідки для держави, пов’язані з порушенням фінансової рівноваги в результаті ненадходження податкових платежів до бюджету, та вказати винних у цьому суб’єктів господарювання, що мають податковий борг, із зазначенням суми такої заборгованості та посадових осіб, відповідальних за виконання конституційного обов’язку зі сплати податків. З іншого боку, такий принцип передбачає інформування суспільства про роботу органів, які контролюють надходження платежів до бюджету, що дасть змогу зменшити кількість інформації, яка надається за індивідуальними запитами, що надходять на адресу органів ДФС, стосовно податкового боргу

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Додати новини
Реклама

Опитування

Ви підтримуєте виселення з Печерської лаври московської церкви?

Реклама

Зараз коментують

Всі