За інформацією управління доходів і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Черкаській області, за сім місяців п.р. за участі фіскальної служби області робітники отримали 4848,8 тис.грн. заборгованої зарплати. За рахунок цього місцеві бюджети одержали додаткових 740,8 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб. Зокрема погасили зарплатні борги перед працівниками тринадцять підприємств державної форми власності на загальну суму 1912,1 тис.грн.
Переконати роботодавців віддати працівникам зароблені кошти вдалося під час заслуховувань на засіданнях спеціальних комісій. Крім того, за результатами спільних заходів територіальних органів фіскальної служби та місцевої влади підвищили рівень оплати праці 431 підприємство та 307 підприємців – фізичних осіб, які виплачували своїм працівникам зарплати, менші за передбачений законодавством мінімум або на рівні мінімуму. Таким чином бюджет отримав додаткових 517,5 тис. гривень.
Розмір заробітної плати на Черкащині перебуває під особливим контролем фіскалів. Так, цього року справи по 141 підприємству, які виплачували заробітну плату нижче мінімальної, передано до органів прокуратури. За наслідками реагування органів прокуратури 119 підприємств підвищили рівень виплати зарплати, а бюджет додатково отримав 77,3 тис. гривень податку на доходи фізосіб.
Особливого значення набула роз’яснювальна робота серед роботодавців наприкінці липня – у серпні ц.р. в рамках операції «Урожай». Фіскали закликали фермерів та бізнесменів виплатити працівникам зарплати вчасно та відповідно прибуткам, отриманим від збору урожаю. Адже дуже багато працівників саме цієї пори потребують чималих коштів. Серпень місяць – час, коли батьки масово збирають своїх дітей до школи. Шкільна та спортивна форма, зошити, ручки, різнокольорові олівці, альбоми для малювання, пенали, щоденники – це далеко не весь список того, що належить придбати дбайливим татам та мамам для своїх чад. І досить часто, для того, щоб зібрати школяра до навчального закладу, доводиться відкладати не з однієї зарплати. Набагато більше коштів потрібно батькам, які готують дітей до від’їзду у коледжі, у Виші й академії.
Важливо, щоб в ці складні часи діти не відчувати себе обділеними. Особливо ті, хто через бойові дії був вимушений покинути свої домівки, або чий батько поїхав боронити країну на Схід.
ГУ ДФС у Черкаській області нагадує працівникам про можливість повідомити про порушення законодавства про працю та податкового законодавства за номером спеціальної гарячої лінії (0472) 33-91-34. За цим же номером працює спеціальна гаряча ліня для внутрішньо переміщених осіб (з питань оподаткування та підприємницької діяльності).