З 01 січня 2015 року відбулися важливі зміни в сфері трудового законодавства, які пов’язані із вступом в дію Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов'язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці» № 77-VIII від 28.12.14 (далі Закон № 77-VIII).
Трудові відносини зі своїми працівниками фізособи-підприємці, незалежно від системи оподаткування, оформляються винятково у письмовій формі, укладаючи з ними трудові договори (ст. 24 КЗпП).
З 01 січня 2015 року, дотримуючись норм ст. 24 КЗпП, фізособи-підприємці, так як і решта роботодавців, мають повідомляти податкову інспекцію за місцем проживання про прийняття на роботу нових співробітників у порядку, затвердженому КМУ.
Допущення співробітника до роботи без оформлення трудового договору загрожує фізособі-підприємцю штрафом у тридцять мін зарплат на день виявлення порушення за кожного працівника, стосовно якого вчинено правопорушення ( ст. 265 КЗпП). У 2015 році це 36540 гривень.
У разі звільнення працівника, так само як і при його працевлаштуванні, підприємці можуть не видавати якихось додаткових письмових розпоряджень, а обмежитись заповненням п. 17 Трудового договору, форму якого затверджено наказом №260.
Варто прийняти до уваги, що з 01.01.2015 року розірваний трудовий договір не треба знімати з реєстрації в службі зайнятості, право на збереження робочого місця працівник здебільшого може відстояти лише за допомогою судових розглядів. Раніше на порушення в разі звільнення працівника підприємцю могли вказати співробітники служби зайнятості. І до усунення цих порушень вони просто не знімали трудового договору з реєстрації.