Американський Vogue назвав українську вишиванку світовим трендом (фото)

2015-05-12 21:43 Подобається 1

Найавторитетніший журнал модного світу віддає данину українському традиційному костюму.

Україна ось уже рік звертає на себе увагу закордонних ЗМІ, але, на наш жаль, не через приємних подій, тому, нам особливо приємно, коли суспільна увага світу привертають культурні надбання нашої батьківщини.

Нещодавно американське видання модного журналу Vogue опублікувало статтю про український традиційному костюмі, в якій редактори назвали його модним.

“Український вплив очевидний по речах в наших шафах. Думаєте, що чудові вишиті селянські блузи в стилі Бохо були безнаціональними? Подумайте ще раз. Будь то вихід festival-girl Алекси Чанг у вишитій селянської сорочці родом зі Східної Європи з парою звичайних джинсових капрі, або слов’янський червоний орнамент на показі колекції Valentino весна 2015, український традиційний костюм навмисне чи несвідомо є модним лейтмотивом протягом багатьох років, і зараз Астатичне надбання країни в центрі уваги всього світу. Тільки цього разу воно прийшло до нас зі своєї батьківщини “,- пише Vogue.

Авторитетний американський глянець пояснює останній успіх вишиванки в модному світі появою нового дизайнера Віта Кін, яка стала активно впроваджувати українські національні мотиви в оформлення своїх моделей одягу.

Vogue також зазначив, що Віта Кін миттю здобула світову славу і стала сенсацією разом з Асею Мхітарян, яка відтворила у своєму стилі ще один традиційний український елемент одягу – жупан.

“Українці володіють особливими навичками декорування одягу за допомогою вишивки, це мене завжди вражало. Я переосмислила ці історичні цінності в сучасному контексті”, – каже Віта Кін журналу.

Vogue також звернув увагу на те, що інтерес до української культури, який останнім часом стрімко зростає, – не просто модне явище. За словами авторів Vogue, Україна завжди намагалася відірватися від назви “Малоросія”. Зараз, після стількох подій, які пережила Україна, використання українських мотивів в одязі – не данина моді, а “об’єднуюча ідея”.

Нагадаємо, що багато голлівудських зірок часто вибирали українську вишиванку для виходу в світ. У число любительок українського стилю увійшли Хейден Панеттьєр, Мадонна, Холлі Беррі, Тейлор Свіфт, Лана Дел Рей та інші.

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Додати новини
Реклама

Опитування

Що для України буде перемогою?

ГолосуватиРезультатиАрхів
Реклама