Державна податкова інспекція у Черкаському районі доводить до відома платників, що з 1 грудня 2014 року набирає чинності наказ Міністерства фінансів України від 23 вересня 2014 р. № 966 «Про затвердження форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість». Наказом затверджено:
- форму податкової декларації з податку на додану вартість;
- уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок;
- розрахунок податкових зобов'язань, нарахованих отримувачем послуг, не зареєстрованим як платник податку на додану вартість, які постачаються нерезидентами, у тому числі їх постійними представництвами, не зареєстрованими платниками податків, на митній території України.
- Порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, що додається.
У податкову декларацію добавлено окремі рядки, в яких вказуються обсяги постачання та придбання товарів за ставкою 7%. Також з’явилися рядки, в яких має бути відображено коригування податкових зобов’язань або податкового кредиту згідно із статтею 39 «Трансфертне ціноутворення» Податкового кодексу України.
Платники, які подають податкову звітність в електронному вигляді, до додатка 8 мають подавати скановані копії розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку у зв’язку з придбанням товарів чи послуг, або скановані копії первинних документів, що підтверджують факт отримання таких товарів/послуг.
У Порядку з’явилися нові правила стосовно процедури отримання платником ПДВ бюджетного відшкодування у випадку зміни його напрямку, а саме: якщо платником податку приймається рішення про отримання на банківський рахунок бюджетного відшкодування сум податку, які у попередніх періодах були ним задекларовані в рахунок зменшення податкових зобов’язань, то таке рішення приймається за умови наявності в картках особових рахунків залишку невикористаної суми податку, що була задекларована до бюджетного відшкодування у зменшення податкових зобов’язань наступних звітних періодів. Якщо такі умови дотримані, платником подається уточнюючий розрахунок, в якому проводяться відповідні коригування зміни напрямку бюджетного відшкодування.