Керівництво Державної податкової інспекції у Черкаському районі ГУ Міндоходів у Черкаській області постійно проводить заходи спрямовані на наповнення бюджету. Так минулого тижня в рамках сервісу «Швидка податкова допомога» начальник ДПІ у Черкаському районі Іван Приблуда відвідав села Дубіївка та Геронимівка.
На зустрічі мешканців села повідомили про стан надходження коштів до місцевого бюджету. Нагадали про важливість виходу бізнесу з тіні, забезпечення офіційного працевлаштування працівників, виплату легальної заробітної плати та реєстрацію земель за межами населеного пункту. Зокрема присутнім розповіли про заяву начальника Головного управління ДФС у Черкаській області Володимир Коломієць, що особи, які ухиляються від сплати податків мають місяць на узаконення та реєстрацію підприємницької діяльності, постановку на облік в державних податкових інспекціях та сплату податків і зборів у розмірах і в порядку, передбачених чинним законодавством. З 1 листопада 2014 року головне управління розпочинає тотальні перевірки з припинення незаконної діяльності на території області.
Поряд з цим були висвітлені кардинальні зміни в оподаткуванні, які передбачає, розроблена Урядом Концепція реформування податкової системи України. До відома учасників було доведено, що у запропонованій Концепції залишено 9 основних податків, серед яких податок на прибуток, податок на додану вартість, акцизний податок, податок на доходи фізичних осіб, рентна плата, податок на нерухоме майно, екологічний податок, єдиний податок та мито. Частину податків і зборів буде скасовано, частину об’єднано і включено до складу інших.
Також Іван Приблуда звернув увагу присутніх на те, що у запропонованій концепції передбачається зменшення навантаження на фонд заробітної плати. «В Україні існує дуже велике навантаження на фонд оплати праці, що створює умови для виплати заробітної плати в конвертах і впливає на платоспроможність населення. Потрібно поступово знижувати навантаження на фонд оплати праці. З цією метою у Концепції реформування податкової системи представлені кілька моделей реформування податку на доходи фізичних осіб та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».
Зустріч проводилася у формі діалогу, і всі бажаючі мали змогу поставити питання.