«Декларанти – 2014» сплатили до бюджету 20,6 млн.грн. податку на доходи фізосіб, а отримали – майже 5 млн.грн.

2014-09-24 19:38 Подобається

Як поінформувала голова комісії з проведення реорганізації ГУ Міндоходів у Черкаській області, перший заступник начальника Головного управління Міндоходів у Черкаській області Тетяна Проценко, декларації про майновий стан та доходи за 2013 рік надали 22960 черкащан. Вони задекларували 1061 млн.грн. доходів. За деклараціями до місцевих бюджетів надійде 23,7 мільйонів гривень податку на доходи фізосіб. На даний час уже надійшло 20,62 млн.грн.

Найбільша кількість декларацій за видами отриманих доходів – від надання майна в оренду (3129 із сумою до сплати 1178 тис.грн.), а найбільша сума до сплати – за результатами декларування подарунків та спадщини (9,5 млн.грн. за 2561 декларацією).

Також дохід від продажу рухомого та нерухомого майна задекларувало 541 громадянин (до сплати 1203 тис.грн.). Іноземні доходи задекларували 228 черкащан із сумою до сплати 1162 тис.грн. Інвестиційний прибуток – 112, до сплати 4270 тис.грн.

Нагадаємо, цьогоріч шістдесят вісім жителів області задекларували понадмільйонні статки. Вони сплатили до бюджету 4665 тис.грн. податку на доходи фізичних осіб.

Разом з тим державні податкові інспекції області продовжують приймати декларації від громадян, які бажають скористатися податковою знижкою за результатами 2013 року. Термін звітування для декларантів цієї категорії – до 31 грудня 2014 року. Наразі подано 5229 декларацій з відображеною податковою знижкою. За результатами підлягає до повернення з бюджету 5740 тис.грн. Чотири тисячі дев’ятсот сорок або 95 відс. декларантів уже отримали 5418 тис.грн.

Тетяна Проценко нагадала, що детальні роз’яснення з питань декларування минулорічних доходів можна отримати у місцевих центрах обслуговування платників. Так, останнім часом запитують про можливість відшкодування плати за навчання на військовій кафедрі та оформлення податкової знижки батьками, якщо дитина працювала і отримувала зарплату.

Так, якщо студент протягом року одночасно навчався і працював, отримував заробітну плату, то право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року має сам студент за умови документального підтвердження понесених витрат на навчання, а не його батьки, так як він вже не перебуває на її утриманні. Водночас, якщо студент влаштувався на роботу лише після закінчення навчання у звітному році і до моменту свого працевлаштування не отримував заробітну плату, то право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року має той з батьків, який фактично здійснював оплату за навчання.

Оскільки навчання на військовій кафедрі є додатковою послугою навчального закладу і не обов’язкове у процесі безпосереднього навчання за обраним фахом та крім того оплачується окремо (додатково) від плати за навчання згідно з укладеним з вузом договором на навчання за певним фахом, тому включення таких витрат до податкової знижки чинним законодавством не передбачено.

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Додати новини
Реклама

Опитування

Ви підтримуєте виселення з Печерської лаври московської церкви?

Реклама

Зараз коментують

Всі