Заробітна плата не повинна бути „в конверті”

2013-08-14 12:01 Нравится

Такий наголос зробив начальник Корсунь-Шевченківської ОДПІ Валерій Процик на засіданні «круглого столу» яке відбулося нещодавно. В заході взяли участь представники малого та середнього бізнесу Городищини, які використовують найману працю, громадська організація, що захищає інтереси приватних підприємців та представники місцевих засобів масової інформації.

Виступаючи перед присутніми начальник Корсунь-Шевченківської ОДПІ окреслив пріоритетні напрямки роботи Міністерства доходів і зборів України на шляху налагодження партнерських відносин з платниками податків, створення сприятливих умов для ведення бізнесу, наголосив на негативних наслідках виплати «тіньової» заробітної плати, визначив причини такого негативного явища.

Незважаючи на стійку тенденцію до економічного росту і поступового фінансового оздоровлення підприємств, проблема виплати зарплати в "конвертах" та неоформлених працівників все ще залишається невирішеною остаточно. Мають місце випадки, коли суб’єкти господарювання нараховують своїм працівникам заробітну плату менше законодавчо встановленої мінімальної.

Основними причинами цього негативного явища, очевидно, є бажання заощадити або просто відсутність елементарної культури ведення бізнесу. Проте, врешті-решт від зарплати «в конвертах» страждають як роботодавці, так і працівники. Причому для останніх результат подібних махінацій більш відчутний.

Валерій Процик закликав кожного не порущувати законні права найманих працівників, адже отримуючи зарплату «в конвертах» людина фактично позбавлена оплати тимчасової непрацездатності, включаючи догляд за хворою дитиною, допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, по безробіттю у випадку втрати роботи, одержання гарантованої пенсії в старості тощо. А ще через виплати зарплат "у конвертах" держбюджет щорічно втрачає мільярди несплачених податків, що є неприпустимим на сьогодні.

Комментарии (0)

Добавить смайл! Осталось 3000 символов
Добавить новости
Реклама

Опрос

Как считаете, инициированные законодательные изменения Владимиром Зеленским это...

ГолосоватьРезультатыАрхив
Реклама