В США русини ніколи не відчували дискримінації і дискомфорту. Там уже понад сто років є русинська діаспора, яка налічує 20 тисяч осіб. Однак, українська і русинська діаспори мають окремі світські організації та окремі церковні юрисдикції, і майже не контактують одна з одною. «То є інший менталітет, інший підхід до життя», — зазначив голова Світової ради русинів (СРР) Павло Роберт Маґочій. Про це 22 лютого повідомив власкор ЗІКу. -AAA+
Він також висловив упевненість, що визнання русинської національності на Закарпатті і в Україні загалом дасть жителям Закарпаття спокій, «бо людину буде почуто, русак знатиме хто він тут є. А якщо русин живе у державі, яка його не визнає, то почувається трохи скривдженим».
Щодо визнання русинської національності в Україні, Павло Роберт Маґочій переконаний, що рано чи пізно це станеться, оскільки «не можна гальмувати природний процес. То є лише питання часу. І цей час уже наближається».
Голова СРР вважає смішним вживати вирази: «закарпатський народ, закарпатські страви, закарпатська мова». На його думку, правильніше буде — «русинський народ», «русинські страви», «русинська мова».