Таке питання часто можна почути з вуст перехожих громадян, як Українців, так і іноземців. Хтось відповідає так: «Мертві смереки, самовільні рубки й недофінансування...», а хтось і так: Вирішуватися екологічні проблеми повинні на одному рівні із питаннями покращення соціально-економічного життя українців. На цьому наголосив Прем'єр-міністр України Микола Азаров: «Ми повинні усунути випадки несанкціонованих вирубок лісу, слідкувати, щоб не утворювались незаконні сміттєзвалища. Зробити все, щоб вода і повітря на території країни були чистими». В Суботу, 05 травня 2012 Прем'єр-міністр України Микола Азаров провів селекторну нараду із головами обласних державних адміністрацій. Під час наради говорили про збереження довкілля, екологічні проблеми та застосування сучасних технологій у сфері охорони природи. Участь у селекторній нараді взяв і керівник Закарпаття Олександр Ледида. Після наради Ледида дав відповідні доручення начальнику лісового управління Закарпатської області Фізику І.В. Як результат виконання данного доручення бачемо наступне:
Коротка мандрівка по лісам Закарпаття.
- Перша поїздка відбулася до екс-начальника областного лісового та мисливського управління, а нині депутата областної ради і заступника голови екологічної комісії облради, директора Брустурянського держлісгоспу Мурги В.І.
На фото 1
Фото 1
Фото 1
видно Задній Турбат і його газдування. Наші гори скоро залишуться лисими. Як кажеться, коментарій лишній.
Фото 2
це підтверджує. Зверху проведена рубка в 2011 році. Якщо увеличити фото, то можна побачити санітарний стан тієї лісосіки і залишки лісу на єстакаді. На таких рубках по документам проводиться посадка лісу. Кожна людина, яка народилася в Карпатах знає, що у такому хламі неможливо провести посадку.
На фото 3, 4
показана очистка лісосіки в 21 кварталі Брадульского лісництва, а на фото 4 рубка і очистка лісосіки в Лопухівському лісництві.
- Друга поїздка нас іще більше вразила. Мокранський держлісгосп, директор Куцин В.М. З достовірних джерел, близький до начальника управління Фізика І.В., та суді Конституційного суду України Маркуш М.М.
а) в Тарасівкому лісництві квартал. 38 виділ 2 Рубка Небезпечних Дерев (РНД) в 2012 році. По документам виписано дровами, а зрубано ділову деревину.
На фото 5
Фото 6
Фото 7
Фото 8
Фото 9
видно які дерева вирубуються і називаються небезпечними. Іще 40-50 років і ці дерева могли бути найкращі в Європі.
На фото 10
Фото 11
Фото 12
видно, яка деревина получається з небезпечних дерев. Коментарій лишній.
б) А в Тарасівкому лісництві квартал 18 вражають самовільні рубки.
На фото 13
фото14
видно до чого додумались лісники. Так вони викорчовують пні, щоб приховати самоволку. А іще простіше, пеньки поливають солярою, або переробкою масла.
На фото 15
фото16
Фото 17