В селі Осій відбувся Міжнародний фестиваль мистецтв «Іван Попович збирає таланти»

2012-09-11 06:22 Нравится

З 7 по 9 вересня у селі Осій Іршавського району Закарпатської області відбувся Міжнародний фестиваль мистецтв «Іван Попович збирає таланти». Цьогорічний фестиваль вже другий за рахунком, який відбувається в рідному селі Івана Дмитровича.

Всі конкурсанти на суд журі представили по дві пісні в одній із трьох номінацій: інструментальний жанр, авторська-пісня й популярна естрадна пісня та народна пісня в сучасній обробці. За десятибальною шкалою оцінювались не тільки вокальні дані й виконавська майстерність, але й репертуар та його колоритність, художнє розкриття змісту твору, сценічна культура тощо.

До складу якого увійшли поважні у мистецьких колах нашого краю особистості: Іван Петровцій, Петро Матій, Леонтій Ленард та Олександр Рацин. Очолив жюрі - голова РДА Віктор Феєр. Сам організатор фесту Іван Попович його суддею принципово бути не хоче. Ця мистецька подія є гордістю не лише Осою та Іршавщини, а й цілого Закарпатського регіону.

Крім виступу учасників, на третій день фестивалю відбувся гала-концерт, на який була запрошена Євгенія Власова.

П’ятниця, субота та неділя — три дні поспіль жителі Осою, прилеглих сіл а також гості з Закарпаття та іниших куточків України мали можливість відпочити від трудових буднів, послухати чудовий спів юних виконавців фестивалю, скоштувати найрізноманітні національні страви.

Серед учасників фестивалю був відомий кобзар-лірник Лайош Людвигович Молнар. В дитинствi втратив зiр, вчився в спецшколi-iнтернатi для слiпих в Мукачевi, яку закiнчив в 1970 році. Його репертуар — цiкавий i розмаїтий. Багато спiлкується з iншими кобзарями i бандуристами, переймає у них окремi пісні, хоч має i власнi твори та обробки. За останні 15 років дав більше 2 500 концертів, переважно по школах України.

Фестиваль переслідує ряд цілей: популяризація народної пісні, відкриття нових талантів, допомога молодим виконавцям, підвищення рівня виконавської майстерності.

матеріал підготував Юрій Ломакін, фото / відео автора

Пропонуємо вашій увазі коментарі учасників фестивалю:

Комментарии (0)

Добавить смайл! Осталось 3000 символов
Добавить новости
Реклама

Опрос

Вы поддерживаете деятельность Зеленского на посту Президента Украины?

Реклама