Справляння екологічного податку

2015-10-24 12:52 Подобається

Завідувач сектору місцевих, ресурсних, рентних та неподаткових платежів управління оподаткування юридичних осіб ГУ ДФС у Черкаській області Тетяна Шпундра роз`яснила нюанси подання декларації та сплати екологічного податку.

Платниками екологічного податку є суб'єкти господарю­вання, юридичні особи, що не про­вадять господарську (підприєм­ницьку) діяльність. Також екологічний податок сплачують бюджетні уста­нови, громадські та інші підприєм­ства, організації, по­стійні представництва нерезиден­тів під час діяльності яких на території України: здійсню­ються викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря; у водні об'єкти; утворюються радіоактивні від­ходи; а також тимчасово зберігаються радіоак­тивні відходи їх виробниками понад установлений в ліцензії строк.

Щодо порядку обчислення податку.

Суми податку обчислюються за податковий (звітний) квартал.

У разі якщо під час провадження господарської діяльності платником по­датку здійснюються різні види забруднення навколишнього природного се­редовища та/або забруднення різними видами забруднюючих речовин, такий платник зобов'язаний визначати суму податку окремо за кожним видом за­бруднення та/або за кожним видом забруднюючої речовини.

Фактичні обсяги за кожним ви­дом забруднюючої речовини ви­значаються самостійно платника­ми екологічного податку в тоннах.

Слід зазначити, що правиль­ність визначення платниками еко­логічного податку в тоннах фак­тичних обсягів за кожним видом забруднюючої речовини, які облі­ковуються в інших одиницях ви­міру (м3 тощо), не належить до компетенції органів фіскальної служби, отже, платникам еколо­гічного податку слід звертатися до Мінекології та природних ре­сурсів України.

Суми податку, який справляєть­ся за утворення радіоактивних від­ходів (включаючи вже накопиче­ні), обчислюються платниками по­датку — експлуатуючими організа­ціями (операторів) атомних елек­тростанцій.

Суми податку, який справляєть­ся за тимчасове зберігання радіо­активних відходів їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк, обчислю­ються платниками податку — ви­робниками радіоактивних відходів самостійно щокварталу на підставі ставок податку та пропорційно строку зберігання таких відходів понад строк.

Як подавати звітність

Платники податку складають податкові декларації за встановле­ною формою та подають їх протягом 40 календарних днів, які настають за останнім календарним днем по­даткового (звітного) кварталу, до контролюючих органів. Податок спла­чується протягом 10 кален­дарних днів, що настають за остан­нім днем граничного строку подан­ня податкової декларації.

Отже, граничним терміном по­дання Податкової декларації еко­логічного податку за III квартал 2015р. є 9 листопада 2015 р., а останнім днем сплати податку — 19 листопада 2015 р.; за IV квартал 2015 р. — відповідно 9 лютого 2016р. та 19 лютого 2016 р.

До Податкової декларації еколо­гічного податку додаються шість додатків, які є її невід'ємною час­тиною:

додаток № 1 «Розрахунок податко­вого зобов'язання з екологічного податку, що справляється за вики­ди в атмосферне повітря забруд­нюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення»;

додаток № 3 «Розрахунок податко­вого зобов'язання з екологічного податку, що справляється за ски­ди забруднюючих речовин безпо­середньо у водні об'єкти»;

додаток № 4 «Розрахунок подат­кового зобов'язання з екологіч­ного податку, що справляється за розміщення відходів у спеці­ально відведених для цього міс­цях чи на об'єктах»;

додаток № 5 «Розрахунок податко­вого зобов'язання з екологічного податку, що справляється за утво­рення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені)»;

додаток № 6 «Розрахунок подат­кового зобов'язання з екологіч­ного податку, що справляється за утворення радіоактивних від­ходів і сплачується за придбан­ня джерел(а) іонізуючого ви­промінювання»;

додаток № 7 «Розрахунок податко­вого зобов'язання з екологічного податку, що справляється за тим­часове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад установлений особливими умо­вами ліцензії строк».

У разі відсутності у платника відповідних об'єктів оподаткуван­ня відповідні додатки не додають­ся, а рядки Податкової декларації прокреслюються.

Випадки, коли подання декларації має певні особливості

Якщо місце подання податко­вих декларацій не збігається з міс­цем перебування на податковому обліку підприємства до контролюючого органу, в якому таке підприємство, перебуває на обліку, подаються протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календар­ним днем податкового (звітного) періоду, копії відповідних податко­вих декларацій.

Крім того Тетяна Шпундра звернула увагу платників податку на те, що згідно з п 46.6 ст 46 Податкового кодексу України до визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося її оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до того визначення.

Таким чином, податкова декларація податку за III квартал ц.р. подається за формою, затвердженою наказом Державної податкової адміністрації України від 24.12.2010 №1010 «Про затвердження форми Податкової декларації екологічного податку», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 12.01.2011 за №26/18764 а за IV квартал ц.р. та наступні податкові періоди – за новою формою затвердженою наказом №715.

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Додати новини
Реклама

Опитування

Ви підтримуєте виселення з Печерської лаври московської церкви?

Реклама

Зараз коментують

Всі