Тернопіль зайняв четверте місце в рейтингу регіонів України за рівнем життя.
Дослідники визначали спершу рейтинг окремих факторів, які впливають на рівень життя. Тобто - добробут, освіту, охорону здоров’я, комфорт і безпеку, екологію та інші. Потім показники окремих рейтингів перевели в бали, за сумою яких і дізнавалися загальну позицію регіону.
Отож, за добробутом Тернопіль посідає 23-тє місце, за освітою - шосте, за охороною здоров’я - четверте, за комфортом і безпекою - друге, а за екологією — перше. До речі, деякі міста, ділять між собою певні місця в різних категоріях. Тобто Тернопіль не єдине місто, яке зайняло першість в екології.
Випередили наше місто, зайнявши 1,2 та 3 сходинки рейтингу Київ, Харків та Севастополь, а останні — 26 та 27 місця, зайняли Донецька та Дніпропетровська області.
Провела дослідження незалежна організація Міжнародний центр перспективних досліджень.
Який може бути рівень життя на 4 місці при такому низькому рівні зарплати??? Ну чисто комедія, знущання надлюдьми.....Виходить шо грошей люди получають мало зато живуть круто. Нонсенс!!!
В нас офіційні зарплати малі. І інші офіційні доходи. А живуть у нас за закордонні гроші та зарплати в конвертах.
В Тернополі дуже багато всіляких видовисьок і є куди піти. Магазини, бари, дискотеки, ресторани.... Туристичне місто. Напевне тому і такі високі місця в конкурсі:)
яке воно файне, Я живу на вулиці Лучаківського подивіться яка вона "чиста". Траву постригли, а зверху купи сміття, за все літо не прибирали жодного разу. Я вже дзвонила в міську раду-реакції нуль, добре , що начальника ЖКГ маємо нового то він дорогу до Кутковець вже робить( бо там живе)
за визначенням з енциклопедії, добро?бут — ступінь задоволення певних потреб людини. Добробут характеризує забезпеченість населення необхідними матеріальними і духовними благами; залежить від рівня розвитку продуктивних сил і виробничих відносин; виражається системою показників, що характеризують рівень життя населення.
Саме тому ми за всіма переліченими вище ознаками займаємо 23 місце з 27 можливих. Саме над цим потрібно задуматися керівництву як міста, так і області.
Не погоджуюсь з рейтингом. В Тернополі найнижчі зарплати, величезна корупція (те, що на сході можна "рішити" за могорич, в нас коштує великі гроші, причому, американські), виробницство стоїть, роботи немає; дороги - паскудні і ситуація до кращого не йде (де обіцяний капітальний ремонт доріг, пане Надал?)...
Одну з перших позицій нашого міста у загальнонаціональному рейтингу підтверджують результатами досліджень.Відвідувачі нашого сайту здивовані четвертим місцем і наполягають - живемо погано.
Фахівці таку реакцію і недовіру тернополян пояснюють тим, що мало тернополян бачили, як живуть сусіди.
- Чоловік йде вулицею, а там висить борд із написом: “Наше місто — найкраще”. Людина перейнялась тим гаслом йде і думає: “Справді, наше місто дійсно найкраще”. Раптом чоловікові на голову зі старого будинку падає цегла, - розповідає анекдот відомий київський політолог, директор Київського інституту проблем управління ім. Горшеніна Кость Бондаренко.
Чоловік, про якого йдеться, підводиться, обтрушується, йде далі і думає: “Наше місто все-таки найкраще”. Раптом поряд автомобіль в'їжджає у калюжу і обливає чоловіка брудом. “Все одно наше місто найкраще” - подумав він. Йде далі і... провалюється в каналізаційний люк.
- За хвилину вибирається і думає: “Ні, ну місто наше все одно найкраще... просто вулиця погана”, - завершує оповідку політолог. - Щоправда, випадок у цьому анекдоті — нетиповий. Частіше жителі міст якраз не вважають своє місто кращим і не довіряють рейтингам.
До пана Бондаренка ми звернулися, аби дізнатися, наскільки об’єктивні всілякі дослідження та рейтинги. А також — чому жителі міста не схильні їм вірити.
“Хочуть бути першими?”
Рейтинг складали представники Міжнародного центру перспективних досліджень. Спершу визначали рейтинг окремих факторів, які впливають на рівень життя. Це - добробут, освіта, охорона здоров’я, комфорт і безпека, екологія та інші. Потім показники окремих рейтингів перевели в бали, за сумою яких і дізнавалися загальну позицію Тернополя.
Отож за добробутом Тернопіль посідає 23-тє місце, за освітою – шосте (лідер за цим пунктом — Чернівці — прим. ред.) за охороною здоров’я – четверте (перша позиція у Севастополя — прим. ред.), за комфортом і безпекою - друге, а за екологією – перше (лідерство Тернопільщина ділить з Херсонською, Черкаською, Чернігівською, Рівненською, Волинською, Житомирською,Чернівецькою та Закарпатською областями). До речі, лідерство у графі “екологія” такої кількості міст насторожує екологів.
Зрозуміло, що західні та центрально-західні регіони — екологічно кращі, аніж інші в Україні. Але це не означає, що там з екологією все гаразд, - розповідає тернопільський еколог Борис Каганник. - Приміром, на Рівненщині є атомна електростанція, а на Тернопільщині два райони, Заліщицький та Чортківський, внаслідок аварії в Чорнобилі мають підвищений радіаційний фон. Радіація - в межах норми, хоча ці обставини все одно екології не на користь. Проте такі показники, як кількість лісів та рекреаційних зон, чистота повітря, грунтів та водойм, відсутність шкідливих викидів виробництва у нас дуже хороші.
Еколог зауважив, що різноманітні критерії, за якими оцінювали регіони, — взаємопов’язані. Тобто хорошій екології, яка Тернопіль вивела в лідери, ми “завдячуємо” економічному занепаду області (закриття заводів, припинення виробництва — прим. ред.), який нас опустив на 23-тє місце за добробутом.
Тернополяни, напевне, хочуть бути в рейтингу першими, - жартома продовжує політолог Кость Бондаренко. - Але я думаю, що вони рідко бувають в інших обласних центрах і просто не мають із чим порівнювати. Я знайомий із Тернополем і, повірте, ситуація тут значно краща, аніж у більшості міст держави. Хоча, звичайно, є питання до стану житлово-комунального господарства, доріг, ще деяких моментів. Але це - загальноукраїнська проблема.
Окрім того, що немає з чим порівняти, ще однією причиною недовіри, як вважає політолог, є специфіка дослідження міста. Адже вивчають здебільшого центральну частину.
Іноді люди скептично ставляться до таких рейтингів і показників, бо не бачать того позитиву біля себе, - говорить пан Бондаренко. – Річ у тому, що більшість людей — як у Тернополі, так і в інших містах — живуть у спальних районах. А вони приблизно однакові і мають однакові проблеми. А оцінювання і аналіз зазвичай роблять у центральній частині міста, опитують людей, які там мешкають. Я сам бачив на околицях багатьох європейських міст руїни. Тому часто скепсис людей спричинений бажанням, щоб і в них було так, як у найкращій частині міста.
Головне — тримати позицію
Щодо об’єктивності різних рейтингів, то пан Бондаренко радить зважати на те, наскільки авторитетна організація проводила дослідження та за якими аспектами відбувався аналіз.
- У мене немає підстав не довіряти цьому дослідженню, - каже фахівець. - Воно відбувалося на основі аналізу багатьох факторів і показників. І якщо у чомусь Тернопіль поступається, наприклад, у зайнятості і доходах населення, то в таких, як екологія, - випереджає інші міста. Сукупність показників і визначає загальну позицію. Пам’ятаю, як здивувалися одесити, коли виявилося, що Одеса впродовж двох років була лідером за рівнем життя. Але змінилося керівництво міста - і цей статус втратився. Як буде з Тернополем далі - не знаю. У Києві не звикли дивитися на осіб, які при владі. Там дивляться на цифри. Зараз цифри засвідчують, що в Тернополі є позитивні зрушення.
В офіційному рейтингу розмістилися області, але під час дослідження фахівці міжнародного центру перспективних досліджень найбільше уваги приділяли обласним центрам і саме на основі них проводили дослідження. Тож першим став Київ, другим — Харків, а третім — Севастополь.