У Тернополі батьки скаржаться, що за довідкою в дитячій поліклініці стоять по кілька годин
Близько сотні батьків із дітьми можна нині побачити під кабінетом ортопеда у міській поліклініці. Батьки нарікають, що їм із малюками важко вистоювати у таких чергах. Дорослі самі винні, кажуть медики. Адже могли прийти по документи й раніше
- Уже маємо 20 років Незалежності, а вистоюємо до лікарів у таких чергах, наче під час Другої світової війни, - скаржиться Катерина Гімла. - Тут батьки з маленькими дітьми, а сісти всім немає де.
Із такою скаргою тернополянка звернулася у редакцію вранці 30 серпня. Уже о 9.00, як вона повідомила, під кабінетом ортопеда у міській дитячій поліклініці була черга із 60 чоловік. Кореспондент негайно виїхав на місце і пересвідчився – проблема існує. Втім, медики у ній винні лише частково. Вони ще у травні радили батькам не тягнути із отриманням довідок.
До речі, подібний ажіотаж у дитячих поліклініках у кінці серпня – вже традиційний. Проте щороку ані батьки, ані медики завчасно не дбають про те, аби подібне не повторювалося.
\"Пішла у кабінет по стільці...\"
На огляд до ортопеда Катерина Гімла прийшла із двома синами - третьокласником Дмитром і 11-класником Юрієм. Мати каже, що направлення до фахівця їй дала дільничний терапевт, яка лише 20 серпня вийшла з відпустки. Довідку від ортопеда, як каже жінка, дітям потрібно представити вчителю фізкультури незалежно від того, чи школяр займається в основній групі, чи у спеціальній.
- Ортопед починає приймати о 8.30, - каже пані Гімла. - Ми прийшли майже о 7.00, і перед нами вже було вісім чоловік. Близько 9.00 у коридорі зібралося близько 60 чоловік. До того ж, нам постійно доводиться пропускати діток, яким менше року, а також дітей-інвалідів.
Ортопед приймає повільно, зауважує жінка, а в коридорі – надто мало лавок і крісел.
- Я пішла просто у кабінет заступника головного лікаря і принесла звідти кілька стільців, - додає вона. - Прошу, щоб газета порушила цю проблему. Роблю це не лише заради своїх дітей. Хочу, щоб надалі подібного не було.
Діти вередують і плачуть
Чергу у кілька десятків людей дійсно побачила наш кореспондент близько 10.00 у коридорі під кабінетом ортопеда. Тут були батьки із дітьми різного віку — першокласниками, дошкільнятами, учнями молодших класів. Старшокласники були переважно самі. Довідки у школу потрібні були не всім. Деякі батьки привели дітей на огляд після переломів чи з іншими проблемами опорно-рухової системи. Батьки із малими дітьми переважно сиділи на лавках. Проте місця таки бракувало, тож дехто дійсно очікував своєї черги стоячи. Хлопчики та дівчатка 3-5 років не могли всидіти на місці, вередували, дехто плакав.
- Я прийшла разом зі старшою сестрою на черговий огляд, - каже школярка Василина Богуславець, яка мала гіпс на руці. - Ми тут були о 9.30. Тепер перед нами ще кілька десятків людей, тож чекати доведеться довго.
Поруч на лавці сидять шестикласниця Анастасія Харчишин і студентка музучилища Софія Струж. Дівчата познайомилися у поліклініці. Їм обом потрібні довідки від ортопеда для занять у спецгрупах із фізкультури.
- Раніше ми прийти не могли, бо були на відпочинку, - кажуть дівчата в один голос. – Та й відкладали все - ближче до школи. Видавалося, що тоді черг буде менше.
Аби не гаяти часу, Софія читає книгу. Натомість мама першокласника Віталика розгублена - показує талон, де вказано, що на огляд до ортопеда вона має прийти саме 30 серпня, причому з 8.30 до 11.30. Їй пояснили що таким чином \"розвантажують черги\".
- Я не знаю, що тепер робити, ми мало не останні в цій черзі, - бідкається жінка. - Мабуть, не встигнемо, а без талона мене не приймуть. До речі, всіх інших лікарів ми сьогодні вже обійшли, тільки тут виникла проблема.
Самі створили проблему
Отримати потрібні довідки для дітей батьки могли протягом цілого літа. Проте вони відкладали це до останнього, ось тепер і виник такий ажіотаж, пояснює головний лікар міської дитячої лікарні Роман Книш.
- Відтак тепер маємо такий наплив людей до ортопеда, - каже він. - Ми помітили, що людей під тим кабінетом побільшало з 22 серпня. Хоча ціле літо тут людей майже не було. Можна було у черзі до ортопеда побачити по 5-6 чоловік. Тоді як наприкінці серпня – вже 100-200.
Роман Книш запевняє, що потрібні довідки отримають усі. Адже ортопед у дитячій поліклініці приймає із 8.00 до 15.00. До того ж, через ажіотаж нині залучили до роботи ще одного фахівця.
- Звісно, така ситуація не є нормальною, - погоджується пан Книш. - Усе можна було організувати, не створюючи таких проблем. До того ж, батьки про все знали заздалегідь. Ми попереджали їх ще в травні, щоб не тягнули до кінця літа. У них було чимало часу, аби пройти із дітьми медогляд та отримати потрібні довідки. А зараз всі прийшли і хочуть, щоб все було швидко.
Пан Книш отримав скаргу із підписами батьків. Вони поінформували його, що не можуть потрапити до ортопеда.
- Нам неприємні такі скарги. Та й лікарям дуже важко працювати, коли на день треба прийняти стільки пацієнтів, - додає лікар. - Тож прошу батьків бути дисциплінованими і наголошую, що ортопед прийматиме і після першого вересня.