Вчені з новозеландського Університету Отаго дійшли висновку, що люди, які працює 50 і більше годин на тиждень, найбільше ризикують пристраститися до алкоголю, пише газета Otago Daily Times.
У дослідженні взяли участь понад 1000 осіб обох статей, народжених у 1977 році в новозеландському місті Крайстчерч. Вчені проаналізували відповіді респондентів, які ті давали у віці від 25 до 30 років. На основі отриманих даних наукові співробітники встановили зв\'язок між тривалістю робочого тижня і проблемами зі спиртним.
Як показали результати дослідження, основною причиною вживання спиртних напоїв та алкогольної залежності є тривалий робочий тиждень. У людей, які проводили на роботі мінімум 50 годин на тиждень, в середньому в 3,3 рази збільшувалася ймовірність появи проблем з алкоголем, ніж у тих, хто не працював, і в півтора рази - у порівнянні з тими, хто працював від 30 до 49 годин щотижня.
За словами одного з авторів дослідження лікаря Ширі Гібб, трудоголіки знаходять у випивці спосіб розслабитися і відволіктися від напруженого робочого графіка.
До алкоголізму також найбільш схильні ті, хто звик багато спілкуватися з колегами або клієнтами, як на роботі, так і у вільний час, а також у тих сферах діяльності, де співробітники працюють за ненормованим графіком. Прикладом може служити готельний бізнес. Як правило, співробітники, які працюють у цій сфері, найчастіше випивають після роботи.
Як зазначає доктор Гібб, тим не менше, з віком людям вдавалося позбутися від проблем з алкоголем.
Нагадаємо, на початку квітня група британський вчених з Лондонського університету опублікувала дані своїх досліджень, згідно з якими робочий день, що триває понад 11 годин, підвищує ризик інфаркту на 67%.