Фрегат українських ВМС “Гетьман Сагайдачний” вирушив в дальній похід

2013-09-24 19:22 Нравится

Фрегат Військово-Морських Силах Збройних Сил України “Гетьман Сагайдачний” з вертольотом Ка-27 та групою спеціального призначення (оглядовою командою) на борту сьогодні, 24 вересня, вирушив в далекий похід.

Основні завдання контингенту, це – захист торговельного судноплавства в районі Аденської затоки, Червоного моря та західній частині Індійського океану, догляд підозрілих суден, охорона гуманітарних вантажів, які надсилає Європейський Союз до країн Африканського Рогу та, відповідно, протидія піратству. Для участі у міжнародних операціях екіпаж корабля, вертолітний загін, доглядова команда під час навчань “Сі бриз” отримали оцінку експертів НАТО другого рівня, та готові до участі в операції “Океанський щит”.

Планується, що фрегат “Гетьман Сагайдачний” прибуде до пункту базування у Джибуті 8 жовтня. На переході морем та у порту Джибуті контингент проведе остаточні заходи з підготовки до практичних дій. Там український корабель приєднається до кораблів ВМС Норвегії “Фрітьоф Нансен” та ВМС США “Де Верт”, які на цей час беруть участь в операції. Крім того в операції “Океанський щит” беруть участь патрульні літаки від Норвегії та Люксембургу. Після участі в операції НАТО “Океанський щит”, з січня 2014 року планується участь українського національного контингенту в операції Європейського Союзу “Аталанта”.

Корабель в тривале плавання проводжали командувач ВМС ЗС України адмірал Юрій Іл’їн, члени військової ради флоту, ветерани вітчизняних ВМС, рідні і близькі військових моряків. Звертаючись до особового складу, адмірал Юрій Іл’їн підкреслив, що до цього часу кораблі національного флоту в такий тривалий похід ще не ходили.

– Ви перші. Першими бути важко, але дуже почесно. Флот пишається вами! – зазначив командувач національних ВМС. – В цьому строю – кращі з кращих, які заслужили право на виконання цієї дуже важливої для нашої держави місії. Ви будете захищати національні інтереси нашої держави. Пам'ятайте кожну хвилину: ви є захисники Вітчизни, по вам будуть судити про нашу державу, про наші Військово-Морські Сили.

Керівник виду Збройних Сил побажав усім відмінного здоров’я і щасливого плавання.

thumbnail
thumbnail
thumbnail
thumbnail
thumbnail
thumbnail
thumbnail

Комментарии (0)

Добавить смайл! Осталось 3000 символов
Добавить новости
Реклама

Опрос

Вы поддерживаете снятие моратория на продажу земли сельскохозяйственного назначения?

Реклама