Квитки у кіно можуть подорожчати: у Кабміні придумали новий податок

2013-07-30 16:26 Нравится

Уряд планує звільнити від мита кіноматеріали, які ввозяться і вивозяться з території України, натомість - стягувати щоквартальний збір з демонстраторів, дистриб’юторів і прокатників у розмірі 5% від їхнього валового доходу, з операторів і провайдерів телекомунікацій - у розмірі 2%.

Про це пише газета "Капітал" з посиланням на інформаційно-аналітичний бюлетень Кабміну. За підрахунками уряду, щорічно сума цих відрахувань становитиме 100 млн грн.

За словами учасників ринку, зміни дозволять стягувати тільки з кінопрокатників $5 млн на рік, тоді як нині за рахунок мита на ввезення фільмів бюджет отримує лише $200-300 тис.

Як пише видання, скасування мита на ввезення кіноматеріалів навряд чи є актуальним, адже надходження від нього і без того з кожним роком знижуються. Зараз кінокопії ввозять переважно на цифрових носіях, вартість яких становить в середньому $100-300, тоді як копія на кіноплівці коштує $1-2 тис. Крім того, кінопрокатники створюють власні цифрові кінолабораторії повного циклу, що дозволяє їм возити тільки одну копію і тиражувати її вже усередині країни.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Янукович надумав боротися із низькопробним російським кіно і ТБ

"Під виглядом скасування мита чиновники кидають українському прокату кістку, а за рахунок збору віднімають ласий шматок", - наголошує керівник видавничих проектів медіаконсалтингової компанії MRM Артем Вакалюк, додавши, що відрахування з прокату існують і в країнах Європи, проте там вони набагато нижчі - у Франції розмір кінотеатрального збору - 1,1%, у Польщі - 1,5% з кінотеатрів і стільки ж з дистриб’юторів.

Провайдери критикують ініціативу ще більше.

"По суті, це просто податок, оскільки не всі підприємства зв’язку мають стосунок до кінопоказу", - вважає директор "Тріолан" Вадим Сидоренко. У 2012 році оператори зв’язку заробили 52,2 млрд грн, таким чином сума загальних їхніх відрахувань може становити 1 млрд грн. Таким чином Кабмін може отримати суму щонайменше у десять разів більшу за очікувану, а послуги провайдерів і операторів подорожчають – вони піднімуть ціни для абонентів.

Нагадаємо, раніше прем’єр-міністр України Микола Азаров заявив, що ніякого підвищення податків уряд не планує, за винятком хіба що збільшення акцизу на міцний алкоголь, тютюн і предмети розкоші.

За матеріалами "Коментарі"

Комментарии (0)

Добавить смайл! Осталось 3000 символов
Добавить новости
Реклама

Опрос

Справляется ли со своей работой Кабинет Министров?

Реклама