Відповідно до п.63.3 ст.63 Податкового кодексу з метою проведення податкового контролю платники податків підлягають реєстрації або взяттю на облік в органах ДПС за місцем знаходження юридичних осіб, відокремлених підрозділів юридичних осіб, місцем проживання особи (основне місце обліку), а також за місцем розташування (реєстрації) їх підрозділів, рухомого та нерухомого майна, об’єктів оподаткування або через які провадиться діяльність (неосновне місце обліку).
Об’єктами оподаткування і об’єктами, пов’язаними з оподаткуванням, є майно та дії, у зв’язку з якими у платника податків виникають обов’язки щодо сплати податків та зборів.
Платник податків зобов’язаний стати на облік у відповідних органах ДПС за основним та неосновним місцем обліку, повідомляти про всі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, органи ДПС за місцем знаходженням таких об’єктів у порядку, встановленому розділом VII Порядку №1588.
Відповідно до п.8.3 цього розділу якщо у платника податків відбувається реєстрація, створення чи відкриття об’єкта оподаткування або об’єкта, пов’язаного з оподаткуванням, на території адміністративно-територіальної одиниці, де він перебуває на обліку, то такий платник податків зобов’язаний стати на облік за неосновним місцем обліку в органі ДПС за місцем знаходження такого об’єкта у порядку, визначеному розділом VII Порядку 1588.
Згідно з п.7.2 розділу VII цього Порядку для взяття на облік за неосновним місцем обліку платник податків зобов’язаний протягом 10 робочих днів після створення відокремленого підрозділу, реєстрації рухомого чи нерухомого майна або відкриття об’єкта чи підрозділу, через які провадиться діяльність або які підлягають оподаткуванню чи пов’язані з оподаткуванням, подати до відповідного органу ДПС реєстраційну заяву за формою № 1-ОПП або формою № 5-ОПП з позначкою «облік за неосновним місцем обліку».
Інформація про об’єкти оподаткування та об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, подається у вигляді повідомлення про об’єкти оподаткування абр об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за формою № 20-ОПП (додаток 11 до Порядку №1588, за текстом – повідомлення за формою № 20-ОПП).
Повідомлення за формою 20-ОПП подається протягом 10 робочих днів після реєстрації, створення чи відкриття об’єкта оподаткування або об’єкта, пов’язаного з оподаткуванням або через який провадиться діяльність, до органу ДПС за місцезнаходження такого об’єкта.
Порядок надання інформації про зміни відомостей про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням визначено п.8.5 розділу VII Порядку №1588. Зокрема, у разі зміни типу, найменування, місцезнаходження або стану об’єкта оподаткування або об’єкта, пов’язаного з оподаткуванням, платник податків подає повідомлення за формою № 20-ОПП з оновленою інформацією до органу ДПС за місцезнаходженням об’єкта оподаткування, щодо якого відбулися зміни.
За порушення строку поданні повідомлення за формою № 20-ОПП0, а також за подання повідомлення за формою № 20-ОПП з помилками чи не у повному обсязі ст.117 Податкового кодексу передбачено відповідальність у вигляді накладення штрафу на само зайнятих осіб у розмірі 170 грн., на юридичних осіб, відокремлені підрозділи юридичної особи чи юридичну особу, відповідальну за нарахування та сплату податків до бюджету під час виконання договору про спільну діяльність,- 510 грн. Неусунення таких порушень або ті самі дії вчинені протягом року особою, до якої було застосовано штрафи за таке порушення, тягнуть за собою накладення штрафу на само зайнятих осіб у розмірі 340 грн., на юридичних осіб, відокремлені підрозділи юридичної особи чи юридичну особу, відповідальну за нарахування та сплату податків до бюджету під час виконання договору про спільну діяльність,- 1020 грн.