Міністр Олександр Клименко разом з інвесторами шукав шляхи покращення інвестиційного клімату

2013-06-14 11:33 Нравится

Міністерство доходів і зборів України продовжує роботу над тим, щоб процес сплати податків і митних платежів в Україні був максимально простим і комфортним для інвесторів. Про це повідомив Міністр Олександр Клименко під час панельної дискусії «Doing Business in Ukraine. Покращення інвестиційного клімату – спільна справа Уряду та бізнесу», що відбулася сьогодні, 13 червня, в рамках Першої міжнародної бізнес-конференції ABC: Ukraine & Partners-2013.

«Ми зробили дуже великий крок щодо покращення адміністрування. Ми розбудували сервісні центри, запровадили електроні сервіси. Мінімізували фіскальний тиск і запровадили ризик-орієнтовану систему. Міністерство бачить динаміку змін та відчуває потенціал і можливості для подальшого покращення в сферах своєї відповідальності. Для нас рейтинги не самоціль. Наша мета - якісне перетворення бізнес-клімату України. У нас є всі ресурси, щоб це реалізувати», - підкреслив О.Клименко.

Спеціальний гість дискусії, голова Польсько-української господарської палати Яцек Пєхота (Jacek Piechota) відзначив найбільш важливі, на його думку, «рецепти» створення сприятливого інвестиційного клімату.

«У нас у Польщі теж були проблеми. Наприклад, були протести перед запровадженням касових апаратів. Сьогодні це сприймається нормально. В Польщі також існувала проблема з поверненням ПДВ. Але держава, щоб отримати довіру інвесторів, почала кредитуватися в міжнародних фінансових інституціях, а не лізти до карманів підприємців», - розповів Я. Пєхота.

Представник Польщі відзначив досягнення України у створенні організаційних представництв бізнесу, але разом з тим наголосив на необхідності боротьби з монополіями. Він також підкреслив, що свого часу великою проблемою для Польщі була тема трансфертного ціноутворення. «Сьогодні ми готові поділитися досвідом у цьому питанні», - зазначив Я.Пєхота.

Один із найуспішніших бізнесменів Ізраїлю, Ейтан Вертхаймер (Eitan Vertheimer), який виступав у дискусії від імені потенційних інвесторів, впевнений, що інвестиційна привабливість України зростатиме.

«Я бачу - Україна рухається вперед. Для мене вона подібна до Південної Кореї перед тим, як вона провела Олімпіаду. Я бачу тут великий потенціал. Тут дивовижні люди. Я знаю про що говорю – багато українців емігрувало в Ізраїль, вони працюють у нас і є прекрасними фахівцями. Для мене Україна відкриває себе. Є певні проблеми, але ведеться пошук їх вирішення», - сказав Вертхаймер.

В свою чергу, експерт-соціолог, засновник компанії Research&Branding Group Євген Копатько повідомив, що кількість інвесторів, які позитивно оцінюють інвестиційний клімат України, за півроку зросла майже втричі – з 4,1% до 11,4%. Також на третину збільшилося число бізнесменів, що вважають економічну політику українського уряду адекватною глобальним викликам: з 18,4% до 27,1%. Про це Є.Копатько розповів, представляючи результати чергового дослідження Індексу інвестиційної активності в Україні, проведеного RBG у першому кварталі 2013 року.

«Вище стали оцінювати інвестиційний індекс підприємства з іноземним капіталом. Тут зіграло свою роль активне впровадження в національній практиці міжнародних стандартів регулювання та адміністрування», - зауважив Є. Копатько.

Інвестори, за даними дослідження, очікують від влади активнішої боротьби з корупцією, ліквідації адміністративних перешкод для підприємництва, вдосконалення судової системи.

Голова представництва ЄБРР в Україні Шевкі Акюнер (Sevki Acuner) висловив думку, що введення в Україні інституту бізнес-омбудсмена, який матиме прямий контакт з владою і бізнесом, дозволить істотно поліпшити позиції України в процесі боротьби з корупцією та неконкурентною поведінкою на ринках. «Необхідно орієнтуватися на філософію, що капітал є глобальним. Не захищайте інвесторів, а захищайте інвестиції», - порекомендував Ш.Акюнер.

«Уряд готовий задовольнити очікування інвесторів. У податковій та митній сфері робляться масштабні кроки назустріч бізнес-спільноті, з якою у держави склалися рівноправні партнерські відносини. Значна кількість новацій, запропонованих підприємницькими колами, вже міститься в урядових планах, програмах та законопроектах», - запевнив у відповідь Міністр доходів і зборів України Олександр Клименко.

Свої думки щодо шляхів покращення інвестиційного клімату в Україні під час панельної дискусії також висловили Президент Європейської бізнес-асоціації Томаш Фіала (Tomas Fiala), президент Американської Торгової палати в Україні Хорхе Зукоскі (Jorge Zukoski), голова компанії Shell в Україні Грехем Тайлі (Graham Tiley) та інші.

В цілому, панельну дискусію за участі Міністра доходів і зборів України О.Клименка відвідали більше 900 представників українського та іноземного бізнесу, профільних експертів, представників ЗМІ. У прямому ефірі панельна дискусія транслювалася на телеканалі «Перший національний».

Відео виступу учасників дискусії та презентаційні матеріали розміщені на сайті Міністерства доходів і зборів України.

Нагадаємо, Перша міжнародна бізнес-конференція ABC: Ukraine & Partners-2013 проводиться за ініціативи Премєр-міністра України М.Я.Азарова 13-15 червня у м.Києві. Метою заходу є подальший розвиток діалогу між владою та бізнесом, об’єднання зусиль для пошуку шляхів взаємоприйнятного співробітництва та подолання шляхів негативного впливу глобальної економічної кризи.

Комментарии (0)

Добавить смайл! Осталось 3000 символов
Добавить новости
Реклама

Опрос

Справляется ли со своей работой Кабинет Министров?

Реклама