Про це повідомив в.о. голови ДПС у Черкаській області Володимир Коломієць під час традиційного щомісячного звіту про результати роботи з легалізації виплати заробітних плат і зайнятості населення та щодо погашення заборгованості із заробітної плати.
Сфера діяльності молоді, яка до перевірок працівниками Міндоходів Черкащини отримувала зарплату «у конвертах» – торгівля продовольчими та непродовольчими товарами, перевезення вантажів та сільське господарство.
Загалом за 1 квартал ц.р. виявлено 911 найманих робітників, які працювали без укладання трудових угод з роботодавцями. Ці люди тепер отримують реальну заробітну плату і соціальний захист. Легалізовано 1316,2 тис. гривень доходів, донараховано 197,43 тис. гривень податку на доходи фізичних осіб. Крім того 220 черкащан, що провадили діяльність без реєстрації, взяті на облік як приватні підприємці із сплатою 55,2 тис. грн. податків.
В.Коломієць нагадав, що в області працює програма з легалізації і працевлаштування молоді. За номером телефону (0472) 33-91-34 приймають повідомлення про неофіційне працевлаштування, заниження заробітної плати, зарплатні борги, безпричинне звільнення та ін. порушення прав робітників. Робота сервісу та оперативне вирішення питань, поставлених абонентами, перебуває під особистим контролем в.о. голови ДПС у Черкаській області В.В.Коломійця.
В цілому в Україні за три місяці виявлено майже 20 тис. найманих робітників, які працювали без укладання трудових угод з роботодавцями. До бюджету надійшло додаткових 3,7 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб. Понад 11 тисяч громадян, які працювали без офіційної реєстрації, стали приватними підприємцями та сплатили 2,6 млн. грн. податку.