Найбільше українських підприємств, що належать до категорії «великих платників», працюють у галузі торгівлі – майже третина. На другій позиції, за оперативними даними Міндоходів, йде переробна галузь, тут присутні 29,6% таких підприємств.
Інші види економічної діяльності менш привабливі для великого бізнесу. Так, енергетикою займаються 10%.
Ще 7,8% працюють у сфері оренди, інжинірингу та послуг. Майже ідентична кількість (7,7%) великих платників зайняті у транспорті та зв’язку.
У видобутку корисних копалин в Україні задіяні 5,7% підприємств цієї категорії.
Всього на обліку в Міністерстві доходів і зборів перебуває 1480 юридичних осіб, що віднесені до «великих платників податків». З них 754 (майже 51%) обслуговуються в спеціалізованих органах ДПС. При цьому платники, які знаходяться на спеціальному обліку, з початку року перерахували до державного бюджету України 18,6 млрд. грн. – 49,1% від загальної суми податкових зборів.
Довідково: відповідно до Податкового кодексу, великим платником податків вважається юридична особа з обсягом доходу більше 500 млн. грн. за останні чотири квартали або зі сплаченою сумою податків понад 12 млн. грн. за аналогічний період.
***
Нагадаємо, що Указом Президента України від 24.12.2012 №726/2012 утворено Міністерство доходів і зборів України шляхом реорганізації Державної податкової служби України та Державної митної служби України, поклавши на Міністерство, що утворюється, функцію з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.