Внаслідок підвищення рівня заробітної плати місцеві бюджети цього року додатково отримали 264 тис.грн. податку на доходи фізичних осіб; майже 300 тисяч гривень цього податку надійшло до бюджетів після погашення роботодавцями заборгованості з виплати заробітної плати.
Спільно з органами влади на місцях податківці поспілкувалися з керівниками 330 підприємств та 158 фізичними особами - підприємцями, які виплачували зарплату меншу за законодавчо встановлений мінімальний розмір або значно нижчу за середню по регіону. Вісімдесят вісім відсотків роботодавців дослухались до аргументів та виправили ситуацію.
П'ятнадцять обласних підприємств – боржників з виплати заробітної плати погасили борги в сумі 1,4 мільйони гривень. Так, отримали довгоочікувану зарплату працівники трьох держпідприємств на загальну суму 234,1 тис.грн.
«Заходи, направлені на забезпечення своєчасної виплати заробітної плати усім працівникам і ліквідацію зарплатних боргів – це не просто вагоме джерело наповнення місцевих бюджетів, це вирішення долі людей», – прокоментував в.о.голови ДПС у Черкаській області Володимир Коломієць.
Про злісних порушників податківці інформують органи прокуратури. Так, з початку року передано 41 справу по підприємствах, керівники яких виплачували невиправдано низьку зарплату. За наслідками реагування органів прокуратури підвищили рівень виплати зарплати 22 підприємств; до бюджету додатково надійшло 43,9 тис.грн. податку на доходи фізичних осіб. Також до прокуратури передано матеріали по 3 підприємствах, які заборгували своїм працівникам понад 234,1 тисяч гривень заробітної плати.