7 березня 2013 року на порталі «Діловий регіон» відбулась інтернет-конференція з питань отримання електронних ключів цифрового підпису, особливостей застосування ключів, а також щодо можливостей використання електронного підпису. На запитання платників відповів начальник відділу реєстрації користувачів при ДПС у Черкаській області Центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту Державної податкової служби
Олексій Науменко.
Пропонуємо вашій увазі відповіді на окремі запитання, поставлені під час конференції.
1. Почему необходимо использовать именно сертифицированные средства? Можно ли использовать бесплатные но не сертифицированные средства? Спасибо за ответы.
Ми не можемо відповідати за програмну продукцію, яка не сертифікована, не пройшла акредитацію та не має експертного висновку.
2. Предоставляет ли ваш центр платные услуги? Если да, то какие?
Жодних платних послуг ми не надаємо.
3.Летом у меня запланирована большая командировка за пределы Украины. Могу ли я передать секретный ключ цифровой подписи другому лицу на время моего отсутствия?
Ви можете використовувати ключ цифрового підпису не залежно від місця свого перебування, тобто, навіть з-за кордону можете підписувати електронні документи.
Перевага електронного ключа цифрового підпису саме в тому і полягає, що ви можете засвідчувати документи і складати звіти, перебуваючи в будь-якому куточку світу, де є доступ до Інтернету. Особистий ключ – це як особистий підпис. Фактично, можливість передати ключ існує. Це законно. Але відповідальність все одно буде за підписувачем – за тим, хто отримав цифровий підпис
4. Уважаемый Алексей, поясните, но только честно - возможно ли подделать открытый ключ?
Підробити ключ неможливо. Електронний ключ має дуже високий ступінь захисту. Але для ще більшої впевненості обмежено термін до одного року.
5.Добрый день! Объясните, почему у сертификата существует срок действия.
Термін дії сертифікату становить 1 рік. Це передбачено для того, щоб зробити якомога меншою компрометацію ключа. Тобто, чим довше існує ключ, тим більша можливість його підробити. Обмежений термін дії не дасть можливості підробити ключ. Згідно з регламентом процедура повторного отримання електронного цифрового підпису проходить як первинна.
Стенограму інтернет-конференції можно переглянути, звернувшись на Черкаський інформаційно-діловий портал