Як Європа святкує Новий рік — традиції різних країн

2023-12-31 20:31 Подобається

Новорічні свята в Європі — це не лише перехід від старого року до нового, а й магія традицій, які роблять цей період особливим у кожній країні. Розповідаємо, чим особливо запам'ятовується святкування Нового року в європейських країнах.

Швеція: сімейні традиції та вогники над містами

У Швеції Новий рік – це час для сімейного єднання. Увечері 31 грудня сім'ї збираються разом, щоб смачно вечеряти та насолоджуватися компанією один одного.

Однак особливістю є так звані «Новорічні вечори». Це заходи, де збираються тисячі людей. Вогнища розпалюють у парках, а над містами здіймаються феєрверки, створюючи чарівну атмосферу в останні хвилини старого року.

Також із цікавих традицій у Швеції можна виділити гучне святкування. Наприклад, з 1893 року, коли шведи почали святкувати Новий рік у музеї Скансен у Стокгольмі, опівночі всі церкви країни зустрічають Новий рік дзвоном дзвонів.

Якщо вам доведеться святкувати Новий рік у Швеції, не забудьте вивчити короткий вірш із «Новорічного годинника» А. Теннісона. Саме його вірші звучать із вуст шведів, коли вони отримують новорічні подарунки.

Норвегія: не Санта-Клаус, а Юленіссен

Норвегія - одна з найпривабливіших країн північної Європи. Зима у цій державі нагадує казковий мультик із дитинства.

У Норвегії під час новорічних свят також заведено проводити час біля сімейного столу. У будинках часто розтоплюють камін, на стіл подають фаршировану індичку та пудинг з мигдалем та рисом. Мигдальні горішки в Норвегії вважаються символом щастя та благополуччя.

Щодо традицій, то норвезькі звичаї дещо відрізняються від інших європейських країн. Наприклад, різдвяні подарунки норвежцям приносить не Санта-Клаус, а гарний гном Юлініссен.

Також напередодні новорічної урочистості норвежці йдуть до церкви, щоб зустріти наступний рік із благословенням. Король Норвегії традиційно вимовляє перед народом святкову промову.

До речі, норвежці також мають традицію — ставити в себе вдома новорічних гномів Ніссе. Це незвичайний персонаж, що мешкає в різних місцях, починаючи від густого норвезького лісу і закінчуючи затишним куточком в будинку. Вважається, що Ніссе приносить удачу та достаток.

Німеччина: шампанське та блиск вогників

У Німеччині традиційний новорічний стіл теж насичений різноманітними частуваннями, але на перший план виходять келихи з шампанським. Всі члени сім'ї збираються разом у колі друзів, щоб весело провести час.

Головна подія - феєрверк опівночі. Столи наповнюються вогниками і свічками, створюючи дивовижне свічення в останні миті року, що минає.

Німці святкують Новий рік із шумом, оскільки вважають, що це допомагає відігнати злих духів. До того ж у Німеччині 31 грудня називають Silvester, на честь папи римського Сільвестра I, який помер 31 грудня 335 року.

Цього вечора німці бажають «хорошого входження у новий рік», а опівночі, цокаючись шампанським, вигукують: «Нехай все вдасться в новому році».

Італія: фея Бефана та викидання речей з вікон

В Італії Новий рік починається з великої вечері, що складається з 12 страв, що символізують щомісяця року. Опівночі, коли куранти б'ють, відкриваються пляшки ігристого вина і починається феєрія лампіонів.

Також у цій країні немає Санти, замість нього є Баббо Наталі. Як свідчить легенда, він є далеким родичем Святого Миколая родом із Туреччини.

Цікаво, що подарунки новорічної ночі приносить не він, а добра фея Бефана, що залишає їх у панчохах, підвішених біля каміна. Часто італійці кажуть, що неслухняні діти можуть знайти золу чи вугілля замість подарунків.

Ще одна з найпопулярніших традицій в Італії на Новий рік – викидання старих речей із вікон. Мешканці країни таким чином не беруть усе зайве та непотрібне із собою наступного року, щоб натомість з'явилося щось краще.

Іспанія: 12 виноградин та танці під гітару

В Іспанії Новий рік зустрічають особливо екстравагантно. Один із найвідоміших звичаїв - є 12 виноградин в останні 12 секунд старого року, що символізує успіх на кожен місяць. Потім починається галасливий і веселий час — святкові вечірки, чарівні вогники та безліч танців під іспанську гітару.

У багатьох населених пунктах жителі збираються на площі або в будь-якому популярному місці, де є годинник, щоб з'їсти виноградини і разом провести останні хвилини року. Якщо ви хочете взяти участь у цій події.

Франція: Пер Ноель на віслюку

Одна из самых популярных традиций на Новый год во Франции — это поджигание рождественского полена, которое специально производят на Рождество и держат дома до Нового года. Также развлекаются лотереями, одеванием колпаков и обсыпанием друг друга конфетами.

Во Франции нашего Деда Мороза заменяет Пер Ноэль, передвигающийся не на оленях, а на осле. Он кладет подарки в ботинки у камина.

Что касается традиций в еде, то французы предпочитают видеть на новогоднем столе фуагру, запеченную индейку или гуся, кровяные колбасы, бобы, каштаны, фасоль, лобстеры, омары и мясо диких животных.

Великобритания: поцелуи под Биг-Бено

Британці, як і багато інших жителів Європи, вміють святкувати Новий рік і мають свої традиції. Водночас у Великій Британії не прийнято дарувати дорогі та великі новорічні подарунки, оскільки свято вважається лише продовженням Різдва.

На столі у британців новорічного вечора часто можна побачити яблучний пиріг, вівсяні коржики круглої форми з отвором посередині, пудинг, сир кеббен, а з гарячих страв — смажений гусак, біфштекси.

Однією з найвідоміших традицій у Британії вважається поцілунок закоханої пари у Біг-Бена під куранти. Британці вірять, що це забезпечить їм міцні стосунки у новому році.

Крім того, в британських будинках прийнято відкривати задні двері будинку, коли годинник починає бити опівночі, а передні — з останнім ударом курантів. Таким чином вони випускають Старий рік та впускають Новий.

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Додати новини
Реклама

Опитування

Що для України буде перемогою?

ГолосуватиРезультатиАрхів
Реклама