Було виявлено, що рослина-паразит є ефективним засобом в боротьбі з раком.

2023-02-24 11:28 Подобається

За результатами клінічних випробувань було показано, що препарат із екстрактом омели може уповільнити прогресування хвороби та, у деяких випадках, зменшити розмір ракових пухлин.

Омела біла є вічнозеленою напівпаразитичною рослиною, яку можна зустріти на гілках різних видів листяних дерев, включаючи Україну. Округлі жовто-зелені плоди омели особливо помітні взимку серед голих гілок і часто покривають крону дерева-господаря, з якого вони отримують воду та поживні речовини.

Омела часто завдає шкоди деревам і, тому, вважається шкідником садів та парків. Однак, її використовують у традиційній медицині для лікування захворювань нервової системи, таких як істерія та епілепсія, а також у терапії пацієнтів з раком.

У зв'язку з цим, вчені провели дослідження впливу внутрішньовенного введення екстракту омели білої на 21 пацієнтах зі стійкою формою раку або онкологічним захворюванням на пізній стадії.

Метою цього малих клінічних випробувань було встановити безпеку препарату омели для ракових хворих та визначити його безпечну дозу. Дослідники встановили, що безпечна доза складає 600 міліграмів при внутрішньовенному введенні тричі на тиждень.

У результаті дослідження було встановлено, що омела має позитивний вплив на онкозахворювання. Для оцінки безпеки та встановлення безпечної дози, внутрішньовенно було введено екстракт омели білої 21 пацієнту з раком на пізній стадії. Дозу препарату збільшували та продовжували терапію до появи ускладнень або припинення з інших причин, що зазвичай займало близько 15 тижнів. У п'яти пацієнтів було зафіксовано стабілізацію захворювання та відсутність його прогресування протягом цього періоду, а у трьох хворих пухлини зменшилися у розмірі. Ці результати свідчать про потенційну ефективність омели в терапії раку.

Важливо зазначити, що це було лише перше клінічне випробування ефектів омели на ракових пацієнтів, тому що зважаючи на обмежену кількість учасників (21 пацієнт), є потреба в більш обширних дослідженнях, щоб отримати достовірні результати. Крім того, хоча попередні дослідження показали деякі переваги використання омели у терапії раку, цей препарат має потенційні побічні ефекти, і його призначення повинне здійснюватися під наглядом лікаря.

Окрім того, використання омели білої як альтернативного засобу лікування раку не має бути розглянуто як заміна стандартному лікуванню, такому як хіміотерапія або радіотерапія. Натомість, воно може бути доповненням до цих методів або використовуватися для зменшення симптомів та покращення якості життя пацієнтів з онкозахворюванням.

Отже, необхідні подальші дослідження для визначення ефективності омели білої у терапії раку, а також її побічних ефектів та механізмів дії, і пацієнти, що мають рак, не повинні вживати омелу без консультації з лікарем та без дотримання інших рекомендацій щодо лікування.

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Додати новини
Реклама

Опитування

Що для України буде перемогою?

ГолосуватиРезультатиАрхів
Реклама