Банкам заборонили використовувати дрібний шрифт у договорах

2021-04-26 18:14 Нравится 1

Нові правила Нацбанку щодо встановлення додаткових вимог до договорів почнуть діяти з 27 квітня. Згідно з ними, банки повинні розкривати повну інформацію про угоди.

Мовиться про вимоги стосовно договорів про споживчий кредит, депозит, а також відкриття та ведення рахунку. Тепер банки повинні надавати у договорі повний опис послуги.

Детальніше про нові вимоги

  • У договорі про депозит потрібно буде вказувати конкретну дату повернення вкладу та інформацію, чи має банк право продовжити її термін дії.
  • У договорі про кредит потрібно буде зазначати перелік та ціну додаткових послуг, а також умови, за яких можна змінити процентну ставку чи інші платежі. Важливо, що текст угоди має бути викладений розміром шрифту не менше 11 друкарських пунктів.
  • Банки не зможуть включати до договорів недобросовісні норми, тобто ті, що обмежують права споживачів подати скаргу чи судовий позов.
  • Змінювати умови договору без інформування споживача теж заборонять. Крім того, не можна вимагати від споживача платити за ще не отримані послуги.

Мета нових вимог

У НБУ наголосили, що головне завдання нових вимог – забезпечити розкриття повної інформації про послуги, права та обов'язки сторін, а також – наслідки.

Зауважимо, таку постанову Нацбанк ухвалив 26 січня. Тому банки мали 3 місяці, аби привести свою роботу до її відповідності.

Комментарии (0)

Добавить смайл! Осталось 3000 символов
Добавить новости
Реклама

Опрос

По какой причине вы планируете привиться или уже привились от COVID-19?

ГолосоватьРезультатыАрхив
Реклама