ДПІ у Центральному районі м.Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області інформує:

2018-10-12 15:04 Подобається

Понад 85% платників ДПІ у Центральному районі м.Дніпра вже не відвідують податкову

«Тільки в вересні поточного року від платників ДПІ у Центральному районі м.Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області нами прийнято та оброблено 7788 податкових звітів, з початку року їх надійшло майже 87 тисяч. Приємно відзначити, що більшість з них, а саме - понад 85% подано платниками в електронному вигляді», - повідомила начальник ДПІ у Центральному районі м.Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області Наталія Болдаш

Впровадження нових та вдосконалення наявних електронних сервісів, створення комфортних умов для платників є одним з пріоритетних напрямів роботи у розвитку партнерських стосунків між органами ДФС та платниками податків. Електронні сервіси ДФС – це реформування формату відносин з суб`єктами господарювання, завдяки якому скорочується час на оформлення та подання звітності до органів фіскальної служби, підвищується оперативність надання та якість звітності, а також знижуються корупційні ризики, завдяки уникненню безпосереднього спілкування з працівниками контролюючих органів.

«В 2018 році нами було визначено першочерговим завданням підвищення рівня подання звітності платниками в електронному вигляді та активне користування он-лайн сервісами ДФС. Для цього ми проводимо постійну роз’яснювальну роботу з платниками – засобами СМІ, під час телефонного та особистого спілкування з відвідувачами Центру обслуговування платників. Наші фахівці проводять семінари та майстер-класи з метою підвищення обізнаності суб’єктів господарювання з можливостями електронного кабінету платника», - повідомляє Наталія Болдаш

Зазначимо, що сервіс «Електронний кабінет платника» надає майже повний спектр послуг як для суб’єктів господарювання, так і громадян, сприяє правильному i зручному обчисленню та своєчаснiй сплатi податкiв i зборiв (обов’язкових платежiв). Для роботи з кабінетом не потрібно встановлювати спеціалізованого програмного забезпечення, оскільки він працює як за допомогою персональних комп’ютерів, так і смарт-пристроїв, підключених до мережі Інтернет.

Запрошуємо скористатися сервісами фіскальної служби на офіційному веб – порталі відомства за електронною адресою:www.sfs.gov.ua.

Сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» щодо актуальних питань сплати податків з фізичних осіб у 2018 році

Нещодавно фахівцями ДПІ у Центральному районі м.Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» щодо актуальних питань сплати податків з фізичних осіб у 2018 році.

На запитання платників податків відповідала заступник начальника відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб та єдиного внеску території обслуговування платників ДПІ у Центральному районі м.Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області Інна Сердюкова.

Чи справді що з жовтня місяця будуть проводитись позапланові фактичні перевірки щодо виявлення неоформлених найманих працівників?

Так, справді. Кабінетом Міністрів України 5 вересня ухвалено розпорядження „Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення” (№649-р 05.09.18), яким передбачено проведення Державною службою України з питань праці, Державною фіскальною службою України, Пенсійним фондом України, Національною поліцією України, іншими центральними органами виконавчої влади спільно з органами місцевого самоврядування комплексних заходів, спрямованих на детінізацію ринку праці та вдосконалення контролю за оформленням трудових відносин із найманими працівниками.

Розпорядженням передбачено посилення координації органів державної влади в питаннях проведення роз’яснювальної роботи, здійснення заходів щодо виявлення фактів застосування незадекларованої праці, а також перегляд актів органів виконавчої влади та внесення змін до них з метою посилення контролю за оформленням трудових відносин.

Органам державної влади для проведення роз’яснювальних заходів з легалізації найманої праці надано місячний термін, тобто до 05.10.2018 року.

Після закінчення зазначеного терміну працівникам Головного управлінням ДФС у Дніпропетровській області будуть виписуватись направлення для проведення позапланових фактичних перевірок, щодо виявлення неоформлених найманих працівників.

Слід відмітити, що за порушення трудового законодавства недобросовісним роботодавцям загрожує штраф у розмірі 30 мінімальних зарплат, а це 111 690 гривень за одного неоформленого працівника.

Додатково повідомляємо, що роботодавець оформивши найманого працівника зобов’язаний вчасно подати до органу ДФС за місцем реєстрації повідомлення про прийняття працівника на роботу.

Які дії платника податку якщо він не згідний з нарахованою сумою податку на нерухоме майно?

Відповідно до п.п.266.7.3 п.266.7 ст.266 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями, платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем реєстрації для проведення звірки. У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів документів на право власності, платник подає відповідні заяви контролюючому органу із копіями підтверджуючих документів. Контролюючий орган проводить перерахунок суми податку і вручає йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим і відкликаним.

Хто має право на отримання податкової знижки за освітні послуги ?

Право на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року зберігається за платником до кінця податкового року, наступного за звітним. Тобто, для реалізації права на податкову знижку за 2017 рік, платнику податку необхідно заповнити та подати до податкової інспекції за своєю податковою адресою (місцем проживання фізичної особи) податкову декларацію про майновий стан і доходи до кінця 2018 року. Якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним, не використає своє право на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.

У зв’язку з внесенням змін до Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VІ (із змінами та доповненнями (далі - ПКУ) з 28 липня поточного року громадяни, які сплачують за освітні послуги, що надаються дошкільними, шкільними та позашкільними закладами освіти, мають право на податкову знижку. Раніше таке право надавалося лише за послуги, сплачені на користь вітчизняних закладів професійної (професійно-технічної) та вищої освіти.

Звертаємо вашу увагу на те, що повертається не сума витрат, понесена платником податку на навчання, а податок на доходи фізичних осіб внаслідок зменшення загального річного оподатковуваного доходу платника податку на доходи фізичних осіб, отриманого у вигляді заробітної плати.

Отже, якщо внаслідок здійсненого перерахунку виникає переплата податку, то сума, що має бути повернена платнику податку, зараховується на його банківський рахунок, відкритий у будь-якому банку, зазначену в податковій декларації про майновий стан і доходи, протягом 60 календарних днів після надходження такої податкової декларації.

За свої розкішні автівки громадяни Центрального району м.Дніпра сплатили понад 1мільйон гривень податку

Місцевий бюджет Центрального району м.Дніпра протягом дев’яти місяців п.року отримали більше 1,2 млн грн транспортного податку. Це на 0,1 млн більше, індикативний показник доходів виконано на 112,8 відсотка. Темп росту становить116,1 відсотків

Нагадаємо, що транспортний податок – це щорічний платіж у розмірі 25 000 гривень. Він є своєрідною складовою податку на розкіш, адже стосується лише «елітних» легкових автомобілів віком до 5 років з середньоринковою вартістю більше 375 мінімальних заробітних плат. Платниками транспортного податку є як фізичні, так і юридичні особи (в т. ч. іноземні), на яких зареєстрований автомобіль.

Власники решти легкових та вантажних автомобілів, автобусів наразі не зобов’язані сплачувати транспортний податок, але це може змінитись. Відповідна пропозиція обкладати податком вживані автомобілі з‘явилася в поправках до законопроекту №8487, який створювався для зміни правил імпорту автотранспорту.

Громадяни – власники нерухомості сплатили до місцевого бюджету Центрального району м.Дніпра майже 15 мільйонів гривень

З початку року мешканці Центрального району м.Дніпра сплатили до місцевого бюджету 15,5 млн.грн. податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Надходження у порівнянні з аналогічним періодом минулого року збільшилися на 5,1 млн. гривень. Про це повідомила начальник ДПІ у Центральному районі м.Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області Наталія Болдаш

Нагадаємо, щороку органи ДФС направляють за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) фізичної особи – власника нерухомості податкові повідомлення-рішення про сплату суми відповідного податку з зазначенням платіжних реквізитів. Податок на нерухоме майно сплачується не лише за житлові приміщення, а і за об’єкти нежитлового фонду. Особи, які отримали податкове повідомлення-рішення зобов’язані сплатити податок протягом 60 днів з дня його отримання;

Якщо повідомлення – рішення про сплату податку на нерухоме майно не отримано, це не означає, що платити податок не потрібно. В цьому випадку слід звернутися до територіального податкового органу за місцем своєї реєстрації.

Слід зазначити, що громадяни мають право звернутися з письмовою заявою за місцем проживання до ДФС для проведення звірки даних, щодо об’єктів нерухомості, площі, права на користування пільгою. У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником на підставі оригіналів відповідних документів, ДФС проводить перерахунок суми податку і надсилає йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення скасовується.

У разі, якщо платник не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання протягом строків, визначених Кодексом (протягом 60 днів з дня отримання повідомлення), такий платник притягується до відповідальності у вигляді штрафу (ст. 126 Податкового кодексу України).

Штраф застосовується у таких розмірах:

- при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;

- при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

Також органи ДФС мають право (п. 102.1 ст. 102 Податкового кодексу України) та зобов’язані (п.п. 54.3.3 п. 54.3 ст. 54 Кодексу) нарахувати платнику податок за попередній період, але не пізніше закінчення 1095 дня, що настає за останнім днем граничного строку сплати нарахованих платником грошових зобов’язань.

Від платників податків Центрального району м.Дніпра до бюджетів усіх рівнів надійшло понад 1 млрд гривень

Протягом січня - вересня поточного року від платників податків Центрального району м.Дніпра надійшло до бюджетів усіх рівнів 1 171,5 млн гривень. Це на 107 млн грн перевищує результат відповідного періоду минулого року. Індикативний показник виконано на 106,5відсотків. Про це проінформувала начальник ДПІ у Центральному районі Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області Наталія Болдаш.

Так, до загального фонду державного бюджету протягом дев’яти місяців 2018 року мобілізовано 635,5 млн грн, що на 118,3 млн грн або 18,6 відс. більше, ніж за відповідний період минулого року.

У вересні цього року до загального фонду держбюджету надійшло 66,9млн гривень. Це майже на 13,6 відс., або на 9,1 млн грн перевищує надходження вересня минулого року. Індикативний показник виконано на 111,1 відсотки.

До місцевих бюджетів з початку року надійшло 543,4 млн гривень. Це на 22,8 млн грн або на 4,2 відс. більше фактичних надходжень січня-вересня 2017 року.

Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування протягом поточного року зібрано 514,7 млн гривень. Порівняно з 2017 роком надходження зросли на 19,8 млн грн, Темп росту склав 104,2 відсотків.

„Головним пріоритетом нашої діяльності залишається конструктивна співпраця з платниками податків і місцевою владою задля вчасного і повного наповнення бюджетів усіх рівнів”, - наголосила Нталія Болдаш.

ДПІ у Центральному районі м. Дніпра

про оформлення здавання готівкової виручки до банку

Відповідно до п. 29 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 29 грудня 2017 року № 148 із змінами та доповненнями, видача готівки з каси для здавання її до банку оформляється відповідними касовими ордерами (прибутковим або видатковим) з відображенням такої касової операції в касовій книзі.

Вилучення готівки з місця здійснення готівкових розрахунків із застосуванням реєстратора розрахункових операцій (далі – РРО) або розрахункової книжки для здавання її до банку оформляється відповідними чеками РРО із виконанням операції «службова видача».

Документом, що свідчить про здавання виручки до банку та є підтвердженням оприбуткування готівки в касі суб’єктів господарювання, є:

1) квитанція до прибуткового документа банку на внесення готівки, підписана відповідальними особами банку та засвідчена відбитком печатки банку;

2) квитанція/чек банкомата чи програмно-технічного комплексу самообслуговування;

3) примірник супровідної відомості до сумки з готівковою виручкою (готівкою), засвідчений підписом та відбитком печатки інкасатора-збирача;

4) чек платіжного термінала в разі проведення інкасації коштів у режимі реального часу з використанням платіжних терміналів.

Якщо «єдинник» перевищив дозволений обсяг доходу…

ДПІ у Центральному районі м.Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області повідомляє,що фізичні особи – підприємці мають право перебувати у відповідній групі платників єдиного податку за умови дотримання певних вимог.

Одна з таких вимог – «спрощенець» не повинен перевищувати певний обсяг доходу, який визначено в залежності від групи платника. Так, відповідно до пункту 291.4 Податкового кодексу України:

І група – дохід не перевищує 300 тис. грн;

ІІ група – дохід не перевищує 1 млн 500 тис. грн;

ІІІ група – дохід не перевищує 5 млн грн.

Відповідно до пункту 293.8 ПКУ, ставки встановлені пунктами 293.3 - 293.5 ПКУ, застосовують з урахуванням таких особливостей:

1) платники єдиного податку першої групи, які у календарному кварталі перевищили обсяг доходу, визначений для таких платників у пункті 291.4 ПКУ, з наступного календарного кварталу за заявою переходять на застосування ставки єдиного податку, визначеної для платників єдиного податку другої або третьої групи, або відмовляються від застосування спрощеної системи оподаткування;

2) платники єдиного податку другої групи, які перевищили у податковому (звітному) періоді обсяг доходу, визначений для таких платників у пункті 291.4 ПКУ, в наступному податковому (звітному) кварталі за заявою переходять на застосування ставки єдиного податку, визначеної для платників єдиного податку третьої групи, або відмовляються від застосування спрощеної системи оподаткування.

3) платники єдиного податку третьої групи, які перевищили у податковому (звітному) періоді обсяг доходу, визначений для таких платників у пункті 291.4 ПКУ зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів.

Заява щодо переходу на застосування ставки єдиного податку, визначеної для платників єдиного податку іншої групи, або про відмову від застосування спрощеної системи оподаткування подається не пізніше 20 числа місяця, наступного за календарним кварталом, у якому допущено перевищення обсягу доходу.

Разом з тим, платники першої, другої та третьої груп (фізичні особи), які допустили перевищення дозволеного обсягу доходу, до суми такого перевищення зобов’язані застосувати ставку єдиного податку у розмірі 15 відсотків. «Єдинники» третьої групи – юридичні особи до суми перевищення застосовують подвійний розмір ставок єдиного податку, визначених у пункті 293.3 ПКУ.

Податкова знижка на навчання – розширено перелік навчальних закладів

ДПІ у Центральному районі м.Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що право платника податку на податкову знижку, підстави для її нарахування, перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки, обмеження права на її нарахування визначені ст. 166 Податкового кодексу України.

Відповідно до п.п. 166.3.3 п. 166.3 ст. 166 ПКУ платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 ПКУ, фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати у вигляді суми коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення.

З метою використання права на компенсацію вартості навчання один із батьків може включити до податкової знижки на навчання лише суми коштів, сплата яких фактично підтверджена відповідним розрахунковим документом (квитанції, касові ордери, чеки тощо), в якому зазначено, що платіж за навчання здійснено безпосередньо особою, яка звертається за податковим кредитом.

При цьому, у договорі про навчання повинно бути зазначено прізвище, ім’я та по батькові особи, яка буде безпосередньо навчатися (дитини).

Членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення для цілей розд. IV ПКУ вважаються її батьки, її чоловік або дружина, діти такої фізичної особи, у тому числі усиновлені (п. п. 14.1.263 п. 14.1 ст. 14 ПКУ).

Законом України від 05 вересня 2017 року № 2145-VIII «Про освіту» встановлено, що договір укладається між закладом освіти і здобувачем освіти (його законними представниками) та/або юридичною чи фізичною особою, яка здійснює оплату. Перелік вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти визначено відповідними законами України, зокрема, «Про дошкільну освіту», «Про позашкільну освіту», «Про загальну середню освіту», «Про професійно-технічну освіту», «Про вищу освіту».

Для отримання податкової знижки за 2018 рік громадяни мають подати декларацію про отримані доходи з 1 січня до 31 грудня 2019 року. Якщо у цей період декларація не була подана, то знижка за цей період втрачається. До декларації необхідно додати копію договору на здобуття освіти, довідку про нараховану та виплачену заробітну плату, копію квитанції чи іншого розрахункового документа на оплату освітніх послуг, копію паспорта та реєстраційного номера платника податків, копію свідоцтва про народження дитини яка навчається.

Податкова знижка нараховується на доходи, які отримані у вигляді заробітної плати, при цьому сума податкової знижки не повинна перевищувати розмір заробітної плати, яку платник отримав протягом року.

Який граничний термін сплати єдиного внеску за себе ФОП – платниками єдиного податку (19 чи 20 числа місяця, що настає за звітним кварталом)?

ДПІ у Центральному районі м.Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області нагадує ,що платники єдиного внеску, зазначені у ст. 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями, фізичні особи - підприємці – платники єдиного податку зобов’язані сплачувати єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.

Таким чином, граничний термін сплати єдиного внеску за себе фізичними особами-підприємцями, які застосовують спрощену систему оподаткування – 19 число місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний соціальний внесок.

У разі якщо останній день строків сплати єдиного внеску припадає на вихідний або святковий день, останнім днем таких строків сплати єдиного внеску вважається перший робочий день, що настає за вихідним або святковим днем.

Фізичні особи підприємці – платники ЄП застосовують РРО у разі перевищення обсягу доходів понад 1 мільйон гривень

ДПІ у Центральному районі м.Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку другої – четвертої груп, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) зобов’язані у разі:

- перевищення в календарному році незалежно від обраного виду діяльності обсягу доходу понад 1000000 гривень;

- здійснення реалізації технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, незалежно від групи єдиного податку та обсягу річного доходу;

- здійснення роздрібної торгівлі підакцизних товарів, у тому числі пивом у пляшках і бляшанках проводити розрахункові операції на повну суму покупки через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів.

Відповідно до п. 6 ст. 9 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», із змінами та доповненнями (далі – Закон № 265), реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) та розрахункові книжки (далі – РК) не застосовуються при продажу товарів (крім технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту) (наданні послуг) фізичними особами – підприємцями, які відносяться відповідно до Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI, із змінами та доповненнями (далі – ПКУ), до груп платників єдиного податку, що не застосовують РРО.

Пунктом 1 Переліку окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2000 року № 1336 «Про забезпечення реалізації статті 10 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями, встановлено, що суб’єкти підприємницької діяльності мають право здійснювати розрахунки без застосування РРО з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій при здійснені роздрібної торгівлі продовольчими товарами (крім підакцизних товарів), що здійснюється фізичними особами - підприємцями, які сплачують єдиний податок.

Згідно з п. 296.10 ст. 296 ПКУ РРО не застосовуються платниками єдиного податку: першої групи;

другої – четвертої груп (фізичні особи – підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1000000 гривень застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов’язковим. Застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб’єкта господарювання як платника єдиного податку.

Норми п. 296.10 ст. 296 ПКУ не поширюються на платників єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту.

Доходом платника єдиного податку для фізичної особи – підприємця є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст. 292 ПКУ. При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності (п.п. 1 п. 292.1 ст. 292 ПКУ).

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Додати новини
Реклама

Опитування

Ви підтримуєте виселення з Печерської лаври московської церкви?

Реклама

Зараз коментують

Всі