ДПІ у Центральному районі м.Дніпра

2018-05-11 15:05 Подобається

Власники землі та землекористувачі Центрального району м.Дніпра спрямували до місцевих бюджетів більше 25 мільйонів гривень земельного податку

За січень-березень 2018 року місцеві скарбниці Центрального району м.Дніпра поповнились на 25017,0 тис гривень земельного податку. Від юридичних осіб надійшло майже 23076,8 тис.грн, а від фізичних осіб – 1940,2тис.гривень.

Земельний податок та орендна плата за користування землею є одним з вагомих джерел наповнення місцевих скарбниць регіону та складає майже 14 відсотків від загальних надходжень.

За словами першого заступника начальника ДПІ Петерса В’ячеслава Ігоровича: «Позитивна динаміка у зборі плати за землю з одного боку є свідченням сумлінного ставлення платників області до виконання свого обов’язку щодо сплати податків, а з іншого – результатом спільних зусиль фіскальної служби Дніпропетровщини з органами місцевого самоврядування в напрямі залучення власників земельних ділянок та землекористувачів до оподаткування».

Нагадаємо, відповідно до податкового законодавства власники землі та землекористувачі сплачують за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою. У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою плата за землю сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні в поточному році.

Податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення, які надсилаються до 1 липня поточного року.

Суб’єкти господарювання Центрального району м.Дніпра сплатили до місцевих бюджетів понад 29 мільйонів єдиного податку

Як повідомили в ДПІ у Центральному районі м.Дніпра ,у I кварталі п.р. суб’єкти господарювання, які здійснюють діяльність на спрощеній системі оподаткування сплатили до місцевих бюджетів 29957,5 тис.грн. єдиного податку. Порівняно з відповідним періодом минулого року надходження збільшились на 6647,9тис.грн.

Основними платниками єдиного податку є фізичні особи-підприємці, які забезпечили надходження до місцевих бюджетів у сумі 15511,3тис. гривень. Юридичні особи – спрощенці III групи з початку року сплатили до бюджету 7798,3 тис.грн. єдиного податку.

На сьогодні кількість платників єдиного податку, що обрали першу групу першу групу спрощеної системи оподаткування становить 171 особа, другу – 1,3 тис. осіб, третю групу (фізичні особи-підприємці) – 1,6 тис. осіб, третю групу (юридичні особи) – 0,8 тис.осіб .

Нагадаємо, платники першої та другої групи сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа поточного місяця. Такі платники можуть здійснити сплату єдиного податку авансовим внеском за весь податковий період (квартал, рік), але не більш як до кінця поточного звітного року.

Платники єдиного податку третьої групи сплачують його протягом 10 календарних днів після граничного строку подання декларації за податковий звітний квартал.

Сільськогосподарські товаровиробники – спрощенці IV групи сплачують податок щоквартально протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового звітного кварталу.

Дев’ять із десяти звітних документів до ДПІ у Центральному районі м.Дніпра платники податків подають в електронному вигляді

У першому кварталі 2018 року платники податків Центрального району м.Дніпра подали до ДПІ 80608 звітні документи. Із загальної кількості поданих декларацій 73 469 надійшли в електронному форматі.

Таким чином, з початку року більшість усіх декларацій, які надіслано суб’єктами господарювання району для опрацювання фахівцями ДПІ, - в електронному вигляді.

Як свідчить аналітика, більшу перевагу електронному спілкуванню з фіскалами надають юридичні особи. Зокрема, понад 70 відсотків від усіх поданих підприємствами та установами декларацій - електронні. Лише кожна друга декларація від підприємця - фізичної особи надіслана за посередництвом сучасних інформаційних технологій, - інформує начальник відділу обслуговування платників ДПІ у Центральному районі м.Дніпра Іщенко Світлана Васильовна.

Тож в ДПІ у Центральному районі м.Дніпра звертаються до представників малого бізнесу з проханням активніше впроваджувати в свою діяльність сучасні електронні сервіси.

«Зручність і простота в застосуванні, що не вимагає додаткових фінансових та часових витрат, - це ті безумовні переваги звітування в електронному вигляді, які давно оцінили платники податків. Жоден з підприємців, котрий розпочав своє спілкування з контролюючими органами дистанційно, ніколи не повертається до паперової звітності. Громіздкі файли з паперами – це минуле століття, а сьогоднішній темп економічного життя та ділової активності вимагає сучасних підходів, які активно впроваджує в свою роботу ДФС України», - наголошує Світлана Васильовна

Якщо взяти до уваги, що електронний формат звітування виключає суб’єктивний чинник та корупційні ризики, ДФС і надалі максимально вдосконалюватиме діючі сервіси та пропонуватиме їх нові функціональні можливості з врахуванням потреб і побажань платників податків, - наголошують в ДПІ у Центральному районі м.Дніпра.

Юристи фіскальної служби Дніпропетровщини виграли у судах майже 500 мільйонів гривень

ДПІ у Центральному районі м.Дніпра повідомляє, що переважна більшість спорів, що перебувають на розгляді в адміністративних судах різних інстанцій, - податкові спори.

Станом на 1 квітня 2018 року на розгляді в судах за участю органів ДФС Дніпропетровської області перебувало 8,5 тис. справ різних категорій (з урахуванням справ, що перейшли з попередніх років) на загальну суму 10,2 млрд. грн.

Із загальної кількості адміністративних справ за позовами платників податків до територіальних органів ДФС Дніпропетровської області більшу частину складають справи про визнання недійсними/нечинними податкових повідомлень – рішень. Так, протягом січня – березня 2018 року на розгляді у судах знаходилось 5172 таких справ на суму 7,7 млрд.грн., з яких на користь органів ДФС вирішено 72 справи на суму 374,5 млн.грн.

За позовами територіальних органів ГУ ДФС до платників податків перебувало на розгляді 1696 справ на суму 2,2 млрд.грн., розглянуто в судах різних інстанцій 115 справ на суму 94,1 млн.грн., на користь органів ДФС вирішено 114 справ на суму 93,8 млн.грн.

Як повідомив начальник юридичного управління Олег Басан, юристи фіскальної служби області за 1 квартал 2018 року виграли для казни 469,4 млн.грн. по 195 справам.

Основними факторами задоволення переважної кількості розглянутих справ у судах на користь органів ДФС області є підвищення рівня претензійно-позовної роботи та удосконалення ефективності роботи із захисту у судах позиції відомства фахівцями підрозділів правової роботи.

Майже 107 громадян задекларували свої минулорічні доходи

ДПІ у Центральному районі м.Дніпра повідомляє, що з початку Кампанії декларування задекларували свої минулорічні доходи 107 громадян на суму 11843,9тис.грн. Нараховано податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб 78,6тис.грн. Також нараховано до сплати військового збору 8,0тис.грн. До бюджету перераховано 94,2тис.грн. ПДФО та 17,3тис.грн.

Із загальної кількості декларантів на отримання податкової знижки претендує 11громадянина. Їм буде повернуто з бюджету понад 18,5тис.грн.

Нагадуємо, що в цьому році граничний термін подання податкової декларації про майновий стан і доходи за 2017 рік – 02 травня 2018 року.

В «Електронному кабінеті» запроваджено новий сервіс

ДПІ у Центральному районі м.Дніпра повідомляє, що ДФС України запровадила новий сервіс в «Електронному кабінеті» – окремий Реєстр податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена (далі – Реєстр).

Реєстр розміщено у відкритій частині «Електронного кабінету».

Пошук інформації в Реєстрі здійснюється за такими фільтрами: «Індивідуальний податковий номер», «Номер ПН/РК», «Дата складання ПН/РК».

У Реєстрі відображається інформація щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена та по яким прийняті рішення відповідними комісіями, а також розпочато процедури адміністративного та судового оскарження.

Реєстр функціонує в тестовому режимі протягом місяця з дня набрання чинності Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 117 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» (далі – Порядок).

У частині формування у відкритому доступі окремого Реєстру «Електронний кабінет» доопрацьовано відповідно до пункту 8 Порядку.

Інформацію розміщено на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням: http://sfs.gov.ua/media-tsentr/novini/334096.html

В ДПІ у Центральному районі м.Дніпра проведено семінар з питань роботи електронної системи управління ризиками при адмініструванні ПДВ

За участі фахівців ГУ ДФС у Дніпропетровській області відділу адміністрування ПДВ території обслуговування ДПІ у Центральному районі м.Дніпра під керівництвом в.о. заступника начальника ДПІ Омельченка Євгенія Олександровича в приміщенні інспекції відбувся семінар з питань роботи електронної системи управління ризиками при адмініструванні ПДВ згідно з вимогами постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №117 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» критеріями ризиковості платника податків, ризиковості здійснення операцій та переліком показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податків які затверджені Державною фіскальною службою України за погодженням з Міністерством фінансів України.

Під час заходу обговорені причини блокування реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування, присутнім роз’яснено послідовність дій платника ПДВ у разі отримання квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної, зокрема порядок подання пояснень та документів для підтвердження реальності здійснених господарських операцій.

Крім того, на семінарі повідомлено про внесення змін до Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних Кабінетом Міністрів України постановою від 21 лютого 2018 року № 204, яким змінено терміни для реєстрації податкових накладних, а саме: операційний день триватиме в робочі дні з 8-ї до 20-ї години. Технічне обслуговування та регламентні роботи, що потребують зупинки Реєстру, не проводяться протягом операційного дня, крім аварійних випадків. Якщо 15 число або останній день місяця припадають на вихідний, святковий або неробочий день, такий день вважається операційним днем.

Наприкінці семінару були надані фахові відповіді на запитання учасників.

Подання річної декларації громадянами, які провадять незалежну професійну діяльність

ДПІ у Центральному районі м.Дніпра повідомляє, що фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, подають податкову декларацію за результатами звітного року у строки, передбачені для платників податку на доходи фізичних осіб, тобто до 2 травня 2018 року. Остаточний розрахунок податку на доходи фізичних осіб за звітний податковий рік здійснюється платником самостійно згідно з даними, зазначеними в податковій декларації.

У податковій декларації про майновий стан і доходи такі платники відображають суму отриманого доходу за звітний рік, суму сплаченого протягом року податку, та визначають податкове зобов'язання з податку на доходи та військового збору.

Сума податку на доходи та військового збору, зазначена у податковій декларації за минулий 2017 рік, сплачується особами, які провадять незалежну професійну діяльність, до 1 серпня цього року.

Нагадаємо, що незалежна професійна діяльність визначена Податковим кодексом України (далі – ПКУ) як участь фізичної особи у науковій, літературній, артистичній, художній, освітній або викладацькій діяльності, діяльність лікарів, приватних нотаріусів, адвокатів, арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів), аудиторів, бухгалтерів, оцінщиків, інженерів чи архітекторів, особи, зайнятої релігійною (місіонерською) діяльністю, іншою подібною діяльністю за умови, що така особа не є працівником або фізичною особою - підприємцем та використовує найману працю не більш як чотирьох фізичних осіб. Порядок оподаткування доходів, отриманих фізичною особою, яка провадить незалежну професійну діяльність визначена статтею 178 ПКУ

УВАГА! НАБЛИЖАЄТЬСЯ ОСТАННІЙ ДЕНЬ ПОДАННЯ ДЕКЛАРАЦІЇ ЗА 2017 РІК!

ДПІ у Центральному районі м.Дніпра нагадує громадянам та самозайнятим особам що відповідно до норм Податкового кодексу громадяни та особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, подають декларацію про майновий стан і доходи – до 01 травня року, що настає за звітним. Останній день подання декларації за 2017 рік – 02.05.2018.

З 1 січня 2017 року запроваджена нова форма декларації, яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 15 вересня 2016 року №821 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року №859».

Декларації подаються за місцем своєї податкової адреси особисто або уповноваженою на це особою; поштою або засобами електронного зв’язку.

Звертаємо увагу, що поштою документи потрібно надсилати з повідомленням про вручення та з описом про вкладення не пізніше, ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання. Якщо ж декларація подається в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису, то надсилати її потрібно не пізніше закінчення останньої години граничного строку.

Звертаємо увагу роботодавців! Заповнюйте звіти по ЄСВ правильно!

ДПІ у Центральному районі м.Дніпра нагадує страхувальникам про необхідність дотримання норм наказу Міністерства фінансів України від 14.04.15 № 435 "Про затвердження Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування " при заповненні звіту по єдиному соціальному внеску.

Звертаємо увагу на заповнення Таблиці 5 та Таблиці 6 Додатку 4 «Звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов 'язкове державне соціальне страхування» в частині надання достовірної інформації ознак трудових відносин з застрахованими особами за всіма видами нарахувань.

Некоректне заповнення вказаних таблиць Звіту може стати як причиною перевірки контролюючими органами, так і негативно вплинути на зарахування періоду роботи до страхового стажу ваших працівників.

Оприлюднено проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів щодо критеріїв визначення осіб з високими статками»

ДПІ у Центральному районі м.Дніпра повідомляє, що Міністерством фінансів України оприлюднено проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів щодо критеріїв визначення осіб з високими статками».

Проект розроблено з метою підвищення рівня податкової дисципліни серед платників податків – фізичних осіб зі значними доходами та поліпшення ефективності контролю з боку держави в частині повноти та своєчасності сплати податку на доходи фізичних осіб та військового збору з отриманих доходів.

Законопроектом пропонується внести зміни до Податкового кодексу України та Закону України «Про банки і банківську діяльність», а саме:

- запровадити критерії визначення фізичних осіб з високими статками, взяття такої категорії на облік та щорічне подання податкової декларації незалежно від утримання податковими агентами податку на доходи фізичних осіб та військового збору з їх доходів;

- надати повноваження ДФС отримувати доступ до інформації про банківські рахунки зазначеної категорії фізичних осіб;

- розширити обсяг інформації, що надаватиметься банківськими установами на письмову вимогу органів доходів і зборів щодо банківських рахунків осіб з високими статками, за умови належного захисту таких даних.

Законопроектом визначені три критерії для визначення осіб з високими статками. Зокрема, громадянин може бути кінцевим бенефіціарним власником великого платника податків; мати загальний оподатковуваний дохід за попередній рік в 50 млн грн; мати пряме або опосередковане володіння 10% і більше юрособи-нерезидента, який задекларував дохід за попередній рік 10 млн євро й більше.

Проект зазначеного регуляторного акта розміщено на офіційній сторінці Міністерства фінансів України (www.minfin.gov.ua) у рубриці «Проекти регуляторних актів для обговорення» розділу «Проекти документів».

https://www.minfin.gov.ua/news/view/proekty-rehuliatornykh-aktiv-dlia-obhovorennia-?category=aspekti-roboti

Суб’єкт господарювання, що отримав ліцензію на продаж пива у місці торгівлі площею менше 20 кв. метрів, не має права здійснювати продаж інших алкогольних напоїв у такому місці торгівлі

ДПІ у Центральному районі м.Дніпра повідомляє, що відповідно до п.п. 14.1.5 п. 14.1 ст. 14 ПКУ та абз. 7 ст. 1 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» зі змінами і доповненнями (далі – Закон № 481) алкогольні напої це – продукти, одержані шляхом спиртового бродіння цукровмісних матеріалів або виготовлені на основі харчових спиртів з вмістом спирту етилового понад 0,5 відсотка об’ємних одиниць, які зазначені у товарних позиціях 2203, 2204, 2205, 2206 (крім квасу «живого» бродіння), 2208 згідно з УКТ ЗЕД, а також з вмістом спирту етилового 8,5 відсотка об’ємних одиниць та більше, які зазначені у товарних позиціях 2103 90 30 00, 2106 90 згідно з УКТ ЗЕД.

Згідно з п.п.14.1.144 п. 14.1 ст. 14 ПКУ та абзацом дев’ятим ст. 1 Закону № 481 пиво - насичений діоксидом вуглецю пінистий алкогольний напій із вмістом спирту етилового від 0,5 відсотка об’ємних одиниць, отриманий під час бродіння охмеленого сусла пивними дріжджами, що відноситься до товарної групи УКТ ЗЕД за кодом 2203.

Отже, пиво відноситься до алкогольних напоїв, а відповідно до част.14 ст. 15 Закону № 481 роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) може здійснюватися суб’єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.

Водночас відповідно до ст. 1 Закону № 481 місце торгівлі – це місце реалізації товарів, у тому числі на розлив, в одному торговому приміщенні (будівлі) за місцем його фактичного розташування, для пива – без обмеження площі, для алкогольних напоїв, крім пива, – торговельною площею не менше 20 кв. метрів, обладнане реєстраторами розрахункових операцій (незалежно від їх кількості). або де є книги обліку розрахункових операцій (незалежно від їх кількості), в яких фіксується виручка від продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів незалежно від того, чи оформляється через них продаж інших товарів.

Разом з тим, суб’єкти господарювання при здійсненні господарської діяльності мають враховувати норми ст. 15 прим. 3 Закону № 481, якою встановлені обмеження щодо продажу алкогольних напоїв.

Враховуючи викладене, чинним законодавством не передбачено отримання окремих ліцензій на роздрібну торгівлю пивом та іншими алкогольними напоями. Ліцензія на роздрібну торгівлю алкогольними напоями є документом, що надає право здійснювати діяльність з реалізації алкогольних напоїв за визначеним місцем торгівлі. При цьому суб’єкт господарювання, який отримав ліцензію на продаж пива у місці торгівлі площею менше 20 кв. метрів, не має права здійснювати продаж інших алкогольних напоїв у такому місці торгівлі.

Спадок від родичів, які не відносяться до членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення, оподатковується ПДФО за ставкою 5%

ДПІ у Центральному районі м.Дніпра інформує, що відповіднодо норм п.п.174.2.2 п.174.2 ст.174 ПКУ, вартість будь-якого об’єкта спадщини, що успадковується спадкоємцями (обдарованими), які не зазначені у п. п. 174.2.1 п. 174.2 ст. 174 ПКУ, зокрема членами сім’ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення, оподатковується за ставкою, визначеною п. 167.2 ст. 167 ПКУ, тобто, 5 відсотків.

За нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб оподатковуються об’єкти спадщини (дарування), що успадковуються членами сім’ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення (п.п. «а» п.п. 174.2.1 п. 174.2 ст. 174 ПКУ).

Особами, відповідальними за сплату (перерахування) податку до бюджету, є спадкоємці, які отримали спадщину.

Враховуючи викладене, фізичні особи - резиденти, які отримують спадщину (подарунок) від фізичної особи - резидента, але не відносяться до членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення, сплачують податок на доходи фізичних осіб за ставкою 5% від вартості будь-якої спадщини (подарунку) та військовий збір за ставкою 1,5%. З цією метою вони повинні подати річну податкову декларацію про майновий стан та доходи до податкового органу за місцем реєстрації (місцем проживання) до 02 травня та сплатити податок до 01 серпня 2018 року.

При цьому, відповідно до п.179.2 ст.179 Податкового кодексу України, обов’язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним,якщо він,зокрема, отримував доходиу вигляді об'єктів спадщини, з яких сплачено податок відповідно до п.174.3 ст. 174 ПКУ, донотаріального оформлення об’єктів спадщини.

Нотаріус за місцем розташування державної нотаріальної контори або робочого місця приватного нотаріуса та/або в сільських населених пунктах - уповноважена на це посадова особа відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини щокварталу подають до контролюючого органу інформацію про видачу свідоцтв про право на спадщину.

Нагадуємо: відповідно до п.п.14.1.263 п.14.1 ст.14 ПКУ, членами сім'ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, її чоловік або дружина, діти такої фізичної особи, у тому числі усиновлені.

Членами сім'ї фізичної особи другого ступеня споріднення вважаються її рідні брати та сестри, її баба та дід з боку матері і з боку батька, онуки.

Навчаєтесь в аспірантурі: маєте право на податкову знижку

ДПІ у Центральному районі м.Дніпра повідомляє, що відповідно до підпункту 166.3.3 Податкового кодексу України, платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати у вигляді суми коштів, сплачених на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладів для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення.

Основні правові, організаційні, фінансові засади функціонування системи вищої освіти встановлено Законом України від 01 липня 2014 року №1556-VII «Про вищу освіту».

Особи, які навчаються у вищих навчальних закладах, є здобувачами вищої освіти, серед яких є аспірант – особа, зарахована до закладу вищої освіти (наукової установи) для здобуття ступеня доктора філософії/доктора мистецтва.

Крім того, підготовка фахівців з вищою освітою здійснюється за відповідними освітніми чи науковими програмами на рівнях вищої освіти, до яких, зокрема належить третій (освітньо-науковий/освітньо-творчий) рівень. Здобуття вищої освіти на кожному рівні вищої освіти передбачає успішне виконання особою відповідної освітньої або наукової програми, що є підставою для присудження відповідного ступеня вищої освіти (доктора філософії/доктора мистецтва), який здобувається на третьому рівні вищої освіти на основі ступеня магістра під час навчання в аспірантурі/творчій аспірантурі.

Отже, платник податку, який навчається в аспірантурі, є здобувачем вищої освіти і, відповідно, має право на податкову знижку за витратами, понесеними на користь закладу освіти за навчання в аспірантурі за кожний повний або неповний місяць навчання протягом звітного податкового року.

Підстави для нарахування податкової знижки відображаються платником податку у річній податковій декларації, яка подається по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року.

До уваги платників транспортного податку!

ДПІ у Центральному районі м.Дніпра повідомляє, що відповідно до п.п.267.6.10 п.267.6 ст.267 Податкового кодексу України, фізичні особи – платники транспортного податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем своєї реєстрації для проведення звірки даних щодо:

- об’єктів оподаткування, що перебувають у власності платника транспортного податку;

- розміру ставки транспортного податку;

- нарахованої суми транспортного податку.

У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником транспортного податку на підставі оригіналів відповідних документів (зокрема документів, що підтверджують право власності на об’єкт оподаткування, перехід права власності на об’єкт оподаткування), контролюючий орган за місцем реєстрації платника транспортного податку проводить перерахунок суми цього податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).

Внесено зміни до Положення про форму і зміст розрахункових документів

ДПІ у Центральному районі м.Дніпра повідомляє, що наказом Міністерства фінансів України від 19.02.2018 №288, що набрав чинності 06 квітня 2018 року, внесено зміни до Положення про форму і зміст розрахункових документів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2016 №13 «Про затвердження Положення про форму і зміст розрахункових документів, Порядку подання звітності, пов’язаної із використанням книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок), форми №ЗВР-1 Звіт про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок)».

Зокрема, Наказом №288 внесено додатковий реквізит «Код товарної підкатегорії згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД)» до фіскального касового чеку на товари (послуги), фіскального касового чеку видачі коштів, фіскального касового чеку за операціями приймання та переказу готівкових коштів через програмно-технічні комплекси самообслуговування.

Додаткові реквізити чека застосовуються, якщо переказ призначений для оплати товарів (послуг), що придбаваються, а також якщо це передбачено правилами (регламентом) отримувача коштів. У такому разі забезпечується друкування в розділі назви товарів (послуг) всього переліку товарів (послуг) та їх вартості:

- код товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД (зазначається у випадках, передбачених чинним законодавством);

- назви товарів (послуг).

З повним текстом Наказу №288 можна ознайомитись за посиланням: http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/z0293-18.

Торгівля пивом – тільки через РРО

ДПІ у Центральному районі м.Дніпра повідомляє, що згідно із статтею 1 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-BP «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 481) пиво – насичений діоксидом вуглецю пінистий алкогольний напій із вмістом спирту етилового від 0,5 відсотка об’ємних одиниць, отриманий під час бродіння охмеленого сусла пивними дріжджами, що відноситься до товарної групи УКТ ЗЕД за кодом 2203. Нагадаємо, що з 01.07.2015 пиво віднесено до алкогольних напоїв, що передбачає отримання відповідної ліцензії.

Суб'єктам господарювання для здійснення роздрібної торгівлі пивом (в т. ч. виключно пивом) необхідно отримати ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями з обов'язковим обладнанням місця торгівлі РРО. Отримання окремої ліцензії на роздрібну торгівлю пивом при наявності у суб'єкта господарювання ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями не передбачено.

Статтею 15 Закону № 481 визначено, що ліцензія на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями видається за заявою суб’єкта господарювання. У заяві повинно бути зазначено вид господарської діяльності, на провадження якого суб’єкт господарювання має намір одержати ліцензію (імпорт, експорт, оптова, роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами). У заяві про видачу ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями додатково зазначаються, зокрема, адреса місця торгівлі, перелік реєстраторів розрахункових операцій, які знаходяться у місці торгівлі, а також інформація про них: модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення; реєстраційні номери посвідчень реєстраторів розрахункових операцій, які знаходяться у місці торгівлі, та дата початку їх обліку в органах державної фіскальної служби.

Таким чином, суб’єктам господарювання для здійснення роздрібної торгівлі пивом (в т.ч. виключно пивом), необхідно отримати ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями з обов’язковим обладнанням місця торгівлі реєстраторами розрахункових операцій. Законом № 481 та іншими нормативними актами не передбачено отримання окремої ліцензії на роздрібну торгівлю пивом, у разі наявності у суб’єкта господарювання ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями.

Зауважуємо, згідно з ст. 3 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», із змінами та доповненнями (далі – Закон № 265) суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов’язані, зокрема проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій.

Таким чином, фізичні особи - підприємці - платники єдиного податку, які здійснюють роздрібну торгівлю пивом, при розрахунках повинні використовувати належним чином зареєстровані РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій.

Якщо місцева рада не прийняла рішення про встановлення ставок з податку на нерухоме майно, то мінімальною ставкою податку є нуль відсотків

ДПІ у Центральному районі м.Дніпра повідомляє , що відповідно до норм Податкового кодексу України (далі - ПКУ) сільськими, селищними, міськими радами та радами об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, при прийнятті рішення про встановлення місцевих податків та зборів обов’язково визначаються об’єкт оподаткування, платник податків і зборів, розмір ставки, податковий період та інші обов’язкові елементи з дотриманням критеріїв, встановлених розділом XII ПКУ для відповідного місцевого податку чи збору.

Ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, для об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлюються за рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, залежно від місця розташування (зональності) та типів таких об’єктів нерухомості у розмірі, що не перевищує 1,5% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 квадратний метр бази оподаткування, тобто 55,85 грн (3723*1,5%).

У разі якщо сільська, селищна, міська рада або рада об’єднаних територіальних громад, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, не прийняла рішення про встановлення відповідних місцевих податків і зборів, що є обов’язковими згідно з нормами ПКУ, такі податки до прийняття рішення справляються виходячи з норм ПКУ із застосуванням їх мінімальних ставок (п.п.12.3.5 ст.12 ПКУ).

Таким чином, якщо сільська, селищна, міська рада або ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, не прийняли рішення про встановлення ставок з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, то мінімальною ставкою такого податку є «0» відсотків.

Зазначене роз’яснення розміщено на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (категорія 106.08).

Іноземну валюту одержано у підзвіт: відповідальність за неповернені залишки до каси

ДПІ у Центральному районі м.Дніпра повідомляє , що відповідно до ст. 2 Закону України «Про визначення розміру збитків, завданих підприємству, установі, організації розкраданням, знищенням (псуванням), недостачею або втратою дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння та валютних цінностей» заборгованість працівників підприємства, установи, організації при неповерненні у встановлений термін авансу, виданого в іноземній валюті на службове відрядження або господарські потреби, та в інших випадках нездачі іноземної валюти, одержаної у підзвіт, стягується у сумі, еквівалентній потрійній сумі (вартості) зазначених валютних цінностей, перерахованій у валюту України за обмінним курсом Національного банку України на день погашення заборгованості.

Крім того, відповідно до частини першої ст. 164 прим. 2 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КУпАП) за приховування в обліку валютних та інших доходів посадові особи підприємства можуть бути притягнуті до адміністративної відповідальності у вигляді накладення штрафу в розмірі від восьми до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з правопорушень, зазначених у частині першій ст. 164 прим. 2 КУпАП тягнуть за собою накладення штрафу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Додати новини
Реклама

Опитування

Ви підтримуєте виселення з Печерської лаври московської церкви?

Реклама

Зараз коментують

Всі