Повідомляє ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська

2016-07-10 22:02 Подобається

Протягом п’яти місяців 2016 року на «Пульс»звернулося 168 мешканців Дніпропетровщини

Впродовж січня – травня поточного року на антикорупційний сервіс Державної фіскальної служби України «Пульс» надійшло 168 звернень від платників податків та громадян Дніпропетровської області, що на 34,6 відсотків менше відповідного періоду 2015 року.

Розгляд всіх звернень завершено, про вжиті заходи проінформовано заявників у встановлені законодавством терміни.

Половина звернень суб’єктів господарювання та громадян стосувались питань, які виникають під час подання звітності та реєстрації накладних – 84 звернення.

Крім того, дзвінки на сервіс «Пульс» від мешканців Дніпропетровщини лунали з приводу питань роботи органів ГУ ДФС області (35 звернень), системи електронного адміністрування ПДВ (31 звернення), перевірок суб’єктів господарювання (6 звернень), роботи Центрів обслуговування платників (4 звернення) тощо. Безпосередньо антикорупційної тематики сервісу стосувалося 3 звернення.

Нагадуємо, номер цілодобової телефонної лінії антикорупційного сервісу Держаної фіскальної служби України «Пульс»: (044) 284-00-07.

Актуально для платників єдиного внеску!

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська інформує, що Державна фіскальна служба України (далі – ДФС) на головній сторінці офіційного веб-порталу (http://sfs.gov.ua/) у розділі «Анонси» повідомила наступне.

Починаючи з 01.07.2016 звіти щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – Звіт) за звітний період «червень 2016 року» та за звітні періоди 2016 року подаються платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) до контролюючих органів за новою формою згідно з Порядком формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – Порядок), який затверджений наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 №435, що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 23.04.2015 за №460/26905 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 11.04.2016 року №441, зареєстрований у Міністерстві юстиції України 06.05.2016 за №682/28812).

Нові електронні формати Звіту розміщені на офіційному веб-порталі ДФС у розділі сервіс «Електронна звітність» / Платникам податків про електронну звітність / Інформаційно-аналітичне забезпечення / Реєстр електронних форм податкових документів.

Звертаємо увагу, що для подання Звіту в електронному вигляді за новими формами та згідно із затвердженим форматом (стандартом) платникам єдиного внеску у разі відсутності діючого Договору про визнання електронних документів (J/F1391004) з відповідним територіальним органом ДФС необхідно укласти такий Договір.

Підготувати, заповнити та надіслати Звіт в електронному вигляді за новими формами можна буде скориставшись електронним сервісом «Електронний кабінет платника» (оновлена версія) (cabinet.sfs.gov.ua).

Також ДФС повідомила, що Звіт за попередній звітний період (періоди) до 2016 року, який не подавався, подається до контролюючого органу за формою, що діяла з 01.05.2015 року та відповідно у форматах, визначених для таких форм (http://sfs.gov.ua/elektronna-zvitnist/aktualni-novovvedennya/198072.html). Такий Звіт подається лише один раз за один звітний період (абз.2 п.3 розділу V Порядку).

Як інформує ДФС, у разі виникнення питань, пов’язаних із надсиланням звітності платники мають можливість звернутися за багатоканальним телефоном: 0-800-501-007. Інформація надається щоденно у робочі дні з 8 год. 00 хвилин до 20 год. 00 хвилин.

Подання Довідки про використані розрахункові книжки при виході з ладу РРО

Відповідно до абзацу першого п. 7 ст. 3 Закону України від 06 липня 1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», із змінами та доповненнями (далі – Закон №265), суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосовуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зобов’язані подавати до органів державної фіскальної служби звітність, пов’язану із застосуванням реєстратора розрахункових операцій (далі – РРО) та розрахункових книжок (далі – РК), не пізніше 15 числа наступного за звітним місяця у разі, якщо цим пунктом не передбачено подання інформації по дротових або бездротових каналах зв’язку.

Пунктом 6 глави 4 розділу II Порядку реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій, затвердженим наказом Міністерства доходів і зборів України від 28.08.2013 №417 (далі – Порядок №417), визначено, що використання книги обліку розрахункових операцій (далі – книга ОРО), зареєстрованої на РРО, передбачає, зокрема при виході з ладу РРО чи відключення електроенергії здійснення записів за обліком розрахункових квитанцій.

Порядком подання звітності, пов’язаної із використанням книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок), затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2016 №13 (далі – Порядок №13), передбачено подання суб’єктом господарювання звітності за формою № ЗВР-1 щодо всіх книг ОРО, зареєстрованих на господарську одиницю, які ведуться разом із РК у випадках, визначених Законом №265.

Звітність, пов’язана з використанням розрахункових квитанцій, подається у складі Звіту про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) (форма №ЗВР-1) та Довідки про використані розрахункові книжки до органу державної фіскальної служби за місцем реєстрації РК у терміни, визначені чинним законодавством. Форма Довідки про використані розрахункові книжки наведено у додатку до Порядку (п. 4 та п. 5 Порядку №13).

Враховуючи викладене, суб’єкти господарювання подають до контролюючих органів Довідку про використані РК при використанні розрахункових квитанцій на період виходу з ладу РРО або при тимчасовому відключенні електроенергії.

В офісі одного з підприємств Дніпропетровщини проведено обшук

Працівниками податкової міліції Дніпропетровської області в ході розслідування кримінального провадження, зареєстрованого за ч.3 ст.212 КК України, на підставі ухвали суду м. Кривий Ріг проведено обшук в офісному приміщенні одного із підпри- ємств.

За результатами обшуку виявлено та вилучено 77 тис. гривень, 2,7 тис. доларів США готівкою, 5 печаток підприємств, комп’ютерну техніку, фінансово-господарську документацію та флеш накопичувач.

Вилучені ТМЦ знаходяться під охороною податкової міліції.

Протягом І півріччі 2016 року платники Дніпропетровщини перерахували до бюджетів усіх рівнів більше 31,3 мільярдів гривень

З початку 2016 року органами ДФС у Дніпропетровській області забезпечено у бюджети усіх рівнів (з урахуванням ЄСВ) 31 млрд. 323,9 млн. грн. Про це проінформувала виконуюча обов’язки начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Вікторія Каліногорська.

Так, до Державного бюджету впродовж шести місяців 2016 року спрямовано 17 млрд. 570,0 млн. грн., в тому числі Дніпропетровською митницею ДФС – 7 млрд. 589,3 млн. грн.

До місцевих бюджетів за відповідний період забезпечено 7 млрд. 370,7 млн. грн. Це на 1 млрд. 714,2 млн. грн. (або на 30,3%) більше фактичних надходжень І півріччя 2015 року.

Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у першій половині поточного року зібрано 6 млрд. 383,2 млн. грн.

З 1 липня пенсії у розмірі до 10 740 грн. не оподатковуються

З 1 липня поточного року не оподатковуються суми пенсій, що не перевищують десять розмірів прожиткового мінімуму, встановленого на 1 січня звітного податкового року, для осіб, які втратили працездатність (у 2016 році – це 10740 гривень).

Такі зміни запроваджено у зв’язку з набуттям чинності Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування пенсій». Про це розповів директор департаменту податків і зборів з фізичних осіб ДФС Павло Дроняк.

«Податком на доходи фізичних осіб та військовим збором не оподатковуються суми пенсій (включаючи суму їх індексації, нараховану відповідно до закону), розмір яких не перевищує у розрахунку на місяць 10740 гривень. Якщо ж громадянин отримує пенсію більшу за встановлену норму, то сума перевищення оподатковуватиметься за ставкою 18% та 1,5% відповідно», – зазначив Павло Дроняк.

При цьому, пояснив посадовець, не оподатковуватимуться також пенсії, які отримуються учасниками бойових дій, інвалідами війни та особами, на яких поширюється чинність ст. 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Загалом від оподаткування пенсій у минулому році до відповідних бюджетів надійшло майже 1,08 млрд. грн. податку на доходи фізичних осіб. За 6 місяців цього року сплачено 341,1 млн. гривень.

У зв’язку з нововведеннями в ДФС до кінця року очікують надходження ПДФО від оподаткування пенсій у розмірі майже 36 млн. гривень.

Сергій Білан: З незаконного обігу вилучено паливно-мастильних матеріалів на 90 млн. гривень

У рамках спецоперацій «Акциз-2016» та «Рубіж-2016», а також слідчо-оперативних заходів підрозділами податкової міліції з незаконного обігу вилучено 5,4 тис. тонн паливно-мастильних матеріалів на загальну суму 90 млн. грн. Припинено діяльність 12 незаконних виробництв ПММ. Про це заявив Перший заступник Голови ДФС Сергій Білан в інтерв’ю газеті «Бізнес».

«Після минулорічних масштабних заходів ми фактично перекрили канали контрабандного ввезення паливно-мастильних матеріалів. Також була ліквідована схема ухилення від сплати акцизного податку шляхом підміни підакцизного митного коду нафтопродуктів при імпорті платформату і реформату. В результаті від ввезення цієї продукції в бюджет уже надійшло близько 60 млн грн. акцизу», – зазначив Сергій Білан.

За його словами, податкова міліція сьогодні активно працює над перекриттям каналів незаконного ввезення палива малими партіями. Так, зокрема, наприкінці травня в одному з райцентрів Херсонщини під час обшуків в місцях зберігання та реалізації ПММ було вилучено бензин, дизпаливо та обладнання майже на 1 млн. гривень. Частина вилученого була ввезена незаконно, походження решти – внутрішні тіньові схеми.

Крім того, за словами Першого заступника Голови ДФС, припинено й нелегальний випуск палива, яке призначалося для реалізації через мережі заправок відомих брендів. Незаконне виробництво було виявлено у березні та листопаді минулого року.

Як з’ясувалося, паливо виготовлялося зі специфічних хімічних компонентів та без будь-яких дозволів та ліцензій. При цьому компоненти, як правило, імпортувалися або виготовлялися без сплати акцизного податку.

«Після розслідування кримінальних проваджень матеріали направили в суд для розгляду. Уже винесено обвинувальний вирок у відношенні одного з обвинувачених, йому призначено покарання у вигляді штрафу з конфіскацією незаконно виготовленої продукції та обладнання для її виробництва. Решта справ ще розглядаються», – розповів Сергій Білан.

Особам, притягнутим до кримінальної відповідальності, інкримінується незаконне виробництво понад 100 т бензину високооктанових марок і зберігання понад 280 т незаконно виготовлених (з порушенням відповідних норм і стандартів) нафтопродуктів.

Для виявлення об’єктів можливого виготовлення контрафактного палива податковою міліцією також здійснюється аналіз діяльності суб’єктів, які постачають хімічні компоненти палива залізницею на станції, де немає нафтохімічних виробництв.

«Податкова міліція в 2015-2016 роках перевірила 30 таких підозрілих залізничних станцій. І це було обгрунтовано - ми припинили незаконне виробництво контрафакту в Київській, Полтавській, Рівненській, Харківській, Херсонській та Чернігівській областях», – підкреслив Сергій Білан.

Внутрішньою безпекою ДФС затримано хабарників на Дніпропетровщині

Співробітниками Управління внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Дніпропетровській області спільно з працівниками Департаменту захисту економіки Національної поліції України та прокуратури Дніпропетровської області затримано «на гарячому» двох працівників Новомосковської ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області.

Службові особи податкової інспекції вимагали та одержали від фізичної особи підприємця неправомірну вигоду у сумі 15 тисяч гривень за не донарахування штрафних санкцій під час проведення документальної перевірки його господарської діяльності.

За вказаним фактом розпочато кримінальне провадження за кваліфікацією «прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою» (ч. 3 ст. 368 КК України).

Наразі тривають першочергові слідчі дії.

На сьогодні проводиться комплекс слідчих та розшукових дій спрямованих на встановлення всіх обставин вчинення кримінального правопорушення та осіб причетних до протиправної діяльності.

Наталія Рубан: Під час перевірок закладів ресторанного господарства ми викриваємо схеми мінімізації податків

Згідно з інформаційними базами даних в Україні у сфері ресторанного бізнесу зареєстровано 31 287 господарських об’єктів. Під час аналізу діяльності суб’єктів господарювання цієї сфери фіксуються непоодинокі випадки застосування схем ухилення від сплати податків.

«Для мінімізації податків у переважній більшості закладів ресторанного бізнесу працюють два та більше суб’єктів господарювання. При цьому вони використовують різні системи оподаткування: юридичні особи (фізичні особи-підприємці) працюють на загальній системі оподаткування та фізичні особи – підприємці на спрощеній», – розповіла директор Департаменту аудиту ДФС Наталія Рубан.

Для виявлення таких порушників податкового законодавства та невтручання у роботу сумлінного бізнесу ДФС було розроблено відповідний алгоритм проведення фактичних перевірок суб’єктів ресторанного бізнесу. Так, за 5 місяців поточного року підрозділами податкового та митного аудиту було проведено 1417 фактичних перевірок закладів цієї сфери.

«Характерним порушенням, яке виявляється під час таких перевірок, є участь у розрахунках між споживачами та надавачами послуг третіх осіб, які взагалі не мають жодного відношення до цих суб’єктів господарювання. Крім того, відсутні реєстратори розрахункових операцій та ліцензії на право роздрібного продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів», – зазначила Наталія Рубан.

За її словами, неоприбуткування отриманих готівкових коштів зафіксовано у 888 випадках, або у двох третинах поведених перевірок. Також встановлено 408 фактів продажу товарів, не облікованих у встановленому чинним законодавством порядку.

Відсутність ліцензій на право здійснення роздрібного продажу алкогольних напоїв виявлено у 223 випадках, інші порушення (невідповідність суми коштів, зазначених у денному звіті, на місці проведення розрахунків, незабезпечення роздрукування фіскальних звітних чеків (Z-звітів)) зафіксовано у 266 випадках, або під час кожної п’ятої перевірки.

За результатами проведених фактичних перевірок до суб’єктів господарювання застосовано штрафних (фінансових) санкцій на загальну суму 8,2 млн. гривень.

Про надання послуг ЕЦП

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська інформує, що Акредитований центр сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС (далі – АЦСК ІДД) на головній сторінці офіційного інформаційного ресурсу АЦСК ІДД у розділі «Новини» (http://acskidd.gov.ua/news) рекомендує клієнтам для економії свого часу та уникнення черг звертатися за послугами електронного цифрового підпису (далі – ЕЦП) завчасно та не відкладати візит до АЦСК ІДД ДФС на кінець звітного періоду.

Таким чином, процедура отримання послуг ЕЦП буде більш комфортною, а адміністратор реєстрації АЦСК ІДД ДФС матиме змогу надати більш детальну консультацію з питань отримання та застосування послуг ЕЦП.

Кому фіскальна служба самостійно нарахує земельний податок

Відповідно до п.286.2 ст.286 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст. 46 ПКУ, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов’язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається при затвердженні нової нормативної грошової оцінки землі.

Нарахування фізичним особам сум земельного податку проводиться контролюючими органами, які видають платникові до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку за формою, встановленою у порядку, визначеному ст. 58 ПКУ (п. 286.5 ст. 286 ПКУ).

У аналогічному порядку контролюючі органи здійснюють нарахування сум орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.

Отже, фізичні особи (громадяни), які отримали державні акти на право власності на земельні ділянки або договори оренди земельної ділянки державної та комунальної власності, оформлені на фізичну особу (громадянина), не подають до контролюючих органів податкові декларації з плати за землю. Нарахування таким фізичним особам (громадянам) сум земельного податку або орендної плати проводиться контролюючими органами, які видають податкові повідомлення-рішення платникові до 1 липня поточного року.

Як сплачується податок на доходи фізичних осіб з доходу, отриманого фізичною особою від надання в оренду земельного паю юридичній особі?

Оподаткування доходів фізичних осіб регламентується розділом IV Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс), відповідно до пункту 162.1 статті 162 якого платниками податку на доходи фізичних осіб є, зокрема, фізична особа – резидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні.

Підпунктом 164.2.5 пункту 164.2 статті 164 Кодексу визначено, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід від надання майна в лізинг, оренду або суборенду (строкове володіння та/або користування), визначений у порядку, встановленому пунктом 170.1 статті 170 Кодексу.

Відповідно до підпункту 170.1.1 пункту 170.1 статті 170 Кодексу податковим агентом платника податку – орендодавця щодо його доходу від надання в оренду земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю), майнового паю є орендар. При цьому об’єкт оподаткування визначається виходячи з розміру орендної плати, зазначеної у договорі оренди, але не менше ніж мінімальна сума орендного платежу, встановлена законодавством з питань оренди землі.

Згідно з підпунктом 170.1.4 пункту 170.1 статті 170 Кодексу доходи, зазначені, зокрема, у підпункті 170.1.1 пункту 170.1 статті 170 Кодексу, оподатковуються податковим агентом під час їх нарахування (виплати) за ставкою 18%, визначеною пунктом 167.1 статті 167 Кодексу.

Таким чином, юридична особа (орендар) при нарахуванні (виплаті) фізичній особі (орендодавцю) доходу у вигляді орендної плати повинна утримати податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18%.

Про порядок застосування штрафних санкцій

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що Державна фіскальна служба України (далі – ДФС) надала роз’яснення щодо питання недопустимості повторного застосування штрафних санкцій

Відповідно до пункту 116.2 статті 116 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс) за одне податкове правопорушення контролюючий орган може застосувати тільки один вид штрафної (фінансової) санкції (штрафу), передбаченої цим Кодексом та іншими законами України.

Отже, у разі притягнення платника податків до відповідальності у вигляді штрафу за певною статтею Кодексу, виключається можливість притягнення останнього до відповідальності, передбаченої іншими статтями Кодексу, за одне і те ж правопорушення (одне податкове правопорушення не може тягнути відповідальність за різними статтями Кодексу).

Водночас вказане правило не поширюється на випадки скасування рішення контролюючого органу, оскільки у такому випадку відсутня повторність.

Застосування штрафної санкції, передбаченої Кодексом, у разі скасування податкового повідомлення – рішення у судовому порядку, має здійснюватися виключно за умови наявності ознак складу податкового правопорушення у діях (бездіяльності) платника податків. При цьому таке визначення суми грошового зобов’язання не буде вважатися повторним, оскільки скасування акта суб’єкта владних повноважень як способу захисту порушеного права позивача застосовується тоді, коли спірний акт не породжує жодних правових наслідків від моменту прийняття такого акта.

Відповідно до пункту 119.2 статті 119 Кодексу неподання, подання з порушенням встановлених строків, подання не у повному обсязі, з недостовірними відомостями або з помилками податкової звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків, суми утриманого з них податку, а також суми отриманої оплати від фізичних осіб за товари (роботи, послуги), якщо такі недостовірні відомості або помилки призвели до зменшення та/або збільшення податкових зобов’язань платника податку та/або до зміни платника податку, – тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 510 гривень.

Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення, – тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 1020 гривень.

Передбачені цим пунктом штрафи не застосовуються у випадках, коли недостовірні відомості або помилки у податковій звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків, суми утриманого з них податку, а також суми отриманої оплати від фізичних осіб за товари (роботи, послуги), виникли у зв’язку з виконанням податковим агентом вимог пункту 169.4 статті 169 Кодексу та були виправлені відповідно до вимог статті 50 Кодексу.

Аналіз вказаного положення пункту 119.2 статті 119 Кодексу свідчить про те, що умовою притягнення платника податків до відповідальності є приведення недостовірних відомостей або помилок до: зменшення та/або збільшення податкових зобов’язань платника податку, або зміни платника податку.

Щодо застосування статті 121 Кодексу у разі порушення строків зберігання документів, визначених наказом Міністерства юстиції України від 12.04.2012 №578/5 «Про затвердження Переліку типових документів, що створюються під час діяльності державних органів та органів місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, із зазначенням строків зберігання документів», зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 17.04.2012 за № 571/20884.

Відповідно до статті 121 Кодексу незабезпечення платником податків зберігання первинних документів, облікових та інших регістрів, бухгалтерської та статистичної звітності, інших документів з питань обчислення і сплати податків та зборів протягом установлених статтею 44 цього Кодексу строків їх зберігання та/або ненадання платником податків контролюючим органам оригіналів документів (крім документів, отриманих з Єдиного реєстру податкових накладних) чи їх копій при здійсненні податкового контролю у випадках, передбачених Кодексом, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 510 гривень. Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 1020 гривень.

Аналіз вказаного пункту свідчить про те, що склад податкового правопорушення стосується порушення платником податків строків зберігання первинних документів, передбачених саме статтею 44 Кодексу.

Тотожну думку висловлює Вищий адміністративний суд України у своїх рішеннях від 11.04.2016 №К/800/25574/15, від 23.02.2016 №К/800/1317/15 тощо.

(Лист ДФС України від 14.06.2016 №6414/П/99-99-10-02-14 «Про надання інформації» розміщено на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням: http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-konsultatsii/konsultatsii-dlya-fizichnih-osib/68600.html).

Актуально для платників акцизного податку, які реалізують пальне

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області ін- формує, що Державна фіскальна служба України (далі – ДФС) надала податкову консультацію з питань виникнення зобов’- язання по сплаті акцизного податку при здійсненні оптової торгівлі паливом та відобра- ження реалізації (оптової торгівлі) пального після 01.03.2016 у декларації акцизного податку.

Відповідно до підпункту 213.1.12 пункту 213.1 статті 213 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс) об’єктом оподаткування акцизним податком є операції з реалізації будь-яких обсягів пального понад обсяги, що:

- отримані від інших платників акцизного податку, що підтверджені зареєстрованими акцизними накладними в Єдиному реєстрі акцизних накладних (далі – ЄРАН);

- ввезені (імпортовані) на митну територію України, що засвідчені належно оформленою митною декларацією;

- вироблені в Україні, реалізація яких є об’єктом оподаткування відповідно до підпункту 213.1.1 пункту 213.1 статті 213 Кодексу, що підтверджені зареєстрованими акцизними накладними в ЄРАН.

Якщо особа реалізує пальне за кодом товарної підкатегорії УКТ ЗЕД в обсягах, які не перевищують обсяги пального за таким кодом, імпортованого чи виробленого на території України, з яких сплачено акцизний податок, або отриманого від інших платників податку, то об’єкт оподаткування акцизним податком не виникає, і така особа не сплачує акцизний податок з реалізації цього пального.

Якщо обсяг реалізованого пального за кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД перевищує обсяги отриманого від інших платників (або імпортованого або виробленого) пального за цим кодом, то відповідно до підпункту 14.1.281 пункту 14.1 статті 14 Кодексу особа є виробником пального, виникає об’єкт оподаткування акцизним податком, і податкові зобов’язання необхідно задекларувати та сплатити до бюджету.

Таким чином, починаючи з 01.03.2016, у разі здійснення операцій з реалізації будь-яких обсягів пального понад обсяги, що отримані від інших платників акцизного податку, або ввезені (імпортовані) на митну територію України, у суб’єкта господарювання виникають податкові зобов’язання зі сплати акцизного податку.

Якщо обсяг, визначений відповідно до пункту 232.3 статті 232 цього Кодексу (з урахуванням залишку пального, зазначеного у Акті інвентаризації обсягів залишку пального) є меншим за обсяг пального в акцизній накладній та/або розрахунку коригування, які платник податку повинен зареєструвати в ЄРАН, то платник податку зобов’язаний (пункт 231.6 статті 231 Кодексу):

перерахувати на електронний рахунок, відкритий платнику акцизного податку у Казначействі, суму коштів у розмірі акцизного податку за відповідний обсяг реалізованого пального, самостійно розрахованого за ставками, передбаченими підпунктом 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 Кодексу;

зареєструвати заявку на поповнення обсягу залишку пального в системі електронного адміністрування реалізації пального .

У такому випадку платник акцизного податку може зареєструвати заявку на поповнення обсягу залишку пального за умови наявності на електронному рахунку, відкритому платнику акцизного податку в Казначействі, сум коштів сплаченого акцизного податку, не менше ніж сума акцизного податку, розрахованого з обсягу пального у такій заявці (підпункт 232.4.2 пункту 232.4 статті 232 Кодексу).

Діючу форму декларації акцизного податку (далі – декларація) затверджено наказом Міністерства фінансів України від 23.01.2015 №14 «Про затвердження форми декларації акцизного податку, Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 30.01.2015 за №105/26550 №14 (далі – наказ №14).

Відповідно до пункту 49.21 статті 49 Кодексу платники, визначені підпунктом 212.1.15 пункту 212.1 статті 212 Кодексу, тобто, особи, які реалізують пальне, а також платники, які мають діючі (у тому числі призупинені) ліцензії на право здійснення діяльності з підакцизною продукцією, яка підлягає ліцензуванню згідно із законодавством, зобов’язані за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації незалежно від того, чи провадили такі платники господарську діяльність у звітному періоді.

До набрання чинності новою формою декларації платники акцизного податку, які реалізують пальне незалежно від того, чи провадили такі платники господарську діяльність у звітному періоді, повинні подати податкові декларації з акцизного податку за чинною формою декларації до контролюючого органу за основним місцем обліку.

У разі відсутності об’єкта оподаткування акцизним податком декларація подається такими платниками шляхом заповнення титульного аркуша до декларації (без заповнення рядка 05), заповнення рядків 15 та 16 додатка 1 до декларації «Розрахунок суми акцизного податку з підакцизних товарів (продукції), на які встановлено специфічні ставки акцизного податку» з нулями та перенесення їх до розділу В самої декларації (графа В1).

У разі виникнення об’єкта оподаткування, тобто наявності операцій з реалізації будь-яких обсягів пального понад обсяги, визначені підпунктом 213.1.12 пункту 213.1 статті 213 Кодексу, платники податку з реалізації пального повинні задекларувати ці зобов’язання за чинною формою декларації шляхом заповнення додатка 1 до декларації та перенесення суми податкового зобов’язання до розділу В самої декларації (графа В1).

(Лист ДФС від 09.06.2016 №12691/6/99-99-12-03-03-15 розміщено на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням:

http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-konsultatsii/konsultatsii-dlya-yuridichnih-osib/68562.html).

Обов’язок надання декларації платника єдиного податку фізичною особою – підприємцем у разі відсутності доходів протягом звітного періоду

Відповідно до пункту 49.2 статті 49 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс) платник податків зобов’язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період, в якому виникають об’єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог цього Кодексу подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є.

Водночас пунктом 40.1 статті 40 Кодексу передбачено, що у разі, якщо іншими розділами цього Кодексу або законами з питань митної справи визначається спеціальний порядок адміністрування окремих податків, зборів, платежів, використовуються правила, визначені в іншому розділі або законі з питань митної справи.

Правові засади застосування спрощеної системи оподаткування обліку та звітності, а також справляння єдиного податку встановлено у главі 1 розділу XIV Кодексу.

Податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку відповідно до пункту 294.1 статті 294 Кодексу є:

- для першої та другої груп – календарний рік;

- для третьої групи – календарний квартал.

Відповідно до вимог пункту 49.18 статті 49 Кодексу податкова декларація фізичними особами – підприємцями – платниками єдиного податку (далі – ФОП ПЄП)

- першої та другої груп подається протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року;

- третьої групи – протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя) .

У податковій декларації ФОП ПЄП першої та другої груп повинні вказати щомісячні авансові внески, визначені згідно з пунктом 295.1 статті 295 Кодексу.

ФОП ПЄП третьої групи відображають у податковій декларації суму доходу за звітний (податковий) період, що підлягає сплаті. Визначення доходу здійснюється для цілей оподаткування єдиним податком та для надання права суб’єкту господарювання зареєструватися платником єдиного податку та/або перебувати на спрощеній системі оподаткування (пункт 292.14 статті 292 Податкового кодексу).

Отже, ФОП, що застосовують спрощену систему оподаткування, які не отримували протягом звітного періоду доходи, зобов’язані подавати податкову декларацію платника єдиного податку – ФОП у терміни, визначені пунктом 49.18 статті 49 Кодексу.

Змінено порядок повідомлення банком фіскальних органів про відкриття чи закриття рахунків

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська повідомляє, що 01.07.2016 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 18.05.2016 №488 «Про затвердження Змін до Порядку подання повідомлень про відкриття/закриття рахунків платників податків у банках та інших фінансових установах до контролюючих органів», що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 07.06.2016 за №820/28950 (далі – Наказ №488).

Зазначеним Наказом внесені зміни до Порядку подання повідомлень про відкриття/закриття рахунків платників податків у банках та інших фінансових установах до контролюючих органів (далі – Порядок), затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 18.08.2015 №721 (зареєстрований у Міністерстві юстиції України 04.09.2015 за №1058/27503). Порядок приведено у відповідність до Закону від 26.11.2015 №835-VIII «Про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців».

Змінами встановлено, що у разі відкриття/закриття одного спільного рахунку у цінних паперах для декількох осіб, у спільній власності яких перебувають цінні папери, депозитарні установи направляють повідомлення про відкриття або закриття рахунків (далі – Повідомлення) щодо кожного платника окремо із зазначенням у Повідомленнях спільного рахунку.

Підставою для відмови є наявність у Єдиному банку даних про платників податків – юридичних осіб інформації про направлення до Єдиного державного реєстру відомостей про відсутність (наявність) заборгованості зі сплати податків і зборів або про узгодження плану реорганізації юридичної особи (у разі наявності податкового боргу), які формуються для проведення державної реєстрації припинення юридичної особи (нова редакція пункту 6 розділу III Порядку).

Наказ №488 опубліковано в «Офіційному віснику України» від 01.07.2016 №49.

Нові розміри мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму з 01.12.2016 – зміни у розрахунку єдиного внеску

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська нагадує, що з 15.06.2016 набрав чинності Закон України від 19.05.2016 №1384-VIII «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» (далі – Закон №1384), яким внесено зміни до розмірів мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму з 1 грудня поточного року.

На що вплине зміна цих показників з 01.12.2016?

1. Зміниться максимальна величина бази нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок), тобто максимальний розмір доходу на місяць, з якого сплачуються страхові внески, та становитиме 40 000 грн., тобто 25 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1 600 грн. х 25 = 40 000 грн.).

2. Максимальний розмір єдиного внеску становитиме 8 800 грн., тобто 22% від максимального розміру бази нарахування єдиного внеску (40 000 грн. х 22% = 8 800 грн.).

3. Мінімальний розмір єдиного внеску становитиме 352,00 грн., тобто 22% від мінімального розміру заробітної плати у місячному розмірі (1 600 грн. х 22% = 352,00 грн.).

Про реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОК ПП)

Відповідно до пункту 63.1 статті 63 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – Кодекс) облік платників податків ведеться з метою створення умов для здійснення контролюючими органами контролю за правильністю нарахування, своєчасністю і повнотою сплати податків, нарахованих фінансових санкцій, дотримання податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Пунктом 63.5 статті 63 розділу Кодексу всі фізичні особи – платники податків та зборів реєструються у контролюючих органах шляхом включення відомостей про них до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків у порядку, визначеному цим Кодексом.

Пунктом 70.9 статті 70 розділу Кодексу та пункту 10 розділу VII Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 10.12.2013 №779 (далі – Положення), передбачено, що за зверненням фізичної особи, її законного представника або уповноваженої особи контролюючий орган видає документ, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі, за формою, наведеною у додатку 3 до цього Положення, відповідно до порядку, визначеного цим Положенням (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті). У такому документі зазначається реєстраційний номер облікової картки платника податків.

Згідно із пунктом 70.17 статті 70 Кодексу обліковим карткам фізичних осіб, які на момент набрання чинності Кодексом зареєстровані у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків та інших обов’язкових платежів, присвоюються номери, що відповідають ідентифікаційним номерам платників податків – фізичних осіб.

Документи про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків та інших обов’язкових платежів, видані контролюючими органами у порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності Кодексом, вважаються дійсними для всіх випадків, передбачених для використання реєстраційних номерів облікових карток фізичних осіб, не підлягають обов’язковій заміні та є такими, що засвідчують реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків.

Актуально для платників акцизного податку, які реалізують пальне

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська інформує, що Державна фіскальна служба України (далі – ДФС) надала податкову консультацію з питань виникнення зобов’язання по сплаті акцизного податку при здійсненні оптової торгівлі паливом та відображення реалізації (оптової торгівлі) пального після 01.03.2016 у декларації акцизного податку.

Відповідно до підпункту 213.1.12 пункту 213.1 статті 213 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс) об’єктом оподаткування акцизним податком є операції з реалізації будь-яких обсягів пального понад обсяги, що:

- отримані від інших платників акцизного податку, що підтверджені зареєстрованими акцизними накладними в Єдиному реєстрі акцизних накладних (далі – ЄРАН);

- ввезені (імпортовані) на митну територію України, що засвідчені належно оформленою митною декларацією;

- вироблені в Україні, реалізація яких є об’єктом оподаткування відповідно до підпункту 213.1.1 пункту 213.1 статті 213 Кодексу, що підтверджені зареєстрованими акцизними накладними в ЄРАН.

Якщо особа реалізує пальне за кодом товарної підкатегорії УКТ ЗЕД в обсягах, які не перевищують обсяги пального за таким кодом, імпортованого чи виробленого на території України, з яких сплачено акцизний податок, або отриманого від інших платників податку, то об’єкт оподаткування акцизним податком не виникає, і така особа не сплачує акцизний податок з реалізації цього пального.

Якщо обсяг реалізованого пального за кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД перевищує обсяги отриманого від інших платників (або імпортованого або виробленого) пального за цим кодом, то відповідно до підпункту 14.1.281 пункту 14.1 статті 14 Кодексу особа є виробником пального, виникає об’єкт оподаткування акцизним податком, і податкові зобов’язання необхідно задекларувати та сплатити до бюджету.

Таким чином, починаючи з 01.03.2016, у разі здійснення операцій з реалізації будь-яких обсягів пального понад обсяги, що отримані від інших платників акцизного податку, або ввезені (імпортовані) на митну територію України, у суб’єкта господарювання виникають податкові зобов’язання зі сплати акцизного податку.

Якщо обсяг, визначений відповідно до пункту 232.3 статті 232 цього Кодексу (з урахуванням залишку пального, зазначеного у Акті інвентаризації обсягів залишку пального) є меншим за обсяг пального в акцизній накладній та/або розрахунку коригування, які платник податку повинен зареєструвати в ЄРАН, то платник податку зобов’язаний (пункт 231.6 статті 231 Кодексу):

перерахувати на електронний рахунок, відкритий платнику акцизного податку у Казначействі, суму коштів у розмірі акцизного податку за відповідний обсяг реалізованого пального, самостійно розрахованого за ставками, передбаченими підпунктом 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 Кодексу;

зареєструвати заявку на поповнення обсягу залишку пального в системі електронного адміністрування реалізації пального .

У такому випадку платник акцизного податку може зареєструвати заявку на поповнення обсягу залишку пального за умови наявності на електронному рахунку, відкритому платнику акцизного податку в Казначействі, сум коштів сплаченого акцизного податку, не менше ніж сума акцизного податку, розрахованого з обсягу пального у такій заявці (підпункт 232.4.2 пункту 232.4 статті 232 Кодексу).

Діючу форму декларації акцизного податку (далі – декларація) затверджено наказом Міністерства фінансів України від 23.01.2015 №14 «Про затвердження форми декларації акцизного податку, Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 30.01.2015 за №105/26550 №14 (далі – наказ №14).

Відповідно до пункту 49.21 статті 49 Кодексу платники, визначені підпунктом 212.1.15 пункту 212.1 статті 212 Кодексу, тобто, особи, які реалізують пальне, а також платники, які мають діючі (у тому числі призупинені) ліцензії на право здійснення діяльності з підакцизною продукцією, яка підлягає ліцензуванню згідно із законодавством, зобов’язані за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації незалежно від того, чи провадили такі платники господарську діяльність у звітному періоді.

До набрання чинності новою формою декларації платники акцизного податку, які реалізують пальне незалежно від того, чи провадили такі платники господарську діяльність у звітному періоді, повинні подати податкові декларації з акцизного податку за чинною формою декларації до контролюючого органу за основним місцем обліку.

У разі відсутності об’єкта оподаткування акцизним податком декларація подається такими платниками шляхом заповнення титульного аркуша до декларації (без заповнення рядка 05), заповнення рядків 15 та 16 додатка 1 до декларації «Розрахунок суми акцизного податку з підакцизних товарів (продукції), на які встановлено специфічні ставки акцизного податку» з нулями та перенесення їх до розділу В самої декларації (графа В1).

У разі виникнення об’єкта оподаткування, тобто наявності операцій з реалізації будь-яких обсягів пального понад обсяги, визначені підпунктом 213.1.12 пункту 213.1 статті 213 Кодексу, платники податку з реалізації пального повинні задекларувати ці зобов’язання за чинною формою декларації шляхом заповнення додатка 1 до декларації та перенесення суми податкового зобов’язання до розділу В самої декларації (графа В1).

(Лист ДФС від 09.06.2016 №12691/6/99-99-12-03-03-15 розміщено на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням:

http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-konsultatsii/konsultatsii-dlya-yuridichnih-osib/68562.html).

У червні поточного року скасовано обов’язковість державної реєстрації іноземних інвестицій

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська повідомляє, що 25.06.2016, тобто з дня, наступного за днем його опублікування, набрав чинності Закон України від 31.05.2016 №1390-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скасування обов’язковості державної реєстрації іноземних інвестицій» (далі – Закон №1390), яким скасовано обов’язкову державну реєстрацію іноземних інвестицій.

Закон №1390 опубліковано у газеті «Голос України» від 24.06.2016 №116.

Відповідні зміни щодо скасування державної реєстрації іноземних інвестицій внесено до:

- Господарського кодексу України від 16.01.2003 №436-IV;

- Закону України від 19.03.1996 №93/96-ВР «Про режим іноземного інвестування» (далі – Закон №93);

- Закону України від 17.02.2000 №1457-III «Про усунення дискримінації в оподаткуванні суб’єктів підприємницької діяльності, створених з використанням майна та коштів вітчизняного походження»;

- Закону України від 07.06.2001 №2491-III «Про імміграцію».

Відповідно до пункту 2 розділу II «Прикінцеві положення» Закону №1390 документи, подані до набрання чинності цим Законом до органу державної реєстрації для державної реєстрації іноземних інвестицій, та документи, подані до набрання чинності цим Законом до територіального органу Державної фіскальної служби України для підтвердження інформаційних повідомлень про фактичне внесення іноземних інвестицій, повертаються іноземним інвесторам або уповноваженим ними особам без розгляду по суті з повідомленням про підстави повернення документів.

Також, передбачено, що всі іноземні інвестиції (зареєстровані та не зареєстровані до набрання чинності Законом №1390) мають рівне право на одержання пільг та гарантій, встановлених Законом №93 (пункт 3 розділу II «Прикінцеві положення» Закону №1390).

Про подання звітів про контрольовані операції за 2015 рік

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська нагадує, що у зв’язку з набранням з 04.03.2016 чинності наказу Міністерства фінансів України від 18.01.2016 №8 «Про затвердження форми та Порядку складання Звіту про контрольовані операції» (далі – Порядок), зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 04.02.2016 за №187/28317 (далі – Наказ №8), звіт про контрольовані операції (далі – Звіт), здійснені платниками податків протягом 2015 звітного року, заповнюється та подається за оновленою формою та у порядку, затвердженими зазначеним Наказом.

Звіт складається платниками податків, які відповідно до підпункту 39.4.2 пункту 39.4 статті 39 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс) зобов’язані подавати такий Звіт Державній фіскальній службі України.

Нагадуємо, що Звіт готується засобами спеціалізованого програмного забезпечення, призначеного для створення платником податків документів в електронній формі відповідно до затвердженого формату (стандарту) електронного документа звітності суб’єктів господарювання та подається до 1 травня року, наступного за звітним, засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог закону щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису.

Як повідомила Державна фіскальна служба України, під час аналізу даних Звітів за 2015 рік встановлені непоодинокі випадки їх заповнення із порушенням Порядку, а саме:

- у деяких платників загальна сума контрольованих операцій з контрагентом (графа 4 «Загальних відомостей про контрольовані операції» Звіту) не відповідає загальній вартості операцій (без нарахування непрямих податків) (графа 20 «Відомостей про контрольовані операції» додатку до Звіту);

- присутні факти подання Звітів без зазначення загальної суми контрольованих операцій з контрагентом;

- є випадки, коли платниками у графі 2 «Загальних відомостей про контрольовані операції» Звіту не зазначають повне найменування особи – сторони контрольованої операції, а вказують, що контрольовані операції відсутні;

- виявлені випадки подачі Звітів з недотриманням вимог підпункту 39.2.1.7 пункту 39.2 статті 39 Кодексу щодо розміру граничного обсягу віднесених господарських операцій до контрольованих операцій, а саме подані Звіти із сумою операцій менше 5 млн. грн.;

- є випадки, коли платники за даними фінансової звітності за 2015 рік мають дохід менше 50 млн. грн., проте, також подали Звіти.

З урахуванням вищевикладеного, звертаємо увагу платників на безумовне дотримання Порядку при складанні звітів про контрольовані операції.

Затверджено порядок здійснення фото-, відеофіксації митних та інших формальностей, які проводяться контролюючими органами

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська повідомляє, що 01.07.2016 набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 08.06.2016 №370 «Про затвердження Порядку здійснення фото-, відеофіксації митних та інших формальностей, які проводяться контролюючими органами» (далі – Постанова №370).

Урядом прийнято рішення про запровадження фото- і відеофіксації проведення митних формальностей, зокрема, огляду (переогляду) товарів, транспортних засобів та інших формальностей, що проводяться державними контролюючими органами.

Обов’язкова фото- та відеофіксація при проведенні формальностей митними та іншими контролюючими органами впроваджуватиметься поетапно шляхом використання посадовими особами митниць індивідуальних портативних відеокамер (відеореєстраторів) по мірі забезпечення ними відповідних підрозділів. У кінцевому підсумку передбачається впровадження обов’язкової відеофіксації огляду (переогляду) товарів, транспортних засобів в пунктах пропуску через державний кордон, у зонах митного контролю внутрішніх митниць, а також під час виконання міжвідомчими мобільними групами заходів з попередження та виявлення фактів порушень законодавства з питань державної митної справи.

Відповідно до Постанови №370 об’єктом фото-, відеофіксації є:

- будь-які товари, транспортні засоби, що переміщуються через митний кордон України;

- посадові особи органів доходів і зборів, інших контролюючих та правоохоронних органів, які беруть участь у проведенні огляду (переогляду);

- документи, необхідні для здійснення митного контролю, у тому числі ті, що не подані декларантом разом із митною декларацією, але надані посадовій особі органу доходів і зборів безпосередньо під час проведення огляду (переогляду), або виявлені такою особою самостійно під час його проведення;

- засоби забезпечення ідентифікації, накладені на документи, товари, транспортні засоби та інші місця, які є об’єктами митного контролю;

- території та приміщення складів тимчасового зберігання, митних складів, магазинів безмитної торгівлі, території вільних митних зон та інших місць, на яких розміщуються товари, транспортні засоби комерційного призначення, що підлягають митному контролю, чи провадиться діяльність, контроль за якою покладено на органи доходів і зборів.

Засоби фото-, відеофіксації застосовуються у разі:

- спрацювання системи управління ризиками;

- проведення огляду (переогляду) за ініціативою контролюючих та правоохоронних органів;

- проведення фізичного огляду товарів, передбаченого статтею 266 Митного кодексу України.

Постановою №370 передбачається, що за результатами проведення огляду (переогляду) під час якого здійснювалася фото-, відеофіксація, посадова особа органу доходів і зборів забезпечує:

- внесення до актів про проведення огляду, їх електронних копій достовірних та повних відомостей про здійснення фотографування, відеозйомки;

- збереження файлів із результатами здійснення фото- та/або відеозйомки на сервері ДФС з прикріпленням таких файлів (за наявності технічної можливості) до митних декларацій або до інформації про переміщення товарів та транспортних засобів через митний кордон України.Постанову №370 опубліковано у газеті «Урядовий кур’єр» від 15.06.2016 №112.

Внесені зміни до форми податкової декларації з ПДВ та порядку заповнення податкових накладних

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська повідомляє, що 01.07.2016 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 25.05.2016 №503 «Про затвердження змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України» (далі – Наказ №503).

Зазначеним Наказом внесено зміни до:

- до Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 №1307, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 26.01.2016 за №137/28267 (далі – Порядок №1307);

- до форми податкової декларації з податку на додану вартість (далі – декларація з ПДВ), затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 №21, що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 29.01.2016 за №159/28289;

- до Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.11.2014 №1130, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17.11.2014 за №1456/26233 (із змінами).

Зокрема, Порядок №1307 доповнено нормами, якими передбачено, що у разі якщо операції, визначені пунктом. 44 підрозділу 2 розділу XX Податкового кодексу України (далі – Кодекс), мають безперервний або ритмічний характер постачання, платники податку:

- покупцям – платникам податку – можуть складати не пізніше останнього дня місяця, в якому отримано кошти, зведені податкові накладні на кожного платника податку, з яким постачання мають такий характер, з урахуванням усієї суми отриманих коштів протягом такого місяця;

- покупцям – особам, не зареєстрованим платниками податку, – можуть складати не пізніше останнього дня місяця, в якому отримано кошти, зведену податкову накладну з урахуванням усієї суми отриманих коштів протягом такого місяця.

Стосовно змін, внесених Наказом №503 до форми декларації з ПДВ:

- у новій редакції викладено додатки 2 та 3 до декларації з ПДВ.

Так, у додатку 2 «Довідка про суму від’ємного значення звітного (податкового) періоду, яка зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (Д2)» не потрібно вказувати ІПН покупця, а у додатку 3 «Розрахунок суми бюджетного відшкодування (Д3)» з’явилася таблиця 2 «Розшифровка суми податку, фактично сплаченої у попередніх та звітному (податкових) періодах постачальникам товарів/послуг або до Державного бюджету України».

- виключено рядки «300000000000» і «500000000000» таблиці 1 та рядок «усього за основною ставкою та ставкою 7%» таблиці 2 додатка 5 «Розшифровка податкових зобов’язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5)»до податкової декларації з ПДВ;

- примітку «*» додатка 9 «Розрахунок питомої ваги вартості сільськогосподарських товарів/послуг (ДС9)» до податкової декларації з ПДВ виклали у такій редакції:

«* Дванадцять попередніх послідовних звітних (податкових) періодів сукупно. Для новоствореного платника – звітний податковий період»;

- у додатку 10 «Розрахунок суми податку на додану вартість за операціями з сільськогосподарськими товарами/послугами, що підлягають сплаті до державного бюджету та нарахуванню на спеціальний рахунок (ДС10)» до податкової декларації з ПДВ виправлено описки в рядках 11.1 таблиць 2 та 3.

Наказ №503, опубліковано у газеті «Офіційний вісник України» від 01.07.2016 №49.

До уваги розробників та користувачів програмних забезпечень – про заповнення звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску в електронному вигляді

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська нагадує, що починаючи з 01.07.2016 звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – Звіт) подається платниками єдиного внеску до контролюючих органів за формами згідно з Порядком формування та подання страхувальниками Звіту, який затверджено наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 №435, що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 23.04.2015 за №460/26905 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 11.04.2016 №441, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 06.05.2016 за №682/28812) та відповідно до затвердженого формату (стандарту).

Державна фіскальна служба України на головній сторінці веб-порталу за посиланням http://sfs.gov.ua/anonsi/13581.html повідомила про заповнення елемента C_DOC_STAN при формуванні XML-документів Звітів з метою упередження виникнення питань під час їх заповнення та надання в електронному вигляді.

У разі подання платниками єдиного внеску Звітів з позначками «початкова», «ліквідаційна», «призначення пенсії» позиція 23 в назві XML-документа, яка містить ознаку стану документа (значення елемента C_DOC_STAN) заповнюється фіксованим значенням 1 – звітний документ.

У разі повторного подання таких Звітів до граничного терміну подання позиція 23 в назві XML-документа заповнюється фіксованим значенням 2 – новий звітний документ.

У разі подання Звітів з позначками «скасовуюча», «додаткова» після граничного терміну подання позиція 23 заповнюється фіксованим значенням 3 – уточнюючий документ.

Бізнес – омбудсмен: Серед державних органів ДФС найбільше дослухаються до наших порад

Понад рік роботи в нашій країні інститут бізнес-омбудсмена довів свою ефективність та спроможність допомогти бізнесу вирішувати свої проблеми та налагодив достатньо ефективну комунікацію з владними інституціями. Про це йдеться в інтерв’ю Бізнес-омбудсмена Альгірдаса Шемети виданню «Все про бухгалтерський облік».

Омбудсмен зазначив, що з початку роботи майже одразу до його офісу почали надходити скарги підприємців. На сьогодні офіс отримав майже тисячу скарг в основному від представників малого та середнього бізнесу. За фактами скарг відкрито понад 500 і вже завершено 375 розслідувань. На думку Альгірдаса Шемети, зважаючи на специфіку українського законодавства це дуже позитивний результат.

«На початок червня ми видали 281 рекомендацію, з них 70% органами державної влади виконано. Державна фіскальна служба один з лідерів по виконанню рекомендацій омбудсмена – 72%» - повідомив Альгірдас Шемета.

Частина скарг викликана недосконалістю законодавства і значна частина порад офісу омбудсмена спрямована саме на цю проблематику.

У І півріччі до зведеного бюджету надійшло 307,1 млрд. гривень

За оперативними даними у січні-червні 2016 року до зведеного бюджету надійшло (сальдо) 307,1 млрд. грн., що на 69,8 млрд. грн., або на 29,4 відс. більше січня-червня 2015 року. До державного бюджету забезпечено 241,9 млрд. грн., до місцевих бюджетів – 65,2 млрд. гривень.

Довідково: надходження (збір) до зведеного бюджету у січні-червні 2016 року склали 343,2 млрд. грн. (+79,3 млрд. грн., або + 30,0 відс. до січня-червня 2015 року), у т. ч. до державного бюджету –278,1 млрд. гривень.

Надходження (сальдо) до загального фонду державного бюджету склали 241,9 млрд. грн., індикативні показники Міністерства фінансів України виконано на 106,9 відс., додатково забезпечено 15,7 млрд. гривень.

У повному обсязі виконано завдання Міністерства фінансів України з податку на додану вартість із ввезених на територію України товарів – 102,9 відс. (+2,3 млрд. грн.), податку на додану вартість з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) з урахуванням бюджетного відшкодування (сальдо) – 124,4 відс. (+6,6 млрд. грн.), податку та збору на доходи фізичних осіб – 111,7 відс. (+2,8 млрд. грн.), акцизного податку з вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції) – 106,0 відс. (+1,4 млрд. грн.), податку на прибуток підприємств – 113,1 відс. (+2,8 млрд. грн.), акцизного податку з ввезених на митну територію України підакцизних товарів – 119,3 відс. (+2,5 млрд. грн.), ввізного мита – 102,3 відс. (+0,2 млрд. грн.), частини чистого прибутку (доходу), що вилучається до держбюджету – 168,2 відс. (+1,9 млрд. грн.) тощо.

У розрізі основних платежів у січні-червні 2016 року приріст до відповідного періоду 2015 року забезпечено з податку на додану вартість із ввезених на територію України товарів – на 31,2 відс. (+19,2 млрд. грн.), податку на додану вартість з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) з урахуванням бюджетного відшкодування (сальдо) – на 44,9 відс. (+10,4 млрд. грн.), податку та збору на доходи фізичних осіб – на 31,8 відс. (+6,5 млрд. грн.), акцизного податку з вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції) – на 44,8 відс. (+7,8 млрд. грн.), податку на прибуток підприємств –11,8 відс. (+2,6 млрд. грн.), рентної плати за користування надрами – на 48,0 відс. (+ 5,6 млрд. грн.), акцизного податку з ввезених на митну територію України підакцизних товарів – на 47,4 відс. (+5,0млрд. грн.), частини чистого прибутку (доходу), що вилучається до держбюджету – у 2,5 раза (+2,8 млрд. грн.), екологічного податку – на 16,9 відс. (+ 101,7 млн. грн.) тощо.

З початку року платникам податків на рахунки відшкодовано 36,1 млрд. грн. податку на додану вартість.

Надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування склали 62,3 млрд. гривень.

Викрито міжрегіональний конвертаційний центр з обігом понад 198 млн. грн.

Працівниками податкової міліції Луганської області в ході розслідування кримінального провадження, зареєстрованого за ч.3 ст.27 і ч.1 ст.205 КК України припинено діяльність конвертаційного центру, який діяв на території декількох областей, а також в м. Києві.

Встановлено, що організатори «конверту», - громадяни України, - без наміру здійснення статутної діяльності створили та зареєстрували низку фіктивних суб’єктів підприємницької діяльності, через які здійснювали обготівкування коштів.

Орієнтовний обіг проконвертованих коштів за 2015-2016 роки склав понад 198 млн. грн., ймовірні втрати бюджету складають 33 млн. гривень.

В ході проведення слідчо-оперативних заходів на підставі ухвал суду проведено 6 обшуків в офісних приміщеннях та за місцями проживання фігурантів.

За результатами обшуків виявлено та вилучено 14 печаток, комп’ютерну техніку, чорнові записи та фінансово-господарську документацію, 3 магнітні банківські картки та електронний носій інформації.

На розрахункових рахунках транзитно-конвертаційних підприємств заблоковано 501 тис. гривень.

Тривають слідчі дії.

У ДФС обговорили особливості функціонування українського авторинку

Актуальні питання діяльності українського авторинку та шляхи його подальшого розвитку обговорювалися під час робочої зустрічі представників ДФС та Всеукраїнської Асоціації автомобільних імпортерів і дилерів. Зустріч стала продовженням серії виробничих нарад фахівців служби з галузевими організаціями та підприємствами для оперативного вирішення спірних моментів, які виникають в учасників ринку, та визначення законодавчих норм, які потребують змін та доопрацювання.

У рамках напрацювання законодавчих змін до податкового та митного законодавства, над яким наразі працюють фахівці служби, під час зустрічі автоімпортери мали можливість висловити свої зауваження та пропозиції, спрямовані на покращення як функціонування авторинку, так і збільшення надходжень до бюджету.

Так, зокрема, одним з дискусійних питань стало повернення до практики використання сертифікатів відповідності стандартам при митному оформленні транспортних засобів, які ввозяться на територію України з метою вільного обігу.

Законодавчими нормами з 1 січня поточного року обов’язкову сертифікацію транспортних засобів було відмінено, і на сьогодні у митниць відповідно до вимог Митного кодексу відсутні підстави вимагати сертифікат як документ, що підтверджує дотримання встановлених законом обмежень.

У той же час згідно із Законом транспортні засоби, що ввозяться в Україну, повинні відповідати екологічними нормам не нижче рівня «ЄВРО-5», а рівень екологічних норм, якому має відповідати за конструкцією транспортний засіб, зазначається в сертифікаті відповідності, виданому згідно із законодавством України.

З метою вирішення законодавчої колізії фахівці ДФС звернулися до Кабінету Міністрів України з проханням надати доручення відповідним міністерствам щодо визначення доцільності контролю митницями сертифіката відповідності, виданого згідно з порядком затвердження конструкції транспортних засобів, їх частин та обладнання, та, у разі прийняття відповідного рішення, вжити заходів щодо внесення змін до Закону України «Про деякі питання ввезення на митну територію України та реєстрації транспортних засобів», якими передбачити подання цього документа митницям при здійсненні митного оформлення транспортних засобів відповідно до Митного кодексу.

«Наразі вже ведуться перемовини з Мініфраструктури щодо надання доступу окремим працівникам митниці, які здійснюють митне оформлення, до державного реєстру сертифікатів відповідності транспортних засобів, що дозволить митницям контролювати цей процес. Однак остаточне вирішення цієї проблеми можливе лише за умови внесення відповідних законодавчих змін», – наголосив директор департаменту організації митного контролю ДФС Олексій Василенко.

Учасники зустрічі також обговорили застосування спеціальних правил оподаткування діяльності з постачання вживаних транспортних засобів, придбаних у фізичних осіб, які не є платниками податку, згідно з договорами передання права власності на ці товари, особливості захисту прав інтелектуальної власності, спірні моменти у визначенні класифікації товарів тощо.

На завершення зустрічі фахівці ДФС акцентували увагу представників асоціації на можливості доопрацювання окремих законодавчих норм та закликали до активної участі у роботі робочих груп з напрацювання змін до податкового та митного законодавства.

У червні 2016 р. державі відшкодовано 104,5 млн. грн. збитків по справі з транзиту газу

Працівниками податкової міліції Центрального офісу розслідується кримінальне провадження, зареєстроване у серпні 2015 року за ч.3 ст. 212 КК України стосовно посадових осіб одного з державних підприємств.

Встановлено, що дані посадові особи, зловживаючи службовим становищем, у 2013 році здійснили завищення тарифів на послуги з транзиту природного газу територією України.

Такі дії призвели до ухилення від сплати податку на прибуток у сумі 1,5 млрд. гривень.

За результатами вжитих заходів протягом червня 2016 року державі відшкодовано збитки на суму 104,5 млн. гривень.

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Додати новини
Реклама

Опитування

Ви підтримуєте виселення з Печерської лаври московської церкви?

Реклама

Зараз коментують

Всі