Коли платник податку на прибуток не звітує
Фахівці ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська нагадують, що відповідно до п. 46.1 ст. 46 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) податкова декларація, розрахунок (далі – податкова декларація) – документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених ПКУ) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов’язання.
Згідно з п. 49.2 ст. 49 ПКУ платник податків зобов’язаний за кожний встановлений ПКУ звітний період, в якому виникають об’єкти оподаткування, або при наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог ПКУ подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є.
Порядок визначення об’єкта оподаткування податком на прибуток та його обчислення, вимоги щодо подання податкової декларації з податку на прибуток підприємств, а також особливості подання податкової звітності неприбутковою організацією встановлено у розділі ІІІ ПКУ.
Зокрема, п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 ПКУ визначено, що об’єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень розділу ІІІ ПКУ.
Правові засади регулювання, організації, ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності в Україні визначає Закон України від 16 липня 1999 року №996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» зі змінами та доповненнями (далі – Закон №996).
Цей Закон поширюється на всіх юридичних осіб, створених відповідно до законодавства України, незалежно від їх організаційно-правових форм і форм власності, а також на представництва іноземних суб’єктів господарської діяльності, які зобов’язані вести бухгалтерський облік та подавати фінансову звітність згідно з законодавством (частина перша ст. 2 Закону №996).
Бухгалтерський облік на підприємстві ведеться безперервно з дня реєстрації підприємства до його ліквідації (частина перша ст. 8 Закону №996).
Фінансова звітність підприємства (крім бюджетних установ, представництв іноземних суб’єктів господарської діяльності та суб’єктів малого підприємництва, визнаних такими відповідно до чинного законодавства) включає: баланс, звіт про фінансові результати, звіт про рух грошових коштів, звіт про власний капітал та примітки до звітів (частина друга ст. 11 Закону №996).
Отже, платники податку на прибуток та неприбуткові установи та організації, визначені п. 133.4 ст. 133 ПКУ, мають право не подавати до контролюючих органів податкову декларацію з податку на прибуток підприємств та/або звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації за умови відсутності об’єктів оподаткування, показників, які підлягають декларуванню відповідно до вимог розділу ІІІ ПКУ.
До уваги платників податків: інформація щодо необхідності сплати (звільнення від сплати) митних платежів!
ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська інформує, що у розділі «Нормативні та інформаційні документи» сервісу «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» (далі – «ЗІР») офіційного веб – порталу Державної фіскальної служби України (
-
-
Як зазначає Державна фіскальна служба України, використання цих таблиць дозволить користувачам «ЗІР» заздалегідь отримати інформацію щодо необхідності сплати або звільнення від сплати митних платежів в залежності від обраного ними митного режиму та можливості завершення такого режиму шляхом поміщення товарів в інший митний режим
Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України
ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська повідомляє, що 09.06.2016 набрала чинності постанова Правління Національного банку України від 07.06.2016 №342 «Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України» (далі – Постанова №342).
Постановою №342 встановлено, що розрахунки за операціями з експорту та імпорту товарів, передбачені у статтях 1 та 2 Закону України від 23.09.1994 №185/94-ВР «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті», здійснюються у строк, що не перевищує 90 календарних днів.
Зазначеною Постановою також визначено, що надходження в іноземній валюті із-за кордону на користь юридичних осіб, які не є уповноваженими банками, фізичних осіб – підприємців, іноземних представництв (крім офіційних представництв), а також надходження в іноземній валюті на рахунки резидентів, відкриті за межами України на підставі індивідуальних ліцензій Національного банку України, підлягають обов’язковому продажу на міжбанківському валютному ринку України, у тому числі безпосередньо Національному банку України, у розмірі 65%.
Решта надходжень в іноземній валюті залишається у розпорядженні резидентів та нерезидентів і використовується ними відповідно до правил валютного регулювання.
Крім того, Постановою №342 перелічено випадки, коли валютні надходження не підлягають обов’язковому продажу на міжбанківському валютному ринку України.
Постанова №342 набрала чинності з 09.06.2016 та діє до 14.09.2016 включно (пункт 9 Постанови №342).
Податковий календар з 24 по 30 червня 2016 року
ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська нагадує, що
24 червня, п’ятниця, останній день подання
- декларації про максимальні роздрібні ціни на підакцизні товари/продукцію;
29 червня, середа, останній день сплати
- єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування гірничими підприємствами за травень;
30 червня, четвер, останній день сплати:
- ПДВ за травень 2016 року платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю;
- акцизного податку за травень 2016 року;
- податку на доходи фізичних осіб з нарахованого, але не виплаченого доходу за травень 2016 року;
- податку на доходи фізичних осіб із загальної суми процентів, нарахованих за травень на поточний або депозитний банківський рахунок; на вклади членів кредитної спілки;
- військового збору з нарахованого, але не виплаченого доходу за травень 2016 року;
- плати за землю за травень 2016 року.
З 1 грудня 2016 року збільшено прожитковий мінімум та мінімальну зарплату
ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська повідомляє, що 15.06.2016 набрав чинності Закон України від 19.05.2016 №1384-VIII «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» (далі – Закон №1384), що опубліковано у газеті «Голос України» від 14.06.2016 № 109.
Згідно із Законом №1384 з 01.12.2016 року складатиме:
а) мінімальна заробітна плата:
- 1600 грн. за місяць (станом на 01.05.2016 складає 1450 грн.);
- 9,79 грн. у погодинному розмірі (станом на 01.05.2016 складає 8,69 грн.).
б) прожитковий мінімум на одну особу у розрахунку на місяць – 1544 грн. (станом на 01.05.2016 складає 1399 грн.);
- для основних соціальних і демографічних груп населення:
Затверджено новий Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій
ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська повідомляє, що Державна фіскальна служба України наказом від 16.06.2016 №535 затвердила новий Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО), який розміщено на сайті офіційного видання ДФС України «Вісник. Право знати все про податки і збори» за посиланням:
Державний реєстр містить перелік РРО, дозволених до первинної реєстрації (розділ І), а також первинна реєстрація яких заборонена (розділ ІІ), у кількості 141 модель.
При цьому, втратив чинність Наказ ДФС України від 01.04.2016 №271.
Щодо оподаткування додаткового блага у вигляді вартості безоплатно отриманих товарів
ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська нагадує, що оподаткування доходів фізичних осіб регламентується розділом IV «Податок на доходи фізичних осіб» Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс).
Підпунктом «е» підпункту 164.2.17 пункту 164.2 статті 164 Кодексу встановлено, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід, отриманий платником податку як додаткове благо (крім випадків, передбачених статтею 165 Кодексу) у вигляді вартості безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг), визначеної за правилами звичайної ціни, а також суми знижки звичайної ціни (вартості) товарів (робіт, послуг), індивідуально призначеної для такого платника податку, крім сум, зазначених у підпункті 165.1.53 пункту 165.1 статті 165 Кодексу.
Якщо додаткові блага надаються у негрошовій формі, сума податку об’єкта оподаткування обчислюється за правилами, визначеними пунктом 164.5 статті 164 Кодексу.
Підпунктом 164.5 ст. 164 Кодексу встановлено, що під час нарахування (надання) доходів у будь-якій негрошовій формі базою оподаткування є вартість такого доходу, розрахована за звичайними цінами, правила визначення яких встановлено Кодексом, помножена на коефіцієнт, який обчислюється за такою формулою:
К = 100 : (100 - Сп),
де К – коефіцієнт;
Сп – ставка податку, визначена для таких доходів на момент їх нарахування.
Водночас, оподаткування військовим збором (далі – збір) доходів фізичних осіб встановлено пунктом 161 підрозділу ХХ Кодексу.
Так, пунктом 161 підрозділу ХХ Кодексу визначено платників збору, об’єкти оподаткування, ставку, порядок нарахування, утримання та сплату (перерахування) збору до бюджету тощо.
При цьому нормами пункту 161 підрозділу ХХ Кодексу застосування коефіцієнта, визначеного пунктом 164.5 статті 164 Кодексу, не передбачено.
(Лист ДФС України від 08.06.2016 № 12631/6/99-99-13-02-03-15 розміщено на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням:
До уваги платників податків!
ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська повідомляє, що у Центрі обслуговування платників ДПІ з 26 – 28 червня 2016 року – вихідні дні.
Внесені зміни щодо оподаткування пенсій
З 1 липня 2016 року набирає чинності
Відповідно до Закону №1411 не оподатковуватимуться податком на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) та військовим збором суми пенсій (включаючи суму їх індексації) або щомісячного довічного грошового утримання, отримуваних платником податку з Пенсійного фонду України чи бюджету, якщо їх розмір не перевищує 10 розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (у розрахунку на місяць), встановленого на 1 січня звітного податкового року – у частині такого перевищення.
Статтею 7 Закону України від 25.12.2015 №928-VIII «Про Державний бюджет України на 2016 рік» встановлено прожитковий мінімум у розрахунку на місяць для осіб, які втратили працездатність, з 1 січня 2016 року – 1 074 гривні.
Крім того, відповідно до Закону №1411 з 01.07.2016 ставка ПДФО для оподаткування пенсій складатиме 18% замість 15%.
Таким чином, з 01.07.2016 пенсії, які перевищують 10 740 грн. (1 074 грн. х 10), у частині такого перевищення обкладаються ПДФО за ставкою 18% і військовим збором за ставкою 1,5%.
За цими ж ставками оподатковуються пенсії з іноземних джерел, якщо згідно з міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, такі пенсії підлягають оподаткуванню чи не оподатковуються в країні їх виплати.
Зазначені положення не застосовується до пенсій, призначених учасникам бойових дій, інвалідам війни та особам, на яких поширюється чинність
Закон №1411 опубліковано у газеті «Голос України» від 14.06.2016 №109.
До уваги платників екологічного податку! Про порядок заповнення податкової звітності
ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська нагадує, що за четвертий квартал 2015 року та наступні податкові періоди платники екологічного податку звітують за новою формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 №715 «Про затвердження форми Податкової декларації екологічного податку», що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 03.09.2015 за №1052/27497 (далі – наказ №715).
Відповідно до пункту 250.1 статті 250 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – Кодекс) базовий податковий (звітний) період для екологічного податку дорівнює календарному кварталу.
Як повідомила Державна фіскальна служба України, під час попереднього аналізу податкової звітності з екологічного податку за I квартал 2016 року встановлено непоодинокі випадки, в яких мають мicцe методологічні помилки заповнення податкової звітності.
Так, зокрема, платниками під час заповнення додатків до податкової декларації екологічного податку, затвердженої наказом №715 (далі – Декларація), не враховано, що з 1 січня 2016 року Законом України від 24.12.2015 №909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» збільшено на 26,7% ставки екологічного податку, що діяли у 2015 році.
У багатьох випадках, коли коефіцієнт дорівнює «1», колонка 5 («коефіцієнт») додатка 2 «Розрахунок за скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об’єкти» та колонки 5 і 6 («коефіцієнти») додатка 3 «Розрахунок за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об’єктах» до Декларації платниками не заповнюються або замість «1» зазначається «0».
У колонці 5 додатка 2, колонках 5 та 6 додатка 3 до Декларації коефіцієнт платниками зазначається інший, ніж передбачено Кодексом, або замість коефіцієнта зазначається ставка податку.
У додатках 1 – 3 до Декларації платниками зазначається не безпосередній код забруднюючої речовини (відходів), а загальний – код групи забруднюючої речовини (відходів), а також код однієї забруднюючої речовини (відходів), а ставка іншої.
Нагадуємо, що невід’ємною частиною Декларації є шість типів додатків:
- додаток 1 «Розрахунок за викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення»;
- додаток 2 «Розрахунок за скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об’єкти»;
- додаток 3 «Розрахунок за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об’єктах»;
- додаток 4 «Розрахунок за утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені)»;
- додаток 5 «Розрахунок за утворення радіоактивних відходів і сплачується за придбання джерел(а) іонізуючого випромінювання »;
- додаток 6 «Розрахунок за тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк».
Відповідний тип додатка забезпечує обчислення податкового зобов’язання за відповідним видом об’єкта оподаткування – викиди в атмосферне повітря, скиди у водні об’єкти та інші.
За відсутності у платника відповідного виду об’єкта оподаткування тип додатка, у якому обчислюється податкове зобов’язання для такого об’єкта оподаткування, до Декларації не додається.
Таким чином, при заповненні звітності з екологічного податку необхідно дотримуватись порядку заповнення реквізитів звітності та забезпечити їх правильне заповнення, а також застосування затверджених ставок та коефіцієнтів