Інформує ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська

2016-07-10 22:11 Подобається

Від нерухомості місцевий бюджет Красногвардійського району отримав майже 2 млн. гривень.

За січень-травень 2016 року суб`єкти господарювання, які перебувають на обліку в ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська, сплатили 1981,6 млн.грн. податку на нерухоме майно, відмінне від земельної, що складає 133,6% від запланованого. В порівняні з відповідним періодом минулого року в цьому році поступило податку на нерухомість більше на 1335,9 млн.грн (644,7 тис.грн. у січні – травні 2015 році). В тому числі юридичними особами сплачено 1939,9 млн.грн. фізичними особами сплачено 40,7 тис.гривень.

Нагадуємо, що відповідно до п.п.266.7.5 п.266.7 ст.266 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI, зі змінами та доповненнями, платники податку – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцезнаходженням об’єкта/об’єктів оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст. 46 ПКУ, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Податок сплачується за місцем розташування об'єкта/об'єктів оподаткування і зараховується до відповідного бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України.

Фізичні особи можуть сплачувати податок у сільській та селищній місцевості через каси сільських (селищних) рад за квитанцією про прийняття податків.

Податкове зобов'язання за звітний рік з податку сплачується:

а) фізичними особами - протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;

б) юридичними особами - авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

До місцевого бюджету Красногвардійського району надійшло майже 831 тис. грн. плати за ліцензії

З початку року платники, які перебувають на обліку в ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська, сплатили до місцевого бюджету 830,8 тис. грн. плати за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.

Нагадуємо, ліцензії на право роздрібної торгівлі підакцизною групою товарів видаються в Центрах обслуговування платників при територіальних органах ДФС.

Ліцензія видається за заявою (встановленого зразка) суб'єкта господарської діяльності, до якої додається:

1) виписка або витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців;

2) довідка відповідного фінансового органу про фактичне надходження коштів до державного бюджету на підставі поданої заявником копії платіжного доручення (з відміткою банку про сплату);

3) довідка органу податкової служби про реєстрацію електронних контрольно-касових апаратів (книг обліку розрахункових операцій), що знаходяться у місці торгівлі.

Викрито директора комерційного підприємства, який завдяки махінаціям з ПДВ не сплатив 3,9 млн. грн. податків

Співробітниками податкової міліції Дніпропетровської області в ході супроводження матеріалів кримінального провадження, зареєстрованого за ст.212 КК України, припинено незаконну діяльність директора комерційного підприємства, який за рахунок махінацій з ПДВ ухилився від сплати податків на суму 3,9 млн. гривень.

З’ясувалося, що невстановлені особи за грошову винагороду зареєстрували на підконтрольну їм особу комерційне підприємство. Реквізити та розрахункові рахунки цього підприємства використовувалися для сприяння платникам реального сектору економіки в неправомірному формуванні податкового кредиту з ПДВ та ухиленні від його сплати.

Для здійснення незаконної діяльності зловмисники отримували на поточні рахунки від підприємств реального сектору економіки грошові кошти за нібито надані послуги або купівлю товарів. В результаті таких операцій у контрагентів формувався безпідставний податковий кредит з ПДВ, а у вказаного підприємства накопичувались податкові зобов’язання з ПДВ. Це давало можливість неправомірно формувати ліміт на електронних рахунках даного підприємства в системі електронного адміністрування ПДВ та реєструвати податкові накладні на адресу замовників.

В ході проведених заходів було зменшено ліміт на спеціальних рахунках комерційного підприємства на загальну суму 145 млн. гривень. Слідчі дії тривають.

Хто із „спрощенців” застосовує РРО

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська нагадує, що відповідно п. 296.10 ст. 296 Податкового кодексу України реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) не застосовуються платниками єдиного податку другої і третьої груп (фізичними особами - підприємцями) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн гривень. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1 млн гривень, застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов’язковим і розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах перебування платника на єдиному податку.

Повідомлення за ф. № 20-ОПП подається з оновленою інформацією, якщо відбулось перейменування міста, вулиці

У разі зміни відомостей про об’єкт оподаткування, зокрема, місцезнаходження, платник податків надає до контролюючого органу за основним місцем обліку повідомлення за ф. № 20-ОПП з оновленою інформацією про об’єкт оподаткування або об’єкт, пов’язаний з оподаткуванням або через який провадиться діяльність, відносно якого відбулися зміни. У повідомленні поряд із реквізитом, який змінився, зазначається у дужках його попереднє значення, - звертають увагу в ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська.

Відповідно до пункту 63.3 статті 63 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) платник податків зобов’язаний стати на облік у відповідних контролюючих органах за основним та неосновним місцем обліку, повідомляти про всі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, контролюючі органи за основним місцем обліку згідно з порядком обліку платників податків.

Державна реєстрація юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань здійснюється згідно з Законом України від 15 травня 2003 року №755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців га громадських формувань» зі змінами.

Першоджерелом відомостей щодо зміни місцезнаходження юридичних осіб, місцезнаходження (місця проживання або іншої адреси, за якою здійснюється зв’язок з фізичною особою - підприємцем) фізичних осіб - підприємців є ЄДР. Відомості, які містяться в ЄДР, контролюючі органи отримують у порядку взаємообміну інформацією ЄДР та відомчих реєстрів ДФС.

Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за ф. №20-ОПП (додаток 11 до Порядку обліку платників податків і зборів, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 №1588 та зареєстрований у Міністерстві юстиції України 29.12.11 за №1562/20300 зі змінами (далі - Порядок) подається протягом 10 робочих днів після їх реєстрації, створення чи відкриття до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків.

Презентація електронних сервісів

Днями в Дніпропетровській обласній державній адміністрації відбулася презентація електронних сервісів на державному порталі iGov.org.ua за участю голови обласної державної адміністрації Резніченка В.М., представників команди – розробника порталу iGov.org.ua, Міністра юстиції України Павла Петренка, керівництва Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області та Головного управління ДФС у Дніпропетровській області, а також представників ЗМІ.

Управлінням державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області спільно з розробником порталу державних послуг iGov.org.ua з 01.05.2016 спочатку в тестовому, а потім в робочому режимі запроваджено надання 8 електронних послуг у сфері примусового виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб).

В свою чергу, Міністр юстиції Павло Петренко привітав усіх учасників презентації та зазначив про необхідність та зручність онлайн сервісів.

Сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» заступника начальника юридичного управління

ГУ ДФС у Дніпропетровській області Катерини Рєпіної на тему: «Зміни до Податкового кодексу України»

Питання 1. Доброго дня. Скажіть, будь ласка, чи є об’єктом оподаткування акцизним податком з роздрібного продажу підакцизних товарів операції з відпуску підакцизного пального через власну АЗС із застосуванням РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів за договором відповідального зберігання-відпуску власнику пально-мастильних матеріалів (далі – ПММ) (не іншим клієнтам)?

Відповідь. Відповідно до ст.936 Цивільного кодексу України за договором зберігання одна сторона (зберігач) зобов’язується зберігати річ, яка передана їй другою стороною (поклажодавцем), і повернути її поклажодавцеві у схоронності.

Згідно з п.п.14.1.202 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України (далі – Податковий кодекс) не вважаються продажем товарів операції з надання товарів, зокрема, у межах договорів схову (відповідального зберігання).

Підпунктом 14.1.212 цього пункту передбачено, що реалізація суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів – це, зокрема, фізичний відпуск з АЗС та/або АГЗС товарів, зазначених у п.п.215.3.4 п.215.3 ст.215 цього Кодексу, незалежно від форми розрахунків.

Датою виникнення податкових зобов’язань щодо реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів є дата здійснення розрахункової операції відповідно до Закону України від 06.07.1995 №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон про РРО), для безготівкових розрахунків – дата оформлення розрахункового документа на суму проведеної операції, який підтверджує факт продажу, відвантаження, фізичного відпуску товару, а у разі реалізації товарів фізичними особами – підприємцями, які сплачують єдиний податок, – дата надходження оплати за проданий товар (п.216.9 ст.216 Податкового кодексу).

Водночас п.12 ст.9 Закону про РРО встановлено, що РРО не застосовуються, якщо в місці отримання товарів (надання послуг) операції з розрахунків у готівковій формі не здійснюються (оптова торгівля тощо).

Враховуючи зазначене, РРО можуть не застосовуватися лише при відпуску оптових партій пального, розрахунки за які здійснено шляхом безготівкового переказу коштів з рахунку на рахунок, або шляхом взаємозаліку, або пального, яке знаходиться на відповідальному зберіганні, за умови, коли такий відпуск здійснюється з ємностей, спеціально призначених для зберігання та відпуску оптових партій пального.

Таким чином, при фізичному відпуску пального власнику ПММ (не іншим клієнтам) через власну АЗС для заправки власних (орендованих) автомобілів виникає об’єкт оподаткування акцизним податком з реалізації (відпуску) пального, при якому здійснюється розрахункова операція.

«Фантом» вилучив цигарки на суму понад 3,5 млн. грн.

Співробітники спецпідрозділу податкової міліції «Фантом» у складі зведеної мобільної групи під час несення служби на КПВВ «Зайцеве» зупинили вантажний автомобіль, який рухався з м. Новолуганськ (тимчасово непідконтрольна Україні територія) у напрямку м. Бахмут (підконтрольна Україні територія).

Відповідно до товаросупровідних документів 41-річний водій перевозив через лінію розмежування зернові висівки вагою 4800 кг. із складських приміщень київського підприємства, які розташовані у м. Світлодарськ (непідконтрольна Україні територія) до м. Бахмут.

Однак, під час перевірки вантажу, виявлено незначну кількість зернових висівок, упакованих у поліетиленові мішки, які використовувались для прикриття та маскування коробів з сигаретами.

Загалом в автомобілі виявлено та вилучено сигарети марок «Прима», «LD» та «Winston» загальною вартістю понад 3 млн. 547 тис. грн.

Під час огляду пачок із сигаретами виявлено, що марки акцизного податку зовні мають ознаки підробки та не відповідають встановленим зразкам.

Окрім того, встановлено, що товаросупровідні документи також містять ознаки підробки, а вказане підприємство останній раз надавало податкову звітність у 2013 році та має ознаки фіктивності.

На даний час проводяться заходи, які спрямовані на встановлення фактичного вантажовідправника та вантажоотримувача зазначених табачних виробів.

Слідчі дії тривають.

Порядок заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів до бюджету

ДПІ у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська нагадує, що наказом Міністерства фінансів України від 24.07.2015 № 666 затверджено Порядок заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів. Сплата за кожним видом платежу та за кожним видом сплати має оформлятися окремим документом на переказ. У разі заповнення поля "Призначення платежу" з порушенням вимог, визначених у цьому Порядку, документ на переказ приймається до виконання. При цьому вважається, що платник податків сплачує грошове зобов'язання.

У разі наявності у платника податків/платника єдиного внеску податкового боргу/недоїмки з єдиного внеску розрахунковий документ на переказ коштів приймається до виконання незалежно від напряму сплати, зазначеного у полі "Призначення платежу" розрахункового документа. При цьому зарахування коштів відбувається у порядку черговості, встановленому Податковим кодексом України, а такому виду сплати органами ДФС присвоюється код виду сплати 140.

Щодо використання реєстраторів розрахункових операцій при реалізації товарів через мережу Інтернет

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська інформує.

Правовідносини у цій сфері регулюються Податковим кодексом України, Законом України від 06 липня 1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі - Закон № 265).

Закон №265 визначає правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі - РРО) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. Дія цього Закону поширюється на усіх суб'єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.

Встановлення норм щодо незастосування РРО в інших законах, крім Кодексу, не допускається.

Закон України від 03 вересня 2015 року №675-VIII «Про електрону комерцію» (далі – Закон №675) визначає засади діяльності у сфері електронної комерції, встановлює порядок вчинення електронних правочинів із застосуванням інформаційно-телекомунікаційних систем та визначає права і обов’язки учасників відносин у сфері електронної комерції.

Так, статтею 3 Закону №265 встановлено обов'язок суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу:

- проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;

- видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов'язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.

Разом з тим, пунктом 12 статті 9 Закону №265 визначено, що реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються, якщо в місці отримання товарів (надання послуг) операції з розрахунків у готівковій формі не здійснюються (оптова торгівля тощо).

Водночас, у разі здійснення розрахунків за реалізовані товари (надані послуги) між суб'єктами господарювання виключно через банківські установи, РРО не застосовується.

Статтею 2 Закону №265 визначено, що розрахункова операція – це приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки – оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або у разі повернення товару (відмови від послуги) – оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.

Підпунктом 14 п. 1 ст. 3 Закону №675 визначено, що реалізація товару дистанційним способом – укладення електронного договору на підставі ознайомлення покупця з описом товару, наданим продавцем у порядку, визначеному цим Законом, шляхом забезпечення доступу до каталогів, проспектів, буклетів, фотографій тощо з використанням інформаційно-телекомунікаційних систем, телевізійним, поштовим, радіозв’язком або в інший спосіб, що виключає можливість безпосереднього ознайомлення покупця з товаром або із зразками товару під час укладення такого договору.

Отже, у разі якщо споживач, використовуючи мережу Інтернет, замовив товар і розрахунок за нього було здійснено з застосуванням платіжних систем, суб’єкт господарювання зобов’язаний видати розрахунковий документ встановленої форми (чек з РРО) та відповідним чином оформлений гарантійний талон.

Оскільки споживач, використовуючи рекламні інтернет – сторінки, лише обирає товар або послугу, то у разі використання при реалізації товарів (послуг) РРО у чеку зазначаються обов’язкові реквізити, у тому числі назва та код суб’єкта господарювання, адреса магазину, що здійснив реалізацію, тощо, що дає змогу визначити, з ким проведено розрахунки за товари (послуги), та у разі виникнення потреби звернутися для обміну.

Крім того, звертаємо увагу, що у разі замовлення товару або послуги представники інтернет-магазину уточнюють з покупцем (замовником), як наявність товару так і його кількість. А також з’ясовують форму та час оплати.

Враховуючи вказане, суб’єкти господарювання, що використовують рекламні інтернет – сторінки для продажу товарів, робіт (послуг), реєструють РРО на загальних підставах за адресою розміщення таких магазинів, а у разі доставки власною кур’єрською службою можуть зареєструвати РРО на транспортний засіб, яким здійснюється доставка.

(Лист ДФС України від 23.05.2016 №5295/К/99-99-22-07-03-14 розміщено на офіційному веб – порталі ДФС України за посиланням

Юрій Шеремет: 90% кримінальних проваджень щодо дій працівників ДФС розпочато за матеріалами підрозділів внутрішньої безпеки

Протягом 5 місяців поточного року за матеріалами підрозділів внутрішньої безпеки ДФС розпочато 241 кримінальне провадження. Це – 90% від загальної кількості розпочатих проваджень всіма правоохоронними органами (267) за фактами вчинення посадовими особами фіскальної служби злочинів у сфері службової діяльності. У 2015 році цей показник дорівнював 85%. Про це повідомив начальник Головного управління внутрішньої безпеки ДФС Юрій Шеремет.

За його словами, така результативність свідчить про підвищення у поточному році ефективності діяльності підрозділів внутрішньої безпеки ДФС порівняно з іншими правоохоронними органами.

«У цьому році було виявлено 34 випадки хабарництва та 112 зловживань владою з боку працівників органів ДФС. Повідомлено 65 особам про підозру у вчиненні злочинів у сфері службової діяльності, що майже втричі перевищує показник 2015 року, у тому числі 33 – за одержання неправомірної вигоди», – зазначив Юрій Шеремет.

До суду надіслано 42 кримінальних провадження, 7 осіб судом вже визнані винними у скоєнні злочинів.

За вказаний період за матеріалами підрозділів внутрішньої безпеки складено та направлено до суду 20 протоколів за скоєння правопорушень, пов'язаних з корупцією, за якими до адміністративної відповідальності судом притягнуто 12 осіб.

Для з’ясування причин і обставин скоєння правопорушень посадовими особами фіскальної служби проведено 1,5 тис. службових перевірок та розслідувань. За їх результатами керівникам територіальних органів ДФС направлено 604 подань про усунення причин та умов, що сприяли вчиненню правопорушень.

За словами Юрія Шеремета, особлива увага приділяється відпрацюванню скарг, які надходять від фізичних та юридичних осіб, для оперативного виявлення або упередження неправомірних дій працівників служби. Так, з початку року перевірено 578 таких скарг, з яких 121 – підтвердилися.

До дисциплінарної відповідальності притягнуто 229 осіб, звільнено 96 осіб.

Посадовець також нагадав, що для забезпечення дієвого запобігання, попередження та профілактики правопорушень в ДФС затверджено Антикорупційну програму на 2015-2017 роки.

Серед розроблених заходів передбачено безпосереднє залучення до антикорупційних заходів керівників усіх без виключення підрозділів ДФС і запровадження персональної відповідальності за дії підлеглих безпосередньо керівників територіальних органів.

Фахівцями Центру обслуговування платників ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська надано майже 90 тисяч послуг.

За п’ять місяців 2016 року фахівці Центру обслуговування платників надали 89614 послуг громадянам та представникам бізнесу.

Із загальної кількості наданих послуг 2369 - це адміністративні послуги, серед яких найбільш популярною залишається видача картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків. За цією послугою за п’ять місяців п.р. звернулося 1106 громадянина.

Водночас 175 суб’єктів підприємництва зареєструвалися платниками єдиного податку, 140 суб’єктів господарювання зареєстрували книги обліку розрахункових операцій. За цей же час 227 підприємців – спрощенців звернулися до фахівців ДПІ у Красногвардійському районі за витягами з реєстру платників єдиного податку, 196 підприємців звернулися за реєстрацією книг обліку доходів та книг обліку доходів і витрат.

«У нашому Центрі обслуговування платників громадяни і представники бізнесу можуть отримати безоплатні адміністративні послуги. Окрім того, фахівці ЦОП завжди допоможуть у заповненні звітів і проконсультують з найактуальніших питань податкового законодавства», - зазначає начальник управління обслуговування платників ДПІ Алла Свірська.

Начальник управління нагадала, що у випадку неякісного обслуговування або ж наявності корупційних ризиків платники податків можуть поскаржитися на дії чи бездіяльність посадових осіб органів ДФС на антикорупційний сервіс «Пульс». Телефон цілодобової лінії сервісу (044) 284-00-07.

Про оприлюднення проекту наказу Міністерства фінансів України про внесення змін до форми Податкової декларації з плати за землю

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська.

На офіційному веб – порталі Державної фіскальної служби України (www.sfs.gov.ua) у підрозділі «Діяльність / Регуляторна політика / Проекти регуляторних актів / 2016 рік» розміщено проект наказу Міністерства фінансів України «Про внесення змін до форми Податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності), затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 16.06.2015 року №560».

Проект наказу розроблено за результатом практичного застосування форми Податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) (далі – Декларація) для удосконалення порядку її заповнення.

Зокрема, змінено формат внесення дати укладання та реєстрації документів, які засвідчують/підтверджують право власності та/або користування земельними ділянками, реквізити, зазначені у рядках 3 та 4 Декларації, приведені у відповідність до Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 №1588 із змінами, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 29.12.2011 року за №1562/20300. У відповідність до пункту 70.16 статті 70 Податкового кодексу України з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс) приведена примітка 5 (у новій редакції Декларації – примітка 6). До колонки 9 Декларації внесено уточнення, що нормативна грошова оцінка земельної ділянки зазначається за одиницю площі.

Зауваження та пропозиції до проекту наказу можуть надсилатися упродовж одного місяця з дати його оприлюднення на адресу: Державна фіскальна служба України, Департамент податків і зборів з юридичних осіб, Львівська площа, 8, м. Київ, 04655, електронну – [email protected], до Державної регуляторної служби України на поштову адресу: вул. Арсенальна, 9/11, м. Київ, 01011.

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Додати новини
Реклама

Опитування

Ви підтримуєте виселення з Печерської лаври московської церкви?

Реклама

Зараз коментують

Всі