Більше 1 мільярда 325 мільйонів гривень направлено у квітні до Державного бюджету України Дніпропетровською митницею ДФС
У квітні 2016 року Дніпропетровською митницею ДФС до Державного бюджету України направлено 1 мільярд 325,6 мільйонів гривень митних платежів. Середньоденні надходження, при цьому, складали 63,1 мільйона гривень.
У переліку країн найбільшого експорту, оформленого Дніпропетровською митницею ДФС перше місце посідає Китай, до нього направляються руди, шлаки та зола. За ним йде Росія, куди переважно, як і до Німеччини, направляються вироби з чорних металів. Польща, Чехія, Румунія та Словаччина – отримують руди, шлаки та золу з Дніпропетровщини. До Туреччини постачаються аеронавігаційні або космічні апарати та їх запасні частини. Італія та Білорусь, також імпортери чорних металів.
У структурі імпорту до Дніпропетровської області найбільшу частку складають енергетичні матеріали з Росії; промислове устаткування - з Німеччини і Італії; полімерні матеріали, пластмаси та вироби з нього - з Китаю; енергетичні матеріали - з Польщі та Сполучених Штатів Америки; аеронавігаційні або космічні апарати - з Туреччини; продукти неорганічної хімії з Казахстану; насіння, плоди олійних культур і зерна - з Франції; каучук, гума та вироби з них - з Білорусі.
З початку року слідчі ДФС Дніпропетровщини повернули до бюджету 24,5 млн. грн.
Впродовж січня – квітня 2016 року у слідчих Головного управління ДФС у Дніпропетровській області перебувало 373 кримінальних провадження.
Досудове розслідування закінчено з 79 кримінальних проваджень, з яких до суду направлено 43.
Крім того, за 4 місяці поточного року за підслідністю скеровано 59 кримінальних проваджень, приєднано до інших проваджень – 22, зупинено - 9.
Тож, завдяки розслідуваним справам слідчими ДФС Дніпропетровщини протягом чотирьох місяців 2016 року збитки, нанесені державі, відшкодовані у розмірі 24,5 млн. грн.
У кампанії декларування доходів взяли участь більше 43 тисяч мешканців Дніпропетровщини
З початку року мешканці Дніпропетровського регіону надали до органів ДФС 43386 декларацій про майновий стан та доходи, отримані у 2015 році. Загальна сума задекларованих доходів за минулий рік склала 3,04 млрд. грн.
За результатами кампанії «Декларування – 2016» на Дніпропетровщині податок на доходи фізичних осіб до сплати складає 72,7 млн. грн., що на 15,0 млн. грн. більше, ніж в минулому році. Сума військового збору до сплати складає 12,1 млн. грн. Повернення ж з казни у вигляді податкової знижки отримають 4825 громадян на загальну суму 6,0 млн. грн.
Про одержані минулого року понад мільйонні статки повідомили 276 мешканців Дніпропетровської області. Загальна сума їх минулорічного задекларованого доходу складає 1,34 млрд. грн.
Нагадаємо, на відміну від обов’язкового декларування доходів, яке закінчилося 04 травня 2016 року, правом скористатися податковою знижкою кожен громадянин зможе впродовж усього року.
Мова при заповненні податкової накладної
Згідно з п. 4 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 №1307, податкова накладна заповнюється державною мовою.
При цьому у разі неможливого перекладу з іноземної мови торгової марки або найменування товару на державну мову та з метою збереження ідентифікації такого товару, в податковій накладній в графі 2 «Номенклатура товарів/послуг продавця» допускається зазначати назву торгової марки та у вигляді абревіатури номенклатуру товару без перекладу його на державну мову.
Програмне забезпечення для реєстрації акцизної накладної
Відповідно до п. 231.1 ст. 231 Податкового кодексу України платник податку при реалізації пального зобов’язаний скласти в електронній формі акцизну накладну за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД реалізованого пального та зареєструвати в Єдиному реєстрі акцизних накладних (далі – ЄРАН) з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи.
Механізм внесення відомостей, що містяться в акцизних накладних та розрахунках коригування акцизних накладних (далі - розрахунок коригування) за операціями з реалізації пального, до ЄРАН, надання даних, які містяться в ЄРАН, передбачені Порядком ведення Єдиного реєстру акцизних накладних, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2016 року №114 (далі – Порядок №114).
Згідно з п. 2 Порядку №114 для реєстрації в ЄРАН акцизні накладні/розрахунки коригування надсилаються до ДФС в електронній формі відповідно до порядку подання податкових документів в електронному вигляді з дотриманням умови щодо реєстрації електронного цифрового підпису уповноваженої особи у порядку, визначеному законодавством.
Пунктом 6 Порядку №114 встановлено, що для реєстрації в ЄРАН платник акцизного податку здійснює шифрування акцизних накладних/розрахунків коригування, на які накладено електронний цифровий підпис, та надсилає їх до ДФС за допомогою засобів телекомунікаційних систем з урахуванням вимог Закону України «Про електронний цифровий підпис» та Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг».
Для формування та надсилання акцизних накладних та розрахунків коригування до акцизних накладних в електронному вигляді платник податків самостійно обирає будь – яке програмне забезпечення, яке формує вихідний файл у форматі.
Про декларування доходів громадян, отриманих у 2015 році та електронні сервіси ДФС України
Днями, Головним управлінням ДФС у Дніпропетровській області було проведено черговий сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему: «Декларування доходів громадян, отриманих у 2015 році та електронні сервіси ДФС України.
На питання громадян відповідала начальник управління організації роботи ГУ ДФС у Дніпропетровській області Манушак Осипова.
До вашої уваги деякі із питань, що цікавили платників.
Питання 1. Доброго дня! Скажіть, будь-ласка, в які терміни мені необхідно заплатити нараховані у декларації про майновий стан і доходи за 2015 рік податок на доходи фізичних осіб та військовий збір?
Відповідь. Податковим кодексом України визначено, що суму податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору, зазначених у поданій декларації про майновий стан і доходи за 2015 рік, громадяни зобов’язані самостійно сплатити до 1 серпня поточного року, тобто 29 липня 2016 року.
Питання 2. Яким чином я можу використати своє право на отримання податкової знижки за 2015 рік?
Відповідь. Для цього необхідно подати до контролюючого органу за місцем Вашого проживання податкову декларацію про майновий стан і доходи та відповідні документи, які підтверджують понесені Вами витрати.
Звертаємо Вашу увагу, що таку декларацію про отримані у 2015 році доходи необхідно подавати за новою формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 №859. Форма декларації з додатками до неї розміщена на головній сторінці офіційного веб-порталу ДФС України (
Використати право на отримання податкової знижки за 2015 рік Ви можете тільки протягом 2016 року, тобто з 1 січня по 31 грудня включно.
Якщо Ви до кінця 2016 року не скористаєтесь правом на нарахування податкової знижки за 2015 рік, таке право на наступні податкові роки не переноситься.
Протягом чотирьох місяців поточного року центри обслуговування платників Дніпропетровщини надали 86,6 тисяч адмінпослуг
На сьогодні 37 Центрів обслуговування платників Головного управління ДФС у Дніпропетровській області надають 24 види адміністративних послуг. Впродовж січня – квітня 2016 року ЦОПами області надано 86,6 тисяч таких послуг.
Серед них найбільш запитуваною залишається послуга з видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків. У звітній період було надано майже 40 тисяч цих послуг.
Також користуються попитом суб`єктів господарювання послуги з реєстрації книг обліку розрахункових операцій та видачі довідки про подану декларацію про майновий стан і доходи. Так, за чотири місяці 2016 року Центрами обслуговування платників Дніпропетровського регіону було надано понад 8,2 тисяч послуг з реєстрації книг обліку розрахункових операцій та майже 7,3 тисяч зазначених довідок.
Нагадуємо, що окрім отримання адміністративних, консультативних та інформаційних послуг, відвідувачі Центрів обслуговування платників мають можливість подати податкову звітність та одержати ключі електронного цифрового підпису.
Податковою міліцією припинено діяльність конвертаційного центру, через який проконвертовано понад 180 млн. гривень
Співробітниками податкової міліції Дніпропетровської області під час розслідування кримінального провадження, зареєстрованого за ст. 212 та 364 КК України, припинено діяльність міжрегіонального конвертаційного центру, що надавав послуги суб’єктам господарювання Київської, Кіровоградської, Запорізької і Дніпропетровської обл.
Злочинну діяльність організувала група осіб, які без наміру здійснення статутної діяльності створили та зареєстрували низку фіктивних суб’єктів підприємницької діяльності. На їх розрахункові рахунки легальні підприємства перераховували безготівкові кошти за нібито придбані товарно-матеріальні цінності, надані послуги та виконані роботи. В подальшому кошти знімалися готівкою учасниками центру та передавалися клієнтам.
Орієнтовний обіг проконвертованих коштів за 2015-2016 рік через розрахункові рахунки, відкриті в філіях комерційних банків, склав понад 180 млн. гривень, ймовірні втрати бюджету складають понад 30 млн. гривень.
У ході проведених заходів здійснено 16 обшуків в офісних приміщеннях та за місцями проживання фігурантів, де вилучено 120 тис. доларів США, 7,9 тис. гривень, 12 печаток підприємств, 22 одиниці комп’ютерної техніки, 6 засобів зв’язку, 4 електронних носії інформації та документи, що свідчать про протиправну діяльність.
Також на розрахункові рахунки транзитно-конвертаційних підприємств, відкриті в філії комерційного банку, із залишком коштів у сумі 1,7 млн. гривень і 4,9 тис. доларів США накладено арешт.
Слідчі дії тривають.
До уваги страхувальників!
ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська за інформацією
прес – служби ДФС України повідомляє.
З 01 липня 2016 року звіти з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за звітний період "червень 2016 року" подаються за новою формою згідно з Порядком формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, який затверджено наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 23.04.2015 № 460/26905 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 11.04.2016 року № 441, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 06.05.2016 № 682/28812).
З метою створення комфортних умов для подання суб’єктами господарювання звітів з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та на виконання вимог Порядку, Державна фіскальна служба надає для використання розроблені електронні формати, які розміщено на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням
Нова Інструкція про порядок нарахування і сплати єдиного внеску
ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська повідомляє, що 17.05.2016 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 28.03.2016 №393 «Про внесення змін до Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 21.04.2016 за №609/28739 (далі – Наказ №393).
Наказом №393 внесено зміни до Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 №449, що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 07.05.2015 за №508/26953, яку викладено у новій редакції (далі – Інструкція №393).
Інструкція №393 визначає процедуру нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування страхувальниками, визначеними Законом України від 08.07.2010 року №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», нарахування і сплати фінансових санкцій, стягнення заборгованості зі сплати страхових коштів Державною фіскальною службою України та її територіальними органами.
Наказ №393, опубліковано в інформаційному бюлетені «Офіційний вісник України» від 17.05.2016 №36.
Понад 56 тис. почтових марок не пропустив «Фантом» на непідконтрольну територію
Співробітниками спецпідрозділу «Фантом» під час несення служби на КПВВ «Зайцеве» зупинено транспортний засіб, який намагався перетнути лінію розмежування у напрямку тимчасово непідконтрольної Україні території.
Під час огляду автомобіля виявлено партію почтових марок в кількості 56 тис. 140 шт., загальною вартістю 105 тис. 580 грн.
При цьому 32-річний водій не мав відповідних дозвільних документів на вивезення даних товарно-матеріальних цінностей. За його словами, марки не є його власністю, він лише надавав послуги щодо їх перевезення.
Для вирішення питання по суті зібрані матеріали та ТМЦ буде передано до Бахмутського міського відділу Національної поліції.
«Фантом» не пропустив на непідконтрольну територію 710 тис. російських рублів.
Чергову спробу незаконного переміщення готівки через лінію розмежування зупинив спецпідрозділ податкової міліції «Фантом».
Так, 26 травня бійцями спецпідрозділу «Фантом» у складі зведеної мобільної групи на КПВВ «Мар’їнка» зупинено автомобіль під керуванням 60-річного жителя Донецької області, який прямував до тимчасово непідконтрольної Україні території.
За результатами огляду виявлено готівкою 710 тис. російських рублів.
За даним фактом складено протокол за ч. 1 ст. 204-3 КУпАП.
До уваги платників!
ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська інформує.
На офіційному веб-порталі ДФС України працює модернізований електронний сервіс «Електронний кабінет платника» (далі - ЕКП).
Вхід до оновленого кабінету здійснюється за адресою:
Сервіс працює у тестовому режимі на базі реальних даних до завершення робіт, пов’язаних з роботою старого кабінету, функція сплати податків, зборів, платежів працює в звичайному режимі.
Модернізований сервіс включає дві функціональні частини:
- відкрита (загальнодоступна);
- приватна (особистий кабінет).
Користуватися функціоналом відкритої частини можна без ідентифікації особи (без використання електронного цифрового підпису).
Через відкриту частину ЕКП доступні такі можливості для платника (громадянина):
- Ознайомитись з останніми новинами (нововведеннями) ЕКП;
- Скористатися інформацією з реєстрів, що є загальнодоступними:
- дані про взяття на облік платників;
- реєстр страхувальників;
- дані реєстру платників ПДВ;
- реєстр платників єдиного податку;
- інформація про РРО;
- інформація про книги ОРО;
- дані реєстру платників акцизного податку з реалізації пального;
- реєстр осіб, які здійснюють операції з товарами;
- Отримати інформацію про граничні терміни сплати податків, зборів, обов’язкових платежів та подання звітності (податковий календар);
- Роздрукувати бланки податкової звітності;
- Заповнити Декларацію про майновий стан і доходи фізичних осіб (далі – Декларація), заповнити додатки до Декларації (за необхідності), перерахувати суми внесені до Декларації, завантажити на ПК та роздрукувати;
- Отримати контакти та адреси діючих центрів обслуговування платників (ЦОП).
Більш детально дізнатись про роботу модернізованого кабінету можна ознайомившись з інструкцією користувача або переглянувши відеоінструкцію.
При виникненні питань з приводу користування ЕКП звертайтеся за телефоном 0800501007 або на поштову скриньку
Щодо нарахування єдиного внеску у випадку, якщо найманий працівник відпрацював неповний місяць та звільнився
ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська інформує.
Відповідно частини п’ятої ст. 8 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями у разі якщо база нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі - ЄВ) не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума ЄВ розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та ставки ЄВ.
Умовою застосування зазначеної норми є перебування найманого працівника у трудових відносинах повний календарний місяць або відпрацювання всіх робочих днів звітного місяця.
У разі звільнення або прийняття працівника на основне місце роботи протягом місяця, в якому нарахована заробітна плата за відпрацьований час не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, сума ЄВ розраховується з фактично нарахованої заробітної плати незалежно від її розміру.
Відповідне питання – відповідь розміщене у підкатегорії 301.04.01 Бази знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу ДФС України за посиланням
Для здійснення роздрібної торгівлі пивом суб’єкту господарювання необхідна ліцензія
Роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) або тютюновими виробами може здійснюватися суб’єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.
Фахівці ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська нагадують, що з 1 липня 2015 року ліцензуванню підлягає діяльність з виробництва, імпорту, експорту, оптової та роздрібної торгівлі пивом на загальних підставах, передбачених для алкогольних напоїв.
Отже, суб’єктам господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю пивом, необхідно отримати ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями.
Крім того, така діяльність повинна здійснюватися виключно у місцях торгівлі визначених Статтею 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» № 481 від 19.12.95 року із змінами та доповненнями, в тому числі через спеціалізовані підприємства, фірмові, спеціалізовані відділи (секції) підприємств з універсальним асортиментом продовольчих товарів, а також заклади ресторанного господарства, без обмеження торговельної площі.
Також суб’єкти господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю пивом, при розрахунках готівкою зобов’язані застосовувати належним чином зареєстровані касові апарати з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій.