Інформує ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська

2016-05-26 14:01 Подобається

Дніпропетровські місцеві бюджети отримали від ліцензування алкогольних напоїв та тютюнових виробів 22,5 млн. грн.

За чотири місяці поточного року казна Дніпропетровської області поповнилася на 22 мільйони 453 тисячі гривень від плати за ліцензії на право торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами, що на 7 мільйонів 102 тисячі гривень більше фактичних надходжень січня – квітня 2015 року. Про це повідомив начальник управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДФС у Дніпропетровській області Денис Дегтярьов.

«Станом на перше травня 2016 року на території Дніпропетровського регіону діє 12 тисяч ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, з них: 6,6 тисяч ліцензій - на алкоголь та 5,4 тисячі - на тютюн.

В той же час, впродовж січня – квітня 2016 року Головним управлінням ДФС у Дніпропетровській області призупинено дію 707 ліцензій за несвоєчасну сплату чергового платежу, анульовано 571 ліцензія, з яких 11 - за порушення законодавства в частини продажу неповнолітнім особам алкогольних (7 ліцензій) та тютюнових товарів (4 ліцензії)», - зазначив Денис Дегтярьов.

З початку року органами ДФС Дніпропетровщини встановлено 60 порушень законодавства, що регулює обіг підакцизних товарів

Протягом січня - квітня 2016 року працівниками ГУ ДФС у Дніпропетровській області проведено 111 перевірок суб’єктів господарювання з питань дотримання діючого законодавства щодо регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

В ході проведених перевірок встановлено 60 порушень законодавства, що регулює обіг підакцизних товарів, з яких 20 - за безліцензійну торгівлю підакцизними товарами. Загалом, за результатами проведених перевірок донараховано 306 мільйонів 262 тисячі грн.

Крім того, протягом чотирьох місяців поточного року вилучено з незаконного обігу товарів підакцизної групи на загальну суму 5,3 мільйони гривень.

У Красногвардійському районі найактивніше декларували спадщину.

Завершилась кампанія декларування доходів, отриманих громадянами у 2015 році.

Як проінформував заступник начальника ДПІ у Красногвардійському районі Денис Коренєв, всього до інспекції впродовж чотирьох місяців подано 768 декларацій.

Найбільшу кількість декларацій, а це 162, подано громадянами, які у минулому році отримали спадщину та задекларували понад 23 млн. грн.., а бюджет отримає понад 1 млн. грн.. податку.

13 декларантів відзвітували про одержані доходи, розмір яких більший за мільйон гривень. У їх деклараціях відображено 43,87 млн. грн.. доходів і сплатять вони до місцевої скарбниці майже 370 тис. грн. податку.

Також поповнять бюджет на 5,2 млн. грн. ті, хто отримував іноземні доходи.

Загалом громадяни задекларували понад 197 млн. грн.. доходів, з яких нараховано понад 3 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб та військового збору понад 542 тис. гривень.

Тим громадянам, а їх 155, які скористались правом на податкову знижку, буде повернуто з бюджету майже 300 тис. грн. раніше сплаченого податку.

Громадяни «земельну» декларацію не подають

Фізичні особи, які отримали державні акти на право власності на земельні ділянки або договори оренди земельної ділянки державної та комунальної власності, не подають до податкової інспекції податкові декларації з плати за землю.

Про це інформують фахівці відділу адміністрування податку на доходи фізичних осіб, податків із само зайнятих осіб, єдиного внеску, податків з громадян, майнових податків і зборів з фізичних осіб ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська. Нарахування таким фізичним особам сум земельного податку або орендної плати проводиться податковою інспекцією, яка видає платникові до 1 липня поточного року відповідне податкове повідомлення – рішення, а сплата проводиться впродовж 60 днів з дня його вручення.

Детальні консультації – у Центрі обслуговування платників ДПІ, телефон: 056-377-46-18.

Доопрацьовано «Електронний кабінет платника»

Електронний сервіс «Електронний кабінет платника» (оновлена версія) доопрацьовано в частині надання можливості платникам підготувати, заповнити та надіслати податкову декларацію платника єдиного податку – фізичної особи-підприємця та податкову декларацію платника єдиного податку третьої групи – юридичної особи (далі – Декларація) в електронному вигляді.

У відкритій частині електронного сервісу «Електронний кабінет платника» (оновлена версія) в режимі «Бланки податкової звітності» можна заповнити, завантажити та роздрукувати Декларацію, а у приватній частині (особистий кабінет) в режимі «Введення звітності» платник може підготувати та надіслати до контролюючого органу Декларацію в електронному вигляді. За результатами обробки Декларації квитанції 1 та 2 будуть розміщені в режимі «Вхідні/вихідні документи» особистого кабінету.

Форма та Інструкція щодо заповнень таких декларацій, затверджені наказом Міністерства фінансів України від 19 червня 2015 року № 578 «Про затвердження форм податкових декларацій платника єдиного податку».

Митники України та США посилюють співпрацю у протидії контрабанді та митним правопорушенням

Завдяки підписанню Угоди між Урядами України та Сполучених Штатів Америки про взаємну допомогу, яке відбулось сьогодні, 23 травня, буде значно посилено співпрацю між обома країнами щодо протидії контрабанді та митним правопорушенням. На цьому наголосив в.о. директора департаменту боротьби з митними правопорушеннями ДФС Ігор Резнік.

За його словами, останніми роками відбулись суттєві зміни у глобальній світовій економіці щодо ведення зовнішньоекономічних відносин між суб’єктами господарювання, що у свою чергу викликало потребу у актуалізації договірно-правової бази співробітництва у митній сфері.

«Положення угоди, яка діяла з 1990 року, вже не відповідали сучасним можливостям обміну митною інформацією, не враховували нові можливості співробітництва митних адміністрацій країн. Нова угода про надання взаємної адміністративної допомоги в митних справах удосконалить співробітництво між Україною та США у митній сфері сприятиме запровадженню ефективних заходів для протидії протиправним діям, які завдають шкоди економічним інтересам обох країн», - зазначив Ігор Резнік.

У той же час, за його словами у 2015 році, незважаючи на наявність проблем в обміні інформацією з компетентними органами США, співпраця з митними органами США у сфері надання адміністративної допомоги з метою протидії, викриття, розслідування митних правопорушень була на досить високому рівні.

Нагадаємо, що протягом 2015 року до митних органів США українською стороною було направлено 23 запити про надання адміністративної допомоги у проведенні перевірок законності зовнішньоекономічних операцій та отримано 4 відповіді (в т.ч. на запити, що надсилались у попередні роки). За результатами опрацювання вказаних відповідей митницями ДФС у 2015 році задокументовано 92 факти порушень митного законодавства України на суму понад 15,8 млн. грн.

Податковою міліцією припинено діяльність конвертаційного центру, через який проконвертовано понад 180 млн. гривень

Співробітниками податкової міліції Дніпропетровської області під час розслідування кримінального провадження, зареєстрованого за ст. 212 та 364 КК України, припинено діяльність міжрегіонального конвертаційного центру, що надавав послуги суб’єктам господарювання Київської, Кіровоградської, Запорізької і Дніпропетровської обл.

Злочинну діяльність організувала група осіб, які без наміру здійснення статутної діяльності створили та зареєстрували низку фіктивних суб’єктів підприємницької діяльності. На їх розрахункові рахунки легальні підприємства перераховували безготівкові кошти за нібито придбані товарно-матеріальні цінності, надані послуги та виконані роботи. В подальшому кошти знімалися готівкою учасниками центру та передавалися клієнтам.

Орієнтовний обіг проконвертованих коштів за 2015-2016 рік через розрахункові рахунки, відкриті в філіях комерційних банків, склав понад 180 млн. гривень, ймовірні втрати бюджету складають понад 30 млн. гривень.

У ході проведених заходів здійснено 16 обшуків в офісних приміщеннях та за місцями проживання фігурантів, де вилучено 120 тис. доларів США, 7,9 тис. гривень, 12 печаток підприємств, 22 одиниці комп’ютерної техніки, 6 засобів зв’язку, 4 електронних носії інформації та документи, що свідчать про протиправну діяльність.

Також на розрахункові рахунки транзитно-конвертаційних підприємств, відкриті в філії комерційного банку, із залишком коштів у сумі 1,7 млн. гривень і 4,9 тис. доларів США накладено арешт.

Слідчі дії тривають.

В районі Верхньоторецького затримано дві крупні партії побутових товарів загальною вартістю 740 тис. грн.

Протягом останніх днів в районі населеного пункту Верхньоторецьке спецпідрозділ податкової міліції «Фантом» затримав дві крупнії партії товарів, загальна вартість яких складає 740 тис. грн.

Так, 20 травня 41-річний житель Донецької області намагався вивезти власним транспортним засобом партію одягу, взуття та інших побутових товарів на загальну суму 240 тис. грн.

Після зупинки та перевірки автомобіля даний громадянин зізнався, що товар призначався для продажу на тимчасово непідконтрольній Україні території. При цьому відповідні дозвільні документи у водія були відсутні.

За даним фактом складено протокол за ч. 1 ст. 164 КУпАП.

З тією ж метою – отримання прибутку, інший житель Донецької області, віз на своєму автомобілі на підконтрольну бойовикам територію партію побутової хімії, загальною вартістю 500 тис. грн..

Товар було виявлено 22 травня під час спроби переміщення через лінію розмежування автомобілем Мерседес, який було зупинено і оглянуто спецпідрозділом «Фантом».

За даним фактом складено протокол за ч. 1 ст. 204-3 КУпАП.

Програмне забезпечення для реєстрації акцизної накладної

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська повідомляє, що відповідно до п. 231.1 ст. 231 Податкового кодексу України платник податку при реалізації пального зобов’язаний скласти в електронній формі акцизну накладну за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД реалізованого пального та зареєструвати в Єдиному реєстрі акцизних накладних (далі – ЄРАН) з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи.

Механізм внесення відомостей, що містяться в акцизних накладних та розрахунках коригування акцизних накладних (далі - розрахунок коригування) за операціями з реалізації пального, до ЄРАН, надання даних, які містяться в ЄРАН, передбачені Порядком ведення Єдиного реєстру акцизних накладних, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2016 року №114 (далі – Порядок №114).

Згідно з п. 2 Порядку №114 для реєстрації в ЄРАН акцизні накладні/розрахунки коригування надсилаються до ДФС в електронній формі відповідно до порядку подання податкових документів в електронному вигляді з дотриманням умови щодо реєстрації електронного цифрового підпису уповноваженої особи у порядку, визначеному законодавством.

Пунктом 6 Порядку №114 встановлено, що для реєстрації в ЄРАН платник акцизного податку здійснює шифрування акцизних накладних/розрахунків коригування, на які накладено електронний цифровий підпис, та надсилає їх до ДФС за допомогою засобів телекомунікаційних систем з урахуванням вимог Закону України «Про електронний цифровий підпис» та Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг».

Для формування та надсилання акцизних накладних та розрахунків коригування до акцизних накладних в електронному вигляді платник податків самостійно обирає будь – яке програмне забезпечення, яке формує вихідний файл у форматі.

Нова Інструкція про порядок нарахування і сплати єдиного внеску

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська повідомляє, що 17.05.2016 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 28.03.2016 №393 «Про внесення змін до Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 21.04.2016 за №609/28739 (далі – Наказ №393).

Наказом №393 внесено зміни до Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 №449, що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 07.05.2015 за №508/26953, яку викладено у новій редакції (далі – Інструкція №393).

Інструкція №393 визначає процедуру нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування страхувальниками, визначеними Законом України від 08.07.2010 року №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», нарахування і сплати фінансових санкцій, стягнення заборгованості зі сплати страхових коштів Державною фіскальною службою України та її територіальними органами.

Наказ №393, опубліковано в інформаційному бюлетені «Офіційний вісник України» від 17.05.2016 №36.

Роман Насіров: Імплементація «єдиного вікна» та електронізація сервісів ДФС – шлях до вдосконалення митної системи України

Голова ДФС Роман Насіров під час засідання круглого столу на тему: «Удосконалення митних процедур: на шляху спрощення та забезпечення прозорості» повідомив про головні результати реформування митного напряму ДФС.

Зокрема, очільник відомства зазначив, що за останній рік було суттєво спрощено митні процедури. «На даний момент 96% митних декларацій оформлюється митницями ДФС в електронній формі. Крім того, вдалось значно скоротити час митного оформлення товарів. Так, середній час оформлення декларації на експорт на даний момент займає приблизно 1 годину, на імпорт – 2 години 14 хвилин, декларація без додаткового контролю оформлюється за 15 хв, а попередні декларації - в автоматичному режимі. Це значно менше від визначеного Митним кодексом терміну у 4 години», - зауважив Роман Насіров.

Крім того, у пілотному режимі використовується механізм прийняття попереднього рішення з визначення митної вартості товарів при митному оформленні, що повністю відповідає стандартам ЄС.

Серед інших важливих завдань, які допоможуть вдосконалити митну систему України та налагодити взаємовідносини з бізнесом, - імплементація «єдиного вікна» та електронізація сервісів ДФС.

«Сьогодні максимально електронізовано процес адміністрування податків, зборів і єдиного соціального внеску. Наразі успішно працюють такі електронні сервіси як «Електронний кабінет платника податків», «Акредитований центр сертифікації ключів», «Декларування on-line» тощо», - підкреслив Роман Насіров.

«У майбутньому плануємо впровадити процедури автоматичного оформлення митних декларацій в залежності від рівня ризику: «зелений» коридор – оформлення відбувається в автоматичному режимі, «жовтий» коридор – посадова особа митниці перевіряє документи, «червоний» коридор - посадова особа митниці перевіряє документи і товари», - додав Голова ДФС.

Роман Насіров: створення інституту уповноваженого економічного оператора дозволить пришвидшити митні процедури

«Угода про Асоціацію з Євросоюзом вимагає імплементації низки положень в митній сфері. Важливе завдання, реалізація якого допоможе вдосконалити митну систему України та налагодити взаємовідносини з бізнесом - створення інституту уповноваженого економічного оператора (УЕО), що дозволить пришвидшити митні процедури і встановити новий формат взаємодії між митними органами та бізнесом»,- зазначив Голова ДФС Роман Насіров під час засідання круглого столу на тему «Удосконалення митних процедур: на шляху спрощення та забезпечення прозорості».

За його словами, на даний момент вже розроблено законопроект «Про внесення змін до Митного кодексу України (щодо уповноваженого економічного оператора та спрощень митних формальностей)». Законопроектом передбачається впровадження нового формату взаємодії між митними органами та бізнесом. Зокрема, підприємство буде мати можливість отримати 2 види сертифікати уповноваженого економічного оператора: «на спрощення митних процедур» та «щодо надійності і безпеки». Перший передбачає мінімальну участь митниці та усуває «людський фактор», другий прискорює проходження митного контролю.

«ДФС також розробляє зміни законодавства України щодо впровадження норм NCTS - загальноєвропейської комп'ютеризованої системи управління транзитними вантажами, розробленої для електронного документообігу. Передбачається, що процес приєднання до цієї системи буде завершено протягом 2016 року», - зазначив Голова ДФС.

Під час виступу Роман Насіров торкнувся питання приєднання України до системи автоматичного обміну податковою інформацією. «Зважаючи на актуальність цього питання, ми пригнемо об’єднати зусилля з міжнародною спільнотою для боротьби з контрабандою та митними правопорушеннями. Наразі обмін інформацією з країнами ЄС відбувається за підтримки проекту Twinning, з Республікою Білорусь – проекту міжнародної технічної допомоги PRINEX. В наших планах – реалізація подібних проектів з іншими країнами», - заявив очільник відомства.

Механізм реалізації майна, що перебуває у податковій заставі

Для погашення податкового боргу та у випадку, коли стягнута сума коштів недостатня, контролюючий орган здійснює продаж майна платника податків на публічних торгах та/або через торгівельні організації.

З метою реалізації майна, яке перебуває у податковій заставі, проводиться експертна оцінка вартості такого майна для визначення початкової ціни його продажу. Не проводиться оцінка майна, яке може бути згруповано або стандартизовано чи має курсову (поточну) біржову вартість.

Боржник має право самостійно здійснити оцінку шляхом укладення договору з оцінювачем. Якщо платник податків самостійно не здійснює оцінку протягом двох місяців з дня прийняття рішення про реалізацію майна, контролюючий орган самостійно укладає договір про проведення оцінки майна.

Якщо платник податків у будь-який момент до укладення договору купівлі-продажу його майна повністю погашає суму податкового боргу, контролюючий орган скасовує рішення про проведення його продажу та вживає заходи щодо зупинення торгів.

Відзначимо, що продаж майна, яке перебуває у податковій заставі, передбачено ст.95 Податкового кодексу України.

Для роздрібної торгівлі пивом треба придбати ліцензію

Роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) або тютюновими виробами може здійснюватися суб’єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.

З 01.07.2015 року ліцензуванню підлягає діяльність з виробництва, імпорту, експорту, оптової та/чи роздрібної торгівлі пивом на загальних підставах, передбачених для алкогольних напоїв.

Отже, суб’єктам господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю пивом (у т.ч. виключно пивом), необхідно отримати ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями.

Така діяльність повинна здійснюватися виключно через спеціалізовані підприємства, в тому числі фірмові, спеціалізовані відділи (секції) підприємств з універсальним асортиментом продовольчих товарів, а також заклади ресторанного господарства, без обмеження торговельної площі.

При цьому фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку, які здійснюють роздрібну торгівлю пивом, при розрахунках готівкою зобов’язані застосовувати належним чином зареєстровані касові апарати з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або використовувати книги обліку розрахункових операцій та розрахункових книжок у випадках, передбачених чинним законодавством.

З таким роз’ясненням можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (категорія 115.03).

Звертаємо увагу суб’єктів господарювання, які здійснюють та планують провадити підприємницьку діяльність в період курортного сезону, на необхідність дотримання норм чинного законодавства у сфері реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

Сума заробітної плати за першу половину місяця (аванс) є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування

Сума заробітної плати за першу половину місяця (аванс) є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Відповідно до п. 1 частини першої ст. 4 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ) є роботодавці, які використовують працю ФО на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з ФОП, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань).

ЄВ нараховується для платників, зазначених, зокрема, у п. 1 частини першої ст. 4 Закону № 2464 на суму нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці», та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами (п. 1 частини першої ст. 7 Закону № 2464).

Згідно з абзацом другим частини восьмої ст. 9 Закону № 2464 роботодавці під час кожної виплати заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), на суми якої (якого) нараховується ЄВ, одночасно з видачею зазначених сум зобов’язані сплачувати нарахований на ці виплати єдиний внесок у розмірі, встановленому для таких платників (авансові платежі).

Платники єдиного внеску, крім платників, зазначених у п. 4 і 5 частини першої ст. 4 Закону № 2464, зобов’язані сплачувати ЄВ, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов’язані сплачувати ЄВ, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця (абзац перший частини восьмої ст. 9 Закону № 2464).

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Додати новини
Реклама

Опитування

Ви підтримуєте виселення з Печерської лаври московської церкви?

Реклама

Зараз коментують

Всі