Як розповіли Станично-Луганській ОДПІ, дохід від надання майна в лізинг, оренду або суборенду (строкове володіння та/або користування) включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку.
У разі, якщо орендар є фізичною особою, яка не займається підприємницькою діяльністю, особою, відповідальною за нарахування та сплату податку до бюджету, є платник податку-орендодавець.
За словами фахівців, орендодавець самостійно нараховує та сплачує податок до бюджету протягом 40 календарних днів після останнього дня звітного кварталу. При цьому, сума отриманого доходу, сума сплаченого протягом звітного податкового року податку та податкового зобов’язання за результатами такого року відображаються у річній податковій декларації про майновий стан і доходи.
У разі нотаріального посвідчення договору оренди об’єктів нерухомості нотаріус зобов’язаний надіслати інформацію про такий договір контролюючому органу за податковою адресою платника податку-орендодавця. При цьому, нотаріус несе відповідальність, передбачену законом, за порушення порядку та/або строків подання зазначеної інформації.
Таким чином, у разі якщо громадянин-орендодавець у 2015 році здавав квартиру в оренду фізичній особі-орендарю, яка не є суб’єктом господарювання, то податок на доходи фізичних осіб орендодавець мав сплачувати щокварталу протягом 2015 року. При цьому податкову декларацію такий платник повинен подати до 01.05.2016 року.
Особливості нарахування та оподаткування доходів від надання нерухомості в оренду (суборенду), житловий найм визначено ст. 170 Податкового кодексу України.
Станично-Луганська ОДПІ