Інформує ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська

2016-05-10 20:19 Подобається

Платники єдиного податку Красногвардійського (Чечелівського) району стабільно поповнюють місцеву скарбницю

Сьогодні повнота та своєчасність надходжень до місцевих бюджетів має велике значення, адже бюджети сіл, селищ та районів – це безпосереднє джерело видатків на потреби громади, а єдиний податок – одне із джерел, що його стабільно наповнює.

За січень - квітень 2016 року підприємці-спрощенці сплатили до місцевого бюджету Красногвардійського району м.Дніпропетровська понад 11,6 мільйона гривень єдиного податку. Протягом відповідного періоду минулого року місцевий бюджет отримав понад 6,7 мільйонів гривень єдиного податку. Таким чином, сума надходжень єдиного податку перевищила минулорічні показники майже на 5 мільйонів гривень, що на 57,6 відсотка більше показника 2015 року.

Спрощенці району, наголосила начальник управління управлінні податків і зборів з фізичних осіб Тетяна Чорнодабравська, стабільно збільшують сплату єдиного податку. А це позитивний сигнал для місцевих громад, оскільки єдиний податок належить до тих платежів, що є бюджетоутворюючим для місцевих бюджетів.

Нагадаємо, що згідно п. 295.1 Податкового кодексу України, платники єдиного податку першої і другої групи сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця.

Разом з цим спрощенці зазначених груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку на один календарний місяць у році на час відпустки, а також за період хвороби, якщо вона триває 30 і більше календарних днів.

Платники Красногвардійського району (Чечелівського) сплатили майже 12 млн.грн. ЄСВ

За словами заступника начальника ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська Дениса Коренєва, з початку року платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, які перебувають на обліку в ДПІ перераховано 111,7 млн.грн. Зокрема за квітень поточного року сплачено – майже 30 млн.грн.

Переважна частина цих коштів надійшла від роботодавців, які нарахували та сплатили єдиний внесок на суми заробітної плати, винагороди за договорами цивільно-правового характеру, допомоги з тимчасової непрацездатності.

Фахівці ДПІ звертають увагу, що єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. За порушення норм законодавства про єдиний внесок до платників, на яких покладений обов'язок нараховувати, обчислювати та сплачувати єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів та пені.

Запроваджені в цьому році податкові новації, зокрема, суттєве зниження ставки ЄСВ до 22 відсотків дають можливість місцевому підприємництву працювати в правовому полі, щомісяця збільшуючи відрахування на потреби соціального страхування.

З початку року внесок Дніпропетровщини до бюджетів усіх рівнів склав майже 20,5 млрд. грн.

Органами ДФС у Дніпропетровській області у січні - квітні поточного року забезпечено надходження в бюджети усіх рівнів (з урахуванням ЄСВ) 20 млрд. 480 млн. грн. Про це проінформував виконуючий обов’язки начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Геннадій Ткачук.

Так, до загального фонду державного бюджету впродовж чотирьох місяців 2016 року мобілізовано 11 млрд. 481 млн. грн., в тому числі Дніпропетровською митницею ДФС - 5 млрд. 102 млн. грн.

Надходження, що формують кошики місцевих бюджетів Дніпропетровського регіону склали 4 млрд. 729 млн. грн. Це на 1 млрд. 39 млн. грн. (або на 28,1%) більше фактичних надходжень січня – квітня 2015 року.

Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з початку року зібрано 4 млрд. 270 млн. грн.

Якщо платник знятий з реєстрації за однією податковою адресою та не зареєстрований за іншою, то йому необхідно подати податкову декларацію за попередньою адресою

Фахівці ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська нагадують, що Конституцією України визначено, що кожен громадянин зобов’язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом. Усі громадяни щорічно подають до податкових інспекцій за місцем проживання декларації про свій майновий стан і доходи за минулий рік у порядку, встановленому законом.

Відповідно до Податкового кодексу України податкова декларація подається за звітний період у встановлені строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків.

Пунктом п. 45.1 ст. 45 Податкового кодексу України передбачено, що платник податків – фізична особа зобов’язаний визначити свою податкову адресу.

Податковою адресою платника податків-фізичної особи визнається місце її проживання, за яким вона береться на облік як платник податків в контролюючому органі. Водночас такий платник може мати одночасно не більше однієї податкової адреси.

Громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які постійно або тимчасово проживають в Україні, зобов’язані протягом тридцяти календарних днів після зняття з реєстрації місця проживання та прибуття до нового місця проживання зареєструвати своє місце проживання. Батьки або інші законні представники зобов’язані зареєструвати місце проживання новонародженої дитини протягом трьох місяців з дня державної реєстрації її народження. Реєстрація місця проживання особи здійснюється в день подання особою документів. Реєстрація місця проживання за заявою особи може бути здійснена органом реєстрації з одночасним зняттям з попереднього місця проживання.

Отже, якщо фізична особа знята з реєстрації за однією адресою та не зареєстрована за іншою, то вона повинна подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи до контролюючого органу за попередньою податковою адресою.

До уваги роботодавців! З 1 травня підвищується розмір мінімальної заробітної плати

Повідомляємо про підвищення розміру мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму. Так, Законом України від 25.12.15 № 928-VIII «Про Державний бюджет на 2016 рік» з 1 травня 2016 року по 30 листопада 2016 року встановлено прожитковий мінімум на одну працездатну особу та мінімальну заробітну плату в розрахунку на місяць у розмірі 1450 гривень. У погодинному розмірі мінімальна заробітна плата встановлена на рівні 8,69 гривні.

Податківці Рівного звертають увагу роботодавців на неприпустимості виплати заробітної плати нижче законодавчо встановленого рівня. Адже це є порушенням трудового законодавства.

Не позбавляйте найманих працівників належного захисту на випадок непрацездатності, не прирікайте їх на мізерну пенсію.

За порушення правил бухгалтерського обліку дніпропетровське підприємство сплатило до бюджету 310 тис. грн. податку на прибуток

Фахівцями Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області проведена позапланова перевірка ТОВ «І» за заявою платника. Підприємство здійснює оптову торгівлю сільськогосподарськими машинами та устаткуванням.

В ході перевірки встановлено, що фінансовий результат ТОВ «І», який визначений за правилами бухгалтерського обліку за 2015 рік більше, ніж задекларований показник у декларації про податок на прибуток за минулий рік. Проте, факт невірного обчислення об‘єкту оподаткування не вплинув на порядок та механізм формування суміжних об‘єктів оподаткування та податків, зокрема податку на додану вартість.

За результатами перевірки ТОВ «І» працівниками ДФС Дніпропетровщини донараховано 310 тис. грн. податку на прибуток, який сплачено підприємством до бюджету грошовими коштами у повному обсязі.

Роман Насіров: Львівська митниця залучила більше 100 млн грн. на розвиток інфраструктури

«Експеримент на митниці, спрямований на модернізацію інфраструктурних об’єктів, засвідчує, що нова програма додаткової мотивації розвитку регіонів є ефективною і має хороші перспективи. В експериментальних областях, завдяки перевиконанню митних надходжень, вдалось побудувати та відремонтувати частину доріг. Зокрема, хороші результати експерименту видно у Львівській області», - зазначив Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров під час робочої поїздки до Львова.

Він нагадав, що за умовами експерименту 50% суми перевиконання загального обсягу щомісячних індикативних показників митних надходжень спрямовуються до спеціальних фондів відповідних місцевих бюджетів та використовуються для ремонту доріг. В експериментальну групу потрапили Одеська, Волинська, Львівська, Чернівецька області та м. Київ.

«Щодо Львівської області, за підсумками січня-квітня поточного року перевиконання доведеного індикативного показника доходів бюджету дозволить залучити понад 100 млн грн. на поточний ремонт автомобільних доріг. Ми є свідком того, що експеримент дійсно працює. За підсумками вересня-грудня 2015 року тільки у Львівській області перевиконання доведеного індикативного показника доходів бюджету становило понад 600 млн грн., що дозволило залучити 312,3 млн грн. на ремонт доріг», - повідомив очільник відомства.

З цих «експереиментальних» коштів розпочато ремонт трьох доріг державного значення: Львів-Радехів-Луцьк (Н-17), ділянки траси «Київ-Чоп» (М-06) та ремонт дороги Сколе-Славське (Т-14-24).

Крім того, за рахунок коштів від перевиконання митних платежів вже у 2016 році на Львівщині запланований ремонт доріг Броди-Червоноград, Куровичі-Рогатин, Львів-Самбір-Ужгород та Львів-Радехів-Луцьк. На це протягом року планують отримати близько 680 млн грн.

«Вважаю, що ті результати, які продемонстрували митниці за останній рік, свідчать про правильно обрану стратегію збільшення митних надходжень до бюджету. Завдяки чітким та помітним результатам вдалося підвищити довіру платників податків до митної служби. Громадяни не тільки побачили, куди спрямовуються їхні гроші, але й внесли свій вклад у розбудову інфраструктури експериментальних регіонів», - підкреслив Роман Насіров.

Функція електронного сервісу «Пульс»

"Пульс" - унікальний сервіс фіскальної служби, що приймає звернення громадян та суб'єктів господарювання, що виникають в процесі взаємовідносин з органами ДФС, пов'язаних з адмініструванням податків та митних платежів. Сервіс працює за принципом call-back, тобто працівники фіскальних органів не тільки приймають звернення, але й потім повідомляють про результати перевірки та вжиті заходи. Даний сервіс створено з метою забезпечення оперативного реагування на повідомлення громадян про неправомірні дії або бездіяльність працівників органів ДФС, а також про можливі корупційні дії. Звернення, які надходять на цей сервіс, розглядаються протягом доби та вирішуються по суті, відповідно до чинного законодавства. Але є такі звернення, що потребують додаткового опрацювання. У будь-якому випадку, заявник обов'язково отримує повідомлення про результати перевірки даних та вжиті заходи.

"Фантом" затримав партію цигарок вартістю більше 7,5 млн. грн.

Спецпідрозділ «Фантом» спільно з оперативним управлінням податкової міліції Донецької області затримав велику партію сигарет, яку намагалися незаконно перемістити через лінію розмежування з окупованої бойовиками території.

У рамках операцій «Акциз 2016» і «Рубіж 2016», в смт. Верхньоторецьке Донецької області зупинено вантажний автомобіль MAN. Під час його огляду виявлено 393 тисячі пачок цигарок виробництва Республіки Білорусь без марок акцизного податку.

В даний час товар, загальною вартістю 7 млн. 590 тис. грн., вилучено.

Вирішується питання про відкриття кримінального провадження за ст. 204 Кримінального кодексу України.

При перейменуванні вулиці необхідно перереєструвати РРО протягом 5 днів

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська повідомляє, що у реєстраційному посвідченні реєстратора розрахункових операцій (РРО) (на підставі поданих суб'єктом господарювання документах на господарську одиницю) вказується інформація про господарську одиницю, для якої призначений РРО, зокрема, адреса господарської одиниці.

При цьому, РРО може застосовуватись тільки в тій господарській одиниці, яка зазначена в реєстраційному посвідченні.

У разі зміни даних в реєстраційному посвідченні, суб'єкт господарювання подає до органу ДФС за місцем реєстрації реєстратора розрахункових операцій (РРО) реєстраційну заяву з позначкою "Перереєстрація" із зазначенням причини перереєстрації та реєстраційне посвідчення.

Заява подається протягом 5 робочих днів, що настають за днем, коли виникли зміни або інші підстави для заміни реєстраційного посвідчення.

Тобто, у разі перейменування вулиці, внаслідок чого змінюється адреса господарської одиниці, власник відповідного приміщення має привести свої установчі документи, документи на господарську одиницю та інші документи у відповідність із вимогами законодавства.

Отже після внесення змін до документа на право власності або іншого документа, що дає право на розміщення господарської одиниці, має бути проведена перереєстрація РРО.

Зазначена норма передбачена «Порядком реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги)» затвердженого наказом Міністерство доходів і зборів України від 28.08.13 № 417 та роз’яснена листом ДФС України від 06.04.2016 р. № 7654/6/99-99-11-02-02-15.

Щодо визначення вартісного критерію обсягу річного доходу для цілей трансфертного ціноутворення

Відповідно до п.п. 39.2.1.7 ст. 39 Кодексу господарські операції, передбачені п.п. 39.2.1.1 – 39.2.1.3 і п.п 39.2.1.5 п.п. 39.2.1 ст. 39 Кодексу, визнаються контрольованими, якщо одночасно виконуються такі умови:

річний дохід платника податків від будь-якої діяльності, визначений за правилами бухгалтерського обліку, перевищує 50 мільйонів гривень (за вирахуванням непрямих податків) за відповідний податковий (звітний) рік;

обсяг таких господарських операцій платника податків з кожним контрагентом, визначений за правилами бухгалтерського обліку, перевищує 5 мільйонів гривень (за вирахуванням непрямих податків) за відповідний податковий (звітний) рік.

Згідно з п. 7 П(с)БО 15, визнані доходи класифікуються в бухгалтерському обліку за такими групами:

дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг);

чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг);

інші операційні доходи;

фінансові доходи;

інші доходи.

Кодексом не встановлено окремий порядок розрахунку вартісного критерію річного доходу платника податків для цілей трансфертного ціноутворення. В той же час для цілей п.п 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Кодексу до річного доходу від будь-якої діяльності, визначеного за правилами бухгалтерського обліку, включається дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), інші операційні доходи, фінансові доходи та інші доходи. Отже, для цілей ст. 39 Кодексу розрахунок річного доходу здійснюється відповідно до вимог, встановлених п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Кодексу.

Відповідно до Методичних рекомендацій № 433, дохід від операційних курсових різниць відображається у статті «Інші операційні доходи» (ряд. 2120 Звіту про фінансові результати), а дохід від неопераційних курсових різниць відображається у статті «Інші доходи» (ряд. 2240 Звіту про фінансові результати).

Тобто, дохід від операційної та неопераційної курсової різниці враховується для обчислення річного доходу платника податків від будь-якої діяльності для цілей трансфертного ціноутворення.

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Додати новини
Реклама

Опитування

Ви підтримуєте виселення з Печерської лаври московської церкви?

Реклама

Зараз коментують

Всі