Повідомляє ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська

2016-05-06 21:21 Подобається

У 2016 році набрали чинності зміни до Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльності»

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська повідомляє, що 01.01.2016 набрав чинності Закон України від 24.12.2015 №905-VIII «Про внесення змін до Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність» (далі – Закон №905) (опубліковано у газеті «Голос України» від 31.12.2015 №250).

Законом №905, зокрема, статтю 29 Закону України від 16.04.1991 №959-XII «Про зовнішньоекономічну діяльність» щодо заходів у відповідь на дискримінаційні або недружні дії інших держав доповнено положенням наступного змісту:

«У разі якщо дискримінаційні та/або недружні дії щодо України застосовуються державою, визнаною Верховною Радою України державою – агресором та/або державою – окупантом, заходи у відповідь, визначені частиною третьою цієї статті, можуть застосовуватися за рішенням Кабінету Міністрів України.

Додатковими заходами, що можуть застосовуватися у відповідь, є:

заборона зовнішньоекономічних операцій або встановлення обмеження на їх здійснення;

скасування тарифних пільг (тарифних преференцій) щодо ставок Митного тарифу України шляхом зупинення звільнення від оподаткування ввізним митом, застосування пільгових чи повних ставок ввізного мита або скасування тарифних квот.

Кабінет Міністрів України приймає рішення про застосування заходів у відповідь на дії держави – агресора та/або держави-окупанта без дотримання вимог частин четвертої – дев’ятої цієї статті.

Рішення про застосування заходів у відповідь на дії держави – агресора та/або держави – окупанта має містити строк їх застосування, крім випадків застосування заходів, що призводять до припинення прав, та інших заходів, які за змістом не можуть застосовуватися тимчасово».

Щодо оподаткування військовим збором

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська нагадує, що об'єктом оподаткування військовим збором (далі – збір) є доходи, визначені ст. 163 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) (п.п. 1.2 п. 161 підрозділу 10 розділу XX Кодексу), зокрема, загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід.

Ставка збору становить 1,5 відс. об'єкта оподаткування, визначеного п.п. 1.2 п. 161 підрозділу 10 розділу XX Кодексу (п.п. 1.3 п. 161 підрозділу 10 розділу XX Кодексу).

Нарахування, утримання та сплата (перерахування) збору до бюджету здійснюються у порядку, встановленому ст. 168 Кодексу (п.п. 1.4 п. 161 підрозділу 10 розділу XX Кодексу).

Отже, доходи у вигляді заробітної плати, нараховані (виплачені) платнику податку відповідно до умов трудового договору (контракту), суми винагород та інших виплат, нарахованих (виплачених) платнику податку відповідно до умов цивільно-правового договору та пасивні доходи у вигляді дивідендів оподатковуються збором за ставкою 1,5 відсотка

Про зміни до Порядку обліку платників єдиного внеску

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська інформує платників про зміни до Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - Порядок) та Положення про реєстр страхувальників затверджені наказом Міністерства фінансів України від 03.03.2016 року №308.

Зокрема, внесено зміни до процедури зняття з обліку платників єдиного внеску - юридичних осіб (відокремлених підрозділів) та фізичних осіб – підприємців.

Вказаними змінами передбачено, що у разі отримання від державного реєстратора відомостей про проведення реєстраційної дії щодо початку проведення спрощеної процедури державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації контролюючий орган протягом 30 календарних днів з дати надходження таких відомостей надсилає державному реєстратору відомості про відсутність (наявність) заборгованості зі сплати єдиного внеску за формою №11-ЄСВ(додаток 3 до Порядку).

Після внесення державним реєстратором до Єдиного державного реєстру запису про проведення спрощеної процедури державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації контролюючий орган здійснює зняття з обліку платника єдиного внеску.

Дата зняття з обліку відповідає даті закриття інтегрованої картки платника єдиного внеску або даті отримання відомостей державного реєстратора про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи у разі, якщо на дату отримання таких відомостей закрито інтегровану картку такого платника.

Дані про зняття з обліку платника єдиного внеску передаються до державного реєстратора.

Про показники річної фінансової звітності, які мають враховуватись для визначення обсягу річного доходу для цілей застосування трансфертного ціноутворення

Враховуючи, що п.п. 39.2.1.7 ст. 39 Податкового кодексу України визначено, що до обсягу рiчного доходу не включаються непрямi податки, обсяг рiчного доходу платника податкiв вiд будь-якої дiяльностi для цiлей трансфертного цiноутворення, розраховуються як сумарне значення наступних показникiв «Звiту про фiнансовi результати (Звiт про сукупний дохiд). Форма № 2»:

  • чистий дохiд вiд реалiзацiї продукцiї (товарiв, робiт, послуг) (ряд. 2000);
  • iншi операцiйнi доходiв (ряд. 2120);
  • дохiд вiд участi в капiталi (ряд. 2200);
  • iншi фiнансовi доходи (ряд. 2220);
  • iншi доходи (ряд. 2240).

Щодо переліку джерел інформації для цілей трансфертного ціноутворення

Починаючи з 1 січня 2015 року, змінено вимоги до джерел інформації, що використовуються для встановлення відповідності умов контрольованої операції принципу «витягнутої руки», зокрема відсутні офіційно визначені джерела інформації про ринкові ціни.

Відповідно до п.п. 39.5.3.1 п.п. 39.5.3 п. 39.5 ст. 39 Податкового Кодексу України (далі - Кодекс) платник податків та контролюючий орган використовують джерела інформації, які містять відомості, що дають можливість зіставити комерційні та фінансові умови операцій згідно з п.п. 39.2.2 п. 39.2 ст. 39 Кодексу, зокрема:

а) інформацію про зіставні неконтрольовані операції платника податків, а також інформацію про зіставні неконтрольовані операції його контрагента – сторони контрольованої операції з непов'язаними особами;

б) будь-які інформаційні джерела, що є загальнодоступними та надають інформацію про співставні операції та осіб.

Підпунктом 39.2.2.1 п.п. 39.2.2 п. 39.2 ст. 39 Кодексу визначено, що контрольовані операції визнаються зіставними з неконтрольованими, якщо:

- немає значних відмінностей між ними, що можуть істотно вплинути на фінансовий результат під час застосування відповідного методу трансфертного ціноутворення;

- такі відмінності можуть бути усунені шляхом коригування умов та фінансових результатів неконтрольованої операції для уникнення впливу таких відмінностей на порівняння.

Щодо питань реєстрації платником акцизного податку

Відповідно до п.п. 212.3.4 п. 212.3 ст. 212 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) особи, які здійснюватимуть реалізацію пального, підлягають обов’язковій реєстрації як платники акцизного податку контролюючими органами за місцезнаходженням юридичних осіб, місцем проживання фізичних осіб – підприємців до початку здійснення реалізації пального.

При цьому, згідно з абзацом другим п.п. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 Кодексу, реалізацією пального для цілей розділу VI «Акцизний податок» Кодексу є будь-які операції з передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України на підставі договорів купівлі-продажу, міни, поставки, дарування, комісії, доручення (у т.ч. передача на комісійну/довірчу реалізацію), поруки, інших господарських та цивільно-правових договорів або за рішенням суду, іншого компетентного державного органу чи органу місцевого самоврядування за плату (компенсацію) або без такої, які передбачають перехід права власності або права розпорядження, а також передачу (відпуск, відвантаження) пального на підставі договорів про виробництво із сировини замовника. Не вважаються реалізацією пального операції з передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України на підставі договорів зберігання.

У разі реалізації пального реєстрація як платника акцизного податку здійснюється на підставі подання особою не пізніше ніж за три робочі дні до початку здійснення реалізації пального заяви, форма якої затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики (п.п. 212.3.4 п. 212.3 ст. 212 Кодексу).

З метою забезпечення виконання норм п.п. 212.3.4 п. 212.3 ст. 212, п. 231.8 ст. 231 та ст. 232 Кодексу прийнято постанови Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2016 року № № 113 та 114, якими затверджено Порядок електронного адміністрування реалізації пального (далі – Порядок № 113) та Порядок ведення Єдиного реєстру акцизних накладних (далі – Порядок № 114) відповідно.

Також на виконання норм ст. ст.231 та 232 Кодексу та вказаних вище постанов Уряду Міністерством фінансів Україні 25.02.2016 видано накази: - № 218 «Про затвердження форм заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального, акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, Порядку заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального» (зареєстровано у Міністерстві юстиції України 17.03.2016 за № 405/28535); - № 219 «Про затвердження форми Акта інвентаризації обсягів залишку пального та Порядку його заповнення та подання» (зареєстровано у Міністерстві юстиції України 12.03.2016 за № 377/28507).

Згідно з пунктом 6 розділу ІІ Порядку № 113 заява про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального (далі – Заява) складається та подається до контролюючого органу за основним місцем обліку особи як платника податків засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного цифрового підпису відповідальних осіб.

У Заяві надається інформація про всі введені в експлуатацію пункти (склади, комплекси, станції, інші об’єкти) з реалізації пального. Такі відомості мають містити перелік всіх пунктів з реалізації пального, де платником здійснюються операції, що відносяться до операцій з реалізації пального, визначені абзацом другим п.п. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 Кодексу, незалежно від того, перебувають чи ні такі пункти у власності або оренді платника податку.

Заява може бути сформована та надіслана через особистий кабінет електронного сервісу «Електронний кабінет платника» (оновлена версія). Вхід до оновленого кабінету здійснюється за адресою: cabinet.sfs.gov.ua, а також через офіційний веб-портал ДФС. Також для формування заяви в електронному вигляді платник податків самостійно на власний розсуд може обрати будь-яке програмне забезпечення, яке формує вихідний файл відповідно до затвердженого формату (стандарту).

Підтвердженням про отримання контролюючим органом Заяви є перша квитанція (квитанція про доставку). Після автоматичної обробки Заяви платнику не пізніше наступного робочого дня направляється друга квитанція.

У другій квитанції зазначається інформація про результати розгляду, а саме: повідомлення про реєстрацію особи платником податку шляхом включення її до Реєстру платників акцизного податку з реалізації пального (далі – Реєстр платників); або повідомлення про необхідність подання нової заяви у разі виявлення порушень вимог щодо електронного цифрового підпису, дотримання форми, порядку заповнення і подання Заяви.

Не пізніше наступного робочого дня після отримання запиту ДФС направляє особі засобами електронного зв’язку в електронному вигляді витяг із Реєстру платників. Витяг є дійсним до внесення відповідних змін до Реєстру платників.

Також переглянути інформацію з Реєстру платників можливо в оновленому «Електронному кабінеті платника» (відкрита та закрита частини/Інформація з Реєстрів ДФС/Реєстр платників акцизного податку).

Щодо заповнення та подання акту інвентаризації обсягів залишку пального, якщо у підприємства станом на 01.03.2016 відсутнє пальне та місця для його зберігання

Міністерством фінансів України наказом від 25.02.2016 № 219 (зареєстрований у Міністерстві юстиції України 12.03.2016 за № 377/28507) затверджено форму Акта інвентаризації обсягів залишку пального (далі – Акт) та Порядок заповнення та подання Акта (далі – Порядок).

Зокрема п. 2 Порядку передбачено, що Акт складається:

  • особою, яка є власником пального, – щодо обсягів залишку пального, наявних в місцях зберігання у власних або орендованих ємностях, ємностях для транспортування, а також обсягів залишку пального, переданих іншим суб’єктам господарювання на підставі договорів зберігання. Не включаються в Акт такою особою обсяги залишку пального, передані іншим суб’єктам господарювання згідно з договорами комісії, доручення (у т.ч. на комісійно-довірчу реалізацію) та іншими аналогічними договорами;
  • особою, якій пальне передано згідно з договорами комісії, доручення (у т.ч. на комісійно-довірчу реалізацію) та іншими аналогічними договорами, – щодо обсягів залишку пального за такими договорами;
  • особою, яка здійснює виробництво пального на підставі договорів про виробництво із сировини замовника, – щодо обсягів залишку такого пального.

Пунктом 9 підрозділу 5 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі - Кодекс) встановлено, що зазначені в Акті обсяги залишку пального контролюючий орган враховує у формулі, визначеній п. 232.3 ст. 232 Кодексу, як обсяг, на який платник податку має право зареєструвати акцизні накладні та/або розрахунки коригування в системі електронного адміністрування реалізації пального.

Отже, у випадку відсутності зазначених обсягів залишків пального та неподання Акта до контролюючого органу у терміни, визначені п. 9 підрозділу 5 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу, платник податку не зможе зареєструвати акцизні накладні та/або розрахунки коригування акцизних накладних у системі електронного адміністрування реалізації пального на такі обсяги.

Визначення ставок екологічного податку за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення

Державною фіскальною службою України у листі від 16.03.2016 №9027/7/99-99-15-04-02-17 (далі – лист ДФС №9027) повідомила стосовно визначення регуляторних актів, які використовуються платниками для визначення ставок екологічного податку (далі – податок) за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення (далі – викиди забруднюючих речовин).

Для обґрунтованого застосування ставок податку за викиди забруднюючих речовин при визначенні розміру податкових зобов’язань з цього податку при експлуатації об’єктів, з яких надходять в атмосферне повітря забруднюючі речовини або їх суміші, платникам податку необхідно використовувати відповідні документи, зокрема, дозволи на викиди забруднюючих речовин, згідно з якими здійснюється ідентифікація видів забруднюючих речовин, визначається їх клас небезпечності, а також величина орієнтовно безпечних рівнів таких речовин.

Лист №9027 розміщено на офіційному веб-порталі ДФС за посиланням: http://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/listi-dps/67175.html

Про заповнення полів 2 та 3 декларації з податку на прибуток підприємств у разі уточнення показників

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська нагадує, що платники податку на прибуток здійснюють звітування за формою податкової декларації з податку на прибуток підприємств (далі – декларація), затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 №897, що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 11.11.2016 за №1415/27860.

Пунктом 50.1 статті 50 Податкового кодексу України з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс) визначено, що у разі, якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 Кодексу) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.

Платник податків має право не подавати такий розрахунок, якщо відповідні уточнені показники зазначаються ним у складі податкової декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявлені.

На підставі статті 50 Кодексу самостійне виправлення помилок платниками податку на прибуток здійснюється шляхом уточнення показників декларації у складі звітної (звітної нової) декларації за поточний звітний (податковий) період з поданням Додатка ВП «Розрахунок податкових зобов’язань за період, у якому виявлено помилку(и)1» до декларації або в уточнюючій декларації.

Відповідно до роз’яснень, наданих Державною фіскальною службою України на головній сторінці офіційного веб-порталу (http://sfs.gov.ua), у разі уточнення показників у складі звітної (звітної нової) декларації поле 2 «Звітний (податковий) період» та поле 3 «Звітний (податковий) період, що уточнюється» заповнюються одночасно. При цьому у полі 2 зазначається звітний (податковий) період, за який подається декларація, а у полі 3 – звітний (податковий) період, який уточнюється.

У разі подання уточнюючої декларації у полі 2 «Звітний (податковий) період» та у полі 3 «Звітний (податковий) період, що уточнюється» відображається звітний (податковий) період, що уточнюється.

Нові можливості електронного сервісу «Електронний кабінет платника»

Фахівці ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська нагадують, що електронний сервіс Державної фіскальної служби України (далі – ДФС) «Електронний кабінет платника» (оновлена версія) надає можливість фізичним особам – платникам податків підготувати, заповнити та надіслати податкову декларацію про майновий стан і доходи фізичних осіб (далі – декларація) в електронному вигляді. Вхід до оновленого кабінету здійснюється за адресою: http://cabinet.sfs.gov.ua, а також через офіційний веб-портал ДФС (http://sfs.gov.ua).

У відкритій частині електронного сервісу «Електронний кабінет платника» (оновлена версія) можна заповнити, зберегти та роздрукувати декларацію, а у закритій частині (особистий кабінет) платник може подати декларацію в електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису (далі – ЕЦП).

Нагадуємо, що безкоштовно отримати ЕЦП можна в акредитованому центрі сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС (далі – АЦСК ІДД).

Детальну інформацію щодо режиму роботи пунктів реєстрації користувачів АЦСК ІДД можна переглянути у розділі «Контакти» офіційного інформаційного ресурсу АЦСК ІДД за посиланням:

http://acskidd.gov.ua/contacts

Також повідомляємо, що для зручності користувачів за пропозиціями, наданими платниками, в особистому кабінеті режим «Стан розрахунків з бюджетом» доповнено такими можливостями:

- перегляд даних щодо розрахунків з бюджетом за останні 2 роки;

- застосування фільтру в розрізі контролюючих органів;

- вивантаження інформації у форматі XML-файлів.

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Додати новини
Реклама

Опитування

Ви підтримуєте виселення з Печерської лаври московської церкви?

Реклама

Зараз коментують

Всі