Акцизний податок. Нюанси декларування та сплати
В ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча» лінія». На запитання платників відповідала начальник управління податків і зборів з юридичних осіб Світлана Цегельська. У матеріалі висвітлені найактуальніші запитання та відповіді на них.
Питання: Наше підприємство планує займатися продажем скрапленого газу. Чи потрібно реєструватися платником акцизного податку та чи сплачується роздрібний акциз з реалізації такого газу в балонах для населення?
Відповідь: Всі суб’єкти господарювання, які займаються продажем скрапленого газу, зобов’язані були зареєструватися платником акцизу до 1 березня цього року включно.
Що стосується роздрібного акцизу, то продавці, які реалізують скраплений газ у балонах для побутових потреб населення, його не сплачують.
Питання: Який термін реєстрації акцизної накладної?
Відповідь: Акцизну накладну або розрахунок коригування показників слід реєструвати в Єдиному реєстрі акцизних накладних особі - постачальнику протягом 15 календарних днів, наступних за датою її складання. Операційний день для реєстрації акцизних накладних та розрахунків коригування в Реєстрі триває щодня з 8 до 19 години.
Питання: Чи є відповідальність за порушення порядку реєстрації платником акцизного податку?
Відповідь: Так, є. Здійснення суб'єктами господарювання операцій з реалізації пального без реєстрації такого суб'єкта платником акцизного податку в порядку, передбаченому Податковим кодексом, тягне за собою накладення штрафу на юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців у розмірі 100 % вартості реалізованого пального.
Питання: Читали, що запроваджений розрахунок коригування до акцизної накладної. Коли і для чого він подається?
Відповідь: Розрахунок коригування показників заповнюється, якщо:
- після реалізації пального відбувається повернення частини чи всього обсягу пального особі, яка реалізує пальне;
- виникає потреба у виправленні помилок, допущених при складанні акцизної накладної.
За його допомогою коригують лише показники акцизних накладних, складених та зареєстрованих у Єдиному реєстрі акцизних накладних після 01.03.2016 року.
В Києві ліквідовано конвертцентр з обігом 330 млн. грн.
У рамках розслідування кримінального провадження, зареєстрованого за ст. 212 Кримінального кодексу України, співробітники податкової міліції м. Києва викрили «конвертаційний центр» з обігом 330 млн. грн., який діяв на території Києва та Київської області.
В результаті проведення низки заходів встановлено незаконну діяльність групи осіб, які протягом 2015-2016 рр. через підконтрольні їм транзитні і фіктивні компанії надавали послуги з конвертації грошових коштів з безготівкової форми в готівкову, документального прикриття безтоварних операцій та незаконного формування податкового кредиту підприємствам реального сектору економіки.
Незаконний податковий кредит формувався за рахунок відображення в бухгалтерських документах фіктивних операцій із закупівлі в імпортерів та сільгоспвиробників рибної продукції, пшениці, цукру тощо. При цьому підприємствам реального сектору економіки«реалізовували» автозапчастини, рекламні послуги та ін.
З метою прикриття своєї незаконної діяльності учасники злочинної групи створили і придбали 19 транзитних і фіктивних компаній.
Загальний обсяг проконвертованих коштів склав 330 мільйонів гривень, ймовірні втрати бюджету - 45 мільйонів гривень.
В результаті проведених шести обшуків виявлено та вилучено 14 печаток, комп'ютерну техніку, чорнові записи, бухгалтерську документацію, мобільні телефони та 557 тисяч гривень готівкою.
Окрім того, накладено арешт на 20 розрахункових рахунків 19 фіктивних підприємств в п'яти банках.
Слідчі дії тривають.
У Дніпропетровську щомісячно «прокручувалось» від 1,5 до 3 млн. грн. через тіньові операції з металобрухтом
Співробітниками податкової міліції Харківської області під час розслідування кримінального провадження, зареєстрованого за ст.212 КК України, викрито групу осіб – мешканців м. Дніпропетровська, які здійснювали незаконну діяльність з придбання металобрухту.
Порушники закуповували металобрухт у населення, але в документах продавцями зазначали низку фірм, які, у свою чергу, мали ознаки фіктивності.
Отриманий товар передавався до реально існуючого суб’єкта господарської діяльності, що входить до складу відомого концерну, який здійснює переробку металобрухту. Щомісячний обіг тіньових операцій складав від 1,5 до 3 млн. гривень.
У ході проведених обшуків у транспортних засобах, офісних приміщеннях, пунктах прийняття металобрухту та за місцями проживання фігурантів провадження вилучено 950 тис. гривень готівкою та автомобіль „Mersedes-Benz”.
Тривають слідчі дії.
Про нові можливості Електронного кабінету платника
Платникам акцизного податку з реалізації пального в своєму особистому кабінеті надано можливість користуватися новим розділом, створеним в рамках функціонування Системи електронного адміністрування реалізації пального (СЕА РП).
У новому розділі СЕА РП можна переглянути проведені операції в системі електронного адміністрування реалізації пального (дані Реєстру операцій обсягів пального із застосуванням необхідних фільтрів, у т.ч. в розрізі типів операцій та кодів товарної підкатегорії згідно з УКТЗЕД), а також перевірити поповнення та стан електронного рахунку (дані Реєстру сум акцизного податку).
Також нагадуємо платникам, що у відкритій частині Електронного кабінету платника в режимі он-лайн функціонує Реєстр платників акцизного податку з реалізації пального, а у особистому кабінеті платникам надано можливість сформувати та направити запит для отримання Витягу з такого Реєстру, та у разі необхідності надіслати заяву про реєстрацію платником акцизного податку з реалізації пального з позначкою «Зміни».
4 травня – останній день подання декларацій про майновий стан і доходи
Завершується компанія з декларування доходів, отриманих громадянами у 2015 році.
Виконати свій конституційний обов’язок та подати декларацію про майновий стан та доходи платники податків мають до 4 травня. Саме цей день у 2016 році є останнім строком для подання податкових декларацій громадянами та особами, які проводять незалежну професійну діяльність.
Закликаємо усіх громадян не чекати останнього дня та вчасно задекларувати свої доходи.
Нагадуємо, що податковим законодавством установлено строк подання декларацій про майновий стан і доходи для громадян та осіб, які проводять незалежну професійну діяльність, – до 1 травня року, що настає за звітним.
Однак, відповідно до п. 49.20 ст. 49 Податкового кодексу, якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем.
У випадку, коли святковий або неробочий день збігається з вихідним днем, то відповідно до статті 67 КЗпП вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого.
Отже, першим робочим днем у травні буде 4 травня 2016 року.
Роман Насіров: Кадрова політика – один із основних пунктів реформування ДФС
Зміна кадрової політики – це перший крок на шляху до реформування Державної фіскальної служби України. На цьому наголосив Голова ДФС Роман Насіров у своїй статті на порталі «
За його словами, завдання реформи полягає не в тому, щоб механічно скоротити кількість працівників, але, перш за все, відібрати найкращих з них, особливо серед керівників усіх рівнів у центральному апараті та регіонах.
«У результаті ретельного вивчення навантаження праці на кожну особу по територіальним органам вдалося обґрунтовано та об’єктивно визначити чисельність персоналу у службі загалом та в її підрозділах зокрема. Станом на сьогодні укомплектування штату відповідно до оновленої структури завершено на 91%. З них у Головних управліннях - на 89%, на митницях - 97%, в апараті - 97%. В процесі реорганізації звільнено 2033 керівників та заступників територіальних органів та працівників центрального апарату, серед яких 345 звільнено на виконання закону «Про очищення влади», - повідомив Роман Насіров.
Таким чином, в результаті скорочення штату та переведення частини працівників в ДФС з майже 59 тисяч залишилося трохи більше 44 тисяч осіб. Тобто штат зменшився майже на 15 тисяч осіб.
«Успіхи у реформуванні відомства, зокрема, у частині виконання Плану інституційних змін, були високо оцінені Національною Радою Реформ. План скорочення чисельності працівників та оптимізації структури ДФС, за даними Нацради, виконано майже на 100%», - підкреслив очільник відомства і додав, що на цьому реформа не зупиняється. Сьогодні в ДФС активно працюють над автоматизацією кадрових процесів. Крім того, сформовано основні цілі для керівного складу ДФС. Це - наповнення бюджету та підвищення якості сервісу, який надає фіскальна служба.
«Здійснені кроки – це лише частина запланованих реформ. Адже наша мета полягає не лише в «перетасуванні» кадрів, але й зміні філософії функціонування ДФС. Платники податків повинні бути задоволені процесом адміністрування та тим сервісом, який ми надаватимемо. Це стосується як великих холдингів, так і середнього бізнесу та окремих підприємців. У цьому - суть всіх реформ», - наголосив Голова ДФС.
«Фантом» виявив 210 тонн незаконно ввезеного вугілля
Співробітники спецпідрозділу податкової міліції «Фантом» 1 травня 2016 року на станції «Світланово» зупинили потяг, який перевозив вугілля із станції «Родаково» (тимчасово непідконтрольна Україні територія) до станції «Сіверськ».
Встановлено, що 210 тонн вугілля, яке транспортувалося за підробленими документами, призначалися для продажу на території Луганської області.
Матеріали передано до СБУ для прийняття рішення щодо відкриття кримінального провадження.
Заходи по даному факту тривають.
Громадяни Дніпропетровської області задекларували майже 802 мільйони гривень доходів, отриманих у 2015 році
З початку деклараційної кампанії громадянами доходів, отриманих у 2015 році мешканцями Дніпропетровщини, станом на 01.04.2016 року подано понад 15,5 тисяч декларацій про майновий стан і доходи. Загальна сума задекларованого громадянами доходу становить 801,7 млн. грн.
Сума податку на доходи фізичних осіб, визначених громадянами до сплати самостійно у 2016 році, становить 26,5 млн. грн. Порівняно з аналогічним періодом минулого року вона збільшилась на 7,8 млн. грн. Сума військового збору до сплати складає 5,1 млн. грн.
Станом на 01.04.2016 на Дніпропетровщині протягом 2015 року 53 громадянина отримали доходи у сумі, що перевищує 1 млн. грн. Так, загальна сума задекларованого ними доходу становить 220,2 млн. грн., або 27,5% від загальної задекларованої громадянами суми по області. Сума податку на доходи з фізичних ociб до сплати склала 4,4 млн. грн., сума військового збору 0,52 млн. грн.
Порядок заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів до бюджету
ДПІ у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська нагадує, що наказом Міністерства фінансів України від 24.07.2015 № 666 затверджено Порядок заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів. Сплата за кожним видом платежу та за кожним видом сплати має оформлятися окремим документом на переказ. У разі заповнення поля "Призначення платежу" з порушенням вимог, визначених у цьому Порядку, документ на переказ приймається до виконання. При цьому вважається, що платник податків сплачує грошове зобов'язання.
У разі наявності у платника податків/платника єдиного внеску податкового боргу/недоїмки з єдиного внеску розрахунковий документ на переказ коштів приймається до виконання незалежно від напряму сплати, зазначеного у полі "Призначення платежу" розрахункового документа. При цьому зарахування коштів відбувається у порядку черговості, встановленому
Актуально для сільськогосподарських підприємств: особливості сплати ПДВ!
ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська нагадує, що Законом України від 24.12.2015 №909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» (далі – Закон №909) внесено низку змін до Податкового кодексу України (далі – Кодекс).
Державна фіскальна служба України (далі – ДФС) у зв’язку з прийняттям Закону №909, який набрав чинності 01.01.2016, та на доповнення до листа ДФС від 05.01.2016 №203/7/99-99-19-03-02-17 у листі від 27.01.2016 №2533/7/99-99-19-03-01-17 (далі – лист №2533) повідомила про особливості визначення платниками податку на додану вартість (далі – ПДВ) – суб’єктами спеціального режиму оподаткування діяльності у сфері сільського, лісового господарства та рибальства (далі – спеціальний режим оподаткування), передбаченого статтею 209 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), та платниками ПДВ, які відповідають критеріям, визначеним статтею 209 Кодексу, але не обрали спеціального режиму оподаткування (пункт 209.18 статті 209 Кодексу), сум ПДВ, що підлягають сплаті до державного бюджету та перерахуванню на спеціальні/поточні рахунки платників.
Законом №909, зокрема, внесено зміни до пункту 209.2 статті 209 Кодексу, відповідно до яких у 2016 році у межах спеціального режиму оподаткування запроваджена часткова сплата сум ПДВ до бюджету та на спеціальні рахунки. Розмір суми ПДВ, що підлягає сплаті до бюджету та перерахуванню на спеціальні рахунки, залежить від виду сільськогосподарської продукції, що реалізується.
Так, позитивна різниця між сумою податкових зобов’язань звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту звітного (податкового) періоду, визначена:
- за операціями із зерновими культурами товарних позицій 1001 – 1008 згідно з УКТ ЗЕД (далі – зернові культури) та технічними культурами товарних позицій 1205 і 1206 00 згідно з УКТ ЗЕД (далі – технічні культури), у розмірі 15% спрямовується на спеціальні рахунки сільськогосподарських підприємств, а у розмірі 85% – перераховується до державного бюджету (додатковий електронний рахунок 3754);
- за операціями з продукцією тваринництва товарних позицій 0102 і 0401 згідно з УКТ ЗЕД (далі – продукція тваринництва). у розмірі 80% спрямовується на спеціальні рахунки сільськогосподарських підприємств, а у розмірі 20% – до бюджету (додатковий електронний рахунок 3755);
- за операціями з сільськогосподарськими товарами/послугами, крім зернових і технічних культур та продукції тваринництва (далі – інші сільськогосподарські товари/послуги), у межах діяльності спеціального режиму оподаткування такий розподіл складає 50% – на спеціальні рахунки сільськогосподарських підприємств, 50% – до бюджету (додатковий електронний рахунок 3753).
Крім того, для сільськогосподарських підприємств, зазначених у пункті 209.18 статті 209 Кодексу (підприємств, які відповідають критеріям, визначеним статтею 209 Кодексу, але не обрали спеціального режиму оподаткування, і на загальних підставах вважаються платником ПДВ), також запроваджена часткова сплата сум ПДВ до бюджету та на поточні рахунки за операціями з реалізації молока, худоби, птиці, вовни власного виробництва, а також з реалізації молочних продуктів, молочної сировини та м’ясопродуктів, вироблених у власних переробних цехах, у таких розмірах:
- за операціями з продукцією тваринництва (товарні позиції 0102 і 0401 згідно з УКТ ЗЕД) позитивна різниця між сумою податкових зобов’язань звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту звітного (податкового) періоду у розмірі 80% спрямовується на поточні рахунки таких сільськогосподарських підприємств, а у розмірі 20% – до бюджету;
- за операціями з іншими товарами, зазначеними у пункті 209.18 статті 209 Кодексу (крім товарних позицій 0102 і 0401 згідно з УКТ ЗЕД), такий розподіл складає 50% – на поточні рахунки таких сільськогосподарських підприємств, 50% – до бюджету.
Відповідно до пункту 23 Порядку електронного адміністрування ПДВ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.10.2014 №569 із змінами суб’єкти спеціального режиму оподаткування та платники – сільськогосподарські підприємства, які відповідають вимогам пункту 209.18 статті 209 Кодексу, ведуть окремий податковий облік операцій:
- із зерновими та технічними культурами (ведуть тільки суб’єкти спеціального режиму оподаткування);
- з продукцією тваринництва;
- з іншими сільськогосподарськими товарами/послугами.
Отже, з метою визначення сум ПДВ, що підлягають сплаті до державного бюджету та перерахуванню на спеціальні/поточні рахунки платників, суб’єкти спеціального режиму оподаткування та платники – сільськогосподарські підприємства, які відповідають вимогам пункту 209.18 статті 209 Кодексу, суми податкових зобов’язань та податкового кредиту звітного (податкового) періоду визначають за кожним видом операцій.
У листі ДФС №2533 також викладений порядок заповнення податкових декларацій з ПДВ, в яких відображаються операції у межах спеціального режиму оподаткування (0121 – 0123) та діяльності у межах пункту 209.18 статті 209 Кодексу (0130).
Привітання в.о. начальника ДПІ у Красногвардійському районі Ольги Мазур з нагоди 9 Травня
Шановні ветерани та учасники війни, колеги!
У ці травневі дні наша держава започаткувала традицію відзначення 8 та 9 травня – за європейськими традиціями пам’яті та примирення.
День Перемоги – наше спільне свято зі сльозами на очах. Адже в ратних боях загинув кожен шостий житель України, ціною неймовірної мужності та власного життя визволивши її від загарбницького поневолення .
Ми поправу гордимося Вами, бо саме українці зробили надзвичайно вагомий внесок у спільну перемогу, переконливо увійшовши в історію, як одна з націй-переможниць.
Тому сьогодні нам – нащадкам славних ветеранів та бійців-повстанців потрібно бути єдиними, сильними та мудрими заради збереження так очікуваного суспільством миру в ім’я подальшого розквіту нашої держави.
У день славної Перемоги складаємо щиру подяку усім Вам, дорогі ветерани. За здобуту незалежність нашої Вітчизни, за те, що Ви і сьогодні своєю невтомною працею та життєвим досвідом допомагаєте у розбудові України та вихованні молодого покоління. Здоров’я Вам міцного ще на багато років, бадьорості та наснаги !
Зі святом Вас, наші визволителі, з великим і святим Днем Перемоги!
"Фантом" вилучив цигарок на 400 тис. грн.
Співробітники спецпідрозділу податкової міліції «Фантом» в рамках кримінального провадження, зареєстрованого за ч. 1 ст. 204 Кримінального Кодексу України проведено обшук в автомобілі фігуранта.
За результатами обшуку виявлено тютюнові вироби в кількості 26 тисяч 500 пачок, орієнтовною вартістю 400 тис.грн., без марок акцизного податку встановленого зразка та відповідних документів.
За словами водія товар призначався для реалізації на підконтрольній Україні території Донецької області.
Тютюнові вироби вилучено. Триває слідство.
Звіти щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів необхідно подати до 10 травня 2016 року
ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська нагадує, що форми звітності з виробництва й обігу спирту етилового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядки їх заповнення, затверджені наказом Міністерства фінансів України від 11.02.2016 № 49.
Таку звітність подають суб’єкти господарювання, які отримали ліцензії на види діяльності, пов’язані з виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів.
Звіти складаються окремо за кожний місяць до 10 числа місяця, що настає за звітним, та подаються до органів фіскальної служби за основним місцем обліку суб’єкта господарювання.
Відповідно до Закону України від 19.12.1995 р. № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» за неподання чи несвоєчасне подання звіту або подання звіту з недостовірними відомостями про обсяги виробництва та / або обігу (в тому числі імпорту та експорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів до суб’єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі 17000 гривень.
З 1 травня збільшується мінімальна заробітна плата та мінімальний страховий внесок
Фахівці ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська звертають увагу, що з 1 травня 2016 року в Україні збільшуються розміри прожиткового мінімуму і мінімальної зарплати з 1378 грн. до 1450 грн.
Ставка для нарахування єдиного соціального внеску з 1 січня 2016 року становить 22% до визначеної бази нарахування. В пункті 5 статті 8 Закону Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» установлено порядок нарахування єдиного соціального внеску (далі - ЄСВ), якщо база його нарахування не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід. В такому випадку сума ЄСВ розраховується як добуток розміру мінімальної зарплати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), і ставки ЄСВ (22%).
Тому з 1 травня розмір мінімального страхового внеску становитиме 319,00 грн. (1450 грн. *22%).
На рівні мінімального страхового внеску повинні сплачувати ЄСВ за себе фізособи-підприємці платники єдиного податку та самозайняті особи.
Також зміниться максимальний розмір доходу, на який потрібно нараховувати ЄСВ: з 1 січня 2016 року він становить 25 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановлених в місяць нарахування доходу. Тобто з 1 травня він дорівнює 36250 грн. (1450 грн. * 25).
Відповідно збільшиться максимальний розмір нарахованого ЄСВ. З 1 травня він складе 7975 грн. (36250 грн. * 22%) або 3048,63 грн. (36250 грн. * 8,41%) при нарахуванні ЄСВ на зарплату працівника-інваліда, якщо роботодавцем є юридична особа.
Без змін залишаються наступні пільги, виплати та ставки податків:
- граничний розмір добових, сума податкової соціальної пільги, а також граничний розмір доходу, який дає право на неї;
- сума неоподатковуваного доходу у вигляді подарунків;
- сума нецільової благодійної допомоги;
- ставки єдиного податку для I і II групи;
- ставки податку на нерухоме майно.
Про реєстрацію акцизних накладних, які були виписані з 1 березня 2016 року
Фахівці ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська нагадують, що при реалізації пального платники акцизного податку повинні скласти акцизну накладну за кожним кодом товарної підкатегорії пального та зареєструвати її в ЄРАН (п. 231.1 ст. 231 Податкового кодексу України (далі - Кодекс)).
Крім цього, особа, що здійснює реалізацію пального, повинна була протягом 20 календарних днів, починаючи з 1 березня 2016 року, подати до контролюючого органу за основним місцем обліку акт інвентаризації обсягів залишку пального станом на початок дня 1 березня 2016 року із зазначенням адрес об’єктів, на яких зберігаються відповідні обсяги залишків пального, перелік резервуарів, в яких зберігаються обсяги залишку пального, їх технічних параметрів (фізична місткість, що відповідає технічним паспортам), правовстановлюючих документів на відповідні об’єкти та документів, що засвідчують правові підстави експлуатації таких об’єктів.
Зазначені у такому акті інвентаризації обсяги залишку пального контролюючий орган враховує у формулі, визначеній п. 232.3 ст. 232 розділу VI Кодексу, як обсяг, на який платник податку має право зареєструвати акцизні накладні та/або розрахунки коригування в системі електронного адміністрування реалізації пального (п. 9 підрозділу 5 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу).
Інформуємо, що відповідно до п.п. 212.3.4 п. 212.3 ст. 212, п. 231.8 ст. 231 та ст. 232 Кодексу постановами Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2016 року № 113 та № 114 затверджено Порядок електронного адміністрування реалізації пального (далі – Порядок № 113) та Порядок ведення Єдиного реєстру акцизних накладних (далі – Порядок № 114) відповідно.
Також на виконання норм ст. 231 та ст. 232 Кодексу та вказаних вище постанов Уряду Міністерством фінансів Україні 25.02.2016 видано накази:
- № 218 «Про затвердження форм заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального, акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, Порядку заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального» (зареєстрований у Міністерстві юстиції України 17.03.2016 за № 405/28535);
- № 219 «Про затвердження форми Акта інвентаризації обсягів залишку пального та Порядку його заповнення та подання» (зареєстрований у Міністерстві юстиції України 12.03.2016 за № 377/28507).
За заниження податкових зобов’язань з податку на прибуток за результатами 2015 року нараховується лише пеня
Фахівці ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська звертають увагу, що у разі, якщо за даними перевірки результатів діяльності платника податку на прибуток у 2015 році контролюючим органом встановлено заниження податкового зобов’язання з податку на прибуток підприємств, що виникло внаслідок порушення порядку обчислення, правильності заповнення податкових декларацій з податку на прибуток підприємств, відповідно до п. 31 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ) штрафні санкції, передбачені статтею 123 ПКУ, до платника податку на прибуток підприємств не застосовуються.
На суму донарахованого контролюючим органом грошового зобов’язання нараховується пеня, передбачена ст. 129 ПКУ.