ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська повідомляє

2016-05-06 23:14 Подобається

ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська повідомляє:

Кампанія «Декларування доходів громадян - 2016» добігає свого завершення

До завершення кампанії декларування громадянами доходів, отриманих у 2015 році залишилися лічені дні.

До ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська вже подали декларацію про одержані доходи за минулий рік 295 громадян Кіровського району, на загальну суму доходу 73.2 млн. гривень., сума до сплати податку на доход фізичних осіб складає 1,2 млн.грн, воєнного збору 252,7 тис.грн

З метою отримання податкової знижки до інспекції з початку року громадянами подано 23 декларацій та задекларовано 31,7 тисяч гривень.

Хочемо нагадати, що громадяни, які мають право на податкову знижку та бажають його реалізувати за наслідками 2015 року, податкову декларацію можуть подати до кінця 2016 року. Разом із декларацією подаються документи, які підтверджують витрати, що включаються до податкової знижки.

ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська закликає платників сумлінно виконати свій громадянський обов’язок та подати декларацію про отримані доходи громадян не пізніше 4 травня поточного року.

Місцевий бюджет Кіровського району отримав 159,4 млн. грн. податків

Впродовж чотирьох місяців цього року платники, які перебувають на обліку у ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська, перерахували до місцевих бюджетів 159,4 млн. гривень. Це на 21,6 млн. грн. більше прогнозних показників. Приріст цьогорічних надходжень до місцевих бюджетів у порівнянні з аналогічним періодом минулого року становить 50,2 млн. грн.

Загалом, бізнеc – спільнотою району розрізі основних податків сплачено :податку на доходи фізичних осіб – 95,9 млн. грн.; акцизу з роздрібної торгівлі підакцизними товарами – 8,3 млн. грн.; плати за землю з юридичних осіб та фізичних осіб – 28,7 млн. грн.; єдиного податку – 567,3 20,5 млн. грн.

«Всі ці показники надходжень значно перевищують торішні за аналогічний період» - зазначила перший заступник начальника ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська Ольга Тісова . За це Ольга Іванівна висловлює вдячність представникам малого та середнього бізнесу району, які в час реформувань своєчасно та в повному об'ємі виконують свій податковий обов'язок та плідно співпрацюють з інспекцією.

Податкова накладна для неплатника ПДВ

Відповідно до п. 201.1 ст. 201 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) на дату виникнення податкових зобов’язань платник податку зобов’язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) у встановлений ПКУ термін.

Згідно з п. 8 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 №1307 (далі - Порядок №1307), при складанні податкових накладних, особливості заповнення яких викладені в пунктах 10-15 Порядку №1307, у верхній лівій частині таких накладних у графі «Не підлягає наданню отримувачу (покупцю) з причини» робиться помітка «X» та зазначається відповідний тип причини.

Зокрема, при постачанні товарів/послуг покупцю, який не зареєстрований як платник податку, та при складанні податкової накладної за щоденним підсумком операцій зазначається тип причини:

- «02» - складена на постачання неплатнику податку;

- «03» - складена на постачання товарів/послуг у рахунок оплати праці фізичним особам, які перебувають у трудових відносинах із платником податку;

- «07» - складена на операції з вивезення товарів за межі митної території України;

- «11» - складена за щоденними підсумками операцій.

Пунктом 12 Порядку №1307 визначено, що при постачанні товарів/послуг покупцю, який не зареєстрований як платник податку, та при складанні податкової накладної за щоденним підсумком операцій у графі «Отримувач (покупець)» зазначається «Неплатник», а у рядку «Індивідуальний податковий номер покупця» відображається умовний Індивідуальний податковий номер (далі – ІПН) «100000000000».

У разі здійснення операцій з вивезення товарів за межі митної території України у графі «Отримувач (покупець)» зазначається найменування (П.І.Б.) нерезидента та через кому – країна, в якій зареєстрований покупець (нерезидент), а у рядку «Індивідуальний податковий номер отримувача (покупця)» проставляється умовний ІПН «300000000000».

При здійсненні операцій з постачання товарів/послуг у рахунок оплати праці фізичних осіб, які перебувають у трудових відносинах з платником податку, у рядку «Індивідуальний податковий номер отримувача (покупця)» відображається умовний ІПН «400000000000», а в рядку «Отримувач (покупець)» платник податку зазначає власне найменування (П.І.Б.).

Додаткові блага оподатковуються за ставкою 18 відсотків

ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська нагадує, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід, отриманий платником податку як додаткове благо у вигляді вартості безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг) (пп «е» п.п. 164.2.17 п. 164.2 ст. 164 Податкового кодексу України – далі ПКУ), а також суми, знижки звичайної ціни (вартості) товарів (робіт, послуг), індивідуально призначеної для такого платника податку.

При цьому додаткові блага - це кошти, матеріальні чи нематеріальні цінності, послуги, інші види доходу, що виплачуються (надаються) платнику податку податковим агентом, якщо такий дохід не є заробітною платою та не пов’язаний з виконанням обов’язків трудового найму або не є винагородою за цивільно-правовими договорами (п.п. 14.1.47 п. 14.1 ст. 14 ПКУ).

Детальніше зупинимось на деяких видах доходів, які визнаються додатковим благом, та підлягають оподаткуванню.

Зокрема, сума податкового зобов’язання фізичної особи, сплачена за рахунок коштів податкового агента, вважається додатковим благом та оподатковується за ставкою, визначеною ст. 167 ПКУ.: 18 відсотків.

Витрати на таксі, які були понесені найманим працівником під час відрядження, як в межах території України так і за кордоном, не підлягають обов’язковому відшкодуванню. Але якщо за рішенням керівника юридичної особи ці витрати були відшкодовані працівнику, то сума таких витрат буде вважатись додатковим благом та оподатковуватись за ставкою 18 відсотків.

У випадку, коли умовами трудового договору не передбачено надання працівникам платіжних карток у безоплатне користування, то плата за обслуговування та випуск цих карток буде додатковим благом такого працівника з відповідним оподаткуванням.

Звертаємо увагу, що у разі виплати платнику податку додаткового блага у не грошовій формі сума податку об’єкта оподаткування обчислюється із врахуванням коефіцієнту, визначеному відповідно до норм п. 164.5 ст. 164 ПКУ .

Про застосування режиму звільнення від оподаткування ПДВ

Тимчасово, до 1 січня 2017 року, від оподаткування податком на додану вартість (далі - ПДВ) звільняються операції з постачання, у тому числі операції з імпорту відходів та брухту чорних і кольорових металів. Переліки відходів та брухту чорних і кольорових металів, звільнених від обкладання ПДВ, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 12 січня 2011 року № 15.

Враховуючи викладене, на операції платників податку з постачання, у тому числі операції з імпорту, відходів та брухту чорних і кольорових металів, що здійснювалися, починаючи з 01.01.2014 до 31.12.2014 (включно, в тому числі у період відсутності відповідних переліків, що затверджуються Кабінетом Міністрів України, а саме з 01.01.2014 до 17.02.2014) та з 01.01.2015 до 31.12.2015 (включно, в тому числі у період відсутності відповідних переліків, що затверджуються Кабінетом Міністрів України, а саме з 01.01.2015 до 30.03.2015), поширюється режим звільнення від оподаткування податком на додану вартість. Таке роз’яснення надане листом ДФС України від 25.03.2016 №10203/7/99-99-19-03-02-17 "Про застосування режиму звільнення від оподаткування ПДВ".

Зміна системи оподаткування: подаємо декларацію з податку на прибуток

Відповідно до п. 297.1 ст. 297 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платники єдиного податку звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на прибуток підприємств.

Відмова від спрощеної системи оподаткування платниками єдиного податку третьої групи здійснюється в порядку, визначеному підпунктами 298.2.1 - 298.2.3 ст. 298 ПКУ (п. 298.2 ст. 298 ПКУ). Зокрема, платники єдиного податку можуть самостійно відмовитися від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ, з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому подано заяву щодо відмови від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів (п.п. 298.2.2 п. 298.2 ст. 298 ПКУ).

Згідно з п. 294.1 ст. 294 ПКУ податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку четвертої групи є календарний рік. Податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку третьої групи є календарний квартал.

Податковий (звітний) період починається з першого числа першого місяця податкового (звітного) періоду і закінчується останнім календарним днем останнього місяця податкового (звітного) періоду.

Попередній податковий (звітний) рік для новоутворених сільськогосподарських товаровиробників - період з дня державної реєстрації до 31 грудня того ж року.

Податковими (звітними) періодами для податку на прибуток підприємств, крім випадків, передбачених п.137.5 ст. 137 ПКУ, є календарні квартал, півріччя, три квартали, рік. При цьому податкова декларація розраховується наростаючим підсумком. Податковий (звітний) період починається з першого календарного дня податкового (звітного) періоду і закінчується останнім календарним днем податкового (звітного) періоду (п. 137.4 ст. 137 ПКУ).

Поряд з цим, п. 137.5 ст. 137 ПКУ визначено, що річний податковий (звітний) період встановлюється для таких платників податку:

а) платників податку, які зареєстровані протягом звітного (податкового) року (новостворені), що сплачують податок на прибуток на підставі річної податкової декларації за період діяльності у звітному (податковому) році;

б) виробників сільськогосподарської продукції;

в) платників податку, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за показниками Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід), за попередній річний звітний (податковий) період, не перевищує 20 мільйонів гривень. При цьому до річного доходу від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначеного за показниками Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід), включається дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), інші операційні доходи, фінансові доходи та інші доходи.

Податкова накладна при відвантаженні товарів протягом дня декілька раз

Відповідно до п. 201.7 ст. 201 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) та п. 18 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 №1307, податкова накладна складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс).

У випадку відвантаження товарів/надання послуг покупцю декілька разів протягом одного дня в межах однієї цивільно-правової угоди постачальнику необхідно враховувати вимоги п. 201.7 ст. 201 ПКУ та умови господарських договорів, в частині оплати (передоплати) за поставку товарів (послуг), часткового постачання товарів (послуг) тощо при складанні податкових накладних.

Таким чином, продавець при відвантаженні товарів/наданні послуг покупцю декілька разів протягом одного дня в межах однієї цивільно-правової угоди складає податкові накладні з урахуванням умов угоди.

Відповідальність платника за порушення термінів реєстрації акцизних накладних

Згідно з п. 120 прим. 2.1 ст. 120 прим. 2 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) порушення платниками акцизного податку граничних термінів реєстрації акцизних накладних/розрахунків коригування до акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних, встановлених ст. 231 ПКУ тягне за собою накладення штрафу в розмірі:

- 2 відсотки від суми акцизного податку з відповідних обсягів пального, зазначених у таких акцизних накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації до 15 календарних днів;

- 10 відсотків суми акцизного податку з відповідних обсягів пального, зазначених у таких акцизних накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації від 16 до 30 календарних днів;

- 20 відсотків суми акцизного податку з відповідних обсягів пального, зазначених у таких акцизних накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації від 31 до 60 календарних днів;

- 30 відсотків суми акцизного податку з відповідних обсягів пального, зазначених у таких акцизних накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації від 61 до 90 календарних днів;

- 40 відсотків суми акцизного податку з відповідних обсягів пального, зазначених у таких акцизних накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації на 91 і більше календарних днів.

Відсутність з вини платника акцизного податку реєстрації акцизної накладної в Єдиному реєстрі акцизних накладних/розрахунку коригування протягом більш як 120 календарних днів після дати, на яку платник податку зобов’язаний скласти акцизну накладну/розрахунок коригування, тягне за собою накладення штрафу в розмірі 50 відсотків суми акцизного податку з відповідних обсягів пального, на які платник податку зобов’язаний скласти таку акцизну накладну/розрахунок коригування (п. 120 прим. 2.2 ст. 120 прим. 2 ПКУ).

Мінімальна заробітна плата: травневі зміни

Згідно із Законом України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» з 1 травня 2016 року підвищується розмір мінімальної заробітної плати. Відтак мінімальна заробітна плата у місячному розмірі становитиме - 1450,00 грн, у погодинному – 8,69 грн.

Відзначимо, що розмір мінімальної заробітної плати впливає на розрахунок єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

З 1 травня 2016 р. розмір мінімального страхового внеску становитиме 319,00 грн (1450 грн х 22%). Відповідно збільшиться максимальний розмір нарахованого ЄСВ і з 1 травня 2016 р. він становитиме 7975 грн (36250 грн х 22%) або 3048,63 грн (36250 грн х 8,41%) при нарахуванні ЄСВ на зарплату працівника-інваліда, якщо роботодавцем є юрособа.

Також зміниться максимальна величина доходу, на яку потрібно нараховувати ЄСВ. Вона становить 25 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановлених на місяць нарахування доходу. Тож з травня вона дорівнюватиме 36 250 грн (1450 грн х 25).

Варто нагадати, що без змін залишаються, зокрема:

- розмір податкової соціальної пільги;

- граничний розмір доходу, який дає право на отримання податкової соціальної пільги;

- ставки єдиного податку для I і II групи;

- ставки податку на нерухоме майно.

Нарахування єдиного внеску за поточні та минулі періоди за окремі категорії застрахованих осіб

Відповідно до Закону України від 8 липня 2010 року №2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» платниками єдиного внеску, зокрема, є підприємства, установи, організації, фізичні особи та органи, які виплачують грошове забезпечення, допомогу або компенсацію відповідно до законодавства для таких осіб:

батьків-вихователів дитячих будинків сімейного типу, прийомних батьків, якщо вони отримують грошове забезпечення відповідно до законодавства;

осіб, які доглядають за дитиною до досягнення нею трирічного віку та відповідно до закону отримують допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та/або при народженні дитини;

одного з непрацюючих працездатних батьків, усиновителів, опікунів, піклувальників, які фактично здійснюють догляд за дитиною-інвалідом, а також непрацюючих працездатних осіб, які здійснюють догляд за інвалідом I групи або за престарілим, який за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду або досяг 80-річного віку, якщо такі непрацюючі працездатні особи отримують допомогу або компенсацію відповідно до законодавства.

Нарахування та сплата єдиного внеску за таких осіб здійснюється за рахунок коштів державного бюджету відповідно до порядку, встановленого Кабінетом Міністрів України, але не менше мінімального страхового внеску за кожну особу.

Обчислення єдиного внеску за вказані категорії застрахованих осіб здійснюється (районними (міськими) управліннями праці та соціального захисту населення) на підставі бухгалтерських та інших документів, які підтверджують нарахування (обчислення) допомоги, грошового забезпечення або компенсації. Базовим звітним періодом є календарний місяць.

Відтак з 1 січня 2016 року єдиний внесок за деякі категорії осіб нараховується в розмірі 22%. Водночас обчислення єдиного внеску за минулі періоди здійснюється виходячи з розміру єдиного внеску, що діяв на день нарахування допомоги, компенсації або грошового забезпечення, на які нараховується єдиний внесок. Оскільки нарахування єдиного внеску за деякі категорії осіб здійснюється в розмірі не менше мінімального страхового внеску за кожну особу, то при нарахуванні єдиного внеску за таких осіб у 2016 році за період до 01.01.2016 р. застосовується ставка 33,2% суми грошового забезпечення, допомоги або компенсації.

Детальніше з даним роз’ясненням можна ознайомитись у листі ДФС України від 19.04.2016 р. №13959/7/99-99-17-03-01-17.

Існує заро¬бітна плата «в конвертах», але не існує пенсії «в конвертах»

Від несплати податків та внесків з «тіньових» доходів країна втрачає мільярди гривень надходжень до державного та місцевих бюджетів, Пенсійного та інших страхових фондів, а працівники залишаються без відповідного соціального захисту та належного в майбутньому пенсійного забезпечення.

В умовах реформування державою проводиться політика сприяння продуктивній зайнятості населення та ле¬галізації заробітної плати, усунення першопричин, які штовхають бізнес у «тінь», заохочення до легальної ді¬яльності.

З цього року роботодавцям суттєво знижена ставка єдиного внеску до 22 відсотків на фонд заробітної плати, найманим працівникам, крім цього скасовано утримання єдиного внеску з заробітної плати застрахованих осіб.

Як повідомила начальник управління податків і зборів з фізичних осіб ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська Оксана Бабкіна, за даними аналізу податкових розрахунків форми №1-ДФ за 2015 рік по місту рахується 184 суб’єктів господарювання, які нараховують заробітну плату найманим працівникам на рівні нижчому за законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати.

В цьому напрямку працівниками інспекції постійно проводяться робочі зустрічі з керівниками таких підприємств, за результатами яких підвищили рівень заробітної плати 27 підприємств та сплатили 21,4 тис грн податку на доходи фізичних осіб.

З метою відпрацювання суб’єктів господарювання, вид діяльності яких потребує найманої праці, в ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська проводиться постійна робота по аналізу податкової звітності, оголошень в засобах масової інформацій та інших джерел. Зібрана інформація по суб’єктам господарювання є підставою до проведення співбесід та проведення роз’яснювальної роботи щодо сплати податків з виплачених доходів «неоформлених» найманих працівників, дотримання вимог Кодексу законів про працю України та неприпустимості порушень податкового законодавства в подальшому.

Увага! Зміни до Порядку обліку платників єдиного внеску

ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська інформує платників податків про набрання чинності з 15.04.2016 р. наказу Міністерства фінансів України від 03.03.2016 р. № 308 «Про затвердження змін до Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та Положення про реєстр страхувальників».

Як пояснив начальник управління обслуговування платників ДПІ у м. Чернігові ГУ ДФС у Чернігівській області Ігор Чеботар, зазначений Наказ № 308 затвердив зміни до:

- Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.11.2014 р. №1162 та зареєстрованого у Міністерстві юстиції 03.12.2014 р. за №1553/26330;

- Положення про реєстр страхувальників, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.11.2014 р. №1162 та зареєстрованого у Міністерстві юстиції 03.12.2014 р. за №1554/26331.

Серед головних змін - виключено положення щодо порядку надання відомостей про клас профризику виробництва; виключені норми, за якими контролюючі органи формували та направляли платникам єдиного внеску довідку про відсутність заборгованості зі сплати ЄСВ (N 3-ЄСВ) або рішення про відмову в її видачі (N 4-ЄСВ).

Окрім цього, у новій редакції викладені Додаток 2«Повідомлення про взяття на облік платника єдиного внеску (Форма №2-ЄСВ)» та Додаток 3 «Відомості про відсутність (наявність) заборгованості зі сплати єдиного внеску (форма №11-ЄСВ)» до Порядку.

Актуально: орендна плата – 2016

Протягом поточного року надходження плати за землю з юридичних осіб, платників що знаходяться на обліку ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська склали 27,3 млн грн.

Питання орендної плати за землю регулюються Земельним та Цивільним кодексами України, Законом України від 06 жовтня 1998 року № 161-XIV «Про оренду землі», іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, а також самими договорами оренди землі.

Відповідно до пункту 288.4 ст. 288 Податкового кодексу України розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем.

Розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди у відсотках до нормативної грошової оцінки в межах, визначених пунктом 288.5 ст. 288 Податкового кодексу України, та повинен становити не менше 3 відсотків від нормативної грошової оцінки землі.

Типовим договором оренди землі, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 03 березня 2004 року № 220 «Про затвердження Типового договору оренди землі», встановлено, що у договорі оренди зазначається розмір орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (у відсотках нормативної грошової оцінки земельної ділянки) та нормативна грошова оцінка.

Дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформлюються як витяг із технічної документації з нормативної грошової оцінки земель, який відповідно до ст. 23 Закону України від 11 грудня 2003 року № 1378-IV «Про оцінку земель» видається відповідним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин (Держгеокадастр).

Зустріч з платниками акцизного податку

Нещодавно в ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська відбулася зустріч першого заступника начальника податкової інспекції Тісової Ольги Іванівни з платниками податків на тему: «Нові форми звітності та порядок їх заповнення платниками акцизного податку».

Ольга Тісова розповіла, що наказом Міністерства фінансів України від 11.02.2016 року № 49 «Про затвердження форм звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядків їх заповнення» зареєстровано в Міністерстві юстиції України 03 березня 2016р. за №340/28470 (наказ набирає чинності з 21.04.2016р.) затверджено новий пакет звітності щодо виробництва й обігу спирту етилового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів і порядки їх заповнення. У ньому передбачено окремі звіти про обсяги придбання та реалізації алкогольних та тютюнових виробів в оптовій та роздрібній мережах, а саме: звітність суб’єктів господарювання які здійснюють виробництво спирту (форма №1- РС), реалізацію та виробництво алкогольних напоїв (форма №2-РС), реалізацію та виробництво тютюнових виробів (форма №3-РС),обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі (форма №1-ОА), обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у оптовій мережі (форма №1-ОТ), обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у роздрібній мережі (форма №1-РА), обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у роздрібній мережі (форма № 1-РТ).

Більш детально зупинилась на порядку заповнення звітів, що стосуються придбання та реалізації алкогольних та тютюнових виробів у роздрібній мережі, оскільки основний контингент платників нашого регіону здійснюють продаж в роздрібній мережі.

Також, наголосила, що вищезазначені звіти передбачено подавати виключно в електронній формі засобами електронного зв’язку з дотриманням умов щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб до 10 числа місяця, що настає за звітним до органів ДФС за основним місцем обліку суб’єкта господарювання.

Власниками нерухомого майна вже сплачено понад 2 мільйони гривень податку

З початку року місцевий бюджет отримав 2,3 мільйони гривень податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки від власників нерухомості Кіровського району.

Переважна частина цієї суми сплачена суб’єктами господарювання, які володіють нерухомим майном, що підлягає оподаткуванню. Однак, у переліку цих платників є громадяни, котрі самостійно визначили свої податкові зобов’язання і сплатили належні суми в бюджет.

ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська наголошує, що до 1 липня 2016 року повідомлення – рішення про суму нарахованого податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, отримають всі громадяни, котрі володіють «зайвими» квадратними метрами житлової площі.

Тобто, цього року громадяни отримають повідомлення – рішення про сплату податку за 2015 рік з житлової та нежитлової нерухомості за ставками та з використанням пільг, які застосовувались при розрахунку податку минулого року відповідно до рішень місцевих органів влади.

Отож, власники нерухомого майна мають ще час для того, щоб провести звірку наявних в органах ДФС даних щодо власників майна та площ. Тому ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська запрошує громадян, котрі володіють нерухомим майном, завітати до Центру обслуговування платників та провести звірку наявних в органах ДФС даних.

На Харківщині та Дніпропетровщині припинено діяльність підпільних цехів з виробництва спирту

Співробітниками податкової міліції Дніпропетровської області в ході проведення операції "Акциз-2016" та розслідування кримінального провадження, зареєстрованого за ч.3 ст.204 КК України в одному з селищ Харківської області та районному центрі Дніпропетровської області викрито діяльність підпільних цехів з незаконного виробництва та розливу спирту "Септил плюс" у скляні пляшки по 100 мл. При цьому використовувалися етикетки діючого заводу-виробника, розташованого в Житомирській області.

Виготовлена продукція реалізовувалась по всій території України та транспортувалась за допомогою послуг однієї з поштових компаній.

Під час проведення обшуків за місцем розташування цехів, в складських приміщеннях і транспортних засобах, що використовувались для зберігання та перевезення товару, а також у відділеннях поштової компанії в м. Павлограді та Вінниці вилучено 1750 дал спирту, транспортні засоби і напівпричепи, обладнання, тару і фурнітуру на загальну суму 4,5 млн. гривень.

Тривають слідчі дії.

З початку року 51,4% судових справ вирішено на користь держави

Переважну більшість спорів, що перебувають на розгляді в адміністративних судах різних інстанцій, становлять податкові спори. Станом на 1 квітня 2016 року в судах за участю терито- ріальних органів ДФС Дніпропет- ровської області перебувало на розгляді 10642 справи різних категорій на загальну суму 11,7 млрд. грн. Розглянуто з початку року 336 справ на суму 539,1 млн. грн., з них 153 справи на суму 296,2 млн. грн. вирішені на користь територіальних органів ДФС області.

Із загальної кількості за позовами до територіальних органів ДФС Дніпропетровської області більшу частину складають справи про визнання недійсними (нечинними) податкових повідомлень – рішень.

«Такі результати свідчать про якісну аргументацію та доказову базу, на якій ґрунтуються наші позовні вимоги. Кожен юрист фахово підходить до кожної справи, що направляється до суду», – зазначив начальник юридичного управління ГУ ДФС у Дніпропетровській області Олег Басан.

Податковою міліцією вилучено синтетичних тканин на суму 17,8 млн. гривень

Співробітниками податкової мілі- ції Дніпропетровської області в рамках розслідування криміналь- ного провадження, зареєстрова- ного за ст.212 КК України, проведено обшуки на території митного посту "Західний" Київської митниці.

Під час обшуку вилучено 11 вантажних контейнерів, митне оформлення яких здійснювалося однією з комерційних фірм. У контейнерах знаходилися тканини синтетичні на загальну суму 17,8 млн. гривень.

На вилучений товар накладено арешт, тривають слідчі дії.

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Додати новини
Реклама

Опитування

Ви підтримуєте виселення з Печерської лаври московської церкви?

Реклама

Зараз коментують

Всі