Хід кампанії «Декларування - 2016» обговорили під час брифінгу.
Нещодавно в інформаційному агентстві "МОСТ-Днепр" відбувся брифінг заступника начальника ДПІ Дениса Коренєва з представниками ЗМІ на тему: «Порядок заповнення та подання декларації про майновий стан і доходи громадян, отриманих у 2015 році».
Під час зустрічі Денис Вікторович нагадав, що наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 року № 859 затверджено нову форму декларації про майновий стан і доходи.
Кількість додатків до нової декларації зменшено з семи до чотирьох. Додатки заповнюються лише при отриманні доходів, які передбачають особливий розрахунок оподатковуваного доходу.
«Для виконання конституційних обов’язків та подання декларації в ДПІ створені сприятливі умови для платників. З початку 2016 року мешканцями подано 540 декларації про майновий стан і доходи. Загальна сума задекларованого доходу склала 56,4 мільйони гривень та 40,3 тисячі гривень військового збору. Податок на доходи фізичних осіб, що підлягає сплаті до бюджету - 2,1 мільйони гривень», - повідомив заступник начальника ДПІ.
Подати декларацію про майновий стан і доходи можна особисто платником, надіслати поштою, або засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного цифрового підпису.
Посадовець наголосив, що сума податку на доходи фізичних осіб, на яку зменшуються податкові зобов'язання у зв'язку з використанням права на податкову знижку, розраховується безпосередньо в розділі ІІІ нової декларації без заповнення додатка. При цьому не потрібне зазначення реквізитів документів, які підтверджують понесені витрати, а вказуються лише категорії понесених витрат та загальна сума фактично здійснених протягом звітного податкового року витрат .
Наприкінці свого виступу, Денис Коренєв звернув увагу присутніх, що подати декларацію можна в термін до 3 травня поточного року та подякував всім платникам податків за вчасно подані декларації та побажав кожному платнику успіхів у своїй діяльності.
Нагадаємо, що задекларувати свої доходи можна завітавши до Центру обслуговування платників ДПІ у Красногвардійському районі за адресою: м.Дніпропетровська, вул.Театральна,1А, зал №1. Телефон для довідок (0562) 34-28-66.
Під час лекції для студентів – про декларування
У розпал деклараційного процесу - 2016 для студентів Дніпропетровського приладобудівного коледжу провела лекцію начальник управління податків і зборів з фізичних осіб ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська Тетяна Чорнодобравська.
Основною темою лекції було декларування доходів громадянами за 2015 рік. Податківець роз'яснила студентам правила та механізм процедури декларування доходів та у яких випадках громадяни можуть скористатися правом на отримання податкової знижки, тобто повернути частину сплаченого протягом року податку на доходи із заробітної плати. Найбільшу увагу вона зосередила на порядку повернення частини податку за навчання. У своєму виступі Тетяна Чорнодобравська повідомила, що таке право може використати сам студент, якщо він працює й отримує зарплату, або один з його батьків. Для цього необхідно подати декларацію про доходи до податкової інспекції за місцем проживання. Таку декларацію за минулий рік можна подати до кінця 2016 року. Вона також навела перелік документів, які необхідно надати до податкової разом з декларацією.
Молодим людям було цікаво дізнатися про нові електронні сервіси для платників та про роботу Центру обслуговування платників. Йшлося під час лекції і про запроваджені у цьому році зміни до податкового законодавства.
Підсумовуючи свій виступ Тетяна Чорнодобравська висловила надію, що подібні навчальні заходи допоможуть майбутнім бухгалтерам та фінансистам не розгубитися у бурхливому морі податкового законодавства, стати свідомими громадянами та сумлінними платниками податків.
Громадяни Дніпропетровської області задекларували майже 802 мільйони гривень доходів, отриманих у 2015 році
З початку деклараційної кампанії громадянами доходів, отриманих у 2015 році мешканцями Дніпропетровщини, станом на 01.04.2016 року подано понад 15,5 тисяч декларацій про майновий стан і доходи. Загальна сума задекларованого громадянами доходу становить 801,7 млн. грн.
Сума податку на доходи фізичних осіб, визначених громадянами до сплати самостійно у 2016 році, становить 26,5 млн. грн. Порівняно з аналогічним періодом минулого року вона збільшилась на 7,8 млн. грн. Сума військового збору до сплати складає 5,1 млн. грн.
Станом на 01.04.2016 на Дніпропетровщині протягом 2015 року 53 громадянина отримали доходи у сумі, що перевищує 1 млн. грн. Так, загальна сума задекларованого ними доходу становить 220,2 млн. грн., або 27,5% від загальної задекларованої громадянами суми по області. Сума податку на доходи з фізичних ociб до сплати склала 4,4 млн. грн., сума військового збору 0,52 млн. грн.
До уваги платників акцизного податку!
Платники, визначені п.п.212.1.15 п. 212.1 ст. 212 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) (тобто особи, які реалізують пальне), а також платники, які мають діючі (у тому числі призупинені) ліцензії на право здійснення діяльності з підакцизною продукцією, яка підлягає ліцензуванню згідно із законодавством, зобов’язані за кожний звітний період подавати податкові декларації незалежно від того, чи провадили такі платники господарську діяльність у звітному періоді. Форму декларації акцизного податку затверджено наказом Міністерства фінансів України від 23.01.2015 №14. Така декларація подається до контролюючого органу за основним місцем обліку, - про це нагадують фахівці ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська.
У разі відсутності об’єкта оподаткування акцизним податком декларація подається такими платниками шляхом заповнення титульного аркуша до декларації (без заповнення р. 05), заповнення рядків 15 та 16 додатка 1 до декларації з нулями та перенесення їх до розділу В самої декларації (графа В1).
У разі виникнення об’єкта оподаткування, тобто наявності операцій з реалізації будь-яких обсягів пального понад обсяги, платники податку з реалізації пального повинні задекларувати ці зобов’язання за чинною формою декларації шляхом заповнення додатка 1 до декларації та перенесення суми податкового зобов’язання до розділу В самої декларації (графа В1).
Нагадаємо, що неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов’язаними нараховувати та сплачувати податки, збори, податкових декларацій (розрахунків) тягнуть за собою накладення штрафу в розмірах, передбачених п. 120.1 ст.120 ПКУ.
Більш детально про порядок декларування податкових зобов’язань з акцизного податку за березень 2016 року йдеться у листі ДФС України від 20.04.2016 р. №14178/7/99-99-19-03-03-17.
Контакт-центр ДФС – один з кращих кол-центрів центральних органів виконавчої влади
Контакт-центр Державної фіскальної служби посів друге місце в рейтингу телефонних «гарячих ліній» центральних органів виконавчої влади, який проводився Всеукраїнським громадським об’єднанням ГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» та Одеським суспільним інститутом соціальних технологій у 2014-2015.
Такий громадський моніторинг здійснювався для визначення ефективності діяльності «гарячий ліній» та пошуку шляхів удосконалення їх роботи.
Експерти оцінювали діяльність кол-центрів за трьома групами показників: «Нормативне та організаційне забезпечення роботи телефонних «гарячих ліній», «Інформаційна відкритість та доступність органів виконавчої влади щодо роботи їх телефонних «гарячих ліній»», «Якість роботи телефонних «гарячих ліній».
Участь у рейтингу брали 30 контакт-центрів, серед яких перше місце посів Урядовий контактний центр.
Контакт-центр ДФС найвищі бали отримав у розділі «Якість роботи телефонних «гарячих ліній» за показниками:
«Чи допомогло вирішити підняту проблему звернення на телефонну «гарячу лінію»;
«Реакція оператора на озвучену проблему (що зроблено для її вирішення)»;
«Дотримання операторами телефонних «гарячих ліній» етичних норм при спілкуванні із особами, що звертаються».
Такої високої оцінки якості роботи Контакт-центру ДФС вдалося досягти завдяки значному професійному рівню та багаторічному досвіду роботи його фахівців, втіленню найкращих ідей з функціонування контакт-центрів інших країн та щоденним зусиллям, спрямованим на створення сервісу європейського рівня.
Зростання кількості звернень до Контакт-центру ДФС (1,2 млн. у 2015 р. проти 1,1 млн. у 2014 р.) свідчить про затребуваність інформаційно-довідкових послуг. На сьогодні показник кількості наданих Контакт-центром ДФС консультацій телефоном є найвищим серед аналогічних показників контакт-центрів органів виконавчої влади, що досліджувалися.
Контакт-центр ДФС і надалі покращуватиме свою роботу для задоволення законних прав та інтересів платників податків.
На Дніпропетровщині до бюджету забезпечено надходження ПДФО та ЄСВ у сумі понад 760 тис. грн.
Протягом І кварталу 2016 року фахівцями органів ДФС Дніпропетровщини перевірено 96 суб’єктів господарювання з питань дотримання норм законодавства при виплаті заробітної плати. У 92 випадках встановлено порушення при нарахуванні, утриманні та своєчасності перерахування податку на доходи фізичних осіб, у 19 випадках – єдиного соціального внеску.
За підсумками проведених перевірок співробітниками ДФС Дніпропетровської області донараховано 13,3 мільйони гривень, в тому числі: 12,8 мільйонів гривень податку на доходи фізичних осіб та 536,8 тисяч гривень єдиного соціального внеску, за результатами яких вже надійшло до бюджету 763,0 тис. грн.
Крім того, за 3 місяці поточного року підрозділами ДФС Дніпропетровської області під час перевірки діяльності 748 суб’єктів господарювання виявлено 2 тисячі 499 найманих осіб, не оформлених у відповідності до діючого законодавства. За рахунок оформлення трудових відносин з найманими особами роботодавцями забезпечено додаткові надходження з ПДФО та ЄСВ на загальну суму 1 мільйон 354 тисячі гривень.
До уваги платників податків! Режим роботи ЦОПів у святкові та вихідні дні квітня і травня поточного року
ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська нагадує, що для зручності платників та створення комфортних умов при поданні податкової звітності Центри обслуговування платників (ЦОП) у святкові та вихідні дні у квітні і травні 2016 року працюватимуть за таким графіком:
- 30 квітня 2016 року – робочий день до 15 год. 00 хв.;
- 2, 3 травня 2016 року – робочі дні у режимі чергування (за необхідності із залученням спеціалістів відповідних структурних підрозділів) до 16 год. 00 хв.;
- 4, 5, 6, 7 травня 2016 року – робочі дні відповідно до затверджених графіків роботи ЦОП;
- 1, 8, 9 травня 2016 року – вихідні дні.
Наближається граничний термін декларування громадянами доходів, отриманих у 2015 році
ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська звертає увагу, що до завершення деклараційної кампанії – 2016 залишилось менше тижня.
Усі фізичні особи, які отримали у 2015 році доходи, що підлягають оподаткуванню, зобов’язані надати до податкового органу за місцем свого проживання податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі – декларація) до 1 травня 2015 року (стаття 49 Податкового кодексу України (далі – Кодекс)).
Разом з тим зазначаємо, що пунктом 49.20 статті 49 Кодексу визначено, якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем.
Нагадуємо, що декларування доходів, отриманих громадянами у 2015 року, здійснюється за новою формою декларації, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 №829.
У новій декларації фізособи – платники податків самостійно розраховують податкові зобов’язання, як з податку на доходи фізичних осіб (ПДФО), так і з військового збору.
Суму податкових зобов’язань з ПДФО та військового збору, зазначених у поданій декларації за 2015 рік, громадяни зобов’язані самостійно сплатити до 1 серпня поточного року, тобто 29.07.2016.
Шановні громадяни, для подання декларації завітайте до Центрів обслуговування платників при державних податкових інспекціях області за місцем реєстрації!
Також звертаємо увагу, що громадяни, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2015 року, можуть подати декларацію упродовж усього 2016 року (по 31 грудня 2016 року включно).
Податковою міліцією вилучено синтетичних тканин на суму 17,8 млн. гривень
Співробітниками податкової міліції Дніпропетровської області в рамках розслідування кримінального провадження, зареєстрованого за ст.212 КК України, проведено обшуки на території митного посту "Західний" Київської митниці.
Під час обшуку вилучено 11 вантажних контейнерів, митне оформлення яких здійснювалося однією з комерційних фірм. У контейнерах знаходилися тканини синтетичні на загальну суму 17,8 млн. гривень.
На вилучений товар накладено арешт, тривають слідчі дії.
На Харківщині та Дніпропетровщині припинено діяльність підпільних цехів з виробництва спирту
Співробітниками податкової міліції Дніпропетровської області в ході проведення операції "Акциз-2016" та розслідування кримінального провадження, зареєстрованого за ч.3 ст.204 КК України в одному з селищ Харківської області та районному центрі Дніпропетровської області викрито діяльність підпільних цехів з незаконного виробництва та розливу спирту "Септил плюс" у скляні пляшки по 100 мл. При цьому використовувалися етикетки діючого заводу-виробника, розташованого в Житомирській області.
Виготовлена продукція реалізовувалась по всій території України та транспортувалась за допомогою послуг однієї з поштових компаній.
Під час проведення обшуків за місцем розташування цехів, в складських приміщеннях і транспортних засобах, що використовувались для зберігання та перевезення товару, а також у відділеннях поштової компанії в м. Павлограді та Вінниці вилучено 1750 дал спирту, транспортні засоби і напівпричепи, обладнання, тару і фурнітуру на загальну суму 4,5 млн. гривень.
Тривають слідчі дії.
Порядок заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів до бюджету
ДПІ у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська нагадує, що наказом Міністерства фінансів України від 24.07.2015 № 666 затверджено Порядок заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів. Сплата за кожним видом платежу та за кожним видом сплати має оформлятися окремим документом на переказ. У разі заповнення поля "Призначення платежу" з порушенням вимог, визначених у цьому Порядку, документ на переказ приймається до виконання. При цьому вважається, що платник податків сплачує грошове зобов'язання.
У разі наявності у платника податків/платника єдиного внеску податкового боргу/недоїмки з єдиного внеску розрахунковий документ на переказ коштів приймається до виконання незалежно від напряму сплати, зазначеного у полі "Призначення платежу" розрахункового документа. При цьому зарахування коштів відбувається у порядку черговості, встановленому
Податкові новації у 2016 році для платників рентної плати
ДПІ у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська нагадує, що Законом України від 24.12.2015 №909-VШ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» (далі – Закон №909) внесені зміни до Податкового кодексу України (далі – Кодекс) у частині порядку справляння рентної плати, які набрали чинності з 01.01.2016.
Так, зокрема:
- припинено справляння рентної плати за транзитне транспортування трубопроводами природного газу (виключено з підпункту 251.16 пункту 251.1 статті 251 та пункту 2561.5 статті 2561 Кодексу транзитне транспортування трубопроводами природного газу), що сприяє зниженню податкового тиску на платників;
- змінено базовий податковий період з календарного кварталу на календарний місяць для рентної плати за користування надрами для видобування вуглеводневої сировини, рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України та рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами, транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України (зміни до пункту 257.1 статті 257 Кодексу) та скасовано сплату платниками зазначених складових рентної плати щомісячних авансових внесків у податковому (звітному) кварталі у розмірі однієї третини суми податкових зобов’язань з рентної плати, визначеної у податковій декларації за попередній податковий (звітний) квартал (виключено пункт 257.4 статті 257 Кодексу та внесені зміни до пункту 257.5 статті 257 Кодексу), що спрощує адміністрування рентної плати.
Актуально для сільськогосподарських підприємств: особливості сплати ПДВ!
ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська нагадує, що Законом України від 24.12.2015 №909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» (далі – Закон №909) внесено низку змін до Податкового кодексу України (далі – Кодекс).
Державна фіскальна служба України (далі – ДФС) у зв’язку з прийняттям Закону №909, який набрав чинності 01.01.2016, та на доповнення до листа ДФС від 05.01.2016 №203/7/99-99-19-03-02-17 у листі від 27.01.2016 №2533/7/99-99-19-03-01-17 (далі – лист №2533) повідомила про особливості визначення платниками податку на додану вартість (далі – ПДВ) – суб’єктами спеціального режиму оподаткування діяльності у сфері сільського, лісового господарства та рибальства (далі – спеціальний режим оподаткування), передбаченого статтею 209 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), та платниками ПДВ, які відповідають критеріям, визначеним статтею 209 Кодексу, але не обрали спеціального режиму оподаткування (пункт 209.18 статті 209 Кодексу), сум ПДВ, що підлягають сплаті до державного бюджету та перерахуванню на спеціальні/поточні рахунки платників.
Законом №909, зокрема, внесено зміни до пункту 209.2 статті 209 Кодексу, відповідно до яких у 2016 році у межах спеціального режиму оподаткування запроваджена часткова сплата сум ПДВ до бюджету та на спеціальні рахунки. Розмір суми ПДВ, що підлягає сплаті до бюджету та перерахуванню на спеціальні рахунки, залежить від виду сільськогосподарської продукції, що реалізується.
Так, позитивна різниця між сумою податкових зобов’язань звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту звітного (податкового) періоду, визначена:
- за операціями із зерновими культурами товарних позицій 1001 – 1008 згідно з УКТ ЗЕД (далі – зернові культури) та технічними культурами товарних позицій 1205 і 1206 00 згідно з УКТ ЗЕД (далі – технічні культури), у розмірі 15% спрямовується на спеціальні рахунки сільськогосподарських підприємств, а у розмірі 85% – перераховується до державного бюджету (додатковий електронний рахунок 3754);
- за операціями з продукцією тваринництва товарних позицій 0102 і 0401 згідно з УКТ ЗЕД (далі – продукція тваринництва). у розмірі 80% спрямовується на спеціальні рахунки сільськогосподарських підприємств, а у розмірі 20% – до бюджету (додатковий електронний рахунок 3755);
- за операціями з сільськогосподарськими товарами/послугами, крім зернових і технічних культур та продукції тваринництва (далі – інші сільськогосподарські товари/послуги), у межах діяльності спеціального режиму оподаткування такий розподіл складає 50% – на спеціальні рахунки сільськогосподарських підприємств, 50% – до бюджету (додатковий електронний рахунок 3753).
Крім того, для сільськогосподарських підприємств, зазначених у пункті 209.18 статті 209 Кодексу (підприємств, які відповідають критеріям, визначеним статтею 209 Кодексу, але не обрали спеціального режиму оподаткування, і на загальних підставах вважаються платником ПДВ), також запроваджена часткова сплата сум ПДВ до бюджету та на поточні рахунки за операціями з реалізації молока, худоби, птиці, вовни власного виробництва, а також з реалізації молочних продуктів, молочної сировини та м’ясопродуктів, вироблених у власних переробних цехах, у таких розмірах:
- за операціями з продукцією тваринництва (товарні позиції 0102 і 0401 згідно з УКТ ЗЕД) позитивна різниця між сумою податкових зобов’язань звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту звітного (податкового) періоду у розмірі 80% спрямовується на поточні рахунки таких сільськогосподарських підприємств, а у розмірі 20% – до бюджету;
- за операціями з іншими товарами, зазначеними у пункті 209.18 статті 209 Кодексу (крім товарних позицій 0102 і 0401 згідно з УКТ ЗЕД), такий розподіл складає 50% – на поточні рахунки таких сільськогосподарських підприємств, 50% – до бюджету.
Відповідно до пункту 23 Порядку електронного адміністрування ПДВ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.10.2014 №569 із змінами суб’єкти спеціального режиму оподаткування та платники – сільськогосподарські підприємства, які відповідають вимогам пункту 209.18 статті 209 Кодексу, ведуть окремий податковий облік операцій:
- із зерновими та технічними культурами (ведуть тільки суб’єкти спеціального режиму оподаткування);
- з продукцією тваринництва;
- з іншими сільськогосподарськими товарами/послугами.
Отже, з метою визначення сум ПДВ, що підлягають сплаті до державного бюджету та перерахуванню на спеціальні/поточні рахунки платників, суб’єкти спеціального режиму оподаткування та платники – сільськогосподарські підприємства, які відповідають вимогам пункту 209.18 статті 209 Кодексу, суми податкових зобов’язань та податкового кредиту звітного (податкового) періоду визначають за кожним видом операцій.
У листі ДФС №2533 також викладений порядок заповнення податкових декларацій з ПДВ, в яких відображаються операції у межах спеціального режиму оподаткування (0121 – 0123) та діяльності у межах пункту 209.18 статті 209 Кодексу (0130).