Оподаткування коштів на відрядження та одноразової грошової допомоги при переїзді в іншу місцевість

2016-04-26 15:56 Подобається

В Станично-Луганській ОДПІ роз’яснили про оподаткування коштів, отриманих на відрядження, та одноразової грошової допомоги при переїзді в іншу місцевість.

Згідно зі ст. 121 КЗпП працівники мають право на відшкодування витрат та одержання інших компенсацій у зв'язку із службовими відрядженнями.

За відрядженими працівниками зберігаються протягом усього часу відрядження місце роботи (посада).

Водночас ст. 120 КЗпП передбачено гарантії і компенсації при переїзді на роботу в іншу місцевість. Так, у зв'язку з переведенням, прийняттям або направленням на роботу в іншу місцевість працівникам виплачується за погодженням сторін, зокрема, одноразова допомога на самого працівника і на кожного члена сім'ї, який переїжджає.

Оскільки за відрядженими працівниками зберігаються протягом усього часу відрядження місце роботи (посада), а переїзд в іншу місцевість здійснюється працівниками у зв'язку з переведенням, прийняттям їх на іншу роботу, то кошти, отримані платником податку у зв'язку із службовими відрядженнями, та одноразова грошова допомога при переїзді в іншу місцевість у розумінні Кодексу є різними видами доходу.

Оподаткування доходів фізичних осіб регламентується розділом IV Кодексу, відповідно до п. 163.1 ст. 163 якого об'єктом оподаткування резидента є, зокрема, загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід.

До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються, зокрема, компенсації, які отримує платник податку з бюджетів (пп. 165.1.1 п. 165.1 ст. 165 Кодексу).

Крім того, до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються кошти, отримані платником податку на відрядження або під звіт і розраховані згідно із п. 170.9 ст. 170 Кодексу.

Але разом з цим, до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається сума надміру витрачених коштів, отриманих платником податку на відрядження або під звіт та не повернутих у встановлені законодавством строки.

Згідно з п. 167.1 ст. 167 Кодексу ставка податку становить 18 відс. бази оподаткування щодо доходів, нарахованих (виплачених, наданих) платнику (крім випадків, визначених у п. п. 167.2 - 167.5 цієї статті).

Нагадаємо, що податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) дохід на користь платника податку, зобов'язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок.

Станично-Луганська ОДПІ

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Додати новини
Реклама

Опитування

Ви підтримуєте виселення з Печерської лаври московської церкви?

Реклама

Зараз коментують

Всі