Цьогоріч в Центрі обслуговування платників Красногвардійського району надано понад 1400 адміністративних послуг
За три місяців поточного року в Центрі обслуговування платників державної податкової інспекції у Красногвардійському районі звернулось 57680 відвідувачів – жителів району. За згадуваний період часу їм надано 1401 адміністративних послуг, - повідомляє начальник управління обслуговування платників ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська Алла Свірська.
Важливо, що найбільшою популярністю у відвідувачів користувались послуга з видачі картки платника податків, якою скористалися 680 платників. Видано 123 витяги з реєстру платників єдиного податку. Зареєстровано 78 книг обліку розрахункових операцій. Видано 99 довідок про відсутність заборгованості з платежів до бюджету.
Разом з тим, Центром обслуговування платників надається широкий спектр безоплатних послуг для відвідувачів. Серед них: приймання податкової звітності, отримання послуги з внесення до паспорта громадянина даних про реєстраційний номер облікової картки платника, отримання податкової консультації тощо.
Також, з метою інформування платників про зміни в законодавстві, в Центрі розміщені інформаційні стенди з необхідною інформацією та розповсюджується друкована продукція – листівки, брошури, тощо.
Завітавши до ЦОПу, громадяни та платники податків мають змогу проконсультуватись зі спеціалістами інспекції.
Довідково: Центр обслуговування платників ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська знаходиться за адресою: м. Дніпропетровськ, вул.Театральна,1а, телефон консультанта – модератора: (056) 377-46-08.
Підприємствам Дніпропетровщини повернуто понад 62 мільйони гривень ПДВ за процедурою автоматичного відшкодування
У першому кварталі 2016 року платникам Дніпропетровського регіону відшкодовано майже 129 млн. грн. податку на додану вартість, з них 127,21 млн. грн. або 98,7% грошовими коштами на рахунки платників, що на 36,74 млн. грн. більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.
Крім того, за процедурою автоматичного відшкодування суб’єктам господарювання відшкодовано 62,61 млн. грн. або 48% від загальної суми.
За перші три місяці поточного року спостерігається зростання кількості платників, які отримали суми ПДВ по автоматичному відшкодуванню, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року та складає 53 суб’єкти господарювання, що майже в тричі більше, ніж у першому кварталі 2015 року.
З початку року органами ДФС Дніпропетровщини видано понад 2800 ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними та тютюновими виробами
За перші три місяця 2016 року Головним управлінням ДФС у Дніпропетровській області видано 2872 ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними та тютюновими виробами. Загалом, станом на 1 квітня поточного року у Дніпропетровській області діє 11880 ліцензій по 5654 суб’єктам господарювання.
Крім того, ведеться систематичний контроль за своєчасністю щоквартальної сплати суб’єктами господарювання за ліцензії на право роздрібної торгівлі. В результаті, з початку 2016 року призупинено дію 535 ліцензій за несвоєчасну сплату чергового платежу.
Слід зазначити, що у першому кварталі поточного року, за порушення законодавства у частині продажу алкогольних та тютюнових виробів було анульовано 409 ліцензій, у тому числі 8 ліцензій за порушення законодавства у частині продажу зазначених товарів особам, які не досягли 18 років.
Право на щорічну «податкову відпустку» мають платники єдиного податку І та ІІ груп
Фахівці ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська нагадують, що відповідно до норм Податкового кодексу України, фізичні особи-підприємці, платники єдиного податку 1 та 2 групи, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку один раз на рік на час відпустки протягом одного календарного місяця.
Крім того, не сплачується єдиний податок за період хвороби, підтверджений копією листка непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів.
Інформація про період щорічної відпустки і терміни втрати працездатності з обов’язковим додаванням копії листка непрацездатності подається до територіального органу ДФС у вигляді заяви у довільній формі.
З метою уникнення порушення терміну щодо сплати авансових платежів рекомендуємо подавати до податкової інспекції заяву щодо періоду щорічної відпустки до початку відпустки, а заяву щодо терміну втрати працездатності з обов'язковим додаванням копії листка непрацездатності - одразу після закінчення лікарняного.
Варто пам’ятати, що платники єдиного податку є ще й платниками ЄСВ. Чинним законодавством не передбачено пільг щодо його сплати на час відпустки, або хвороби.
Отже, єдиний соціальний внесок сплачується незалежно від діяльності чи фінансового стану платників податків і без перенесення термінів сплати.
Увага! Заповнюємо правильно платіжні документи
З 1 вересня 2015 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 24.07.2015 №666. Цим наказом затверджено Порядок заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів (далі - Порядок). Відповідно попередній наказ із зазначених питань від 22.10.2013 №609 визнано таким, що втратив чинність.
Так, у Порядку наведено алгоритм і приклади заповнення поля «Призначення платежу» розрахункового документу при сплаті (стягненні) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійсненні бюджетного відшкодування ПДВ, поверненні помилково або надміру зарахованих коштів.
Також, зокрема, Порядком визначено, що при заповненні полів розрахункового документу не допускаються пропуски (пробіли) між словами і службовими знаками. Сплата за кожним видом платежу та за кожним видом сплати має оформлятися окремим документом на переказ.
З повним текстом Порядку Ви можете ознайомитись перейшовши за посиланням:
Дніпропетровською митницею ДФС забезпечено надходження до Державного бюджету у березні п.р. близько 1,5 мільярда гривень
Дніпропетровською митницею ДФС у березні 2016 року забезпечено надходження до Державного бюджету України у розмірі 1 мільярду 467,2 мільйонів гривень митних платежів. Це на 139 мільйонів, або на 10,5 відсотків більше, ніж за лютий п.р.
Протягом березня п.р. на 5,4 відсотки збільшилися середньоденні надходження проти попереднього місяця 2016 року. Вони складають 66,7 мільйонів гривень проти 63,3 мільйонів гривень.
Також, зросли вартісні обсяги оподаткованого імпорту за рахунок збільшення обсягів ввезення товарів за окремими товарними позиціями: вугілля кам’яне (+76 мільйонів гривень); добрива мінеральні (+12,6 мільйонів гривень); мастила (+12,5 мільйонів гривень); машини сільськогосподарські (+10,7 мільйонів гривень); кокс та напівкокс (+8,8 мільйонів гривень).
З початку року органами ДФС Дніпропетровщини донарахованопонад 305,9 мільйонів гривень
У першому кварталі 2016 року працівниками ГУ ДФС у Дніпропетровській області проведено 65 перевірок суб’єктів господарювання з питань дотримання діючого законодавства щодо регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів.
В ході проведених перевірок встановлено 36 порушень законодавства, що регулює обіг підакцизних товарів, з яких 12 порушень за безліцензійну торгівлю підакцизними товарами. Загалом, за результатами проведених перевірок донараховано 305 мільйонів 967,4 тисячі грн.
Крім того, протягом трьох місяців поточного року, вилучено з незаконного обігу товарів підакцизної групи на загальну суму понад 5,3 мільйони гривень.
З початку року працівники внутрішньої безпеки ГУ ДФС провели 51 службове розслідування та перевірки
На протязі січня – березня 2016 року управлінням внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Дніпропетровській області за основними напрямками роботи проведено 51 службове розслідування, за результатами яких, зокрема: розпочато 16 кримінальних проваджень у відношенні працівників фіскальної служби та винесено 25 подань керівникам територіальних підрозділів ГУ ДФС області щодо вжиття заходів реагування, усунення недоліків та притягнення винних осіб до відповідальності.
Також, проведено 19 перевірок стану охорони приміщень підрозділів ГУ ДФС області.
В ході профілактичних заходів щодо недопущення корупційних проявів з боку працівників ГУ ДФС області, управлінням внутрішньої безпеки проведено понад 170 лекцій та співбесід з ними та кандидатами на вступ до лав служби.
Нагадуємо, що інформацію про випадки порушення прав підприємців та громадян, з ознаками корупційних дій, неправомірні дії чи бездіяльність з боку працівників фіскальної служби можна повідомляти на Антикорупційний сервіс ДФС України «Пульс» за цілодобовим телефоном: (044) 284-00-07.
Реєстратор розрахункових операцій: нові зміни та вимоги
Фахівці ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська нагадують, що для суб’єктів господарювання роздрібної торгівлі, що здійснюють реалізацію підакцизних товарів та зареєстровані платниками акцизного податку (суб’єктів господарювання, що зареєстровані платниками іншого податку, крім ПДВ), касовий чек, надрукований реєстратором розрахункових операцій, повинен містити окремим рядком розмір ставки такого податку, загальну суму податку за всіма зазначеними в чеку товарами (послугами). На початку рядка друкується назва податку. У реквізиті „Акцизний податок” його назва наводиться згідно з Податковим кодексом України. За потреби дозволяється використовувати скорочення.
Про ці та інші вимоги щодо реалізації фіскальних функцій реєстратора розрахункових операцій, що застосовуються для обліку операцій з приймання та переказу готівкових коштів через програмно-технічні комплекси самообслуговування та вимоги щодо реалізації фіскальних функцій РРО, що застосовуються для обліку та реєстрації операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, йдеться більш детально у листі ДФС України від 29.03.2016 р. №10583/7/99-99-22-07-03-17 „Про нормативно-правові акти”.
У яких випадках фізична особа звільняється від обов’язкового подання податкової декларації про майновий стан і доходи?
Фахівці ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська нагадують, що пунктом 179.4 статті 179 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI із змінами і доповненнями (далі – Кодекс) визначено, що платники податку звільняються від обов’язку подання податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – декларація) у таких випадках:
а) незалежно від виду та суми отриманих доходів платниками податку, які:
- є малолітніми/неповнолітніми або недієздатними особами і при цьому перебувають на повному утриманні інших осіб (у тому числі батьків) та/або держави станом на кінець звітного податкового року;
- перебувають під арештом або є затриманими чи засудженими до позбавлення волі, перебувають у полоні або ув’язненні на території інших держав станом на кінець граничного строку подання декларації;
- перебувають у розшуку станом на кінець звітного податкового року;
- перебувають на строковій військовій службі станом на кінець звітного податкового року;
б) в інших випадках, визначених розділом IV «Податок на доходи фізичних осіб» Кодексу.
Відповідно до пункту 179.2 статті 179 Кодексу обов’язок платника податку щодо подання декларації вважається виконаним і декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи:
- від податкових агентів, які згідно з розділом IV Кодексу не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;
- виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених розділом IV Кодексу;
- від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими був сплачений податок відповідно до розділу IV Кодексу;
- у вигляді об’єктів спадщини, які відповідно до розділу IV Кодексу оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до пункту 174.3 статті 174 Кодексу;
- зазначені у пункті 167.2 статті 167 Кодексу, крім випадків, коли декларування таких доходів прямо передбачено відповідними нормами розділу IV Кодексу.
Відповідне питання – відповідь розміщене у підкатегорії 103.24 Бази знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу ДФС України за посиланням
Інтернет – конференція виконуючої обов’язки начальника Головного управління ДФС у Дніпропетровській області
Вікторії Каліногорської на тему: «Деклараційна кампанія у 2016 році»
Днями відбулася інтернет – конференція виконуючої обов’язки начальника Головного управління ДФС у Дніпропетровській області Вікторії Каліногорської на тему: «Деклараційна кампанія у 2016 році».
За її словами, кампанія декларування громадянами доходів, отриманих у 2015 році, – один з пріоритетних напрямів роботи органів ДФС області. Тим паче, що у цьому році деклараційна кампанія суттєво відрізняється від попередніх.
Слід також зазначити, що декларування доходів – ознака цивілізованого суспільства, високої правосвідомості громадян та один з критеріїв партнерських взаємовідносин між платниками податків та державою.
Питання 1. Доброго дня, Вікторія Олексіївна. Скажіть будь-ласка, які основні відмінності кампанії декларування у 2016 році від попередніх років?
Відповідь. З 1 січня минулого року набрали чинності норми Закону України від 28.12.2014 №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» стосовно оподаткування доходів фізичних осіб – платників податків військовим збором.
Тому, за результатами декларування доходів, отриманих фізичними особами у 2015 році, громадяни у податковій декларації про майновий стан і доходи (декларація) самостійно визначають податкові зобов’язання як з податку на доходи фізичних осіб, так і з військового збору.
З цією метою з 1 січня поточного року введено в дію нову декларацію, форма якої затверджена наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 №859.
Для зручності фізичних осіб у новій декларації об’єднано звітність з податку на доходи фізичних осіб та військового збору.
Отже, за результатами 2015 року фізичні особи – платники податків, які отримували доходи не від податкових агентів, зокрема, від інших фізичних осіб та іноземні доходи визначають суму податку на доходи фізичних осіб та військового збору в одній податковій звітності. При цьому, подання будь-якої додаткової звітності не передбачається.
Викрито ухилення від сплати 4,1 млн. грн. податків оптовим торговцем харчовими продуктами
Співробітниками податкової міліції Дніпропетровської області внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення, що кваліфікується за ст.212 КК України за фактом ухилення від сплати податків посадовими особами комерційного підприємства, що здійснює діяльність у сфері оптової торгівлі харчовими продуктами.
Ці посадові особи у 2015 році через низку суб’єктів господарської діяльності, що мають ознаки фіктивності, ухились від сплати податків у сумі 4,1 млн. гривень.
Слідчі дії тривають.
Про роботу Центрів обслуговування платників у святкові та вихідні дні квітня і травня поточного року
ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська інформує, що для зручності платників та створення комфортних умов при поданні податкової звітності Центри обслуговування платників (ЦОП) у святкові та вихідні дні у квітні і травні 2016 року працюватимуть за таким графіком:
- 30 квітня 2016 року – робочий день до 15 год. 00 хв.;
- 2, 3 травня 2016 року – робочі дні у режимі чергування (за необхідності із залученням спеціалістів відповідних структурних підрозділів) до 16 год. 00 хв.;
- 4, 5, 6, 7 травня 2016 року – робочі дні відповідно до затверджених графіків роботи ЦОП;
- 1, 8, 9 травня 2016 року – вихідні дні.
До уваги користувачів РРО!
Шановні власники реєстраторів розрахункових операцій та програмно-технічних комплексів самообслуговування (далі – ПТКС), які здійснюють роздрібну торгівлю підакцизними товарами, купівлю-продаж іноземної валюти, операції з приймання та переказу готівки через ПТКС, у зв’язку зі змінами у законодавстві Головне управління ДФС у Дніпропетровській області просить звернутися до центрів сервісного обслуговування для оновлення програмного забезпечення.
Актуально для сільськогосподарських підприємств: особливості сплати ПДВ!
ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська нагадує, що Законом України від 24.12.2015 №909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» (далі – Закон №909) внесено низку змін до Податкового кодексу України (далі – Кодекс).
Державна фіскальна служба України (далі – ДФС) у зв’язку з прийняттям Закону №909, який набрав чинності 01.01.2016, та на доповнення до листа ДФС від 05.01.2016 №203/7/99-99-19-03-02-17 у листі від 27.01.2016 №2533/7/99-99-19-03-01-17 (далі – лист №2533) повідомила про особливості визначення платниками податку на додану вартість (далі – ПДВ) – суб’єктами спеціального режиму оподаткування діяльності у сфері сільського, лісового господарства та рибальства (далі – спеціальний режим оподаткування), передбаченого статтею 209 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), та платниками ПДВ, які відповідають критеріям, визначеним статтею 209 Кодексу, але не обрали спеціального режиму оподаткування (пункт 209.18 статті 209 Кодексу), сум ПДВ, що підлягають сплаті до державного бюджету та перерахуванню на спеціальні/поточні рахунки платників.
Законом №909, зокрема, внесено зміни до пункту 209.2 статті 209 Кодексу, відповідно до яких у 2016 році у межах спеціального режиму оподаткування запроваджена часткова сплата сум ПДВ до бюджету та на спеціальні рахунки. Розмір суми ПДВ, що підлягає сплаті до бюджету та перерахуванню на спеціальні рахунки, залежить від виду сільськогосподарської продукції, що реалізується.
Так, позитивна різниця між сумою податкових зобов’язань звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту звітного (податкового) періоду, визначена:
- за операціями із зерновими культурами товарних позицій 1001 – 1008 згідно з УКТ ЗЕД (далі – зернові культури) та технічними культурами товарних позицій 1205 і 1206 00 згідно з УКТ ЗЕД (далі – технічні культури), у розмірі 15% спрямовується на спеціальні рахунки сільськогосподарських підприємств, а у розмірі 85% – перераховується до державного бюджету (додатковий електронний рахунок 3754);
- за операціями з продукцією тваринництва товарних позицій 0102 і 0401 згідно з УКТ ЗЕД (далі – продукція тваринництва). у розмірі 80% спрямовується на спеціальні рахунки сільськогосподарських підприємств, а у розмірі 20% – до бюджету (додатковий електронний рахунок 3755);
- за операціями з сільськогосподарськими товарами/послугами, крім зернових і технічних культур та продукції тваринництва (далі – інші сільськогосподарські товари/послуги), у межах діяльності спеціального режиму оподаткування такий розподіл складає 50% – на спеціальні рахунки сільськогосподарських підприємств, 50% – до бюджету (додатковий електронний рахунок 3753).
Крім того, для сільськогосподарських підприємств, зазначених у пункті 209.18 статті 209 Кодексу (підприємств, які відповідають критеріям, визначеним статтею 209 Кодексу, але не обрали спеціального режиму оподаткування, і на загальних підставах вважаються платником ПДВ), також запроваджена часткова сплата сум ПДВ до бюджету та на поточні рахунки за операціями з реалізації молока, худоби, птиці, вовни власного виробництва, а також з реалізації молочних продуктів, молочної сировини та м’ясопродуктів, вироблених у власних переробних цехах, у таких розмірах:
- за операціями з продукцією тваринництва (товарні позиції 0102 і 0401 згідно з УКТ ЗЕД) позитивна різниця між сумою податкових зобов’язань звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту звітного (податкового) періоду у розмірі 80% спрямовується на поточні рахунки таких сільськогосподарських підприємств, а у розмірі 20% – до бюджету;
- за операціями з іншими товарами, зазначеними у пункті 209.18 статті 209 Кодексу (крім товарних позицій 0102 і 0401 згідно з УКТ ЗЕД), такий розподіл складає 50% – на поточні рахунки таких сільськогосподарських підприємств, 50% – до бюджету.
Відповідно до пункту 23 Порядку електронного адміністрування ПДВ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.10.2014 №569 із змінами суб’єкти спеціального режиму оподаткування та платники – сільськогосподарські підприємства, які відповідають вимогам пункту 209.18 статті 209 Кодексу, ведуть окремий податковий облік операцій:
- із зерновими та технічними культурами (ведуть тільки суб’єкти спеціального режиму оподаткування);
- з продукцією тваринництва;
- з іншими сільськогосподарськими товарами/послугами.
Отже, з метою визначення сум ПДВ, що підлягають сплаті до державного бюджету та перерахуванню на спеціальні/поточні рахунки платників, суб’єкти спеціального режиму оподаткування та платники – сільськогосподарські підприємства, які відповідають вимогам пункту 209.18 статті 209 Кодексу, суми податкових зобов’язань та податкового кредиту звітного (податкового) періоду визначають за кожним видом операцій.
У листі ДФС №2533 також викладений порядок заповнення податкових декларацій з ПДВ, в яких відображаються операції у межах спеціального режиму оподаткування (0121 – 0123) та діяльності у межах пункту 209.18 статті 209 Кодексу (0130).