Інформує ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська

2016-04-15 19:25 Подобається

За три місяці поточного року ДПІ у Красногвардійському районі до бюджету сплачено майже 82 мільйонів гривень єдиного соціального внеску

Протягом січня-березня 2016 року ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська забезпечено надходження єдиного соціального внеску в сумі 81,8 млн.грн.

Виконання індикативного показника склало 105,6 %.

Нагадуємо, що з 1 січня 2016 року набрав чинності Закон України від 24.12.2015 року № 909-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році". Цим Законом, зокрема, для роботодавців знижено середню ставку нарахованого до сплати єдиного соціального внеску із 41% до 22%. Окрім того, скасовано відрахування ЄСВ для робітників, яке складало 3,6 %.

Отож, роботодавці мають можливість спрямувати зекономлені кошти на підвищення заробітних плат найманим працівникам.

Проблемні питання діяльності ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська можна вирішити, зателефонувавши на «Пульс»

З метою оперативного опрацювання інформації від громадян та суб'єктів господарювання щодо неправомірних дій або бездіяльності працівників податкової та митної сфери, про можливі корупційні дії з їхнього боку, вирішення інших суперечливих питань, які виникають у процесі адміністрування податків або під час здійснення митного контролю та митного оформлення товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України, а також упередження контрабанди (далі – інформація), діє антикорупційний сервіс Державної фіскальної служби України «Пульс» за єдиним телефонним номером (044) 284-00-07.

На сервіс «Пульс» цілодобово приймається інформація, реєструється та передається для її негайного розгляду до структурного підрозділу або територіального органу ДФС.

Так, протягом січня-березня 2016 року на сервіс «Пульс» від платників Красногвардійського району надійшло 6 звернень.

В звітному періоді за тематикою звернення поділялись щодо: - щодо роботи ЦОП -1; - звітності та реєстрації накладних – 4; - щодо перевірки СГ – 1.

На всі звернення, що надійшли на сервіс «Пульс», було надано ґрунтовні відповіді без порушень контрольних термінів.

Про актуальні питання звернень громадян та публічної інформації йшлося при проведенні телефонного зв’язку «гаряча лінія»

Нещодавно з платниками спілкувалась начальник відділу організації розгляду звернень та забезпечення доступу до публічної інформації, роботи ЦОП та надання адміністративних послуг ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська Світлана Пономарьова.

Пропонуємо вашій увазі відповіді на поширеніші запитання, які надходили від платників під час проведення заходу.

Запитання: Чим відрізняється запит на публічну інформацію від звернення?

Відповідь: Важливо відрізняти запит на публічну інформацію від звернення до органів фіскальної служби. Звернення стосується відстоювання прав та законних інтересів громадянина та пропозицій до діяльності суб’єктів владних повноважень, викриття їх недоліків в роботі. А в запитах на інформацію мова йде про надання публічної інформації, якою володіє або повинен володіти її розпорядник. Крім того, між зверненням і запитом є відмінності, а саме: порядок оформлення, а також порядок отримання інформації.

Відповідно до Закону України «Про звернення громадян» у зверненні має бути визначено прізвище, ім’я та по-батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання. Звернення може бути усним (викладеним громадянином на особистому прийомі) чи письмовим.

Щодо доступу до публічної інформації, то запит може подаватися в усній, письмовій чи іншій формі (поштою, факсом, телефоном, електронною поштою)на вибір запитувача. Письмовий запит подається в довільній формі та повинен містити: ім’я (найменування) запитувача, поштову адресу або адресу електронної пошти, а також номер засобу зв’язку, якщо такий є; загальний опис інформації або вид, назву, реквізити чи зміст, підпис і дату. Для спрощення процедури оформлення запитувачі інформації мають право заповнювати спеціальні форми запитів на інформацію. Зазначені форми можна отримати на суб-сайті ГУ ДФС у Дніпропетровській області (dp.sfs.gov.ua) банер «Публічна інформація», а також в приміщеннях територіальних органів ДФС області.

Запитання: Що відноситься до публічної інформації?

Відповідь: Публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених Законом України «Про доступ до публічної інформації».

Запитання: Які обов’язкові реквізити Запиту на публічну інформацію?

Відповідь: Відповідно до Закон України «Про доступ до публічної інформації» Запит повинен містити:

- ПІБ (найменування) запитувача, поштову адресу або адресу електронної пошти, а також номер засобу зв’язку (якщо такий є);

- загальний опис інформації або вид, назву, реквізити чи зміст документа, щодо якого зроблено Запит на публічну інформацію, якщо запитувачу це відомо;

- підпис і дату за умови подання письмового Запиту.

Запитання: Де можна ознайомитись із графіком прийому громадян ?

Відповідь: Працівники ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська приділяють постійну увагу зверненням громадян. Затверджено графік прийому громадян та здійснюється особистий прийом громадян посадовими особами через громадську приймальню. Графік прийому громадян розміщено на інформаційному стенді в приміщеннях ДПІ та на суб-сайті ГУ ДФС у Дніпропетровській області (dp.sfs.gov.ua).

Запитання: В який термін розглядаються звернення ?

Відповідь: Відповідно до Закону України «Про звернення громадян» звернення розглядаються та вирішуються в місячний термін від дня їх надходження, а ті, що не потребують додаткового вчення, – не пізніше 15 днів від дня їх отримання. В цілому термін розгляду звернень не може перевищувати 45 днів.

До уваги громадян – платників податків!

Нові можливості електронного сервісу «Електронний кабінет платника»

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що у рамках кампанії декларування доходів громадян Державною фіскальною службою України (далі – ДФС) доопрацьовано електронний сервіс «Електронний кабінет платника» (оновлена версія) у частині надання можливості підготувати, заповнити та надіслати податкову декларацію про майновий стан і доходи фізичних осіб (далі – декларація) в електронному вигляді. Вхід до оновленого кабінету здійснюється за адресою: http://cabinet.sfs.gov.ua, а також через офіційний веб-портал ДФС.

У відкритій частині електронного сервісу «Електронний кабінет платника» (оновлена версія) можна заповнити, зберегти та роздрукувати декларацію, а у закритій частині (особистий кабінет) платник може подати декларацію в електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису (далі – ЕЦП). Безкоштовно отримати ЕЦП можна в акредитованому центрі сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС (далі – АЦСК ІДД).

Детальну інформацію щодо режиму роботи пунктів реєстрації користувачів АЦСК ІДД можна переглянути у розділі «Контакти» за посиланням:http://acskidd.gov.ua/contacts

Послуги ЕЦП у Дніпропетровській області платникам податків надають два пункти реєстрації користувачів у м. Дніпропетровськ за адресами:

- пр. ім. Газети «Правда», буд.95а, Центр обслуговування платників, зал 3, кабінети 9 та 10 (тел.: (0562) 27-30-76);

- вул. Героїв Сталінграду, буд.25, вікна реєстрації користувачів ЕЦП №21 та №22 (тел.: (056) 749-63-34).

Нагадуємо, що форма та інструкція щодо заповнення декларації затверджені наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 №859 «Про затвердження форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи».

Звертаємо увагу, що матеріали роз’яснювального характеру з питань декларування громадянами доходів розміщено у банері «Декларування доходів громадян» на офіційних:

- веб-порталі ДФС за посиланням: http://sfs.gov.ua/deklaruvannya-dohodiv-gromadyan-2016/

- суб-сайті «Територіальні органи ДФС у Дніпропетровській області» за посиланням: http://dp.sfs.gov.ua/deklaruvannya-dohodiv-gromadyan-2016/

У декларації за 2015 рік громадяни визначають також суму військового збору

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська нагадує, що при декларуванні доходів за 2015 рік платник податку – фізична особа у декларації про майновий стан і доходи (далі – декларація) повинен визначити податкові зобов’язання як з податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО, так і з військового збору.

З цією метою з 01.01.2016 введено в дію нову декларацію, форма якої затверджена наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 №859, в якій платники зобов’язані розраховувати та зазначати до сплати, як суми ПДФО, так і суми військового збору. Ставка військового збору складає 1,5% об’єкта оподаткування.

Сума військового збору, що підлягає сплаті громадянином самостійно до бюджету за результатами звітного 2015 року, зазначається у рядку 24.1 розділу IV нової декларації, а сума ПДФО – у рядку 23.1 розділу IV нової декларації.

Нагадуємо, що відповідно до пункту 49.18 статті 49 Податкового кодексу України з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс) декларація фізичними особами – платниками податку на доходи фізичних осіб за 2015 рік подається до 01.05.2016.

Звертаємо увагу, що пунктом 49.20 статті 49 Кодексу визначено, якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем.

Суму податкових зобов’язань з ПДФО та військового збору, зазначених у поданій декларації за 2015 рік, громадяни зобов’язані самостійно сплатити до 1 серпня поточного року, тобто 29.07.2016.

Бізнес Дніпропетровщини направив на соціальні виплати понад 3,1 мільярди гривень ЄСВ

З початку 2016 року органами фіскальної служби Дніпропетровської області забезпечено надходження єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на суму 3 млрд. 159,3 млн. грн. При цьому, лише у березні поточного року платники єдиного внеску Дніпропетровської області перерахували на рахунки Держказначейства 1 млрд. 029,5 млн. грн. Про це повідомив заступник начальника Головного управління ДФС у Дніпропетровській області Геннадій Ткачук.

В середньому, щомісяця протягом першого кварталу поточного року страхувальники Дніпропетровщини сплачували більше 1 млрд. грн. ЄСВ.

Нагадуємо, що єдиний внесок засобами програмного забезпечення автоматично розподіляється Державною казначейською службою України за видами загальнообов’язкового державного соціального страхування відповідно до визначених пропорцій та перераховується за призначенням – на рахунки, відкриті в Державній казначейській службі на ім’я фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування і пенсійного страхування.

Посадовці комерційного підприємства сплатили 3,1 млн. грн. заборгованого ЄСВ після відкриття кримінального провадження

Співробітниками податкової міліції Дніпропетровської області розслідується кримінальне провадження, зареєстроване за ч.3 ст.2121 КК України, за фактом порушення чинного законодавства посадовими особами одного з комерційних підприємств Дніпропетровської області.

З’ясувалося, що посадовці в 2015 році не сплатили єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у сумі 3,1 млн. гривень.

Вжитими заходами, спрямованими на відшкодування завданих державі збитків, 3,1 млн. гривень сплачено в повному обсязі.

«Фантомом» упереджено спробу незаконного переміщення лікарських засобів на загальну суму 920 тис. гривень

Співробітниками підрозділу податкової міліції «Фантом» перекрито канал незаконного переміщення товарів до неконтрольованих українською владою територій.

Транспортний засіб, на якому громадянин України намагався перетнути лінію розмежування, було затримано на КПВВ «Гнутове». Під час огляду в автівці були виявлені лікарські засоби, які містять наркотичні та психотропні речовини, на загальну суму 920 тис. гривень. Жодних документів на препарати у водія не було. Наразі автомобіль та вантаж затримано.

Співробітниками підрозділу ДФС України «Фантом» у відношенні водія автомобіля складено протокол про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Актуально для усіх платників податків: щодо електронних сервісів ДФС!

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська повідомляє, що Державною фіскальною службою України (далі – ДФС) здійснена модернізація електронних сервісів на офіційному веб-порталі ДФС.

Відтепер інформацією з реєстрів ДФС, які є загальнодоступними, можна скористатись у режимі реального часу.

Електронні сервіси «Дані про взяття на облік платників», «Дані реєстру платників ПДВ», «Реєстр платників єдиного податку», «Реєстр страхувальників», «Інформація про РРО» та «Інформація про книги ОРО», «Дані реєстру платників акцизного податку з реалізації пального», «Реєстр осіб, які здійснюють операції з товарами» розміщенні у режимі «Інформація з реєстрів» відкритої частини електронного сервісу «Електронний кабінет платника» (оновлена версія), а також у вкладці «Інформація з реєстрів» у меню електронних сервісів на головній сторінці веб-порталу ДФС.

Податкові новації у 2016 з податку на прибуток підприємств

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська інформує, що Законом України від 24.12.2015 року №909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» внесені зміни до Податкового кодексу України (далі – Кодекс) у частині справляння податку на прибуток, зокрема:

- відмінено щомісячну авансову сплату податку на прибуток підприємств (зміни до пункту 57.1 статті 57 Кодексу), що сприяє зниженню податкового тиску на платників податку на прибуток;

- запроваджено щоквартальне декларування податку на прибуток.

Податковими (звітними) періодами для податку на прибуток підприємств, є календарні: квартал, півріччя, три квартали, рік. При цьому податкова декларація розраховується наростаючим підсумком (пункт 137.4 статті 137 Кодексу).

Водночас пунктом 137.5 статті 137 Кодексу для окремих категорій платників податку встановлено річний податковий (звітний) період, а саме:

для платників податку, які зареєстровані протягом звітного (податкового) року (новостворені), що сплачують податок на прибуток на підставі річної податкової декларації за період діяльності у звітному (податковому) році;

для виробників сільськогосподарської продукції;

для платників податку, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за показниками Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід), за попередній річний звітний (податковий) період, не перевищує 20 мільйонів гривень.

Платники Дніпропетровщини надають перевагу поданню звітності до органів ДФС в електронному вигляді

У березні 2016 року платниками податків Дніпропетровської області до державної фіскальної служби подано 47 тисяч 111 звітів з єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, з них 87 відсотків, або 41 тисяча 156 в електронному вигляді.

У порівнянні з аналогічним періодом минулого року, в березні 2016 року, кількість податкових декларацій з ЄСВ, поданих до органів ДФС суб’єктами господарювання Дніпропетровщини, збільшилася майже на 1,5 тисячі.

За цей же період платниками області до органів ДФС подано 17 тисяч 39 декларацій з податку на додану вартість. З них в електронному вигляді надійшло 16 тисяч 996 декларацій, або 97,75 відсотків від загальної кількості.

За 2015 рік 1232 громадянина задекларували доходи понад 1 млн. грн.

За оперативними даними ДФС (станом на 01.04.2016) у 2015 році 1232 громадянина отримали доходи у сумі, що перевищує 1 млн. грн. Загальна сума задекларованого ними доходу становить 6,0 млрд. грн.

Сума податку на доходи фізичних осіб, яку «мільйонери» самостійно визначили до сплати до бюджету, – 129,7 млн. грн., військового збору – 13,3 млн. грн.

Загалом громадянами подано майже 217 тис. декларацій про майновий стан і доходи. Найактивніше декларували свої статки жителі Миколаївської, Запорізької, Полтавської, Дніпропетровської та Харківської областей.

Загальна сума задекларованого громадянами доходу становить 15 млрд. грн. Це на 1,3 млрд. грн., або на 9% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Сума податку на доходи фізичних осіб, визначених громадянами до сплати самостійно у 2016 році, становить 424,2 млн. грн. Порівняно з аналогічним періодом минулого року вона збільшилась на 134,3 млн. грн., або на 46%. Найбільші суми до сплати задекларовано у м. Києві, Харківській та Дніпропетровській областях.

Також, за даними декларацій, громадянами задекларовано до сплати 75,0 млн. грн. військового збору.

З початку деклараційної кампанії майже 48 тис. осіб скористалися правом на отримання податкової знижки. Задекларована сума податку на доходи фізичних осіб, яка підлягає поверненню – 68,0 млн. грн., що на 3,9 млн. грн. менше, ніж за аналогічний період минулого року.

Шановні громадяни! Задекларуйте доходи, отримані у 2015 році від операцій з інвестиційними активами

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська звертає увагу, що до закінчення деклараційної кампанії – 2016 залишилось менше місяця.

Нагадуємо, що обов’язковому декларуванню підлягають доходи фізичних осіб – платників податків, отриманих від операцій з інвестиційними активами.

До інвестиційних прибутків належать доходи, отримані громадянами від проведення операцій з цінними паперами, деривативами та корпоративними правами, випущеними в інших, ніж цінні папери формах.

Розмір таких інвестиційних прибутків визначається відповідно до пункту 170.2 статті 170 Податкового кодексу України з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс).

Загальна сума інвестиційних прибутків, отриманих громадянами у 2015 році, зазначається у рядку 10.4 податковій декларації про майновий стан і доходи (далі – декларація), затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 №859.

У разі отримання таких прибутків:

- разом з декларацією заповнюється та подається додаток Ф2 до декларації;

- у графі 3 рядка 10.4 декларації вказується значення графи 6 рядка 4.1 додатка Ф2 до декларації;

- у графах 6 та 7 рядка 10.4 декларації вказується значення рядків 5.2 та 6.2 додатка Ф2 до декларації.

Розрахунок інвестиційного прибутку, що є об’єктом оподаткування, розраховується громадянином самостійно у додатку Ф2 до декларації (графа 6).

Види інвестиційних активів зазначаються відповідно до операцій з інвестиційними активами. Кожному виду таких активів призначається окремий номер, який і зазначається у додатку Ф2, а саме:

1 – корпоративні права (інші ніж цінні папери);

2 – цінні папери чи деривативи, що перебувають в обігу на фондовій біржі;

3 – цінні папери чи деривативи, що перебувають в обігу не на фондовій біржі.

Звертаємо увагу, що сума отриманого у 2015 році інвестиційного прибутку оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою 20%, як «пасивний» дохід, та військовим збором за ставкою 1,5% об’єкта оподаткування.

До уваги сільськогосподарських товаровиробників – платників ПДВ!

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська повідомляє, що роз’яснення стосовно особливостей визначення сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість (далі – ПДВ) сільськогосподарським товаровиробником у разі експорту власно виробленої сільськогосподарської продукції надані Державною фіскальною службою України у листі від 24.03.2016 №9983/7/99-99-19-03-02-17 (далі – лист ДФС №9983).

Лист №9983 розміщено на офіційному веб-порталі ДФС за посиланням:

http://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/listi-dps/67345.html

Офіційна виплата заробітної плати – стабільні надходження до місцевого бюджету

Протягом січня-березня 2016 року надходження податку на доходи фізичних осіб до місцевого бюджету склали майже 28 млн. грн. Дуже важливо, щоб працівники отримували заробітну плату не «в конвертах», а офіційно, бо саме у такому випадку місцевий бюджет має стабільні надходження.

Новації в законодавстві з податку на прибуток

У Головному управлінні ДФС у Дніпропетровській області підведено підсумки декларування суб’єктами господарювання області прибутків, отриманих за 2015 рік. Про це на прес-конференції для ЗМІ у інформаційному агентстві «Мост-Днепр» повідомив заступник начальника управління податків і зборів з юридичних осіб ГУ ДФС у Дніпропетровській області Віталій Мироненко.

"За підсумками 2015 року до органів ДФС області надійшло 23,5 тис. декларацій з податку на прибуток. Сума позитивних нарахувань склала 698 мільйонів гривень, що на 44 мільйона більше, ніж за попередній 2014 рік. На чверть, у порівнянні з минулим роком, зросли платежі податку на прибуток, які підприємства області сплатили у березні цього року. Загалом, до бюджету надійшло 395 мільйонів гривень податку на прибуток" - зазначив Віталій Мироненко.

Декларуванню підлягають іноземні доходи, отримані громадянами у 2015 році

Фахівці ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська звертають увагу, що деклараційна кампанія – 2016 триває.

Декларування – ознака цивілізованого суспільства, високої правосвідомості громадян та один з критеріїв партнерських взаємовідносин між платниками податків та державою.

Нагадуємо, що обов’язковому декларуванню підлягають доходи фізичних осіб – платників податків, отриманих з джерел за межами України, тобто іноземні доходи.

Розмір іноземних доходів визначається відповідно до пункту 170.11 статті 170 Податкового кодексу України з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс).

Загальна сума іноземних доходів, отриманих громадянами у 2015 році, зазначається у рядку 10.6 податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – декларація), затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 №859.

У разі отримання таких доходів:

- разом з декларацією заповнюється та подається додаток Ф3 до декларації;

- у графах 3, 6 та 7 рядка 10.6 декларації вказуються підсумкові значення граф 5, 8 та 9 додатка Ф3 до декларації відповідно.

Розрахунок іноземних доходів, що є об’єктом оподаткування, здійснюється громадянином самостійно у додатку Ф3 до декларації.

Звертаємо увагу, що сума отриманого у 2015 році іноземного доходу оподатковується військовим збором за ставкою 1,5% об’єкта оподаткування та податком на доходи фізичних осіб за ставками:

- 15% бази оподаткування – щодо доходів, які не перевищують десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01.01.2015;

- 20%, якщо база оподаткування у календарному місяці перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, – до суми такого перевищення.

Нагадуємо, що при декларуванні доходів за результатами 2015 року платникам податків слід враховувати, що розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01.01.2015, становить 1218 гривень.

Затверджено порядок скасування штрафних санкцій, нарахованих на суму податкового зобов’язання, сплаченого платником без оскарження ППР

Фахівці ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська повідомляє, що Міністерством фінансів України затверджено наказ від 10.02.2016 №40 «Про затвердження Порядку скасування штрафних (фінансових) санкцій, нарахованих на суму податкового зобов’язання, яку платник податків сплатив без оскарження податкового повідомлення-рішення», що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 26.02.2016 за №300/28430 (далі – Наказ №40).

Зазначений Наказ набрав чинності з дня його офіційного опублікування, тобто 18.03.2016 (опубліковано в офіційному бюлетені «Офіційний вісник України» від 18.03.2016 №20).

Відповідно до пункту 35 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс) Наказом №40 затверджено Порядок скасування штрафних (фінансових) санкцій, нарахованих на суму податкового зобов’язання, яку платник податків сплатив без оскарження податкового повідомлення-рішення (далі – Порядок №4).

Пунктом 35 підрозділу 10 розділу ХХ Кодексу визначено, що тимчасово, до 31.12.2016 включно, платникам податків, обсяг доходів та/або операцій яких за попередній (звітний) рік складав менше 20 мільйонів гривень, штрафні (фінансові) санкції, нараховані на суму податкового зобов’язання, яку платник податків сплатив без оскарження податкового повідомлення-рішення (далі – ППР) у терміни, визначені цим Кодексом, скасовуються протягом 10 днів з дня сплати такого податкового зобов’язання у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Зазначена норма не застосовується у разі повторного протягом року визначення контролюючим органом суми податкового зобов’язання з одного й того самого податку або збору.

При цьому у разі скасування штрафної санкції відповідне сплачене податкове зобов’язання не підлягає подальшому оскарженню.

Порядок №40 визначає послідовність дій платників податків і контролюючих органів при скасуванні штрафних (фінансових) санкцій, нарахованих на суму визначеного контролюючим органом податкового зобов’язання, яку платник податків сплатив без оскарження ППР.

Норми зазначеного Порядку застосовуються на період дії пункту 35 підрозділу 10 розділу ХХ Кодексу, тобто до 31.12.2016 включно.

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Додати новини
Реклама

Опитування

Ви підтримуєте виселення з Печерської лаври московської церкви?

Реклама

Зараз коментують

Всі