Інформує ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська

2016-04-10 00:27 Подобається

Відомий конструктор Євген Курячий задекларував свої доходи в ДПІ у Красногвардійському районі

Сьогодні до ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська завітав відомий конструктор – перший заступник генерального директора КБ «Південний», щоб задекларувати свої доходи, за виконання науково-дослідницьких робіт отримані за кордоном у 2015 році.

“Я вважаю, що людина, яка поважає і любить свою країну та відчуває себе справжнім патріотом, перш за все, має бути законослухняним громадянином, – каже Євген Віталійович. Сплата податків – законний обов’язок кожного громадянина нашої держави. А сьогодні , в такий складний для країни час, – це вкрай важливо. Я вірю, що кожна задекларована і сплачена до бюджету гривня допоможе малозабезпеченій сім’ї, пенсіонеру, дитині в інтернаті, і вони відчують турботу держави про них. Тому, я декларую свої доходи, раджу робити це своїм друзям та закликаю всіх співвітчизників. За кордоном більш жорсткі санкції за несплату податків. Принцип там такий: чим більше заробляєш, тим більше сплачуєш податків”.

Шановні платники, кампанія декларування доходів громадян, отриманих протягом 2015 року триває до 1 травня поточного року. Декларацію про майновий стан і доходи потрібно подати за місцем своєї податкової адреси. Отож не зволікайте, вчасно декларуйте свої доходи. Адже декларування доходів – це вагомий внесок у розбудову нашої держави та її забезпечене майбутнє.

Попереджено незаконне переміщення партії одягу на тимчасово окуповану територію

Співробітники спецпідрозділу податкової міліції «Фантом» на КПВВ «Марї’нка» під час огляду транспортного засобу виявили партію жіночого одягу та взуття.

Як з’ясувалось, мешканець Донеччини намагався без наявного дозволу на переміщення провезти через лінію розмежування на тимчасово окуповану територію партію товарів (жіноче взуття та демісезонні куртки) на загальну суму 24 тис. грн. для подальшої їх реалізації.

Попередня кваліфікація адміністративного правопорушення передбачена ст. 204-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

«Фантом» запобіг незаконному переміщенню через лінію розмежування мобільних телефонів та електроніки

Співробітники спецпідрозділу податкової міліції «Фантом» на КПВВ «Зайцеве» виявили приховані у транспортному засобі мобільні телефони, планшети, комп’ютерні та мобільні аксесуари та комплектуючі до них.

Встановлено, що мешканець Донеччини намагався перемістити приховані товари загальною вартістю близько 70 тис. грн. через лінію розмежування на тимчасово окуповану територію для подальшої їх реалізації.

Попередня кваліфікація адміністративного правопорушення передбачена ст. 204-3 КУпАП

Реєстратор розрахункових операцій: нові зміни та вимоги

Фахівці ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська нагадують, що для суб’єктів господарювання роздрібної торгівлі, що здійснюють реалізацію підакцизних товарів та зареєстровані платниками акцизного податку (суб’єктів господарювання, що зареєстровані платниками іншого податку, крім ПДВ), касовий чек, надрукований реєстратором розрахункових операцій, повинен містити окремим рядком розмір ставки такого податку, загальну суму податку за всіма зазначеними в чеку товарами (послугами). На початку рядка друкується назва податку. У реквізиті „Акцизний податок” його назва наводиться згідно з Податковим кодексом України. За потреби дозволяється використовувати скорочення.

Про ці та інші вимоги щодо реалізації фіскальних функцій реєстратора розрахункових операцій, що застосовуються для обліку операцій з приймання та переказу готівкових коштів через програмно-технічні комплекси самообслуговування та вимоги щодо реалізації фіскальних функцій РРО, що застосовуються для обліку та реєстрації операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, йдеться більш детально у листі ДФС України від 29.03.2016 р. №10583/7/99-99-22-07-03-17 „Про нормативно-правові акти”.

Зміни у порядку використання марок акцизного податку

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська повідомляє, що 29.03.2016 набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 23.03.2016 №209 «Деякі питання використання марок акцизного податку» (далі – Постанова №209).

Зазначеною Постановою внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2010 №1251 «Про затвердження Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів» (далі – Постанова №1251).

Відповідно до змін, внесених Постановою №209, підприємства – виробники та імпортери алкогольних напоїв і тютюнових виробів, які подали територіальному органові ДФС заявку-розрахунок про потребу у марках, до 20 числа місяця, в якому подано таку попередню заявку-розрахунок, мають право здійснити корегування такої заявки-розрахунку в бік збільшення, що не перевищує визначеного у ній обсягу, шляхом подачі додаткової попередньої заявки-розрахунку.

У разі зміни зразка марок дозволяється продаж залишків оплачених марок попереднього зразка, які виготовлено підприємством-виробником та/або які перебувають на зберіганні у територіальних органах ДФС, якщо рішенням про запровадження марок нового зразка не встановлено інше.

Пунктом 6 Постанови №209 також визначений перелік пошкоджень, за наявності яких марки на алкогольні вважаються немаркованими (пункт 20 Постанови №1251).

Постанову 209 опубліковано у газеті «Урядовий кур’єр» від 29.03.2016 №59.

Частина чистого прибутку: відрахування до та після нового року

Державна фіскальна служба України надала роз’яснення щодо відрахування до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями. Відтак постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2015 року №1156 встановлено норматив відрахувань частини чистого прибутку до державного бюджету у розмірі 75 відсотків. Зазначена постанова набрала чинності з 1 січня 2016 року.

До 1 січня 2016 року державні унітарні підприємства та їх об’єднання були зобов’язані спрямовувати частину чистого прибутку (доходу) до Державного бюджету України:

- у розмірі 30 відсотків – державні унітарні підприємства, що є суб’єктами природних монополій, та державні унітарні підприємства, плановий розрахунковий обсяг чистого прибутку яких перевищує 50 мільйонів гривень;

- 15 відсотків – інші державні унітарні підприємства.

Таким чином, відрахування до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями у розмірі 75 відсотків здійснюється, починаючи зі звітних періодів 2016 року.

Більш детально про це йдеться у листі ДФС України від 29.03.2016 р. №10768/7/99-99-19-02-02-17 „Про розмір відрахувань частини чистого прибутку (доходу)”.

На Дніпропетровщині ліквідовано конвертцентр, який завдав збитків бюджету на 18,1 млн. гривень

Працівниками податкової міліції Дніпропетровської області в рамках розслідування кримінального провадження за ч.3 ст.212 КК України викрито та припинено діяльність міжрегіонального конвертаційного центру, що надавав послуги суб’єктам господарювання Київської, Кіровоградської, Запорізької та Дніпропетровської областей.

За час діяльності центру протягом 2015-2016 років через його розрахункові рахунки було проконвертовано понад 109 млн. грн.. від злочинної діяльності бюджет зазнав збитків на суму близько 18,1 млн. гривень.

На розрахункові рахунки фіктивних підприємств, що відкриті в філії банку, із залишком коштів у сумі 1,8 млн. гривень накладено арешт.

На підставі ухвал суду проведено обшуки в офісах та за місцями проживання фігурантів центру, де виявлено та вилучено 336 тис. гривень готівкою, 37 комп’ютерних системних блоків, 4 ноутбуки, 1 сервер і фінансово-господарську документацію, що свідчить про протиправну діяльність.

Державною фіскальною службою Дніпропетровщини забезпечено більше 15 мільярдів гривень надходжень до бюджетів усіх рівнів

Державною фіскальною службою області за січень – березень 2016 року до бюджетів усіх рівнів (з урахуванням єдиного соціального внеску) забезпечено надходження 15 мільярдів 259,1 мільйонів гривень. До державного бюджету протягом січня – березня поточного року спрямовано 8 мільярдів 637,5 мільйонів гривень. Про це проінформував виконуючий обов’язки начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Геннадій Ткачук.

До місцевих бюджетів надійшло 3 мільярда 461,5 мільйонів гривень, що на 675,9 мільйонів гривень або на 24,3 відсотки більше аналогічного періоду 2015 року.

Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за протягом звітного періоду надійшло 3 мільярди 159,9 мільйонів гривень.

«Фантомом» упереджено спробу незаконного переміщення лікарських засобів на загальну суму 920 тис. гривень

Співробітниками підрозділу податкової міліції «Фантом» перекрито канал незаконного переміщення товарів до неконтрольованих українською владою територій.

Транспортний засіб, на якому громадянин України намагався перетнути лінію розмежування, було затримано на КПВВ «Гнутове». Під час огляду в автівці були виявлені лікарські засоби, які містять наркотичні та психотропні речовини, на загальну суму 920 тис. гривень. Жодних документів на препарати у водія не було.

Наразі автомобіль та вантаж затримано.

Співробітниками підрозділу ДФС України «Фантом» у відношенні водія автомобіля складено протокол про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Порядок складання звіту про контрольовані операції

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська нагадує, що 04.03.2016 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 18.01.2016 №8 «Про затвердження форми та Порядку складання Звіту про контрольовані операції», що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 04.02.2016 за №187/28317 (далі – Наказ № 8), яким затверджені нова форма Звіту про контрольовані операції та Порядок складання Звіту про контрольовані операції.

З метою належного адміністрування податку на прибуток підприємств та забезпечення податкового контролю з питання трансфертного ціноутворення Державною фіскальною службою України у листі від 15.03.2016 №8890/7/99-99-19-02-02-17 «Про затвердження форми та Порядку складання Звіту про контрольовані операції» (далі – лист ДФС №8890) надані роз’яснення стосовно порядку звітування платників про контрольовані операції за новою формою.

Лист №8890 розміщено на офіційному веб-порталі ДФС за посиланням:

http://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/listi-dps/67313.html

Актуально для учасників ринку РРО!

Фахівці ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська інформують, що Постановою Кабінету Міністрів України від 02.03.2016 №149 «Про вимоги щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для окремих сфер застосування» (далі – Постанова №149) затверджено:

- Вимоги щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій, що застосовуються під час здійснення операцій з купівлі-продажу іноземної валюти;

- Вимоги щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій, що застосовуються під час здійснення операцій з приймання та переказу готівкових коштів через програмно-технічні комплекси самообслуговування (ПТКС).

Реалізація Постанови №149 сприятиме підвищенню ефективності контролю за операціями з купівлі-продажу іноземної валюти та готівковими розрахунками через платіжні термінали, забезпечить нормативно-правове регулювання застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО) у вказаних сферах, створить єдині підстави для розробки і впровадження нових сучасних моделей РРО, включення їх до Державного реєстру електронних контрольно-касових апаратів та комп’ютерних систем, а також для доопрацювання існуючих моделей РРО.

Постанова прийнята для реалізації норм Закону України від 06.07.1995 №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», який передбачає обов’язкове застосування РРО під час здійснення операцій, зокрема:

- з купівлі-продажу іноземної валюти, якщо такі операції виконуються не у касах уповноважених банків;

- комерційних агентів банків та небанківських фінансових установ з приймання готівки для подальшого її переказу з використанням ПТКС, крім тих, що дають змогу здійснювати виключно операції з отримання коштів

Зважаючи на вищевикладене, ДФС України звернулася на головній сторінці офіційного веб-порталу (http://sfs.gov.ua/nove-pro-podatki--novini-/241803.html) до усіх учасників ринку РРО з проханням для здійснення валютно-обмінних операцій та операцій з приймання та переказу готівкових коштів через ПТКС вжити заходів щодо неухильного виконання вимог законодавства:

- виробників касової техніки прискорити розробку, впровадження та надання заявок на включення у Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій реєстраторів, призначених для застосування при здійсненні операцій з приймання та переказу готівкових коштів через ПТКС та операцій з купівлі-продажу іноземної валюти. Для цього провести необхідні випробовування таких реєстраторів та подати заявки на включення до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій.

- звернула увагу суб’єктів господарювання, які здійснюють операції з приймання готівкових коштів для подальшого їх переказу через ПТКС та суб’єктів господарювання, що здійснюють операції з купівлі-продажу іноземної валюти на необхідність налагодження роботи з виробниками касової техніки по впровадженню РРО, які відповідають вимогам щодо реалізації фіскальних функцій, затвердженим Постановою №149.

За три місяці поточного року ДПІ у Красногвардійському районі до бюджету сплачено майже 82 мільйонів гривень єдиного соціального внеску

Протягом січня-березня 2016 року ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська забезпечено надходження єдиного соціального внеску в сумі 81,8 млн.грн.

Виконання індикативного показника склало 105,6 %.

Нагадуємо, що з 1 січня 2016 року набрав чинності Закон України від 24.12.2015 року № 909-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році". Цим Законом, зокрема, для роботодавців знижено середню ставку нарахованого до сплати єдиного соціального внеску із 41% до 22%. Окрім того, скасовано відрахування ЄСВ для робітників, яке складало 3,6 %.

Отож, роботодавці мають можливість спрямувати зекономлені кошти на підвищення заробітних плат найманим працівникам.

Проблемні питання діяльності ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська можна вирішити, зателефонувавши на «Пульс»

З метою оперативного опрацювання інформації від громадян та суб'єктів господарювання щодо неправомірних дій або бездіяльності працівників податкової та митної сфери, про можливі корупційні дії з їхнього боку, вирішення інших суперечливих питань, які виникають у процесі адміністрування податків або під час здійснення митного контролю та митного оформлення товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України, а також упередження контрабанди (далі – інформація), діє антикорупційний сервіс Державної фіскальної служби України «Пульс» за єдиним телефонним номером (044) 284-00-07.

На сервіс «Пульс» цілодобово приймається інформація, реєструється та передається для її негайного розгляду до структурного підрозділу або територіального органу ДФС.

Так, протягом січня-березня 2016 року на сервіс «Пульс» від платників Красногвардійського району надійшло 6 звернень.

В звітному періоді за тематикою звернення поділялись щодо:

- щодо роботи ЦОП -1;

- звітності та реєстрації накладних – 4;

- щодо перевірки СГ – 1.

На всі звернення, що надійшли на сервіс «Пульс», було надано ґрунтовні відповіді без порушень контрольних термінів.

З 01.04.2016 затверджена нова форма податкової накладної

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська нагадує, що нова форма податкової накладної затверджена наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 №1307 (далі – Наказ №1307) (зареєстрований у Міністерстві юстиції України 26.01.2016 за №137/28267). Цим Наказом затверджено і Порядок її заповнення (далі – Порядок).

Як зазначено у пункті 4 Наказу 1307, він набирає чинності з 1 числа другого місяця, що настає за місяцем його офіційного опублікування. Офіційне опублікування наказу відбулося у лютому 2016 року («Офіційний вісник України» від 12.02.2016 №10).

Отже, податкова накладна повинна складатися за новою формою з 1 квітня 2016 року.

Пунктом 3 Порядку встановлено, що усі податкові накладні підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) за формою, чинною на день такої реєстрації.

Таким чином, усі податкові накладні, реєстрація яких здійснюється в ЄРПН після 01.04.2016, мають бути складені за новою формою. Це стосується і тих податкових накладних, у яких дата складання припадає на період до 1 квітня 2016 року.

Звертаємо увагу, що нові формати податкової накладної (J/F1201008) та розрахунку коригування (J/F1201208) розміщено на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням:

http://sfs.gov.ua/elektronna-zvitnist/platnikam-podatkiv-pro/informatsiyno-analitichne-za/reestr-elektronnih-form-po/

У новій формі податкової накладної скасовано низку обов’язкових реквізитів:

- місцезнаходження покупця/продавця;

- номер телефону;

- вид цивільно-правового договору;

- форму розрахунків.

Податкову накладну доповнено показниками:

- коди ставок;

- коди пільг.

Змінено тип причини з позначкою 01 при складанні податкової накладної, яка не видається отримувачу (покупцю). Для таких операцій введено новий умовний ІПН «100000000000».

Змінено перелік осіб, які зазначають умовний ІПН «200000000000» у рядку «Індивідуальний податковий номер отримувача (покупця)» податкової накладної.

Введено новий умовний ІПН «600000000000» для окремих операцій.

Спосіб надання декларації – за вибором громадянина!

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська нагадує, що деклараційна кампанія – 2016 стосовно декларування громадянами доходів, отриманих у 2015 році, триває до 1 травня 2016 року.

Подання податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – декларація) передбачено Конституцією України та Податковим кодексом України.

Декларація подається до контролюючого органу в один із таких способів на вибір платника податку:

1) особисто платником податку або уповноваженою на це особою;

2) надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

3) засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

Звертаємо увагу, що поштою документи потрібно надсилати не пізніше, ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання. Якщо ж декларація подається в електронній формі, то надсилати її потрібно не пізніше закінчення останньої години граничного строку подання.

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Додати новини
Реклама

Опитування

Ви підтримуєте виселення з Печерської лаври московської церкви?

Реклама

Зараз коментують

Всі