Інформує ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська

2016-04-01 23:10 Подобається

Податківці розповіли студентам Дніпропетровського коледжу транспортної інфраструктури про податки

Днями заступник начальника ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська Денис Коренєв провів лекцію для студентів Дніпропетровського коледжу транспортної інфраструктури. Він розповів слухачам про податки та їх роль у соціально-економічному житті країни, про особливості формування бюджету. Посадовець також ознайомив дітей з основними аспектами податкової реформи в Україні.

Чималу увагу Денис Коренєв зосередив на питанні застосування спрощеної системи оподаткування. Зокрема, студенти дізнались, що суб’єкти господарювання, які застосовують таку систему оподаткування шляхом сплати єдиного податку, поділяються на чотири групи. Вони також ознайомились з критеріями щодо віднесення платників до цих груп, з законодавчими вимогами до подання ними звітності та сплати податків.

Під час лекції також розглянуто питання декларування доходів громадян та право на отримання податкової знижки.

Такі податкові всеобучі для учнівської молоді податківці проводять не вперше. Під час лекцій особливе значення вони приділяють вихованню економічної, правової та податкової культури серед молоді – майбутніх платників податків, їх обізнаності з основами податкового законодавства. Адже володіти елементарними азами податкових законів повинен кожен громадянин. Тому виховувати свідомих та законослухняних платників податків необхідно ще зі шкільної парти.

Боротьба з порушеннями митного законодавства в зоні діяльності Дніпропетровської області

Начальник відділу провадження у справах про порушення митних правил управління аналізу ризиків та протидії митним правопорушенням Дніпропетровської митниці ДФС Віталій Аксютін повідомив, що з початку року Дніпропетровською митницею ДФС складено 28 протоколів про порушення митних правил. на загальну суму понад 81 млн. грн. під час проведення прес-конференції в ІА "Мост-Днепр".

"Серед складених протоколів - 11 відносяться до окремої категорії на суму 72,492 млн. грн., де кожне правопорушення складає понад 50 тис. грн. Ще 5 протоколів - на загальну суму у 2 млн. грн. Основними правопорушеннями при перетині кордону є подача документів з неправдивими відомостями щодо вартості і кількості товару і його найменувань (побутова техніка, транспортні засоби тощо)" - зазначив він.

Як задекларувати доходи: ставки податку на доходи фізичних осіб

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська нагадує, що до 1 травня 2016 року триває кампанія декларування доходів громадян, яка розпочалася з початку 2016 року.

До доходів, отриманих фізичними особами – платниками податків у 2015 році, застосовуються наступні ставки податку на доходи фізичних осіб:

- 15% відсотків бази оподаткування – щодо доходів (крім випадків, визначених у пунктах 167.2 – 167.6 статті 167 Податкового кодексу України (далі – Кодекс)), які не перевищують десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного 2015 року (пункт 167.1 статті 167 Кодексу);

- 20% відсотків, – якщо база оподаткування у календарному місяці перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, – до суми такого перевищення. (пункт 167.1 статті 167 Кодексу);

- подвійна ставка податку (30%) – до доходів, нарахованих як виграш чи приз (крім виграшів, призів у лотерею, грошові виграші у спортивних змаганнях) на користь резидентів або нерезидентів (пункт 167.3 статті 167 Кодексу);

- 20% – для пасивних доходів, у тому числі нарахованих у вигляді дивідендів за акціями та/або інвестиційними сертифікатами, що виплачуються інститутами спільного інвестування (крім зазначених у підпункті 167.5.2 пункту 167.5 статті 167 Кодексу).

Перелік пасивних доходів визначено підпунктом 167.5.3 пункту 167.5 статті 167 Кодексу, до яких, зокрема, відноситься інвестиційний прибуток, включаючи прибуток від операцій з облігаціями внутрішніх державних позик, у тому числі від зміни курсу іноземної валюти;

- 5% та 0% бази оподаткування у випадках, прямо визначених розділом IV Кодексу, зокрема, при операціях з успадкування (дарування) та операціях з продажу (обміну) об’єктів нерухомого майна.

При декларуванні доходів за результатами 2015 року платникам податків слід враховувати, що розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01.01.2015, становить 1218 гривень.

До уваги платників ПДВ!

Особливості заповнення податкової декларації з ПДВ викладено у Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, який затверджений наказом Міністерства фінансів України від 28 січня 2016 року №21 „Про затвердження форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість”.

При заповненні додатка 2 до податкової декларації з ПДВ „Довідка про суму від’ємного значення звітного (податкового) періоду, яка зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (Д2)” в колонці 2 табличної частини зазначається індивідуальний податковий номер (ІПН) платника податку постачальника, а при формуванні від’ємного значення за рахунок сум ПДВ, сплачених при ввезенні товарів на митну територію України, – власний ІПН платника податку (покупця).

Відповідальність за порушення термінів реєстрації акцизних накладних/розрахунків

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська нагадує, що з 01.03.2016 запроваджена системи електронного адміністрування реалізації пального та електронної акцизної накладної при реалізації пального.

Із запровадженням акцизної накладної та електронного адміністрування реалізації пального запроваджені нові штрафи:

- за порушення платниками акцизного податку граничних термінів реєстрації акцизних накладних / розрахунків коригування до акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних - від 2,0 до 40,0 відсотків суми акцизного податку;

- за відсутність з вини платника акцизного податку реєстрації акцизної накладної в Єдиному реєстрі акцизних накладних / розрахунку коригування протягом більш як 120 календарних днів після дати, на яку платник податку зобов'язаний скласти акцизну накладну / розрахунок коригування, - 50,0 відсотків суми акцизного податку.

Така відповідальність не застосовується при порушенні термінів реєстрації акцизних накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі акцизних накладних, складених у перехідний період - з 1 березня 2016 року до 1 квітня 2016 року.

Зазначена норма визначена стаття 120 - 2 Податкового кодексу України.

Сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» начальника юридичного управління ГУ ДФС у Дніпропетровській області Олега Басана на тему: «Зміни до Податкового кодексу України»

Питання 1. Доброго дня. Будь ласка, скажіть, які документи, крім податкової декларації про майновий стан і доходи, має подати платник податку до податкової інспекції щоб скористатись правом на нарахування податкової знижки щодо суми коштів, сплачених за навчання?

Відповідь. Фізична особа, яка має право скористатися податковою знижкою щодо суми коштів, сплачених за навчання, на вимогу контролюючого органу, крім декларації про майновий стан і доходи, надає: відповідні платіжні та розрахункові документи, зокрема, квитанції, фіскальні або товарні чеки, прибуткові касові ордери; договір з навчальним закладом; довідку про отримані у звітному році доходи; документи, які підтверджують ступінь споріднення (у разі компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти члена сім’ї першого ступеня споріднення) тощо. Для прискорення проведення розрахунку сум, що підлягають поверненню з бюджету, і забезпечення правильності визначення зазначених сум доцільно надавати до контролюючого органу копії зазначених документів.

Слідчі ГУ ДФС у Дніпропетровській області забезпечили відшкодування 2,5 млн. грн. збитків, завданих державі

Протягом січня – лютого 2016 року слідчими ГУ ДФС у Дніпропетровській області розслідувалось 263 кримінальних проваджень, з яких 109 – прийнято до провадження у поточному році.

Із загальної кількості криміналь- них проваджень, які розслідува- лись працівниками слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС області, закінчено 30 кримінальних проваджень, із яких до суду скеровано 14 кримінальних проваджень, в тому числі: 8 – з обвинувальним актом, а 6 – для вирішення питання про звільнення особи від кримінальної відповідальності.

Крім того, за 2 місяці поточного року за підслідністю направлено 30 кримінальних проваджень, приєднано до інших проваджень 6 кримінальних проваджень.

Завдяки розслідуваним справам слідчими ДФС Дніпропетровської області впродовж двох місяців поточного року відшкодована сума нанесених державі збитків у розмірі 2 мільйони 494 тисячі гривень.

На Дніпропетровщині викрито фіктивного імпортера, який ввіз товарів на 17 млн. гривень

Працівниками податкової міліції Дніпропетровської області в ході проведення операції «Рубіж-2016» та розслідування кримінального провадження за ст.205 КК України на підставі ухвал суду на митному посту «Західний» Київської митниці розпочато обшуки 11 контейнерів.

За інформацією, в контейнерах знаходяться синтетичні тканини, які імпортуються з Китаю, на загальну суму близько 664 тис. доларів США (еквівалент близько 17 млн. гривень). При цьому імпортером товару згідно з наданими митними деклараціями є підприємство, що має ознаки фіктивності.

На розрахункові рахунки підприємства із залишком коштів у сумі 19,3 тис. гривень накладено арешт.

Про затвердження нових форм реєстраційних документів

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська звертає увагу, що Акредитований центр сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС (далі – АЦСК ІДД) на головній сторінці офіційного інформаційного ресурсу АЦСК ІДД у розділі «Новини» за посиланням http://acskidd.gov.ua/news повідомив про внесення змін до форми Реєстраційної картки (для фізичної особи/фізичної особи підприємця) та затвердження нових форм реєстраційних документів

Наказом Інформаційно-довідкового департаменту ДФС від 18.02.2016 №22 «Про внесення змін до наказу ІДД ДФС від 17.02.2015 №15» скасовано деякі форми реєстраційних документів, а саме:

- Заява на блокування посиленого сертифіката відкритого ключа;

- Заява на поновлення посиленого сертифіката відкритого ключа;

- Заява на скасування посиленого сертифіката відкритого ключа;

- Додаток до заяви на скасування посиленого сертифіката відкритого ключа.

Також зазначеним наказом внесено зміни до форми Реєстраційної картки (для фізичної особи/фізичної особи підприємця) та затверджено нові форми реєстраційних документів, а саме:

- Заява про зміну статусу посиленого сертифіката відкритого ключа;

- Додаток до заяви про зміну статусу посиленого сертифіката відкритого ключа.

Нові форми реєстраційних документів для отримання послуг електронного цифрового підпису набрали чинності 09.03.2016.

Доходи, які підлягають обов’язковому декларуванню громадянами

Фахівці ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська нагадують, що деклараційна кампанія – 2016 стосовно декларування громадянами доходів, отриманих у 2015 році, триває до 1 травня 2016 року.

Обов’язковому декларуванню підлягають:

- доходи від здачі майна в оренду;

- доходи у вигляді спадщини та подарунків;

- іноземні доходи;

- дохід у вигляді заробітної плати, отриманий від двох або більше податкових агентів (роботодавців);

- дохід від операцій продажу (обміну) рухомого і нерухомого майна;

- інші доходи, які оподатковуються податком на доходи фізичних осіб та військовим збором.

Крім того, громадяни мають право протягом усього 2016 року подати декларацію про майновий стан і доходи для отримання податкової знижки.

З початку року Центрами обслуговування платників Дніпропетровщини надано 36,6 тисяч адміністративних послуг

Для створення максимально комфортних умов отримання всього комплексу адміністра- тивних послуг в податкових органах у Дніпропетровській області створено та працюють 37 Центрів обслуговування платни- ків (далі – ЦОП) – 17 у головних офісах ДПІ (ОДПІ) та 20 у відділеннях ОДПІ області. Протягом січня – лютого 2016 року ДПІ (ОДПІ) Дніпропетровської області надано 37413 адміністративних послуг, в тому числі в ЦОП надано 36600 адмінпослуг. В роботі ЦОП області задіяні 336 працівників.

Сервісні центри мають зручну для платників податків та громадян структуру. В одному місці зосереджені всі необхідні послуги: реєстрація, консультація, надання адміністративних послуг, проведення звірок, прийом звітності, видача довідок, робота приймальні громадян.

В ЦОП Дніпропетровської області створені умови щодо належного та якісного обслуговування платників податків. У зонах очікування встановлені у необхідній кількості стільці, лави та столи для зручного заповнення документів та заяв. Для громадян похилого віку та осіб з обмеженими фізичними можливостями створені умови з вільним та зручним доступом до приміщень ЦОП.

У зручних для відвідувачів ЦОП місцях знаходяться зразки заповнених заяв та декларацій, а також належним чином оформлені інформаційні картки адміністративних послуг.

Прийом відвідувачів у ЦОП ДПІ (ОДПІ) Дніпропетровської області здійснюється у робочі дні до 18-00 години та два дні на тиждень до 20-00 години, у суботу прийом здійснюється до 16-00 години.

На Дніпропетровщині викрито злочинне угрупування, яке здійснювало незаконну реалізацію зернових культур та соняшника

У Дніпропетровській області в ході проведення операції «Урожай-2016» співробітниками податкової міліції спільно з працівниками СБУ при супроводженні матеріалів кримінального провадження, зареєстрованого за ст. 205 КК України, виявлено групу осіб, яка з метою прикриття незаконної діяльності створила та придбала низку суб’єктів господарської діяльності.

Злочинці, маскуючи свою незаконну діяльність, здійснювали закупівлю різного роду зернових культур та насіння соняшника за готівкові кошти у населення без відповідного відображення даних фінансово-господарських операцій у податковій та бухгалтерській звітності. Частина придбаних товарів реалізовувалась за готівку на території України без відповідних фінансово-господарських документів.

За результатами проведених обшуків в офісних та складських приміщеннях фігурантів справи вилучено документи та чорнові записи щодо закупівлі та реалізації фальсифікованої продукції, комп’ютерну техніку, 5 печаток задіяних у злочинній схемі підприємств та 540 тис. грн. готівкових коштів.

На виробничих об’єктах при проведенні обшуків виявлено понад 20 тис. запакованих мішків підробленого посівного матеріалу, 41 тонну кукурудзи та насіння соняшника, що готувались до оброблення та фасування, понад 14 тис. літрів (рідких) та 200 кг (порошкових) пестицидів, а також пакети, мішки, бірки, наклейки, тара для розливу, кришки та інше обладнання для виготовлення контрафактної продукції.

Орієнтовна вартість фальсифікованої продукції, що знаходилась на складах, становить понад 70 млн. гривень.

У Дніпропетровській області встановлено факт ухилення від сплати податків на 19,5 млн. гривень

У Дніпропетровській області співробітниками податкової міліції зареєстроване кримінальне провадження за ст.212 КК України за фактом ухилення від сплати податків посадовими особами комерційного підприємства, яке займається вирощуванням зернових та бобових культур.

Встановлено, що у 2015 році, в порушення норм податкового законодавства України, підприємці неправомірно застосували спеціальний режим оподаткування при реалізації сільськогосподарських товарів, що призвело до ухилення від сплати податків у сумі 19,5 млн. гривень.

Проводиться комплекс заходів з встановлення осіб, причетних до скоєння даного злочину.

До уваги платників ПДВ – сільськогосподарських товаровиробників!

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська інформує.

Державною фіскальною службою України надані роз’яснення щодо особливостей визначення сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість (далі – ПДВ) сільськогосподарським товаровиробником у разі експорту власно виробленої сільськогосподарської продукції.

Відповідно до пункту 209.6 статті 209 Податкового кодексу України з внесеними змінами та доповненнями (далі – далі Кодекс) сільськогосподарським вважається підприємство, основною діяльністю якого є постачання вироблених (наданих) ним сільськогосподарських товарів (послуг) на власних або орендованих основних фондах, а також на давальницьких умовах, в якій питома вага вартості сільськогосподарських товарів/послуг становить не менш як 75% вартості всіх товарів/послуг, поставлених протягом попередніх 12 послідовних звітних податкових періодів сукупно.

При вивезенні сільськогосподарських товарів у митному режимі експорту сільськогосподарське підприємство – виробник таких товарів/послуг має право на бюджетне відшкодування ПДВ, сплаченого (нарахованого) постачальникам товарів/послуг, вартість яких включається до складу виробничих факторів. Таке відшкодування здійснюється у загальному порядку (пункт 209.4 статті 209 розділу Кодексу), тобто відповідно до статті 200 Кодексу.

У пункті 5 розділу І Порядку заповнення і подання податкової звітності з ПДВ, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 №21 (далі – Порядок №21), зазначено, що платники податку, які згідно зі статтею 209 Кодексу застосовують спеціальний режим оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства, крім декларації 0110, подають податкову декларацію з позначкою «0121»/«0122»/«0123» (далі – декларація 0121 – 0123), яка є невід’ємною частиною звітності за відповідний звітний період. До податкової декларації 0121 – 0123 включаються лише ті операції, що стосуються спеціального режиму, установленого вказаною статтею.

Відповідно до пункту 5 розділу V Порядку №21 рядок 14 призначений для перенесення з декларацій 0121 – 0123 до декларації 0110 сум податкового кредиту, сформованого у попередніх звітних періодах у зв’язку з придбанням товарів/послуг, у випадках, коли такі товари/послуги використані у поточному звітному періоді в операціях з експорту сільськогосподарської продукції.

Сума ПДВ у рядку 14 декларацій 0121 – 0123 відображається згідно з бухгалтерською довідкою, в якій така сума розраховується, виходячи із фактично сплаченої (нарахованої) суми ПДВ постачальникам товарів/послуг, вартість яких була включена до складу виробничих факторів, за рахунок яких сформовано податковий кредит за сільськогосподарськими товарами (супутніми послугами), вивезеними за межі митної території України у митному режимі експорту.

Бухгалтерська довідка має бути складена згідно з податковими накладними, митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 розділу Кодексу, які є підставою для нарахування сум ПДВ, що відносяться до податкового кредиту, та містити вичерпний їх перелік.

У податковій звітності, що подавалась за звітні періоди по грудень 2015 року, форма якої була затверджена наказом Міністерства фінансів України від 23.09.2014 №966, таке перенесення відображалося у рядку 16.3 декларації 0110.

Отже, операції з експорту сільськогосподарським підприємством – суб’єктом спеціального режиму оподаткування власновироблених сільськогосподарських товарів оподатковуються ПДВ за нульовою ставкою та відображаються у декларації 0121 – 0123 за умови підтвердження такого вивезення товарів за межі митної території України (експорту) належним чином оформленою митною декларацією.

При цьому суми ПДВ, що були сплачені суб’єктом спеціального режиму оподаткування постачальникам під час придбання товарів/послуг, які брали участь у виробництві експортованої сільськогосподарської продукції та включені до складу податкового кредиту, за рішенням платника можуть бути перенесені із декларації 0121 до декларації 0110 шляхом відображення у рядку 14 декларації 0121 зі знаком «-» та в рядку 14 декларації 0110 зі знаком «+».

Суми податку, перенесені до рядка 14 декларації 0110, можуть брати участь в обрахунку суми, що підлягає бюджетному відшкодуванню у загальновстановленому порядку, визначеному статтею 200 Кодексу.

До уваги гірничодобувних підприємств!

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська інформує.

Державною фіскальною службою України повідомлено, що відповідно до листа Державної комісії України по запасах корисних копалин при Державній службі геології та надр України від 21.03.2016 №171/07 до проведення державної експертизи матеріалів геолого-економічної оцінки запасів корисних копалин рекомендовано встановити такі тимчасові коефіцієнти рентабельності:

- для нафтогазодобувних підприємств – 0,47;

- для всіх інших гірничодобувних підприємств – 0,25.

Зазначені коефіцієнти застосовується для обчислення податкових зобов’язань з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин за розрахунковою вартістю одиниці видобутої корисної копалини (пункт 252.16 статті 252 Податкового кодексу України) у 2016 році.

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Додати новини
Реклама

Опитування

Ви підтримуєте виселення з Печерської лаври московської церкви?

Реклама

Зараз коментують

Всі